PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Instalacja gazowa LPi ?



Baracuda
19-05-2010, 00:20
No właśnie ktoś sie już spotkał z taką instalacją ?? w ogóle albo w naszch mondkach ?? wiem że na razie jest dostępna z firmy VIALLE
Zastanawia mnie jeden fakt instalacja jest bardzo precyzyjna wiec cz w Polsce montaż serwis takiej instalacji prawidłowy jest możliwy ??
A co do samej instalacji ciekaw jestem jak to sie w ogóle ma bo przecież gaz w postaci płynnej ma 112 może 115 oktanów czyli auto z prawidłowo zamontowanym i wyregulowanym gazem powinno b mocniejsze niż na benzynie . A jak taka instalacja miała by sie do zmodyfikowanego silnika??

rustin
19-05-2010, 00:26
http://www.gazeo.pl/nowosci_z_kraju_i_ze_swiata.php?news_id=785
http://www.vialle.nl/producten/lpi.html
tylko to znalazłem

Netoper
19-05-2010, 00:33
No właśnie ktoś sie już spotkał z taką instalacją ??
Dwa razy, ale tylko poglądowo.
Z problemów, to zdecydowana większość gazowników nie serwisuje tego no i koszt instalacji, w zeszłym roku bodajże 7tyś to kosztowało.
Nie mam pojęcia jak z awaryjnością i dostępem do zakupu filtrów pomp itd.

Baracuda
19-05-2010, 13:16
No własnie To jest chba najwieksz ból chodź są firm któr sie reklamują że znają dobrze te instalacje.
http://www.lpiserwis.pl/

Co do stronek od Rustina to ta holenderska stroka jest dość ciekawa muszę sie w nią zagłębić bardziej .

,,Kierowca auta z instalacją LPi może doświadczyć :

* Nie ma zauważalnej różnicy pomiędzy jazdą na benzynie a gazie
* Brak strat mocy, która wyznacza maksymalną prędkość auta
* Przyspieszanie auta nie jest ograniczone
* Nie potrzebny jest dodatkowy harmonogram obsługi auta.
* Nie ma ryzyka strzałów , fakt że nie można ich całkowicie wykluczyć, jeżeli instalacja nie jest prawidłowo zamontowana
* System nie jest wrażliwy na paliwo mieszane i warunki otoczenia, takich jak temperatura, wilgotność i wysokość"

Gligi
13-06-2010, 12:34
Mój gazownik założył chyba tylko 5 takich instalacji, przestał się w to bawić, raz ze wzgledu na koszty, że u nas jest gaz brudny niby, ale jak jest naprawdę??

Baracuda
13-06-2010, 13:06
No dowiedziałem sie że instalacja do takiego mondka jak ja mam to od 5,5 do 7 tys zł... wiec koszty duże ale to że gaz jest ,,brudny" to prawda tyle że te instalacje lpi nie są w ogóle na to wrażliwe :) jedyny minus instalacji to koszta montażu i serwisu bo w Polsce jeszcze go nie ma...

Gligi
13-06-2010, 15:50
Właśnie, lpi nie jest wrażliwa na brudny gaz, czyli poprostu gazwonik ściemniał, bo moze ma za słabą wiedze do tych instalacji. Jeśli bym np. kupował Mondeo mk4 nawet używany to taka instalacja nie wychodzi drogo co do ceny samochodu, dla mnie największą zaletą takiej instalacji jest to że jest to że ta instalacja nie ma tak jakby dodatkowego kopmutera i ingerencja w elektrykę jest znikoma. Nie ma tyle okablowania jak np w STAGu , ale to inna bajka.

Netoper
16-06-2010, 19:43
Jeszcze butla/e sporawo ważą i chyba mniej pojemne niż przy LPG

Baracuda
16-06-2010, 22:30
Pomyliłeś instalacje gazowe ;) tobie zapewne chodzi o Cng ;) Lpi ma takie same butle jak lpg tyle że jest to 5 generacja..

Netoper
17-06-2010, 09:31
No fakt, rypło mi się niemiłosiernie :))
Jeszcze mnie nerw trzyma po przejściach z netem.