PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Szybki wzrost temperatury silnika do maksimum



matsol
19-05-2010, 13:08
Witam.
Proszę o pomoc, co może być przyczyną następującego problemu.
Silnik 2.0 Tdci 130 KM (samochód 2002 r.)
Po kilku kilometrach, (ok 3km, głównie jazda pod górę) silnik nagrzewa się mniej więcej do połowy na wskazniku temperatury - wskazanie pionowe. Do tej pory było tak, ze zatrzymywal sie na polowie i nigdy wiecej nie przekraczal i chyba wolniej sie nagrzewal do polowy.
Natomiast teraz po krotkiej chwili wskazowka przekracza polowe i nastepuje szybki wzrost temperatury az do maskimum. Wyłaczam silnik i po ok. 1-2 min wskazowka spada do polowy albo nizej. Mozna jechac kilkaset metrow i znow nastepuje szybki wzrost temperatury silnika.
Płyn chłodzący w zbiorniku jest wówczas ciepły ale nie gorący - można bez problemu dotknąć palcem. Dodatkowo, mimo iż temperatura wskazywana jest duża, powietrze z nawiewu jest jeszcze chłodne lub lekko ciepłe.

Co może być przyczyną ?

eMJot
19-05-2010, 13:11
czujnik temperatury?

matsol
19-05-2010, 13:18
Coś jeszcze oprócz czujnika temperatury to może być, oprocz termostatu glownego - bo ten zostal sprawdzony.
A gdzie znajduje się ten czujnik ?

kris2k
19-05-2010, 18:40
Czujnik znajduje się w głowicy. Temperaturą płynu się nie sugeruj gdyż czujnik mierzy temperaturę głowicy a nie płynu chłodzącego i jeśli masz takie objawy jak opisałeś opcje mogą być tylko dwie: padnięty czujnik bądź przegrzewająca się głowica.
A czy nie towarzyszy temu jeszcze przypadkiem kopcenie na biało z wydechu? Czy spod korka oleju nadmiernie nie kopci? Czy nie zbiera się masełko na korku wlewu oleju? Czy nie ubywa płynu chłodzącego? Czy po odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego nie słychać bulgotania?
Jeśli występuje któryś z tych objawów może to świadczyć o przedmuchanej uszczelce pod głowicą.

dartro
19-05-2010, 21:59
Może być padnięta pompa cieczy chłodącej , zużyte łopatki .

Paolo
19-05-2010, 23:02
Może być padnięta pompa cieczy chłodącej , zużyte łopatki .

Łopatki na pompie nie padają, prędzej przecieka i jak już to wyciera się wałek zdawczy łączący ją z pompą wspomagania

daniellomasa
20-05-2010, 00:48
Może być padnięta pompa cieczy chłodącej , zużyte łopatki .
raczej nie

Łopatki na pompie nie padają, prędzej przecieka i jak już to wyciera się wałek zdawczy łączący ją z pompą wspomagania
_________________
ten problem przerabiałem u siebie ale nie miałem takiej przypadłości
tylko metaliczny hałas i problem ze wspomaganiem

Natomiast teraz po krotkiej chwili wskazowka przekracza polowe i nastepuje szybki wzrost temperatury az do maskimum. Wyłaczam silnik i po ok. 1-2 min wskazowka spada do polowy albo nizej. Mozna jechac kilkaset metrow i znow nastepuje szybki wzrost temperatury silnika.
może faktycznie czujnik

frobek
20-05-2010, 08:26
Mi to niestety wygląda na ubytek płynu chłodzącego lub zapowietrzenie układu chłodzącego, który mógł nastąpić z wielu różnych przyczyn. Może być tez uwalony czujnik ale to moim zdaniem mniej prawdopodobne.
Acha, absolutnie nie wolno jeździć tym autem bez zdiagnozowania przyczyny, ponieważ przegrzanie głowicy jest równoznaczne wcześniej czy później z jej wymianą lub regeneracją.

matsol
20-05-2010, 18:19
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Przyczyną była pompa wody. A niestety bardzo często razem z pompą wody zostaje uszkodzona pompa wspomagania - więc obie mam do wymiany.
Podobno jest to dość częsta przypadłość tych silników.
Pozdrawiam

daniellomasa
20-05-2010, 23:22
Przyczyną była pompa wody. A niestety bardzo często razem z pompą wody zostaje uszkodzona pompa wspomagania - więc obie mam do wymiany.
niestety śmigają w tandemie
po rozpołowieniu na pewno będzie widać
w jakim stanie jest gniazdo pompy wspomagania

mnie kosztowało to 400zł
pompa wody nowa
pompa wspomagania używka montowałem sam

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=74041
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=75051
a tak to było u mnie
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=71010&highlight=