PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] krzywa felga ty a drgania kierownicy ??



tomascor
23-05-2010, 22:05
Witam ,wiem ze bylo wiele tematow o tym ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazlem. Mianiwicie u mnie jak u wielu kolegow wystepuje drganie kierownicy przy jezdzie po luku i powyzej 130km po przekroczeniu 160 zanika , kolejna rzecz podczas ostrego hamowania np z 160 do 100 slychac glosne buczenie i drganie kierownicy to samo przy niskich predkosciach do zera tez drga , teraz kolejne pytanko czy od krzywej felgi zamontowanej na tyle moga byc takie obiawy jak opisalem ( wykluczajac rzecz jasna hamowanie ) , trzy pozostale sa niby w normir , generalnie najprostrze sa na przedniej osi ... Na szarpakach zadnych luzow nie wykryto , lozyska na mac personach wymienione lacznie z poduchami i lewa sprezyna bo byla peknieta ale problem nie zniknol...

matrix27
24-05-2010, 00:26
czy od krzywej felgi zamontowanej na tyle moga byc takie obiawy jak opisalem
jasne ze tak

ja mialem dlugo drgania - okazalo sie iz z tylu drazek stabililizacyjny byl juz na tyle wytarty ze kupno nowych gum (dobry wymiar) nie pomagalo- dalej byl luz. Dopiero po podlozeniu paskiem samochod zrobil sie sztywny i przestal drzec.
Wiec krzywa felga na tyle jak najbardziej

Jacod
26-05-2010, 22:17
do krzywej felgi należy dołożyć także stan opon, może wyz±bkowane s±? lub stara sparciała guma?

ja w swoim poprzednim mk2 rok walczyłem z drganiami powyżej 120kmh i nie dałem rady... pół zawieszenia wymieniłem :)

pawelszakal
30-05-2010, 18:35
A ja dzisiaj doszedlem co jest przyczyna drgan w moim mondeo. Mam krzywe felgi! A w tamtym roku byly prostowane i po prostowaniu rowniez byly drgania, ale myslalem, ze jest to inna przyczyna, ale najwyrazniej wulkanizator slabo sie przylozyl do tego. Najprawdopodobniej bede musial zakupic felgi bo te juz sa naprawde wiekowe ze Sierry RS.