PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Spalanie... dziwne



kastep
25-05-2010, 00:09
Tak z ciekawości.. jechałem ostatnio z Radomia do Torunia.. niestety spieszyło mi się i na trasie miałem praktycznie 4-6,5 tyś obrotów..(poniżej 120 km/h jechałem tylko jak coś jechało przede mną)
Możliwe, żeby spalanie wyszło mi 15 litrów gazu czy muszę zacząć szukać przyczyny takiego spalania.

Z góry dzięki za każdą odpowiedz ;)

Optysio
25-05-2010, 01:32
Nie wiem, czy masz szukać problemu, ale jak ja cisnę swego mondka w ten sposób, to spalanie mam 14-15 l gazu. Przy normalnej jeździe jest na poziomie 9-10.5 l gazu. Instalka II gen. Mam tak od początku jak autko kupiłem, a ponieważ silnik pracuje równo, mocy ma wystarczająco to nie zastanawiam się czy coś jest nie tak. Możliwe, że inni coś mogą podpowiedzieć.

kastep
25-05-2010, 01:43
pytam z ciekawości bo od momentu jak mam gaz nie miałem potrzeby go tak męczyć.. i nie była to równa jazda bo często biegi zmieniałem.. więc możliwe, że wszystko ok, a obroty zrobiły swoje ze spalaniem ;)

grubasq
25-05-2010, 09:45
A ile chciałbyś żeby spalił? jak go trzymałeś na tak wysokich obrotach ? jakbyś jechał jednostajna prędkością spaliłby ci mniej a jak się domyślam były hamowania przyspieszania itp to się nie dziw .

kastep
25-05-2010, 11:33
więc dlatego pytałem czy, aż takie spalanie może wyjść.. dzięki za odpowiedzi

Netoper
25-05-2010, 12:40
więc dlatego pytałem czy, aż takie spalanie może wyjść.
Może być nawet i większe jak się ostro jeździ :)
Zatankuj i zobacz czy przy normalnej jeździe spalanie do normy powróci.

A swoją drogą kiedy ostatni raz była kuchenka korygowana? Ile ma przebiegu reduktor? Jaki model kuchenki? ile pali przy normalnej jeździe?

kastep
25-05-2010, 12:44
ostatni raz regulowana była jakieś 2 tygodnie temu :) a przebiegu chyba ma ok 10 tyś..ale pewien nie jestem bo nie pamiętam dokładnie
na trasie palił mi chyba ok 11 ;) ale skoro i większe może być więc wszystko ok jak widać;D