PDA

Zobacz pełną wersję : [Nawigacja]Pytanie o "zasięg" - HTC Diamond 2



rpp
25-05-2010, 12:10
Witam,

przymierzam się do zakupu HTC Diamond 2 i zastanawiam się na ile podgrzewanie przedniej szyby w Mondeo MkIII może utrudnić łapanie fix'a w przypadku korzystania z nawigacji na tym telefonie.

W tej chwili korzystam z PDA (Asus A636N) i czasem w bardzo pochmurne dni zdarza się, że szczególnie w mieście traci zasięg i wtedy nici z nawigacji :-(
Wiem, że można zawsze dać zewnętrzną antenę czy to na kablu (mój Asus na to pozwala) czy na BT ale nie po to chcę kupić urządzenie all-in-one :-) żeby paprać się w dodatkowe odbiorniki, kable, itp.

Może jest na forum jakiś użytkownik Diamonda 2 i wypowie się w tej kwestii.

pozdr,
rpp

WojtasS
26-05-2010, 10:54
ja mam Era MDA CIV czyli diamond 1 i nie zauważyłem problemów z łapaniem sygnału...zresztą masz taką aplikację "quick gps" ona aktualizuje na parę dni pozycję satelit, także dość szybko łapie. Jeszcze RC'u przyjdzie i się wypowie, bo ma i miał też podobną "zabawkę" :satan:

rpp
01-06-2010, 12:39
No dobra - to odpowiem sobie sam :-) może komuś na przyszłość się przyda.

Diamond 2 bardzo ładnie i szybko łapie fix'a. Na razie raz mi się zdarzyło jechać przy mocno zachmurzonym niebie i nie było najmniejszych problemów.
Fix złapany przynajmniej ze 3-4 razy szybciej niż na Asusie A636N.

rc23
03-06-2010, 01:42
rzadko tu zagladam :)

chipset GPS jest w diamondzie zintegrwany z procem więc cudów dokładności nie ma sie co spodziewać, nieraz potrafi zdechnąć w najmniej odpowiedniej chwili ale generalnie grzana szyba mu nie przeszkadza, demon czułości to jednak nie jest

Do sporadycznego uzytku w sam raz.

kobert
03-06-2010, 12:17
mialem i HTC artemis i teraz asus'a oba lapaly fixa rewelacyjnie tylko tak jak kolega wspomnial quickgps plus zmiana predkosci odczytu z portu na najwysze czyli 115200 tys "czegos tam ;-) " w samym programie nawigacyjnym.

yacek71
10-06-2010, 22:59
Witam.
Mam HTC Diamond I i nie mam żadnego problemu z zasięgiem gps.
Uchwyt zamontowany centralnie na ramieniu do przedniej szyby.

manaszk
21-06-2010, 03:31
a ja mam Touch PRO i powiem że 'czułość GPSa zależy od aplikacji' :)
i już wyjaśniam: mam kilka aplikacji na windows mobile, wyświetlających dane GPSa.

i tak np. speedalarm (.pl) bardzo długo łapie fixa i potrafi co chwilę go gubić.
automapa relatywnie długo łapie fixa, za to nie gubi i ma bardzo dobrą czułość.
gpstoday łapie fixa najszybciej, momentalnie też zauważa nowe satelity.

nie mam przedniej grzanej szyby, PDA na dłuuuugim uchwycie pośrodku szyby.