PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [mkI] 1.8 Stefanelli IIgen po ok25km odcina gaz jedynie naPB



bambamfcorp
26-05-2010, 21:40
witam ponizej przedstawia zdjecia wersji Stefanelli ktora nabylem z samochodem, autko sprawowalo ok, do czasu wymiany silnika .. (tam poszla uszczelka i silnik sobie wymienilem).

Stefanelli Genius 4 cilinders universal simulator
http://lockpedia.pl/aa.jpg

Stefanelli Telgas 5000 Simplex N A Lambda Control System
http://lockpedia.pl/bb.jpg

Z racji ze silnik mam od pol tygodnia wlozony, czesto bywa ze odlaczam zasilanie, tak bylo na poczatku,
Po podlaczeniu, adaptacja na benzayne i w trase, przelaczam na gaz, po przejechaniu ok 25-30km .. doslonie odciecie gazu, mozna sobie pedalem ruszac nie reaguje ....kontrolki czerwone ... nic nie idzie ... odpalam silnik, nie zaskakuje, jakims cudem po poodlaczaniu kabelkow przy regulacji tej co idzie do komory powietrza jakims cudem zaskoczyl ... po 15 km to samo ... nie mam pojecia jak dojechalem na gazie znowu (odpalalem na benzynie , pozniej na gaz przelaczalem a i tak ciezko mu bylo zaskoczyc, slychac bylo jakies bulgotanie ... temperatura , wentylator wszystko, ok posprawdzane,nic nie cieknie itp itd ... )
gazownik z okolic sie lapie za glowe .. nie wie co z tym moze byc ... czy pomylone przewody z wodą mogą takie cos robic ? ..
to bylo za pierwszym razem ze chwyil mi gaz i szedl te nascie km aktualnie juz nie da sie go na LPG przelaczyc, jedynie na benzyne na ktorej wysmienicie chodzi, jak tak sie to zdarzy .. to nstepnego dnia na LPG go tez nie idzie przelaczyc ... dziwne, bo po odlaczeniu zasilania zazwyczaj zapalal jak byl zimny na benzynie potem na gazie i chodzil ...
Myslalem ze z wtrysku kable co mi sie rozwalil (na nowo go zarobilem) mogl miec jakies problemy, ale komputer z gazu steruje by sie wtryski wlaczaly ... wiec to nie ma wplywu .. po odlaczeniu komputera, na gazie zapali i od razu zgasnie chocby dalej nie podawal , od razu na zero, ... macie jakies propozycje,
Czy moze to byc spowodowane (gdy pojezdzi 30 km zdechnie a pozniej nie chca zapalic a zapali (wtedy to byl przypadek) i pojedzie polowe krocej i zas zgasnie) zamiana cieczy chlodzacej ? ... zly kierunek czy cos ?... jak to ma byc zalozone,... skad przewody na water in a skad na water out mają isc ? Prosze o sugestie ... bo komputer w srodku widac sprawny, nic spalonego, przewody tez popodlaczane .... zaizolowane, no i popodlaczane prawidlowo ...

a jakis filterek gazu sie blokuje czy cos ?? moze byc ?

dodam ze parownik ma Tecko BRC

bambamfcorp
28-05-2010, 00:04
// edit:

Po dokładniejszych ogledzinach moge stwierdzic ze w pudelku lambda control telgasu 5000 na sa jakies przegrzane krzemy (jeden, chyba jakis glowny) ... oto zdjecia:

http://lockpedia.pl/lc1.jpg

http://lockpedia.pl/lc2.jpg

na allegro widzialem w moich okolicach sterownik lambda control system stefanelli telgas 5000 B ... czy to moze byc wielka roznica ? podpiac i sprawdzic, koncowki sa identyczne ..

Dodano po 1 godz. 12 min.:

czy z nią czy bez niej ( lambdy) odpala i gasnie identycznie chocby wogole sie do parownika nie dostawal gaz ... przed wymiana silnika działał prawidłowo, co chce zauwazyc , zatankowalem na jakiejs bocznej stacji, filterki przez na bank 20 pare tysiecy nie byly wymieniane .. przy prawie zerze gazu mogl syf doleciec przewodami .. teraz pytanie gdzie ... filtr cieczy .. mozna przeczyscic ? on jest pierwszy w kolejnosci do oczyszczania ? potem fazy lotnej ? na gazie po wymianie silnika, (pzypuszczam po przepaleniu tego gorszego gazu) moglby mi sie zapchac filterek i dlatego wogole odcina zaplon ? nie dam rady go na gaz przelaczyc, a jak juz, to chodzi chocby na 3 cylindry ,.. i pytanie,... to kontroluje ta lambda jedynie krokowiec .. ? mam tez ten genius 4 co odcina/zalacza wtryski ... na lpg bez geniusa samochod chodzil do czasu przejechania z tych 20 km i totalnie nie szlo uruchomic gazu (tak po dniu, dwoch zaskakuje jak jest zimny i po jakiejs chwili przelacza sie na gaz .... ) co wy na to , wymienic lambde musze ? ... czy te filterki, no i pytanie, na co patrzec i gdzie gdybym chcial je kupowac (no i gdzie .. jeydnie allegro ?)

zeki
29-05-2010, 23:48
tyle słów napisane a ja połowy zatrybić nie mogę.

Z tego co czytam to wymieniłeś silnik i masz problemy z gasssssem. Problemy to przełączanie samoczynne z gazu na benę po ok 20km/niemożność odpalenia wozu na gazie/ogólne jaja z gazem.

Jak coś to poprawiaj/uzupełniaj ale nie taki multum wyrazów bo się gubimy.

Na moje oko coś jest z instalacją gazu bo jak wspomniałeś śmiga na benie wyśmienicie a problemy zaczęły się po wymianie silnika. Lambdę zostaw w spokoju. Podejrzewać możesz albo centralkę gazu albo krokowca albo reduktor z filtrami.

Filtry warto posprawdzać. Ja se niedawno wytrzepałem bo w niedzielę mi gassssssu pić nie chciał :D To najprostsza czynność i jednocześnie najtańsza i do wykonania samemu. Filtr fazy ciekłej masz przed reduktorem albo jest do niego przytwierdzony. Łatwo znaleźć bo musi być dołączony do niego przewód z butli. Wyjmujesz, sprawdzasz ewentualnie trzepiesz/wymieniasz i już. Fltrami fazy lotnej póki co się nie zajmowałem. :P Przy okazji tego manewru możesz sprawdzić czy do filtra i reduktora dochodzi gassssss z butli. Będzie ciekły więc ostrożnie bo odmrozić łapki łatwo. Nie wiem jak to masz rozwiązane. Albo masz ręczny zawór na butli i wtedy go z lekka trza odkręcićofc przy rozkręconym filtrze albo może być na butli elektrozawór i wtedy trzeba by puścić stacyjką tzn przełączyć na gaz tak jakbyś jechał. Ino to zawsze ryzyko bo gassss to gassss więc ostrożności nigdy za wiele. Jak idzie gaz do reduktora to potem sprawdzasz czy z niego wyłazi nosem można. Jak wyłazi to uwalona centralka względnie jakiś elektrozawór nie działa jak trzeba. Jak nie wyłazi gaz z reduktora to wiadomo. Szukamy tu. Może coś tam wpadło albo co. Oznaczenia gdzie ma wpadać ciecz powinny być na korpusie. To samo dotyczy gazu.

bambamfcorp
30-05-2010, 00:18
na krokowcu to mi po tych 20km zdychal, aktualnie no szarpie ... tylko pytanie, raz zatankowalem na nieznanej mi stacji (zawsze na 1 , spraedzonej, i przez 10 tysiecy km nie mialem rzadnych bajek z szarpaniem) .. no i przypuszczam ze moze to byc to ,, teraz pytanie, gdzie jest centralka, bo na odcinaczu wtryskiwaczy po wyciagnieciu go, auto identycznie chodzi, na innej sondzie lambda ( stefanelli telgas 5000 to samo) .. teraz pytanie, gazownik zamontowal mi iny rteduktor i tez auto tak samo, chodzilo jak chcialo, na butli mam dwa zaworki do przesuwania o mniej niz 90 stopni max ... tzn mogl tam jakis syf wleciec czy .. przy mieszalniku .. na mieszalniku jest filterek cieczy, tak ? mozna go doraznie wyciagnac, wyczyscic (czym?) i wlozyc ? uwazac n magnesik z opilkami ... jakies kroki co i jak przy wymianie ? pomozecie ? gazu nie odpinalem (kabelki) przy wymianie silnika ..

bambamfcorp
30-05-2010, 16:20
http://lockpedia.pl/filtr.jpg

czy ktos mi powie czy to jest elektrozawór ? tam jest filtr cieczy zamontowany tylko po
1. nie wiem co to za firma
2. nie rozkrecalem tego jeszcze (z racji niedzieli)
3. nie wiem jakiej srednicy filterek kupowac

Czy ktos kojarzy tą część ?

Netoper
31-05-2010, 09:57
Jest to elektrozawór patrząc nawet na opisy.
Natomiast co do filtra to wygląda że jest on na górze (patrząc na fotkę) nad linią śrub mocujących do "ucha", i albo ten dekielek się odkręca w całości albo ma on u góry na środku śrubę która dociska go do zaworu.
Zobacz na tej naklejce czy nie ma podanej firmy, w ostateczności można kupić nowy (popularny) zawór z odstojnikiem jak by się okazało że są problemy z zakupem filtra do tego obecnego.
Niedawno był temat o kupnie zaworu z fotkami i linkami, chyba Krzychu32 się tam udzielał.

bambamfcorp
31-05-2010, 13:23
a jesli kupie caly elektrozawor z filtrem , patrzac ze dochodza do niego mi jakies 2 kabelki nim sterujace, oraz gdzies tam po drodze jakas masa .... bedzie mi to smigac ?

i czy objawy zapchanego elektrozaworu to po wrzuceniu biegu od razu zdycha, jakby nie dostaje prawie wogole gazu ... czy szukac w kablach ? krokowiec pominelismy, stala dawke przy regulacji mu zarzucilismy, inny reduktor byl zalozony to samo sie dzialo, stefanelli genius, sterujacy wtryskami tez odlaczylismy i tez nie zapalał, inny sonda lambda control wstawil reagowal tak samo, na gaz sie przelaczyl po zatankowaniu godzine wczesniej, ale ruszyc juz nie ruszy, zdycha po dodaniu na 1 chocby na maxa pedalu gazu ...

bambamfcorp
05-06-2010, 02:23
jakie sa objawy padnietych cewek na parowniku badz elektrozaworze ? .. dodam ze elektrozawó wyczyszczony oraz parownik wyszorowany ..

http://lockpedia.pl/landi.jpg

http://lockpedia.pl/landi1.jpg

.. po wyczyszczeniu auto od razu gasnie,;/ .. dodam ze gas czuc w rurce wiec jest dobrze ;D , zalozone wszystko okej .. szlak mnie trafia ...


http://lockpedia.pl/syf.jpg

http://lockpedia.pl/syf1.jpg

http://lockpedia.pl/syf2.jpg


... pomóżcie ... :(

bambamfcorp
05-06-2010, 13:45
okazalo sie ze gazu nie bylo, za duzo mi spala (za 15zl bylem wczesniej w stanie 75km zrobic teraz niecale 50 ;/) tylko w czym problem, czy ten nagar na spodzie mialem zotawic, na dole parownika ? to sie tam cos ma smarowac ? ;/ ? juz glupi z tego jestem

Netoper
05-06-2010, 14:00
patrzac ze dochodza do niego mi jakies 2 kabelki nim sterujace
To jest zapewne elektrozawór więc albo ze starego przekładasz kanelki i go wywalasz albo równolegle dociągasz.



jakie sa objawy padnietych cewek na parowniku badz elektrozaworze ?
Odcinanie gazu, ewentualnie jak zaworek nie do końca się otwiera to nie przepuszcza odpowiedniej dawki gazu.

Nagar cały czyścisz bo on przeszkadza, jak miałeś reguktor rozebrany to membrany nie były porzypadkiem sztywnawe? one mają być miękkie/elastyczne, bo jak są sztywne to gaz nie jest prawidłowo odparowywany i nie ma płynnej przepustowości/sterowania gazu i więcej jest zużywany.

bambamfcorp
05-06-2010, 15:50
wszystko czyscilem, wlasnie mieciutki, jak folia ;)

.. tylko ta regulacja, ile mniej wiecej powinien byc wolnych obrotow wkrecony ? gdzie to sie niby reguluje bo bez krokowca na takim pokretelku lovato mi autko poprawnie smiga, a na krokowcu brakuje obrotow, potrafi zdechnac, miedzy 1000 a 1500 sie przydusza ... :S

bambamfcorp
05-06-2010, 23:42
Panie Netoper, co moze byc za powod ... wychodzi na to ze spalanie nie jest duze aaa... w garażu po postoju okazalo sie ze wali mi gazem na wylaczonym silniku (stal juz z dobre nascie godzin) .. smród czuć z filtra powietrza ... elektrozawory ? zle cos dokrecilem ? (uszczelki silikonem lekko przejechalem, poskrecane dobrze, nie przekrecone srubki ... ) gdzie to moze przepuszczac ? wstepnie jakby z filtra bo tam po tych nastugodzinach pachnialo gazem , przed wylaczeniem na benzynie chodzil , .... autko dobrze zagrzane wczesniej bylo ... aktualnie mam butle zakreconą , a ja sie dziwilem ze nie pali, a to LPG ucieka .. ;/

Krzychu32
06-06-2010, 07:30
Czy po skręceniu wszystkiego do kupy sprawdzałeś szczelność ?

bambamfcorp
06-06-2010, 23:02
parownik sprawdzalem, elektrozaworu (tam gdzie filterek) nie, a wiem ze juz gazu nie mialem ( a powinno byc !! ) jak parownik zalozylem i odpalilem, tyle ze czy landi renzo (ta cewka) odcina doplyw gazu do parownika ? po co ona tam jest skoro zapadni zadnych nie widzialem ... dodam ze bez regulacji autko nie gasnie juz jak wczesniej sie to dzialo .. slabe jest do 2 tysiecy , musze troche depnac, ale w koncu na LPG jezdzi,
po dojechaniu do celu narazie butle zakrecam bo co innego przed wizyta u gazownika moge robic ..

Netoper
08-06-2010, 13:35
ile mniej wiecej powinien byc wolnych obrotow wkrecony
Na pierszy rzut daje się półtora do dwa i pól wykręcenia, a później patrząc na obroty i wskazania lambdy doregulowywujesz.

a na krokowcu brakuje obrotow, potrafi zdechnac, miedzy 1000 a 1500 sie przydusza ... :S
Albo walnięty krokowiec, często się trafia, albo trza interfejsem ustawić czy autokalibrację zrobić, nie wiem jak konkretnie tę instalkę się u Ciebie stroi.

smród czuć z filtra powietrza ...
Może żeś coś źle dokręcił, skręcił, galopkiem sprawdzaj szczelność i popraw, bo garażu możesz nie mieć :)
Pod odstojnikiem filterka była jakaś uszczelka? nie wypadła albo nie pękła?

bambamfcorp
11-06-2010, 01:34
no i netoper bardzo dobrze trafiles, elektrozawór dobrze działa (nie przepuszcza - test dmuchanie :P ) ale sama usczelka wyglada tragicznie, czym to uszczelnic, silikon jest na wyzsze temperatury, tak myslalem na gwincie uszczelnic ...

zapodaje zdjecie:

http://lockpedia.pl/1234.jpg

bambamfcorp
11-06-2010, 21:43
okej, co do obrotów to sie ustabilizowaly, podcisnienie w koncu dobrze podlacozne, egr nie zaslepiony, cala elektryka posprawadzana, wszystkie koncowki posprawdzane .. duzo bylo trzeba izolowac, dlatego min. wentylator sie wlaczal niby awaryjnie ... (na listwie kolo wtryskow sie 2 kable stykaly) ... gaz .. reduktor , elektrozawor wyczyszone, filterek z nowa uszczelka na landi renzo ... juz gaz nie ucieka, poobrywane kable przy Sondzie lambda i przy czujniku polozenia przepustnicy musialem zarobic na swoje miejsca bo sie oberwaly , wyregulowalem srubke wolnych obrotow i ... wierzcie badz nie ale na gazie te autko żwawiej sie czuje niz na benzynie ... temat do zamkniecia, dzięki wielkie wszystkim tym którzy mnie wspierali swoją pomocą !