PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] nie zapala na ciepłym silniku POMOCY



krzysztofek85
26-05-2010, 21:14
Witam

Problem się przedstawia tak że auto nie zapala jak się zagrzeje.

Krótka historia tego problemu. Któregoś dnia urwał się pasek rozrządu,( po przejechaniu na nim 25 tys. km) . Auto pojechało do mechanika, okazało się że uszkodzone zostały tylko dwa zawory. Mechanik stwierdził że wystarczy wymienić te zawory i splanować głowicę. Tak też zrobił. Odebrałem auto wsiadłem do niego ruszyłem a za mną chmura czarnego dymu. Po przejechaniu 3km wróciłem do mechanika z reklamacją ze coś jest nie tak stwierdził ze musi się poukładać i przepalić, wiec pojechałem do domu ok. 20 km auto było zamulone w ogóle nie przyśpieszało i max można był jechać 90km/h. Wiec odstawiłem znów do tego mechanika auto żeby to poprawił. Stwierdził ze musi jeszcze pompę przestawić. PO paru dniach ponownie odebrałem forda. „Trochę mu się poprawiło”. Tylko pojawił się nowy problem jak auto się rozgrzało po postoju w jakimś korku gdy się uruchomił wentylator nie chce zapalić. I po tej naprawie spalanie wzrosło dwukrotnie . Auto nie było takie same jak przed awarią. Wiec nie chcą męczyć auta dalej zaprowadziłem go do innego serwisu gdzie stwierdził ze rozrząd był źle ustawiony. Po przestawieniu auto odzyskało swoją dynamikę i spalane a poziomie 6l. lecz problem z odpaleniem pozostał. Po ponownej wizycie stwierdził ze trzeba zrobić wtryski i pompę ze ma za małe ciśnienie itp. Ale nie chciało mi się u wierzyć bo do tej awarii nie było takiego problemu zapalało o każdej porze dnia i nocy przy każdej temp. Nawet przy -28st. Po przeczytaniu wielu postów nie znalazłem rozwiązania problemu. Wymieniłem filtr paliwa, przewody, wyrzuciłem podgrzewacz paliwa, dołożyłem zawór zwrotny. Nic nie pomogło. Dodam iż rano zapala bez problemu. A jak się nagrzeje i nie chce zapalić to muszę odczekać ponad godzinę i po dłuższym kręceniu zapali.

Mondeo 1.8TDi 1993r

Proszę o pomoc

generalX
26-05-2010, 23:09
łopatki pompki wstępnej. sam wymienisz, godzina roboty- a jak jesteś z lublina to poszukaj firmy auto diesel parts- kup odrazu z pierścieniem i uszczelką pod dekiel. opis znajdziesz na forum jak wymienić. koszt to orginalny delphi jakeś 140, a do pompy fergusona 50 PLN. facet w sklepie powinien wiedzieć o co chodzi

krzysztofek85
27-05-2010, 18:54
dzieki za odpowiedz.
jak dostanę te łopatki to postaram sie je wymienić.
Narazie na dworze nie jest gorąco więc auto zapala.

krzysztofek85
20-06-2010, 11:25
Witam ponownie

Udało sie wymienić łopatki i ten pierścień, ta podkładka dociskająca wypolerowana, (po wyjęciu starych części na podkładce były głębokie rysy, a pierścień miał jajowaty kształt w środku)

niestety po jeździe po miesicie i gdy sie silnik rozgrzał znów NIE ZAPALA

co może być tego przyczyną?

tongo
20-06-2010, 16:52
Miałem ten sam problem z paleniem na ciepłym silniku i czym cieplej tym gorzej.
Pomogła mi pompka elektryczna od poloneza trucka wstawiona przed pompą wtryskową .
Pomka jest wpięta pod świece żarowe i działa tylko podczas rozruchu.
Mondek pali teraz jak TDI .
Koszt pompki 77pln z przesyłką z allegro

Sam pomysł pochodzi z naszego forum, za ideę serdecznie dziękuje. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

krzysztofek85
21-06-2010, 21:38
dzięki za info z ta pompą od poloneza jak nie znajdę przyczyny problemu to założę dodatkowa pompkę

N2O
21-06-2010, 21:49
@tongo

Zrób eksperyment i włącz ją podczas jazdy.
Potem zdaj relację czy lepiej się zbiera, szczególnie na wysokich obrotach.

wsciekly
30-06-2010, 22:58
dało sie wymienić łopatki i ten pierścień

kolego mógłbyś mnie poinstruować jak to zrobić i gdzie kupić części ??

krzysztofek85
02-07-2010, 11:32
witam

Ja wymieniłem łopatki i pierścień w moim MkIlecz niestety to nie rozwiązało problemu. Części kupiłem w Auto Diesel Parts w Lublinie zapłaciłem ok 65zł.

Żeby je wymienić odkręciłem całkiem przewody które idą od pompy do wtrysków, a póżniej 4 śruby torx chyba 25 i miałem to wszystko na wierzchu

poszukaj na forum jest to dokładniej opisane

pozdrawiam

wsciekly
02-07-2010, 14:07
poszukaj na forum jest to dokładniej opisane

Kurde nie moger tego znaleźć :(

krzysztofek85
02-07-2010, 15:19
Kurde nie moger tego znaleźć


Mam trochę czasu w pracy to pozwoliłem sobie poszukać

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11204&postdays=0&postorder=asc&highlight=%B3opatki&start=0

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=44569&postdays=0&postorder=asc&highlight=%B3opatki+pompy+wst%EApnej&start=0

poczytaj może coś się rozjaśni :)