PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pasek od kompresora



abramm
06-06-2010, 14:02
Witam, pekl mi pasek od klimy , wyciagnelem resztki by nie narobilo to wiecej szkody pasek rozszarpany i rozciagniety....

Moje pytanie ile moze kostowac taki pasek klinowy do kompresora , klima ta najprostsza...

Czy jesli jezdze bez tego paska mzoe cos sie uszkodzic ??

Stasio1948
06-06-2010, 14:32
Jazda bez paska niczym nie grozi tylko klima nie będzie działać.W TD Mk2 pasek ori do klimy to 5PK882 długość 882 mm.Podchodzą paski od 870 do 890 mm-koszt ok 30 zł.Z założeniem jest trochę kombinacji,trzeba mieć krótki imbus 8 mm i 10 nasadową na długiej przedłużce.

abramm
06-06-2010, 22:39
:beer: :beer:
uspokoiles mnie bracie !


dziekowac za wyczerpujaca odpowiedz i za symbol paska...

Pozdrawiam milego wieczorku :)
:beer: :beer:

kowsla
07-06-2010, 12:06
Kolego abramm
Jak juz zaczniesz wymieniać pasek od klimy to od razu wymień od pąpy oleju, bo jest tam strasznie mało miejsca i kombinować trzeba ostro, a imbus trzeba przyciąć bo inaczej nie wejdzie , o ile sobie przypominam jest tam miejsca około 1.5 cm do 2 cm mnie wymiana obu pasków zajęła około 3h
Tak czy siak powodzenia życzę .

Stasio1948
07-06-2010, 13:37
Nie pompy oleju a pompy wspomagania.Ponadto jeżeli pasek będzie z tych krótszych tzn 870(trochę ciężko wchodzi ale potem ok-jest to pasek alternatora TD)do 882 to z wymianą paska pompy wspomagania nie ma problemu.Problem pojawia się gdy pasek klimy jest mocno rozciągnięty lub jest założony dłuższy(885 lub 890) :pa:

kowsla
07-06-2010, 15:56
A właśnie chodziło mi o pompę oleju , ponieważ żeby wymienić ten pasek to trzeba też zdjąc pasek z klimy więc za jedna robotą można od razu zaoszczędzić sobie pracy bo jak padł od klimy to w niedługim czasie padnie od pompy oleju.
Poza tym pompa od wspomagania mieści się na pompie wtryskowej i jest łatwo dostępna a poza tymi jest napędzana jak mi się zdaje z koła pasowego zamontowanego właśnie na niej.

Stasio1948
07-06-2010, 17:56
A właśnie chodziło mi o pompę oleju , ponieważ żeby wymienić ten pasek to trzeba też zdjąc pasek z klimy więc za jedna robotą można od razu zaoszczędzić sobie pracy bo jak padł od klimy to w niedługim czasie padnie od pompy oleju.

Chłopie zastanów się co piszesz.W żadnym silniku pompa oleju nie jest napędzana paskiem.W Mondeo TD pompa oleju jest zabudowana pod kolektorem wydechowym i jest napędzana zębatką.Paskami wielorowkowymi w Mondeo TD jest napędzana tylko pompa wspomagania,sprężarka klimatyzacji i alternator-każde z urządzeń osobnym paskiem.

kowsla
08-06-2010, 15:14
Fakt coś mi sie pomyliło , istotnie chodziło mi o pasek alternatora, ale nie zmienia to faktu że lepiej wymienić go razem z paskiem od klimy.
Pozdrawiam