PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz w V6 ?



homer
31-10-2005, 19:24
Gaz w silniku V6 to dobry pomysł czy nie?
w ogóle czy to dobre motory?
Jaką instalację radzicie założyć ? (za ile?)
Ile taki smok pali na pb, a ile na gazie?
HOMER

VinCe
31-10-2005, 19:28
po pierwsze nie ten dział.. po drugie pali od 12 do 18 benzyny a gazu litr-dwa więcej.. jak się o silnik dba to jest to bardzo dobry silnik :-) ale każde niepookojące dźwięki należy szybko eliminować.... a instalacja..zależy od zasobności portfela..wiadomo że sekwencja lepiej.. ja mam II gen i troszkę mocy brakuje..

homer
31-10-2005, 19:53
co z tym działem...?

rufix1
31-10-2005, 19:55
Bo powinno być w LPG :)
pewnie zaraz chłopaki cię przeniosą :)

homer
31-10-2005, 19:56
ok.
już wyczaiłem.

konio
31-10-2005, 20:10
po pierwsze nie ten dział.. po drugie pali od 12 do 18 benzyny a gazu litr-dwa więcej.. jak się o silnik dba to jest to bardzo dobry silnik :-) ale każde niepookojące dźwięki należy szybko eliminować.... a instalacja..zależy od zasobności portfela..wiadomo że sekwencja lepiej.. ja mam II gen i troszkę mocy brakuje..
No nie strasz Go.Mi pali średnio 11.Na trasie pali około 8 a miasto zależy od nogi - powiedzmy 12-15.Oczywiście Pb , a gazu okło 14-15 średnio.

waldemarz
31-10-2005, 20:18
Przeniesiono w odpowiedni dzial. :satan:

rufix1
31-10-2005, 20:34
Srednio 20% więcej spala gazu niż Pb :)

Czacha
31-10-2005, 21:43
Ja właśnie jestem po tankowaniu 14l w mieście spapusiał LPG tak że nie jest źle. :)

altoot
01-11-2005, 13:00
po pierwsze nie ten dział.. po drugie pali od 12 do 18 benzyny a gazu litr-dwa więcej..


bez przesady :)) wystraszysz chłopaka.

w trasie 10-11 litrów LPG, w miescie 13,5-15. Takie wyniki osiagałem przy nadwoziu kombi. Oczywicie deptając po pedale w miare rozsadku (predkosc podrózna okolo 110-120km/h, w czasie wyprzedzania do 140-150km/h). Oczywiscie nie jest problemem osiagnąć spalanie na poziomi 20 litrów po miescie :satan: , ale ekomicznej jazdy samochodem z takim motorkiem idzie sie nauczyć :)


esli chodzi o spalanie Pb to trasie 7,5-9 litrów, w miescie okolo 11-12.


Zaznaczam, ze pomiary są moje (kazdemu moze palić inaczej), przebiegi po miescie mojego auta to max 30% całości pokonywanych tras


To jaką instalacje załozysz zależy od grubości Twojego portfela. Podcisnienowke załozysz za okolo 2000pln , sekwencje za troszke ponad 4000. Przy II gen. auto bedzie spalać okolo 20% wiecej paliwa niż na Pb; przy IV gen. wyniki zuzycia obu rodxzajów paliw są bardzo zblizone.


PS.1. bardzo wazna sprawa to odpowiedni sklad mieszanki przy instalacji z mikserem, zbyt uboga, wczesniej czy pozniej, doprowadzi do powaznych problemow
PS.2. W obu przypadach podstawą jest serwis znający sie na rzeczy i nie odpieprzający fuszerki - jak zwalą coś przy montażu, bedziesz mial wiele problemów, zmarnujesz sporo czasu i "najesz sie" niepotrzebnych nerwów
PS.3. Ja mam drugą generacje LPG, auto sprawuje sie dobrze, nie mam z nim problemow. ALE :) w tym momencie zakladałbym sekwencje. Niestety 3 lata temu taka instalka przy V-ce to koszt ~7000pln




Twój wybór :bigok:

I zycze bezawaryjnej i taniej eksploatacji :metal

Martinez
09-12-2005, 01:06
altoot jeśli 170 koników pali w mieście 15l LPG to ja kcem takiego bardzo :banan: :banan: :banan: mój też tyle pali w mieście :wall:

Graluu
09-12-2005, 01:17
altoot jeśli 170 koników pali w mieście 15l LPG to ja kcem takiego bardzo :banan: :banan: :banan: mój też tyle pali w mieście :wall:

no to musisz koniecznie kupić "fałkę" bo mój pali podobnie jak altoot'a :) :metal

RWalentynowicz
09-12-2005, 09:35
Mój pali od 8,5 do 18 litrów LPG. Ostatnio spalił prawie 25/100 km ale coś mi się instalka zcertoliła.

Truszek
09-12-2005, 10:57
W trybie miejskim 16 litrów LPG i ani centa mniej. Instalka to sekwencja BRC.

Poooozdróffka

bary
09-12-2005, 18:51
Ja mam III generację. Spalanie ok. 15 litrów. Mozna by zejść niżej, ale tymi autkami nie da sie wolno jeżdzić, poza tym 170 koników też trzeba napoić.
Pozdrawiam.

konio
10-12-2005, 00:41
a ja narazie olałem gaz , dziś lałem po 3,51 i przy spalaniu średnio 11-12 nie widze sensu gazować , ponieważ spalanie średnio 15 lpg a i amortyzacja większa.

altoot
10-12-2005, 10:33
pali od 12 do 18 benzyny a gazu litr-dwa więcej..

Bzdura...albo kolega nie umie jezdzic ekonomicznie, albo nie chce. Ewentualnie coś jest nie tak (w sensie padniete)...


A moze Kolega po prostu jezdzi cały czas po miescie nie wrzucając 3-ciego biegu???



Spalanie na benzynie (srednie) to 9 litrów (dla nadwozia kombi) - trasa czesto lekko ponizej 8, miasto okolo 12-13. LPG II generacji: trasa okolo 11-13; miasto +3 wiecej (oczywiscie zależy jeszcze jakie miasto)


PS . Po emeryku nie jezdze :palacz:
PS.2 W czasie emeryckiej jazdy pali 10litrów LPG :palacz: (dokladny wynik: 10,03 :palacz:)

RWalentynowicz
10-12-2005, 12:39
Dwie małe uwagi do tych, którzy cieszą się, że ich mondki V6 tak mało palą na mieście. Otóż:
1. mam przed sobą dane o spalaniu naszych aut ze skrzynią manualną. Producent, bazując na normie EU podaje takie spalanie 13,3/6,7/9,1 l/100 km (miasto/poza miastem/średnie). Nie sądze by Ford je zawyżał. Przecież w interesie koncernów jest zachwalać produkt , czasem nawet kosztem manipulacji.
2. Gaz propan-butan ma inne własciwości jak Pb i nie ma siły - przy prawidłowo wyregulowanej instalacji samochód musi (!) spalić go więcej o około 20%. Jeśli auto spali go tylo co benzyny, to pracuje na zubożonej mieszance. Konsekwencję znają wszyscy. Jako, że efekt takiego błędnego wyregulowania jest rozłożony w czasie, to niektórzy z nas nie chcą chyba o tym myśleć i cieszą się jak dzieci z oszczędnej jazdy. Koledzy, fizyki nie oszukamy!
Pozdrawiam i życzę długiej eksploatacji bez powypalanych gniazd, zaworów i powykręcanych głowic.
Rafał

konio
10-12-2005, 12:52
Dwie małe uwagi do tych, którzy cieszą się, że ich mondki V6 tak mało palą na mieście. Otóż:
1. mam przed sobą dane o spalaniu naszych aut ze skrzynią manualną. Producent, bazując na normie EU podaje takie spalanie 13,3/6,7/9,1 l/100 km (miasto/poza miastem/średnie). Nie sądze by Ford je zawyżał. Przecież w interesie koncernów jest zachwalać produkt , czasem nawet kosztem manipulacji.
2. Gaz propan-butan ma inne własciwości jak Pb i nie ma siły - przy prawidłowo wyregulowanej instalacji samochód musi (!) spalić go więcej o około 20%. Jeśli auto spali go tylo co benzyny, to pracuje na zubożonej mieszance. Konsekwencję znają wszyscy. Jako, że efekt takiego błędnego wyregulowania jest rozłożony w czasie, to niektórzy z nas nie chcą chyba o tym myśleć i cieszą się jak dzieci z oszczędnej jazdy. Koledzy, fizyki nie oszukamy!
Pozdrawiam i życzę długiej eksploatacji bez powypalanych gniazd, zaworów i powykręcanych głowic.
Rafał
Zgodze się w 100% .Jak autko pali mniej gazu niż te ok 20% to nie jest powód do radości tylko smutku , bo temperatura spalania LPG przy zbyt ubogiej mieszance jest b.wysoka - efekt gniazda zaworów , przepalona sonda i wyjarany kat w najlepszym wypadku.Dlatego na sekwencji palą więcej , bo jest odpowiednio dawka ustawiona.
I cudów nie ma V6 powinien spalić te 15l LPG .
Dlatego nie założyłem jeszcze instalki bo cena Pb tak poleciała że mi się to już nie opłaca przy średnim spalaniu 11Pb w stosunku do 15LPG.
Oprócz tego autko zawsze spali paliwo zanim się przełąnczy a im zimniej tym więcej.Oprócz tego częstrza wymiana świeczek i kabli ( a w Vce to troche kosztuje), droższy przegląd i inne problemy mogące wyniknąć z jazdy na LPG na jakiś czas ostudziły mój zapał na założenie instalki - mimo iż mam wpłaconą zaliczke w zakładzie.

Wojtas1978
11-12-2005, 14:36
Moj w jezdzie tylko po miescie pali 15 - 16. Ale jest zima i ja sie lubie spieszyc wiec cisne niemilosiernie :)

Na poczatku eksploatacji jezdzac z bardzo lekka noga palil 12 - 13.

W trasie Rybnik - Warszawa srednio 8,6.

Pozdrawiam

Wojtas

gorilla666
29-12-2005, 00:46
a u mnie ciagle równo 17 miasto 13 trasa ale wszystkie kuce pracuja dosc intensywnie :satan: a zreszta miasto a miasto, droge do pracy pokonuje srednio w 15min ale zdarza sie tez ze 45min jest mało,a spalanie to zalezy tez ile faktycznie tego gazu i jakiej jego jakosci sie uda zatankowac :beer:

FeveR
29-01-2006, 13:55
Hello,

Pozwole sobie podlaczyc pod ten temat, pytanie do fachowcow od gazu prosze powiedzcie - co to wogole jest na tym zdjeciu i jako mocno skopano osiagi silnika przez taka instalacje. :(

z gory sorki za rozmiar zdjec - ale chcialem zebyscie lepiej to widzieli.

http://www.thart.pl/tomek/gazik.jpg

RWalentynowicz
29-01-2006, 16:45
Poszło na Priv.

altoot
29-01-2006, 17:37
To na fotce to podcisnieniowka z mikserem II gen.


Tylko co to za przewód miedzy AQ a plastikową osloną głowicy?



RW - nie na prv, bo i ja bym chętnie poczytał :)

RWalentynowicz
29-01-2006, 18:29
To na fotce to podcisnieniowka z mikserem II gen.


Tylko co to za przewód miedzy AQ a plastikową osloną głowicy?



RW - nie na prv, bo i ja bym chętnie poczytał :)

No to pokrótce powtórzę to co napisałem na priva:
1. II gen to fajna sprawa ale w starych autach (monowtrysk etc.). Nie kastrujmy Durateca.
2. Zdjęcie jest niwyraźne. Ale z tego co widzę autko jest sterowane kompem z BRC Just (na 99%) i ma emulację lambdy firmy Bingo (też na 99%). Mikser no name. Reduktor pod akumulatorem i stąd ten przewód między obudową a aku na którym jest attuator z registrem (dziwna sprawa).

To tyle Przemku
Pzdr

altoot
29-01-2006, 18:39
To tyle Przemku
Pzdr



:bigok: