PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] wymiana zarowki podswietlenia kilometrow i centralny



rakud29
07-06-2010, 08:23
witam prosze was o rade jak zabrac sie za wymiane zarowki od podswietlenia km mam tez problem z centralnym zamkiem w klapie bagaznika z kluczyka otwiera mi za kazdym razem a recznie nie prosze was o rade w czym moze byc problem

1olek
07-06-2010, 08:36
nie przeginaj, kilkanascie postow pod Twoim jest taki temat z linkiem do instrukcji ze zdjeciami

jarek33
07-06-2010, 09:09
oooooo proszę bardzo
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=84243

Markowka
07-06-2010, 10:17
witam prosze was o rade jak zabrac sie za wymiane zarowki od podswietlenia km mam tez problem z centralnym zamkiem w klapie bagaznika z kluczyka otwiera mi za kazdym razem a recznie nie prosze was o rade w czym moze byc problem
Jeśli chodzi o wymiane zarówek do licznika robiłem to u siebie.
Zaczynasz tak
1.Odkrecasz dolną półke cały ten plastik pod kierownicą, trzyma sie na kilku śrubach od dołu chyba 3 dwie w schowku po lewej stronie kierowcy. Jak to zrobiłeś lekko szarpnąc żeby puścił zatrzask z prawej strony. Uważaj żeby nie wyrwać czujnika od klimatronica jeśli masz. Bo musisz go delikatnie wyciągnąc z obudowy.
2 Ściągasz obudowe kierownicy. Trzy śruby od dołu i praktycznie sama schodzi, Jeśli masz pilota od radia to wkładasz mały śrubokrę miedzy obudowe a pilota od strony liczników i ciągnij go w lewo powinien puscic zatrzask. Górna trzyma się chyba o ile pamiętam na 4 śrubach dwie troche ukryte za kierownicą.
3 W tym momencie masz dostep do śrub zegaró które odkręcasz (2 na dole) Zegary lekko od dołu podważyc i wtedy powinny wyjśc. Pamietaj żeby kostki poodpinać. Nie ciągnąc na chama tylko ten plasticzek przy kostce jakby to powiedzieć przkręcic na bok taka mała wjha jakby to była i same się odłączą.
4 wymienić żaówki i składać podobnie.
Praktycznie nic trudnego sam wszystko wyłapiesz jak jestes bystry. :metal:

rakud29
07-06-2010, 12:56
ok dzieki a co z centralnym w klapie

rakud29
08-06-2010, 15:40
mrosze napisac co moze dziac sie z tym centralnym

jarek33
08-06-2010, 23:29
może się styki zaśniedzialy