PDA

Zobacz pełną wersję : [All] głośniki, głębokość montażowa - prośba o pora



tedybear
08-06-2010, 01:14
witam Panie, witam Panów
przeszukałem forum ale niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania oraz linki podane w postach dawno wygasly wiec pisze po prosbie i prosze o porade fachowców. a wiec:
nie jestem melomanem, glosniki fordowskie jakie mialem satysfakcjonowaly mnie pod wzgledem dzwieku, natezenia i odsłuchu w 100%. niestety sie popsuły i czas na zmiany.
nie zamierzam kupowac wzmacniacza, ani wygluszac drzwi (niestety jedyna pracujaca jednostka w rodzinie ;) ) a glosniki maja byc podpiete tylko pod radio. radio pionier 4x45W. nie chce tez kupowac glosnikow z osobnymi piszczykami. to maja byc uniwersalne glosniki ktore w miare graja bez falowania flaków w brzuchu przez basy. albo eliptyczne albo okragle. maja grac w miare dobrze i bez wyskakiwania szyb z uszczelek ;) i chce przeznaczyc na nie max 200-250pln dystanse juz kupione. i tu pytanie i prosba do Was:

jaka jest ta max glebokosc montazowa bo nie chce kupic glosnika i po wlozeniu okaze sie ze haczy o szybe albo o panel drzwi?? czyli ile musi miec glosnik max glebokosci montazowej abym spokojnie wlozym dystans i glosnik i nic sie nie dzialo??
ponizej mam dwa linki do 2 glosnikow wiec moze Wy jako znawcy doradzicie mi ktory wybrac lub tez podeslecie mi propozycje nowych glosnikow.
zdaje sobie sprawe ze kalam tym postem cale towarzystwo Car Audio ale niestety szara rzeczywistosc sprowadza na ziemie i to w bolesny sposob.
ale mozecie to potraktowac jako wyzwanie ;)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1061350664
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1059097093


czekam na propozycje i uwagi i odpowiedzi ;)

Zeus
08-06-2010, 06:59
Kolego, ale linki prowadzą do indentycznych modeli (chyba że mi coś wzrok zaćmiło), aukcje różnią się tylko gratisami.

Głębokość montażowa w zupełności wystarczy na zamontowanie tych głośników, zwłaszcza że dystanse zwiększą ją o kilka(naście) milimetrów.

Co do głośników - przyjrzyj się może Helixom DB 6.1, napędzane radiem powinny Cię zadowolić, a i cena kapkę niższa. No i są jakieś 3mm "płytsze" od tych Hertzów :)

tedybear
09-06-2010, 14:48
wlasnie kupilem i te Helixy i dystanse i jak dobrze pojdzie zamontuje je w weekend i podziele sie wrazeniami.
dzieki

black_time
10-06-2010, 10:02
Jestem ciekaw czy jest duża różnica między tymi Helixami 6.1,a zestawem odseparowanym np Helix 52.1,bo cenowo to 100zł więcej?

Zeus
10-06-2010, 10:59
Różnica będzie, przede wszystkim 52.1 mają midbasy o średnicy 13cm, ale też zestaw odseparowany ma inną zwrotnicę (a właściwie w ogóle ma zwrotnicę), podczas gdy dwudrożne są rozdzielone pewnie tylko kondensatorem. Kolejna różnica wyniknie ze sposobu mocowania, w 6.1 wysokie tony wydobywają się z poziomu kolan, co akurat nie jest akustycznie najlepszym rozwiązaniem, w zestawie odseparowanym można zamontować wysokotonowce na poziomie zbliżonym do uszu, czyli tak jak powinno być.

black_time
10-06-2010, 11:47
Nie zauważyłem rozmiaru 52.1.W takim razie dobrym rozwiązaniem był by zestaw 62.1.W escorcie miałem słabej jakości zestaw odseparowany Phonocar (wpadły mi w rękę zwrotnice od Helixów więc zamontowałem) i widzę właśnie problem z wysokimi tonami.Tam ładnie było słychać i nie musiałem w radiu ich ustawiać na max,a w mondku przy seryjnym nagłośnieniu zasłaniam wszystko nogą,a jak wysteruje mocniej niskie tony to się słuchać tego nie da.
Dodam,że radio mam to samo co w escorcie Pionerr DEH 3900.Chyba się skusze na zrobienie czegoś w mondku.

tedybear
10-06-2010, 19:13
witam Panie i Panów
lekka zmiana planów. ja wiem ze kolega chciał dobrze i zamówiłem te Helixy ale zadzwonila do mnie firma (z Allegro brane wiec juz byla wplata na konto u nich), ze przy pakowaniu ostatniego kompletu glosników Helix zauwazono ze sa uszkodzone i nie wiedza kiedy bedzie kolejna dostawa wiec musialem wybrac jakies inne zamienniki jakie mieli na magazynie. wyslali mi kilka modeli glosników i mialem wybrac taki, ktory bedzie mi pasowal. ogolnie te co wybralem byly drozsze ale parametry lepsze i najbardziej nadawaly sie na sluchanie muzyczki tylko z radia bez wzmacniacza. kupilem takie:
http://www.bafomet.pl/?p=productsMore&iProduct=545&sName=pioneer-ts-1776ii

jutro beda juz u mnie wiec w sobote zamontuje i zobaczymy jak dzialaja.
co myslicie o takich glosnikach bo opinie na necie pozytywne ;) ??

tedybear
12-06-2010, 11:19
wczoraj mial miejsce montaz glosników. jedynym problemem byly za długie sruby od glosników niz dystans i trzeba bylo spilowac srobki.
ogolnie glosniczki dzialaja calkiem calkiem. i sopran i bas bardzo milo brzmi choc to nie to co mam w domciu ;)
no ale za taka kase nie mozna miec super wypasu ;)
ogolnie zadowolony jestem