PDA

Zobacz pełną wersję : [ST220]Pompa paliwa st220 2004r



Telewizor1980
08-06-2010, 17:45
Witam.
Oddalem auto do mechanika i przy okazji jakiejs rutynowej wymiany plynow mechanik stwierdzil ze niedlugo padnie pompa paliwa. Auto ma przejechane 150 tys km i podobno to standard ze w tych autach ta pompa po takim przebiegu pada. W serwisie taka nowa pompa kosztuje prawie 1800zł. Czy mozna to jakos zregenerowac albo kupic zamiennik? Szukalem w necie ale ST jest dosc zadki i nie moglem znalezc nic na temat zamiennikow.
...i kolejne moje pytanie czy zna ktos jakiegos solidnego magika od Fordow na terenie Warszawy ktory moglby mi to zdjagnozowac i wymienic (chociaz ludze sie, ze to moze nie sama pompa padla tylko cos tanszego:))

Dzieki.

Boonaro
08-06-2010, 18:27
Jak ten mechanik może stwierdzać że nie długo padnie pompa paliwa jak wszystko jest ok?To tak samo jak by powiedział że nie długo pęknie szyba z przodu.

Dodano po 32 sek.:

Póki autko jeździ to po co wymieniać.

Telewizor1980
08-06-2010, 18:40
Stwierdzil ze podlaczyl auto pod komputer i pompa wykazywala bledy. Potem po kolejnej wizycie juz nie dzialala. Jestem w stanie stwierdzic ze ten mechanik cos tam pogrzebal bo przedtem nie bylo zadnych problemow a teraz raz odpala a raz nie:(

MAG
08-06-2010, 19:10
Poszukaj tu na forum klubowicza Paolo - ma swój warsztat i duzo klubowiczów u niego się serwisuje
namiary są w jego profilu ...

szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę aby pompa paliwa była jakims felernym (i to dobrze znanym) elementem.

nie słyszałem aby którykolwiek z właścicieli ST220 narzekał na nią

Boonaro
08-06-2010, 19:47
Myślałem że wszystko ok z autem a jeżeli masz już problemy to ok.

Telewizor1980
08-06-2010, 19:57
Ma ktoś jakis namiar na tego Paolo? Na jego profilu nie ma zadnego kontaktu.

Krzychu32
08-06-2010, 19:59
A jego podpisowi to kolega się przyglądał ? :hmm:

wrozek
08-06-2010, 20:05
Pytanie: jaki błąd??
Czy nie masz przypadkiem "unieruchamiacza - antynapadu" ( jak zwał tak zwał ) od alarmu wpiętego w obwód pompy paliwowej ? Takie coś tez powoduje błędy .
A w ogóle mnie się wydaje ( jak mawiał pewien genialny trener ) jeżeli chodzi o pompę paliwową to należało by zrobić pomiar ciśnienia paliwa i to by coś powiedziało o jej kondycji ...



stwierdzil ze niedlugo padnie pompa paliwa

znaczy wróżka ... :)


Auto ma przejechane 150 tys km i podobno to standard ze w tych autach ta pompa po takim przebiegu pada.


szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę aby pompa paliwa była jakims felernym (i to dobrze znanym) elementem.

nie słyszałem aby którykolwiek z właścicieli ST220 narzekał na nią

j.w.

W TDCI coś tam było z łuszczącymi się pompami ... ale w benzynie 8O

Telewizor1980
08-06-2010, 20:06
Ok, juz widze:) Sorry!

atik
16-06-2013, 17:01
Witam. Właśnie w mojej maszynie padła pompa paliwa (brak mocy, szarpanie, nie wkręca się na obroty itp.) Byłem w warsztacie na Kazimierza i wymienili mi pompę (jakaś odpowiednia zakupiona z allegro i wszystko było OK) ale padła za dwa dni. Stoję przed dylematem zakupu nowej (ale koszt około 2k wbija mnie w fotel) lub pewnej używki. Przy okazji okazuje się że pompa paliwa do ST220 ma jakieś ponadstandardowe ciśnienie więc to nie jest jakaś taka zwykła. Jej numer 2S7U-9350-A1A może ma ktoś takie cudo pod ręką lub pomysł na zamiennik?

kraft
16-06-2013, 20:38
A filtr paliwa kiedy byl wymieniany?

atik
17-06-2013, 14:39
Filtr paliwa i cały przegląd (wszystkie płyny itp.) wymieniałem tydzień temu. Miałem już założoną pompę i wszystko działało ale padła. Dlatego wiem że to nic innego tylko pompa lub jakieś inne cudo w sterowaniu o którym ja i szpenie w warsztacie nie wiemy. Zaraz okaże się że będzie 3 pompa a ogólnie to nie styka jakiś kabelek.

ferwoo
19-06-2013, 06:34
Niedawno mialem taki sam problem mialem u siebie. Opisalem to na forum http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/106510-Nie-wkreca-sie-na-obroty-na-5-i-6-biegu
przyczyna byl urwany a wlasciwie odlutowany kabelek od alarmu ktory wpiety byl w obwod pompy paliwa. Doszedlem do tego sam poniewaz po wymianie 2 pomp przez fachowcow problem wystepowal dalej. W wyniku tego mam dwie pompy do st 220 uzywki - sprawne ( jedna kompletna i jeden wkład). gdyby ktos potrzebowal moge odstapic po kosztach za jakie kupilem :)

badger
19-06-2013, 17:00
Prawdopodobnie sam wkład (pompka) z S-type 3.0 pasuje. Tzn. w moim projekcie zadziałał, natomiast u Klebera nie, ale myślę, ze Kleber mógł trafić na uszkodzony.

atik
27-06-2013, 22:50
A w którym miejscu odlutował / robił zwarcie ten przewód?

ferwoo
29-06-2013, 13:18
U mnie odlutowal sie kabelek w przełaczniku. w komorze silnika zammontowany byl przelacznik ktory za pomoca kluczyka mozna bylo wlaczyc lub wylaczyc zabezpieczenie alarmowe. kabelek dotykal do plytki i zaklocal dzialanie pompy paliwa.

atik
05-07-2013, 17:41
Mija 3 tydzień a auto stoi w warsztacie. Na kompie forda podstawowym / dużym nie ma błędów, wszystko gra a jednak po rozgrzaniu na PB na 2-3-4 biegu obroty nie dochodzą do 2k i nie ma mocy. Warsztat na Kazimierza rozkłada ręce. Niby wszystko sprawdzone i (I). Będzie wgrany nowy soft ale czy to coś da? Jestem załamany. A na gazie malina.

angar01
06-07-2013, 00:49
kolego przerabiałem to samo w moim 2,5 v6, jak go kupiłem to na lpg chodził jak złoto, zaś na PB kulał z braku zupy w cylindrach, aż po tygodniu wogóle nie odpalił na PB po sprawdzeniu ciśnienia na listwie wtryskowej okazało się że winowajcą jest pompa paliwa. kompletna używana (jeszcze z benzyną w środku) na allegro kosztowała mnie 50zł + koszty transportu. Od tego czasu minoł rok a ja nie wiem co to znaczy problem z pompą:hmm: PS. najprawdopodobniej podziękuj sobie lub poprzedniemu właścicielowi że jeżdził z prawie pustym lub pustym bakiem PB skoro masz instalke LPG

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

przykładowy link http://allegro.pl/pompa-paliwa-ford-mondeo-mk3-3-0-v6-st-st220-i3305754876.html

---------- Post added at 00:49 ---------- Previous post was at 00:44 ----------

jeżeli chodzi o jakiekolwiek części do mondeo (tym bardziej ST) polecam http://allegro.pl/my_page.php?uid=14923843

atik
08-07-2013, 23:57
Serwis na Kazimierza się poddał. Zabrałem auto, nowa pompa cichutko śmiga ale dalej na PB po rozgrzaniu dalej nie wkręca się na obroty >2K. Na lpg jak burza. Jestem załamany. Czekam na cud. Jak myślicie od czego zacząć?

Linarr
09-07-2013, 06:54
co dotknąć i na co zerknąć ??
Zacznij od resetu PCM-a, (tylko daj mu co najmniej pół godziny po odpięciu aku, a potem pojeździj z jeden dzień na samej PB) bardzo często zdarza się że niedokładnie wystrojona kuchenka rozkłada PCM-a i potem dziwne rzeczy się z silnikiem dzieją.
Wtryski PB się nie powinny zastać.
Dla spokojności ducha warto sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie.

atik
10-07-2013, 09:03
Akumulator odpięty na całą noc. Potem standardowe czary (3min wolne obroty + 2min 1200 obroty) i w trasę. Zimny idzie ok, rozgrzewa się i dalej szarpanie, brak mocy. Jak jadę do 2K obrotów to udaje się do 4 biegu dojść. Ale o mocy można zapomnieć.

angar01
15-07-2013, 14:36
Akumulator odpięty na całą noc. Potem standardowe czary (3min wolne obroty + 2min 1200 obroty) i w trasę. Zimny idzie ok, rozgrzewa się i dalej szarpanie, brak mocy. Jak jadę do 2K obrotów to udaje się do 4 biegu dojść. Ale o mocy można zapomnieć.

kolego przerabiałem to samo w moim 2,5 v6, jak go kupiłem to na lpg chodził jak złoto, zaś na PB kulał z braku zupy w cylindrach, aż po tygodniu wogóle nie odpalił na PB po sprawdzeniu ciśnienia na listwie wtryskowej okazało się że winowajcą jest pompa paliwa. kompletna używana (jeszcze z benzyną w środku) na allegro kosztowała mnie 50zł + koszty transportu. Od tego czasu minoł rok a ja nie wiem co to znaczy problem z pompą PS. najprawdopodobniej podziękuj sobie lub poprzedniemu właścicielowi że jeżdził z prawie pustym lub pustym bakiem PB skoro masz instalke LPG

sprawdź też przycisk stanu awaryjnego silnika, znajduje się przy lewj nodze kierowcy on też odpowiada za brak możliwości wkręcenia się na obroty (zabezpieczenie przed uszkodzeniem silnika) powinien być wciśnięty więcej info w instrukcji obsługi pojazdu mondeo mk3


przykładowy link http://allegro.pl/pompa-paliwa-ford-...305754876.html


nie reklamujemy się i innych też

angar01
16-07-2013, 10:16
to nie reklama tylko pomocna dłoń dla kolegi atik

atik
18-07-2013, 23:45
No to kolejne wiesci z ringu. Cisnienie na listwie ok, wszystkie sondy 4 sa ok. Autoalarm wszystko przylutowane trzyma sie twardo. Czujniki rozne polozenia walu itp. wstawiane podmieniane z nowymi i dalej to samo. Katalizator sprawdzony. Zostal przeplywomierz i ewentualne zapieczone wtryski od PB. Jakie objawy sa przy padnientym przeplywomierzu?

angar01
19-07-2013, 08:44
No to kolejne wiesci z ringu. Cisnienie na listwie ok, wszystkie sondy 4 sa ok. Autoalarm wszystko przylutowane trzyma sie twardo. Czujniki rozne polozenia walu itp. wstawiane podmieniane z nowymi i dalej to samo. Katalizator sprawdzony. Zostal przeplywomierz i ewentualne zapieczone wtryski od PB. Jakie objawy sa przy padnientym przeplywomierzu?

sprawdź też przycisk stanu awaryjnego silnika, znajduje się przy lewej nodze kierowcy on też odpowiada za brak możliwości wkręcenia się na obroty ( to takie zabezpieczenie przed uszkodzeniem silnika), jak jest wszystko ok to powinien być wciśnięty więcej info w instrukcji obsługi pojazdu mondeo mk3

atik
24-07-2013, 17:47
Wiadomości z frontu. Nowy warsztat. Jak zawsze wszystko posprawdzane. Podobno bingo. Pierwsza sonda lambda przerywa w działaniu + potopiony w całości pierwszy katalizator i pozapychany kolejny katalizator (komfort rozkręcanych katalizatorów / minus gazu). Jutro 25/07/2013 odbieram auto. Co do katalizatorów wymieniam ceramiczne wkłady w obu moich oryginałach. Wymienione wkłady na metalowe.

atik
29-07-2013, 19:54
Wiadomości z frontu kolejna odsłona. Katalizatory wymienione, odma odślepiona, wtryskiwacze sprawdzone śmigają, świece pozamieniane działają, cewka działa, listwy wtryskowe działają, przycisk awaryjnego wyłącznika sprawdzony. I dalej jest to samo. Jest coś magicznego jeszcze do sprawdzenia? Jutro podpinam kompa w tak zwanym dużym obciążeniu w czasie jazdy w aso forda.
Na teście nic nie wyszło wszystko działa. Sprawdzone przewody podciśnienia.

atik
31-07-2013, 12:15
Czy infrastruktura ST220 wytrzyma pompę 5-6 barów? Tuningowcy obstawiają że pompa 4,5 bara do ST to jakaś włoszczyzna i 4,5 to jej graniczny parametr ciśnienia (granica jest często zachwiana jakością paliwa itp. z tym są związane problemy z wkręcaniem się na obroty pow.6k, brak mocy itp.). Najnowsza propozycja to wstawienie pompy generującej graniczne ciśnienie na poziomie 6 barów. A tak przy okazji przejechałem się mondeo 2,5 V6 który miał ten sam problem co mój i miał zamontowaną pompę o wyższych parametrach i powiem wciąga mojego nosem. Ja już jak widać zapomniałem jak powinno śmigać ST ale co się dziwić od 3 miechów auto w naprawach.

Szanowni forumowicze. Bingo problem z pompą rozwiązany. Auto dostało nowe serce 6 bar zamiast 4,5 bar. Okazało się że pompa 4,5 bara oryginalna do ST (bo tylko w ST i Jagu taka występuje) nie trzymała ciśnienia w trakcie jazdy (spadki od 4,5 do 2 bar). Okazuje się że na postoju wszystko OK a w trakcie jazdy słabo. Co ciekawe obecnie auto wkręca się na 6500-prawie 7000 obrotów? Auto nie jeździ tylko lata (jak zawsze przy okazji naprawy: wymieniłem obydwa katalizatory a raczej wkłady z ceramicznych na stalowe, regeneracja wtryskiwaczy, 2 nowe sondy lambda, kilka nowych rurek itp = obstawiam że nie potrzebnie bo wszystko nie przyniosło takiego efektu jak nowa pompa. Ale jak pompa nowa + cała reszta = znacząca różnica).

przemtols
22-08-2013, 20:57
Witam,
podpinając się pod temat chciałbym was prosić o podanie nr katalogowego pompy do ST220 (bez koszyka, sam wkład). Umarła mi pompa (ciśnienie 1 bar) i została wymieniona na S10012 podobno odpowiednią(wg hurtowni) ale auto pow. 4 tys nie jedzie. Patrząc w katalog intercars znalazłem SIEMENS VDO A2C59514062, aczkolwiek niedostępny produkt. Idąc dalej znalazłem http://pompypaliwa.home.pl/pl/p/pompa-paliwa-FORD-MONDEO-III-Stufenheck-B4Y-3.0-ST220-2S719H307BD/2793 tylko czy będzie ona odpowiednia?

FORD MONDEO III (B5Y) ST220 2967 226/166 MEBA 04/02-
1375225 FORD
72488 SIDAT
1375225 FORD
22488 FISPA
2S719H307BD VISTEON
2S719H307BD FORD
72488 SIDAT
E10742M AIRTEX
VDO A2C59514062
1375225 FORD
A2C59514073 VDO

caqerr
31-08-2013, 15:59
Auto dostało nowe serce 6 bar

Jaką pompe dokładnie kupiłeś ? I gdzie ?

mariusz1
05-06-2014, 15:13
Witam serdecznie czy masz może nadal taką pompę???????????????

caqerr
05-06-2014, 15:18
Napisz do użytkownika Kapi bądź też WojtasS - mają używke na stanie :)

Stpaco
18-03-2016, 18:59
Odkopie temat by nie zakładać nowego, Czy sam koszyk pasuje od zwykłego mondeo mk3 ? ukruszyły mi się dojścia i wyjścia benzyny przy koszyku.