PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Hamulce wymiana



freestyle28
12-06-2010, 23:00
Witam
Jutro sie przymierzam do wymiany tarcz i klocków z tyłu i zwiazku z tym moje pytanie czy mam sie jakoś specjalnie przygotowac jezeli chodzi o narzedzia(torxy),na co zwracac uwage,prosze o ewentualne sugestie.Z gory dzieki

_Mario
12-06-2010, 23:04
Witam
Jutro sie przymierzam do wymiany tarcz i klocków z tyłu i zwiazku z tym moje pytanie czy mam sie jakoś specjalnie przygotowac jezeli chodzi o narzedzia(torxy),na co zwracac uwage,prosze o ewentualne sugestie.Z gory dziekimłotek , przecinak, i palnik może sie przydać..niestety.Druciana szczotka , papier ścierny i smar wysokotemperaturowy np. miedziany. Do wyczyszczenia i przesmarowania jarzm

GORI232
12-06-2010, 23:18
palnik może sie przydać..niestety 8O do czego ?? tarcza niekiedy sama schodzi.

_Mario
12-06-2010, 23:45
palnik może sie przydać..niestety 8O do czego ?? tarcza niekiedy sama schodzi.a jak nie będzie mógł odkręcić zacisku , to sobie podgrzeje śrubę i ta puści .U mnie tak było. Po podgrzaniu poszło jak po maśle.

iceman150
13-06-2010, 01:05
Dobry penetrator, przyrządzik do wciskania zacisku jest fajny pomaga wymienić klocki, klucze do przewodów też ułatwiają życie :).
No i podstawa to młotek którym zbijesz tarcze. A po za tym to co koledzy pisali.

Tomasz
13-06-2010, 10:24
podstawa to młotek którym zbijesz tarcze
Powinny zejść bez problemu,ale niestety kolega ma rację.Robiłem ostatnio heble u siebie i nie obyło się bez dużego ściągacza i solidnego młotka.

GORI232
13-06-2010, 12:10
a jak nie będzie mógł odkręcić zacisku
bo zacisk przykręcany jest na klej

_Mario
13-06-2010, 12:27
a jak nie będzie mógł odkręcić zacisku
bo zacisk przykręcany jest na klejzgadza się i dlatego palnik sie może przydać. Zresztą obserwując zmaganie co nie których na forum z ta materią ;) to różnie bywało nawet i palnik nie dawał rady. Może też powodem tego było to że na początku roboty torxsa przekręcali -wyrabiali ...a później to już tylko dłuto i młot .Lub bardziej drastyczne tematy. Skończywszy na zakupie nowego zacisku :))