PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie zaworu biegu jałowego - kilka pytań



jack
02-11-2005, 12:38
Myślę przemyć to spirytusem, będzie OK?
Czy należy czymś to przesmarować? Może jakiś olej do układów pneumatycznych?
Na jak długo pomaga czyszczenie? Może pomyśleć o zakupie nowego?
Czym można nasączyć filtr w obowdzie powietrza dodatkowego? W książce piszą coś o specjalnym oleju Forda.

RWalentynowicz
02-11-2005, 12:43
Ad.3. W moim przypadku pomagało na około 10 dni. Po kilku takich akcjach kupiłem nowego, oryginalnego krokowca.

vMZe
02-11-2005, 12:51
O czyszczeniu było TUTAJ (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7187). Jak dobrze zrobisz pomoże.

jack
02-11-2005, 13:03
Ad.3. W moim przypadku pomagało na około 10 dni. Po kilku takich akcjach kupiłem nowego, oryginalnego krokowca.Ile dałeś za nowy?

O czyszczeniu było TUTAJ (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7187). Jak dobrze zrobisz pomoże.Owszem, ale nic tam nie ma o użytych środkach i czy należy to w ogóle nasmarować. Jak wymieniałem olej to obejrzałem to dokładnie, roboty ze zdjęciem niewiele, ale chciałbym wiedzieć czy należy to smarować czymś.

vMZe
02-11-2005, 13:26
Środek użyty - uniwersalny zajzajer czyszcząco smarujący za 15 PLN/400 ml z Intercarsu (coś jak WD40) + środek do czyszczenia tarcz hamulcowych, coby sprawę odtłuścić. Potem nic smarowane nie było.

RWalentynowicz
02-11-2005, 13:27
Ile dałeś za nowy?
Około 250 PLN

jack
02-11-2005, 13:50
Dzięki, macie po :beer: i :bigok: Przeczyszczę chyba tylko dla sprawdzenia czy to to, a później inwestycja, 300 zet to do przyjęcia dla mnie. Na szczęście już ochłonąłem po wrześnieowym zakupie opon zimowych i będę mógł trochę zaszaleć. To nie to co popychacze :satan:

RWalentynowicz
02-11-2005, 13:59
Cena, którą Ci podałem dotyczy modelu MkII 2.5 v6. Nie mam pojęcia jaki jest koszt zaworka bocznikowego do Twego auta.

jack
02-11-2005, 14:04
Już sprawdziłem w www.ford.sklep.pl ok 300 PLN i www.ABScar.pl 275 PLN

jack
02-11-2005, 19:54
U mnie ten zawór nieco inaczej wygląda. W górnym otworze sprężyna wcześniej się zaczyna - nie ma tego sworznia.

vMZe
03-11-2005, 09:01
U mnie ten zawór nieco inaczej wygląda. W górnym otworze sprężyna wcześniej się zaczyna - nie ma tego sworznia.

W sumie nie ma znaczenia jak wygląda, tylko czy jest czysty. Pendzelek, zajzajer i ognia.

jack
03-11-2005, 09:23
Najlepiej byłoby go rozebrać, wtedy najdokładniej można by go wyczyścić. Czy u was też jest taka śrubka z łbem pięciokątnym? Skąd taki kluczyk. Chciałem ją odkręcić i wyjąć sprężynkę a tu :ass: . Zastanawiam się czy tłoczek w tym białym mieszku dociska do jakiejś uszczelki w gnieździe zaworu. Chyba zdejmę go jeszcze raz i podłączę pod prostownik coby go odciągnąć i zerknąć tam. Na 12 V to chodzi? Jaki u was był stan uszczelki?, bo u mnie od strony zaworu zeszły takie niebieskie gumki i musiałem maznąć silikonem, chociaż sam zaworek ogólnie był czyściejszy niż na waszym zdjęciu, za to sprężynka jakimś szarym nalotem pokryta

vMZe
03-11-2005, 09:52
Po dyskusjach w trakcie czyszczenia doszliśmy do wniosku, że w żadnym wypadku nie można go rozbierać bo później nie złożymy do kupy. Więc z odkręcaniem imbusa nawet nie zaczynaj.
Co do podłączania to chyba nic specjalnie nie da, bo silnik krokowy - z definicji - przeskoczy ci o 1 krok przy jednym podłączeniu napięcia. Przy następnym o drugi krok itp. Myślę, że jak kupisz jakiś dobry środek czyszczący i na chwilę zostawisz to powinien bez problemu sobie poradzić.

Uszczelki u nas były OK.

jack
03-11-2005, 10:06
Mnie się widzi że to nie żaden silnik krokowy tylko zwykły zawór elektromagnetyczny, przesuwający tłoczek proporcjonalnie do wielkosci przyłożonego napięcia.
Pomimo tego wiele osób mówi że czyszczenie pomaga na krótko, a to dlatego że co ma niby zapewnić pucowanie do białości tego mieszka ochronnego, skoro cały mechanizm jest wewnątrz niego?
Ja z natury dociekliwy jestem i chciałbym wiedzieć jaka jest dokładnie jego zasada działania i dlaczego mycie pomaga?

A ta śrubka to nie imbus. Imbus to sześciokąt a tam jest pięciokąt.

vMZe
03-11-2005, 10:19
Co do wewnętrznej budowy nie pomogę, natomiast wydaje mi się, że czyszczenie pomaga, bo pomimo tego, że jest osłona to ona nie jest chyba do końca szczelna i zawsze się syfu wymyje ze środka też. A u mnie wyleciało go że hej. Ale to tylko przypuszczenia.