PDA

Zobacz pełną wersję : Olej Lotos



robson
03-04-2005, 22:09
Czy ktoś używa oleju lotos semisyntetic? Kusi mnie jego korzystna cena...
http://www.nomi.com.pl/produkt.php?idpr=38267

jarcys
03-04-2005, 22:47
Wszystko zależy od tego do jakiego silnika /marka samochodu/chcesz używac tego oleju.Jeżdziłem na lotosie 10W40 ,gdy miałem fiata temprę kombi z silnikiem 1,9 td, o przebiegu przy sprzedaży 260 tkm.W chwili obecnej takim olejem zalewam samochód żony,jest to fiat uno z silnikiem 1.0,przebieg 111 tkm.W tych samochodach olej ten się sprawdzał.Cena rzeczywiście nie jest wygórowana.Jednak "mundka" zalewam zalecanym przez producenta olejem fordowskim 5W30-z uwagi na cokolwiek inną technologię silnika.Auto ma przebieg 204 tkm.Moim zdaniem silniki p.Forda mają wyższe wymagania dotyczące smarowania,i te należy spełniać.Wybór należy do tego kto będzie za dany olej płacił.Jeżeli jest to jednak fordowski silnik benzynowy,sugeruję olej o parametrach 5W30.

darekpw
04-04-2005, 14:11
Tez uwazam ze powinien byc lepszy olej, najlepiej syntetyczny. Mozna zastosowac jako niedroga alternatywe Lotosa syntetyka zamiast oryginalnego oleju fordowskiego.

D.

wienio
04-04-2005, 14:34
Ja używam, wprawdzie niedługo, bo jest to pierwsza zmiana, ale na razie nie mogę nic negatywnego powiedzieć. Stara zasada mówi: "Jeśli jeździłeś na mineralu - lej mineral, jeśli na syntetyku - lej syntetyk, jeśli nie wiesz co było lane - wlej półsyntetyk".
Pozdrawiam