PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio 6006E



mpaszka
22-06-2010, 12:19
Jestem nowym posiadaczem modeno. Wcześniej posiadałem eskorta czyli miłość do marki ford pozostała. Czytałem dużo na forum odnośnie radia w mkIII, ja posiadam 6006e. Mam pewien problem. Auto pochodzi z Niemiec wiem, że fabrycznie zamontowane zostało w tym aucie dokładnie to radio. Radio jak kupowałem grało dobrze na UKF nie było problemu z odbiorem może jakieś małe szumy ale prawie niesłyszalne. W mieście radio odbierało super. W trasie już jest różnie jadąc tą samą trasą w jedną stronę radio zet odbiera bez problemu natomiast wracając już nie można słuchać zaprogramowanych programów szumy i trzaski nawet problem jest aby znaleźć jakieś działające poprawnie radio. W mieście już też nie jest super bo są jakieś zakłócenia w odbiorze nawet na tych falach co wcześniej działały bez problemu. Nie wiem co się dzieje. Jest to radio ze zmieniarką CD, która działa bez problemu. Sprawdzałem instalacje antenową i jest ok. masa też jest ok. W eskorcie miałem radio 5000 i nie było takich problemów wszystko działało jak należy. Jednym słowem jadąc w trasę albo radio działa bez problemu albo szumi. Testowaliśmy transmiter mp3 wszędzie działał bez problemu a u mnie szumy i trzaski. O co chodzi?

qran
22-06-2010, 13:57
Hmm, przychodzi mi do głowy że może głowica Ci się rozstraja.. Może złącze antenowe? Ciężko powiedzieć. Pocieszające jest to, że raz działa raz nie więc nie jest coś trwale uszkodzone tylko może coś nie łączy. Może wykręć radio i nim potrząśnij, popukaj delikatnie. Jeżeli to coś mechanicznego to może się ujawni i wiadomo: radyjko do rozebrania i naprawy.

Możesz też wykluczyć część źródeł na na zasadzie eliminacji - spróbuj zamontować swoje radio w innym samochodzie. Jeżeli nadal będą kłopoty tzn że wina radia.

mpaszka
22-06-2010, 17:56
no radio już bardziej szwankuje. nawet w mieście szumi :( stacje znajduje ale każda szumi. chyba tuner ukf poleciał

kreml73
22-06-2010, 18:45
No to nic tylko się cieszyć :) Jest powód by wymienić radyjko na lepsze :metal2:

mpaszka
23-06-2010, 10:41
no na lepsze to trzeba mieć troszkę kaski bo moduł do sterowania z kierownicy jest drogi. zadziwiające jest to w tym radiu, że gra dobrze wtedy kiedy chce a nie jak aj chce:)

Netoper
23-06-2010, 10:54
Otwórz radio i przelutuj mocowanie gniazda antenowego, może coś tam nie łączy czy zimny lut
Miernikiem sprawdzałeś przewód antenowy od wtyczki do stopki?

remik07
23-06-2010, 11:55
no na lepsze to trzeba mieć troszkę kaski bo moduł do sterowania z kierownicy jest drogi.

ee , no nie jest tak strasznie drogo , zapytaj tu:

http://www.piloty.pl/multimedia.html

więcej niż 150 nie powinno wyjść

mpaszka
23-06-2010, 13:41
tak miernikiem sprawdzałem sygnał jest na stopce. odkręciłem bat i sprawdziłem miernikiem że przejście jest między wtykiem a śrubą po bacie. masa też jest - między wtykiem a autem. jak odłączę antenę od radia to nic nie zbiera. wszędzie jak czytam to piszą, że jak jest padnięta głowica UKF to nie znajduje stacji a u mnie stacje znajduje tylko szumią i trzeszczą. wyczytałem na forum aby wyłączyć AF wyłączyłem ale nic to nie zmieniło:( dziwne rzeczy się dzieją:) najpierw radio grało w mieście i w trasie w jedną stronę bo powrót szum, a teraz szumi cały czas znajdując większość stacji, wyświetlając ich nazwę. CD działa bez problemu. pytanie mam czy w stopce oryginalnej jest jakiś wzmacniacz? czy może w radiu?

Dodano po 1 godz. 36 min.:

przed chwilą kolega przyniósł transmiter FM i ... znajduje sygnał na każdej ustawionej częstotliwości ale niestety są szumy i zakłócenia:(

Dodano po 46 sek.:

a u kolegi w pasacie działa idealnie

hbr
23-06-2010, 13:51
Jak odkręcasz bat anteny to zakłócenia się zwiększają?

mpaszka
23-06-2010, 13:53
tak. Jak odkręce bat to giną nawet stacje. bez bata to tylko radio maryja działa:)

mpaszka
23-06-2010, 19:15
HELP! teraz nic nie rozumiem. Radio w mieście zaczęło nagle dobrze grać!!! wczoraj trzeszczało i szumiało, dzisiaj rano też. wracając do domu słuchałem CD. Chciałem wymontować i popatrzeć na zimne luty bądź przerwy ale postanowiłem włączyć radio i o dziwo działa tak jak 2 dni wcześniej czyli nie szumi. o co tu chodzi? teraz to już nie wiem co jest uszkodzone.

mpaszka
24-06-2010, 14:27
Dzisiaj rozłożyłem radio i posprawdzałem czy nie ma zimnych lutów ani przerw. Dzisiaj radio działa ale nikt nie wie co będzie jutro. Wczoraj radio rano nie działało a później pięknie grał oby jak najdłużej.

mpaszka
26-06-2010, 18:40
Nie ma to jak dobrze spędzić sobotni poranek przy aucie. Moje mondeo to istna kopalnia skarbów. Sprawdzając kable dochodzące do radia natrafiłem na dodatkowe odprowadzenia do ... centralki od zestawu głośnomówiącego do noki 6110. Ale ... znalazłem jeszcze antenę gsm wrzuconą luzem za radiem. Czego to się nie znajdzie w samochodzie. :) Mam nadzieje, że to było przyczyną moich nieszczęść z radiem. Obecnie radio gra jak gra nie ma trzasków ani za dużo nie szumi można radia słuchać. Chociaż porównując je z radiem w eskorcie 5000 z kaseciakiem, to to jest dużo słabsze. Wydawałoby się, że ma zmieniarkę i cd i jest to wyższy model radia i klasa samochodu to powinno być lepiej. We wtorek wybieram się w dłuższą podróż więc zobaczymy czy radio będzie odwalało jeszcze szopki czy jako tako będzie grać. Dzięki za zainteresowanie tematem. p.s. Czy w stopce anteny jest jakiś wzmacniacz?

mpaszka
30-06-2010, 08:09
No i klapa. Radio na trasie sieradz-łódź grało tak 1/3 drogi i ... zaczęło szumieć. Stacje się znajdowały inne ale szumiały. Przeszedłem na CD. Wracając z łodzi do sieradza radio przez całą drogę grało pięknie. O co chodzi?

qran
30-06-2010, 12:52
A jak sprawdziłeś zimne luty? Od potrząsanie lepsze jest stukanie np. śrubokrętem o obudowę. Można też DELIKATNIE poruszać płytką z elementami (jeżeli jest pęknięcie na ścieżce to wygięcie zrobi rozwarcie i będzie szumieć). Zrób test z anteną tzn olej standardową i podłącz do gorącej żyły (środkowy pin) przewód tak ok 0.5.. 1m. Pokombinuj i podziel się spostrzeżeniami.

mpaszka
30-06-2010, 14:14
Zimnych lutów nie ma. Dokładnie sprawdzałem płytkę. Radio rozłożyłem na części. Oczy od patrzenia mi prawie wyszły. CD gra super. Radio też ... jak nie szumi:) Najgorsze jest to, że usterka nie jest ciągła tylko pojawia się nie wiadomo kiedy.

abraham2ooo
16-08-2010, 03:20
Ja stawiałbym na padającą głowicę tunera, ostatnio miałem taki przypadek z 4000 RDS, radyjko odbierało super, ale nagle zaczęło szumieć i gubić fale, po tygodniu padło całkowicie, zajrzyj na allegro wpisując "6006e", znajdziesz aukcję dotyczącą napraw głowic, trochę to kosztuje, ale zawsze mniej niż nowe radio

mpaszka
28-08-2010, 23:29
Faktycznie uszkodziła się głowica tunera a dokładniej scalak TEA6842H. Naprawa dokonana w rodzinnym Sieradzu u super magika:) http://waldix.elektroda.eu/index.html
Problem z falami znikł. Radio gra i gra, gra, gra ...

inter82
14-06-2011, 23:57
Cześć,

Mam taki sam problem w moim mondeo mk3, możesz zdradzić ile kosztowała Cię naprawa? u mnie fachowcy wstępnie wycenili na 200 zł