PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki gaz do MK1



jackvip
04-11-2005, 14:34
Witam
Zamierzam zainwestowac w gazik,pytanko
Jaki gazik wybrac aby było wszystko ok.jakiej firmy instalacja?
Proze o pomoc wybraniu instalacji,porady.

Pozdrawiam

Daniel
04-11-2005, 14:54
siema

jak chcesz pojezdzic spokojnie autem dluzszy czas to VI generacja. Np. BRC lub Landi renzo. Nic innego! Jak przez "chwile" to zakladaj jak najtansza IIgen.

W archiwum znajdziesz mase informacji na temat tych instalacji.

JA niedawno zalozylem BRC sequence 24. Motor mam chyba podobny do Twojego. Co chcesz wiedziec?

Daniel

rufix1
04-11-2005, 15:00
Jedni koledzy mają II generacji instalację i sobie chwalą,inni mają IV generacji i też są bardzo zadowoleni.
Róznica polega na tym ,że w II gen. jest tzw. mikser(bardzo prosta budowa),natomiast w IV gen.jest wtrysk gazu.
Pozostaje jeszcze kwestia ceny:
a) pierwsza ok.1500-1800 pln.
b) druga ok.3600 pln.
Ja mam BRC sekwencję i jestem bardzo zadowolony.
Jeżeli będziesz zakładał gaz,pamiętaj o wymianie świec(polecam NGK,przerwa na świecazh 0,9mm) oraz kabli WN (polecam Motorcrafta)

jackvip
04-11-2005, 15:08
zastanawiam sie nad sekwencyjnym wtryskiem gazu czyli IV generacją

Daniel
04-11-2005, 15:12
zastanawiam sie nad sekwencyjnym wtryskiem gazu czyli IV generacją


Bardzo trafna decyzja ;-)

BRC cena okolo 3,5k, Landi Renzo 4,5k.

DO MK1 raczej bym wybral ta tansza. Jak bedziesz chcial zobaczyc jak wyglada zamontowany BRC to mozemy sie jakos zgadac. Jestes ze Szn wiec no problem :beer:

Daniel

jackvip
04-11-2005, 15:24
to super Daniel
Jesli możesz albo masz namiary na firme montujaca instalacje BRC to mółbyś podać,
Moze masz jakąś dokumentacje ,albo gdzie mozna poczytac o tej instalacji

rufix1
04-11-2005, 15:26
Poszło na prv. :)

Daniel
04-11-2005, 15:29
to super Daniel
Jesli możesz albo masz namiary na firme montujaca instalacje BRC to mółbyś podać,
Moze masz jakąś dokumentacje ,albo gdzie mozna poczytac o tej instalacji

Firma jest w sieci sieci czakram (www.czakram.pl). Daja gwarnacje 2lata i serwis na terenie calego kraju.

Ja montowalem w http://www.autopiatek.szczecin.pl/

Daniel

jackvip
04-11-2005, 15:36
dzieki daniel

rufix1- nic nie doszło może puscisz na e-maila jdjackjd@poczta.onet.pl


dzieki

rufix1
04-11-2005, 15:43
Poszło
Jeśli masz jakieś pytania bardziej szczegółowe,polecam http://www.autogas.pl/
:)

DariuszHoryd
04-11-2005, 16:30
Ja od zeszlego piatku jestem posiadaczem instalki BRC IIgen i jestem bardzo zadowolony, oczywiscie,swiece, kabelki trzeba utrzymywac w nalezytym stanie, ale to sa znikome koszta, ja swojego mondziaka nabylem za 8500zl, wiec instalka IV gen nie wchodzila w gre, bo by 50% wartosci auta wynosila, tak zaplacilem 2k zl i jestem happy, mam delikatna noge i spalanie jest na bardzo przyzwoitym poziomie, teraz poraz pierwszy caly bak na miescie zjezdze wiec bede dokladnie wiedzial, ale na trasie spalil mi 7,9L gazu, przy czym 4 pasazerow i 60kg bagazu, bylo wiec jak dla mnie gites, w miescie troszku wiecej. Mysle ze kolo 9L bo woze glownie "powietrze", albo z dziewczyna. Instalka to BRC Lambda Just.

Edit:
Daniel, miej na uwadze ze masz MKII i czarna glowice zapewnie, wiec instalka IV gen jak najbardziej trafny wybor. Ptynie bylo o MKI zapewne ze srebrna pokrywa to spokojnie II gen, i dbac chuchac, kontrolowac regularnie i sie odwdzieczy bezawaryjnościa.

kr1s1983
04-11-2005, 19:09
wedlug mnie nie oplaca sie wtrysku zakladac auto dosyc stare tak jak ktos trafnie ujal 50%wartosci auta to instalacja:)

komandir
04-11-2005, 21:10
Ja mam 2-gen. Lovato za 1950zł. i jest na razie dobrze, wiadomo trzeba ją regularnie serwisować jak na razie brak strzałów (odpukać) tez myślałem o sekwencji ale doszedłem do wniosku że w moim już nie mlodym aucie nie oplaca sie zakładać sekwencji brałem tez pod uwagę przebieg po jakim zwróci się instalacja wiadomo ze po wiekszym. :banan: chyba za bardzo się rozpisałem :))

jackvip
04-11-2005, 22:42
czy przy założeniu II gen odczuwa się wyraźny spadek mocy silnika,czy są jakies ujemne skutki ?
Dzieki z góry z odpowiedzi

jarekch
04-11-2005, 22:56
Spadek mocy jest trochę odczuwalny. Wynika on z tego, że mikser jest węższy od kanału dolotowego powietrza. Auto będzie z tego powodu gorzej przyspieszało niż na benzynie przed montażem instalki. Zbyt duże zwiększenie dawki gazu w takiej instalacji w połączeniu ze starymi świecami i kablami WN może niestety skończyć się wystrzałem gazu. Zamontowane grzybki i klapki antywybuchowe powinny ochronić kolektor i przepływomierz aczkolwiek zawsze różnie z tym bywa.

rydzadam
04-11-2005, 23:54
Właściwie to zbyt uboga mieszanka powoduje wystrzały. To się zdarza, jak coś nie gra z regulacją parownika, elektroniki, jest resztka gazu w zbiorniku lub po prostu stare świece i/lub stare albo inne niż Motorcraft kable wysokiego napięcia. Może strzelać również, jak sonda lambda przekłamuje albo zapchany jest filterek gazu i mieszanka robi się uboga przy mocnym obciążeniu silnika. Dlatego w Mondeo przy II generacji zaleca się wyregulować minimalnie za bogatą mieszankę. U mnie po 22kkm II gen. Rovanelli (czy jakoś tak ?) bez najmniejszych problemów - na kolejnych przeglądach (właśnie dzisiaj byłem) nawet nie trzeba było regulować, tak wszystko pięknie chodzi. Po niecałych 30 kkm wymienię świece, a po 45 kkm - kabelki - minie wtedy jakieś 2-3 lata. Więcej nie będę ryzykował. Żadnych zabezpieczeń nie mam. Na razie pomimo moich "poszukiwań" nie znalazłem w Bydgoszczy przypadku, gdzie gaz by wystrzelił w kolektorze Zeteca, więc tym bardziej nie powinien w zadbanym technicznie aucie. Podstawa to moim zdaniem dobry gaziarz co to wszystko założy i wyreguluje.

Daniel
05-11-2005, 13:21
Tak jak kolega Rydzadam pisze podstawa to dobry Gazownik. Ja Tobie polecam w Szczecinie ta firme co linka wczesniej podalem. Oni tez montuja II gen. do mojego mondeo tez mi przedstawaiali taka opcje i zapewniali ze wszystko bedzie dzialac. Znaja sie na tym co robia.

Ja sie zdecydowalem na VI gen z kilku powodow:
m.in.
a> chce miec swiety spokoj, a to 4gen zapewnia.
b> roznice w cenie to bylo okolo 1400zl nie warte jak dla mnie "oszczedzania". Instalacja za 3400 zwroci mi sie za okolo 22k km, co u mnie to +-pol roku.

Daniel

DariuszHoryd
05-11-2005, 14:09
Daniel przy twoich przebiegach to instalka IVgen to strzal w dziesiatke. Poza tym tak jak wspomnialem masz MKII wiec, dla spokojnosci ducha lepiej zainwestowac te 1400zl wiecej.

Masz racje ze podstawa to dobry gazownik, warto sie popytac znajomych, w Polsce jest tyle aut na gaz, ze zawsze sie kogos znajdzie, kto mial stycznosc z jakims warsztatem, poza tym nawet tu na forum, ludzie sa z calej Polski,i napewno sie trafi na kogos ze swojego regionu kto poradzi gdzie co i jak.

Szukajac, odpowiedzi na zapytanie w poscie, trzeba zadac sobie pytanie, czego sie oczekuje od instalacji, jakie przebiegi sie planuje, jaki to jest silnik, czy ma hydraulike w rozrzadzie czy nie. Wtedy mozna sie decydowac. Dopiero potem policzyc ile to kosztuje, to jest podobnie jak z wyborem aparatu cyfrowego, chcialoby sie zeby robil super zdjecia w dzien, w nocy, krajobrazy, portrety itd.. a ma sie maly budzet. Tak jest z instalacja, nie mozna patrzec tylko przez pryzmat ceny, ja zanim zalozylem LPG to mialem ten komfort ze mam przyjaciela ktory ma MK1 w praktycznie takiej samej wersji jak ja i tez instalka IIgen i smiga mu pieknie, dodatkowo mialem info na co zwracac uwage przy montazu, poza tym osobiscie jezdzilem po serwisach i sie podpytywalem, no i internet, naprawde to kopalnia wiedzy.

Tak jak Daniel wspomnial dal 3400 za IVgen i robi 22kkm w pol roku wiec taka instalka jest jak najbardziej oplacalna, bo sie szybko zwroci, a np. ja mysle ze robic bede kolo 15kkm rocznie w porywach 17kkm, wiec instalka ktora kosztowala mnie 2200zl, czyli po roku bede na swoim, Daniel przy tym przebiegu zrobi to jeszcze szybciej cos kolo 8 miesiecy.

Tak wiec, konczac dlugi post.
Po pierwsze policz sobie ile bedziesz jezdzil, potem znajdz dobrego gazownika i z nim pogadaj. Napewno mozna zalozyc ze bedzie chcial wcisnac IV gen. bo to w koncu wieksza kasa :D, potem przelicz ile Cie wyniesie zabawa w LPG i jak szybko sie zwroci.
I pamietaj o jedny, ze nie wazne jaka instalka LPG I czy XVII gen o kazda trzeba dbac, a wtedy napewno bedziesz zadowolony i odplaci sie to bezawaryjna jazda.
Ale sie rozpisalem ...
Pozdrawiam

jackvip
05-11-2005, 21:26
Dzięki za wszystkie posty ,odpowiedzi ,rady o wskazówki.
maksymalnie rocznie robie ok 5500 km,wiec zastanawiam sie nad zakupem instalacji II gen.
Jedynie czego sie obawiam to ta mniejsza moc,ale może przesadzam.
Dzieki wszystkim z góry.
pozdrawiam

rydzadam
05-11-2005, 23:58
Jedynie czego sie obawiam to ta mniejsza moc,ale może przesadzam.
Dzieki wszystkim z góry.
pozdrawiam

Mniejszą mocą się nie przejmuj. Ja ma 1,6 + II generacja, da się jeździć całkiem dynamicznie. Po mieście śmigasz bez problemów, tylko trzeba umieć odpowiednio biegi zmieniać :satan: . Na trasie też dużo jeżdżę. Do 140-150 jest wystarczająco dynamiczny, można na piątce spokojnie wyprzedzać. Powyżej 150, albo na lekkiej górce są już problemy, ale przecież nie można tak szybko jeździć :satan: . Max. "licznikowy" to 185 na LPG.

Daniel
06-11-2005, 00:03
Dzięki za wszystkie posty ,odpowiedzi ,rady o wskazówki.
maksymalnie rocznie robie ok 5500 km,wiec zastanawiam sie nad zakupem instalacji II gen.
Jedynie czego sie obawiam to ta mniejsza moc,ale może przesadzam.
Dzieki wszystkim z góry.
pozdrawiam

Przy takich przebiegach oplaca sie Tobie montowac gaz? Jak juz to chyba faktycznie II gen. Powiedzmy 3,5tys za 4gen by sie Tobie zwracalo z 5 lat :jezyk1:

Jednak jak bedziesz chcial zobaczyc jak wyglada/jezdzi moja instalaka to nie ma problemu. Moze sie zdecydujesz ;-)

Daniel

DariuszHoryd
06-11-2005, 14:03
hej, no rzeczywiscie Daniel ma racje, przy takim przebiegu to instalka IV gen. to bardziej pewnego rodzaju snobizm, niz praktyczny zakup. Nawet II gen. to Ci sie bedzie zwracala latami, tak policzylem to robisz srednio 15km dziennie, to naprawde malutko. Jedynym oplacalnym rozwiazaniem jest II gen.
Co do spadku mocy, to ja mysle ze to jest przede wszystkim odczuwalne dla tych co maja ceglowke zamiast nogi, u mnie osobiscie w silniku 1,8 to naprawde spadek mocy jest minimalny, dla mojej spokojnej jazdy to wystarcza i co moze zdziwic mam 25lat :) Moja kobieta nawet sie smieje ze jezdze jak emeryt :getsome: . Natomiast duza uwage radze przykladac do opinii o stacjach, np. w Gdansku zatankowalem swoje pierwsze LPG kolo Carfura mala stacyjka, i samochod super jechal, naprawde spadek mocy stal sie minimalny, ale w dlugi weekend bylem w Nidzicy i tam zatankowalem niby na Shell-u i co i , fura sie zrobila wolna jak woz drabiniasty.

No coz, konczac wywody, zastanow sie czy przy takim przebiegu to sens jest instalowac LPG, czy po prostu delikatnie naciskac pedal gazu i zostac przy zasilaniu PB.

jackvip
06-11-2005, 16:25
Pytanie do Daniela
Na jednym z postów napisałeś ze miałeś problemy z mocą w swoim mondku,rozumiem że problem usunięty,co więc było przyczyną,dzięki z góry za odpowiedź.

Daniel
07-11-2005, 10:23
Pytanie do Daniela
Na jednym z postów napisałeś ze miałeś problemy z mocą w swoim mondku,rozumiem że problem usunięty,co więc było przyczyną,dzięki z góry za odpowiedź.

Hej

Problemy z moca mam dalej. Okazalo sie ze mam pekniety kolektor wydechowy. Czesc spalin nie trafia do ukladu wydechowego (wylatuje bokiem) i sonda lambda ma bledne wskazania, przez co prawdopodobnie spada moc w pewnych okolicznosciach. Szukam uzywanego kolektora do mojego auta (tzw. Mc'Donald), a niestety trudno to w Szczecinie dostac. Nowy to okolo 900-1000zl 8O

Na LPG trzeba miec w 100% sprawny motor. Swiece, przewody WN, uklad wydechowy itp. 4gen jakos sobie radzi, jedzie choc moze nie najlepiej ale jedzie, ale w 2gen to juz bys mial pewnie jakies strzaly ;-/

Daniel

jackvip
07-11-2005, 21:32
dzieki za odpowiedź

Mam 2 tys od firmy dlatego zastanawiam sie czy czy warto dolozyc i zalozy cos porzadnego,co sprawia mniej problemow.
Zapytam sie wsrod zajomych ,mam namiar na szrot w Policach,tylko FORD,spróbuj na Allegro.

Pozdrawiam