PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Lusterko samościemniające działa tylko zimą



hercin
29-06-2010, 15:43
Witam

Otóż teraz mnie tak natchneło.
Zauważyłem że moje lusterko fotochromatyczne działa tylko zimą.
Moim skromnym zdaniem impulsem wyzwalającym jego ściemnianie powinno być światło z refletorów padające na nie, ale może się myle i działa na niską temperature :jezyk1:
Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło w nim paść ??

Aha może będzie pomocny fakt że automatyczne wycieraczki u mnie nie działają, wydaje mi sie że poprzedni własciciel coć przy tym mieszał bo swiatła automatycznie włączają się jednocześnie z zapłonem. Wyczytałem że to wszytsko ze soba podobno wspolpracuje.

Stasio1948
02-07-2010, 19:59
Widzę że nikt bardziej oświecony w elektronice nie zdobył się na odpowiedź.Miałem podobny problem z lusterkiem wewnętrznym produkcji radzieckiej.W lusterku był zabudowany wyświetlacz ciekłokrystaliczny spełniający kilka funkcji-zegar,budzik,kontrola napięcia ładowania.i temu podobne bajery.Zimą przy rozpoczynaniu jazdy zimnym samochodem wyświetlacz nie działał prawidłowo,po rozgrzaniu wnętrza wszystko wracało do normy.Latem OK.Po rozebraniu lusterka i przejrzeniu elektroniki szkłem powiększającym znalazłem niezalutowaną jedną nóżkę scalaka.Po zalutowaniu braku lusterko działa bezbłędnie już 23 lata(i zimy). Podejrzewam że u Ciebie jest podobny problem .

hercin
02-07-2010, 22:25
Hehe Dzięki.

Pozostaje mi wymontować lusterko i zerknąć :-)

Rolf
03-07-2010, 06:39
Bym ci odpowiedział, ale nie mam jak sprawdzić, w Szwecji teraz białe noce są i za nic mi się nie ściemnia:)

kreml73
03-07-2010, 08:59
witam kolegę z Tarnowskich Gór :) . Problem może być jeszcze w samym włączniku "ściemniania"- może gdy jest zimno jakieś tam blaszki są sztywniejsze i prawidłowo łączą, a jak gorąco pod sufitem to robi się luz i masz tak jakby cały czas w pozycji "off"...

Sławomir
03-07-2010, 09:53
hercin ma już chyba lusterko bez włącznika.Może popatrz przy czujniku deszczu (nz szybie przed lusterkiem) czy nie ma nic pozaklejane.

Ry2y
03-07-2010, 19:08
W lusterku masz drugi czujnik z przodu od strony szyby. Sprawdza on jaka jest pora dnia, czy jest jasno. Jak jest jasno to ściemnianie nie działa. Może o to chodzi? Zimą sie szybciej robi ciemno i lusterko zaczyna działać :) Zapchaj paluchem czujnik od strony szyby i poświeć czymś na czujnik koło przycisku... zobaczysz czy się ściemnia.