PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] [MKIII] Brak mocy, wolno się wkręca na obroty...



pablo_padre
30-06-2010, 13:07
Witam szanowne Towarzystwo użytkowników Mondziaków.

Od kilku miesięcy jestem średnio szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo TDCI 2002. Do tego czasu wymieniłem: pompę wody, wtryski (nowe), dwumasa (komplet), poducha pod skrzynią, a po konsultacji z mechanikiem kroi się wymiana kompletu tzw. małej dwumasy.
Spore koszty a satysfakcji z jazdy ostatnimi czasy mało... Mianowicie, od jakiegoś czasu doświadczam sporej "ociężałości" mondziaka. Z dolnych zakresów obrotów ciągnie jakbym wlókł za sobą co najmniej naczepę TIRa. Dopiero jak dołącza się turbina to coś tam czuć, że ciągnie ale bez rewelacji. Mam wrażenie, że bardzo wolno wkręca się na obroty. Stwierdzenie to popieram faktem, iż w pracy jeżdżę identycznym modelem (rok młodszy), który po wciśnięciu pedału gazu zwija asfalt...

Do tego czasu wyczyściłem EGR i dolot. Przepływomierz również przeczyszczony, poza tym, zamieniłem tą część z innego samochodu by sprawdzić czy to on zawinił... bez różnicy. Przewody powietrzne sprawdzone, nic nie świszczy, nie kopci, sterowanie podciśnieniowe działa.

Jaka może być tego przyczyna? Od czego zacząć?

Z góry dziękuję za pomoc!

zloty
30-06-2010, 13:27
Może turbina za słabo pompuje powietrze ? A na wolnych obrotach szarpie ?

Jendrekmak
30-06-2010, 13:47
też stawiam na turbinę

zloty
30-06-2010, 13:50
Jak turbina to na pewno ma opory na łożysku oraz łopatki mogą być zawalone nagarem.

daniellomasa
30-06-2010, 14:19
odkręć przewód od turbiny i choć wzrokowo będziesz w stanie określić jej stan

czyli łopatki turbiny czy nie sfrezowanie
ile oleju w przewodzie
no i jak złapiesz za szpic turbiny ruszając nią poprzecznie czy jest wyczuwalny luz na wirniku
a jeszcze jedno kiedy wymieniany filtr paliwa powietrza

troszkę dziwne bo piszesz ze ma żadnych świstów
kopceni itp.
może prościej i lepiej było by się podpiąć kompem
jakie błędy pokazuje

pablo_padre
30-06-2010, 15:15
odkręć przewód od turbiny i choć wzrokowo będziesz w stanie określić jej stan

czyli łopatki turbiny czy nie sfrezowanie
ile oleju w przewodzie
no i jak złapiesz za szpic turbiny ruszając nią poprzecznie czy jest wyczuwalny luz na wirniku
a jeszcze jedno kiedy wymieniany filtr paliwa powietrza

troszkę dziwne bo piszesz ze ma żadnych świstów
kopceni itp.
może prościej i lepiej było by się podpiąć kompem
jakie błędy pokazuje

Całkiem możliwe, że turbina. Rozkręcę, zobaczę jak to wygląda.

Komplet filtrów wymieniałem na jesień, więc trudno powiedzieć czy tu leży przyczyna.

Co do kopcenia to czasami puści bąka jak mu dobrze dorzucę do pieca, ale raczej lekkiego, ledwo widocznego.

Pod kompem sprawdzałem dwa razy w autoryzowanych salonach Forda... zero błędów.

daniellomasa
30-06-2010, 15:18
o do kopcenia to czasami puści bąka jak mu dobrze dorzucę do pieca, ale raczej lekkiego, ledwo widocznego.

to akurat normalka i nie jest to problem

wiec lepiej przyjrzeć się turbinie jeżeli jest tak jak piszesz

Dopiero jak dołącza się turbina to coś tam czuć, że ciągnie ale bez rewelacji.

bd77
30-06-2010, 17:44
zobacz czy sterowanie kierownicami turbiny działa i czy możesz ręcznie spowodować zmianę położenia kierownic.
jeśli kierownice by się zablokowały w położeniu dla wysokich obrotów, to na niższych turbina dawała by za mało powietrza.

pablo_padre
30-06-2010, 20:18
zobacz czy sterowanie kierownicami turbiny działa i czy możesz ręcznie spowodować zmianę położenia kierownic.
jeśli kierownice by się zablokowały w położeniu dla wysokich obrotów, to na niższych turbina dawała by za mało powietrza.

Sprawdzałem, sterowanie działa (odłączałem i podłączałem rurkę podciśnienia), co prawda dźwignia dość ciężko chodzi ale byłem w stanie ją poruszyć palcem.

Twoja diagnoza wydaje się być logiczna. Może nie działa w pełnym zakresie sterowanie? Ale, czy wtedy nie wystąpiłby jakiś błąd w kompie?

bd77
01-07-2010, 17:33
Chyba nie powinna ciężko chodzić. Jeśli masz sterowanie podciśnieniem - a masz, patrząc na rocznik - to błąd raczej nie wyskoczy - nie ma żadnego czujnika położenia kierownic.

Na początek można by spróbować poruszać trochę ręcznie, może sie trochę rozrusza. Niestety ja mam sterowanie elektryczne, więc spróbuj poszukać na forum tutaj lub FCP. Wszystko co wiem w tym temacie wyczytałem na forum:)

Jest gdzieś nawet wątek z opisem jak rozebrać i wyczyścić turbo...

O tu:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=78442

Warto przeczytać ten wątek - tam napisali, że cięgno powinno chodzić leciutko;)

kgorka
19-06-2016, 13:15
Mam to samo slabe przyspieszenie brak kopcenia, odpala zawsze od strzala, egr zaslepiony, nic nie szarpie rowno chodzi ale brak mocy, wtryski pompa i turbina zrobione rok temu. Ciezko osiagnac 180km/h

donsiara
19-06-2016, 17:32
Mam to samo slabe przyspieszenie brak kopcenia, odpala zawsze od strzala, egr zaslepiony, nic nie szarpie rowno chodzi ale brak mocy, wtryski pompa i turbina zrobione rok temu. Ciezko osiagnac 180km/h

sprawdz kata czy nie zabity to znaczy popusc mocowanie kata przy kolektorze i zrób jazde próbna .troche ci tam zabrudzi ale bedziesz wiedział czy to nie kat

kgorka
19-06-2016, 22:46
Mysle ze to nie kat bo rok temu wymienialem turbine i byl ok a tez autko nic nie kopci

---------- Post added at 10:46 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

donisara bledow zadnych nie mialem.

donsiara
20-06-2016, 05:22
Mysle ze to nie kat bo rok temu wymienialem turbine i byl ok a tez autko nic nie kopci

---------- Post added at 10:46 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

donisara bledow zadnych nie mialem.


tez nie miałem zadnych błedów
przed usterka szedł jak burza ale jak go przegoniłem 200 to sie kat posypał. zrobisz jak uwazasz ( pól godzinki roboty )

kgorka
20-06-2016, 22:03
Spoko nie denerwuj sie powoli wszystko sprawdzam dzis bylo czyszczenie intercoolera i wymiana opasek itd Masakra z spinkami chłodnicy. Zastanawiam sie czy nie przewiercic kata na wylot tzn jeden otwor. A ty mowisz zeby te 4 sruby od góry popuscic zeby była przerwa miedzy katem a kolektorem?>

donsiara
21-06-2016, 16:21
nie denerwuje sie.
nie przewiercaj tylko popusc te sróby miedzy katem a kolektorem. wtedy bedziesz wiedział czy to wina kata.
ja tez walczyłem z całym dolotem i wsio było oki a czasu straciłem co nie miara:smash:

kgorka
21-06-2016, 19:48
A masz moze zdjecie katalizatora jak wygladal?

donsiara
21-06-2016, 20:40
jezdze narazie na razszczelnionym bo szukam kogos zeby to zrobił a jestem w niemczech a tu ekologia

kgorka
21-06-2016, 22:33
ok jutro moze zrobie i dam napewno znac czy jest roznica. Duzo popusciłeś śruby

donsiara
22-06-2016, 05:13
poluzowałem na tyle ze nakretki były luzne , zreszta sam bedziesz widział

steell
22-06-2016, 13:47
Oczywiście dym pod machę, na postoju będzie to ciekawie wyglądać :)

donsiara
22-06-2016, 16:04
Oczywiście dym pod machę, na postoju będzie to ciekawie wyglądać :)

innej opcji nie ma , i nie ma takiego mega dymu jak by sie mogło wydawac

steell
22-06-2016, 17:52
No jak tylko na sprawdzenie to da się wytrzymać jak normalnie do jazdy to po paru dniach szyba okopcona na bank.

donsiara
22-06-2016, 20:13
No jak tylko na sprawdzenie to da się wytrzymać jak normalnie do jazdy to po paru dniach szyba okopcona na bank.

nie ma takiej tragedi
narazie tak jezdze poki nie znajde kogos kto mi to zrobi i nie jest az tak zle ale pózniej mycie komory gwarantowane :wall:

MarcinB_26
24-06-2016, 20:06
Witam każdy pisze o turbinie ja w moim mondku 2.0 TDCI 130KM teżmiałem problem z brakiem mocy przy wyprzedzaniu nagle zabrakło mi mocy nie ciągnął wcale na żadnym biegu i dosłownie zbierał się tak jak kolega napisał jakbym ciągnął przyczepę TIRA:hehe::hehe: też stawiałem na turbine i naprawę już liczyłem w tysiącach. Po przyjechaniu do zaprzyjaźnionego mechanika o dziwno to nie było TURBO tylko pęknięty wąż od INTERCOOLERA koszty wąż 120zł plus robota 50zł :D i zwija asfalt aż miło :D :zakrecony::zakrecony::zakrecony::zakrecony:

mondeou
24-06-2016, 22:40
Witam każdy pisze o turbinie ja w moim mondku 2.0 TDCI 130KM teżmiałem problem z brakiem mocy przy wyprzedzaniu nagle zabrakło mi mocy nie ciągnął wcale na żadnym biegu i dosłownie zbierał się tak jak kolega napisał jakbym ciągnął przyczepę TIRA:hehe::hehe: też stawiałem na turbine i naprawę już liczyłem w tysiącach. Po przyjechaniu do zaprzyjaźnionego mechanika o dziwno to nie było TURBO tylko pęknięty wąż od INTERCOOLERA koszty wąż 120zł plus robota 50zł :D i zwija asfalt aż miło :D :zakrecony::zakrecony::zakrecony::zakrecony:
50pln za 5 min roboty, toś przepłacił ;)

kgorka
25-06-2016, 17:37
Dzis zdemontowalem katalizator i swiecac lampa to bylo widac swiatlo przez niego. Wzialem przedmuchalem troche sadzy poszlo ale nie az tak duzo. Wydaje mi sie ze latwiej powietrze po czyszczeniu zobaczymy jak bedzie w trakcie jazdy.

donsiara
25-06-2016, 18:28
zdemontowałes czy poluzowałes ?

kgorka
25-06-2016, 22:13
zdemontowalem zeby wyczyscic

MarcinB_26
08-07-2016, 08:24
Zapłaciłem tylko dlatego 50zł bo śpieszyło mi się do roboty w innym przypadku wymieniłbym go sam ale nie miałem na to czasu