PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Trip, podłączyć kable do kostki od silnika Pomocy BYDG



bankadwiescie
01-07-2010, 17:06
Witam, potrzebuje pomocy we właściwym podpięciu kabli od TRIPa do kostki w komorze silnika i do wtyczki od tripa. Dzisiaj wszystkie kable pociągnąłem z komory silnika do kabiny pod tripa, ale nie znam się na elektronice czy elektryce i nie chce zepsuć Potrzebowałbym pomocy na żywo. Czy jest ktoś z Bydgoszczy kto się zna czy to robił i byłby skłonny mi pomóc? Wiadomo flaszeczka czy grosz wpadnie w podzięce. Czekam na odp. Pozdrawiam serdecznie :]
gg 4585129
tel 504740764
Andre

Krzychu32
01-07-2010, 17:45
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=87
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=96&mode=&order=0&thold=0

bankadwiescie
01-07-2010, 17:48
dzieki dzieki ale tyle to ja juz przeczytalem :] może jakiś materiał z podłączeniem do kostki od kabli w komorze silnika konkretny w jaki sposób sie wpiąc gdzie, ja nawet tak nei za bardzo widzialem jak rozpiąć to złącze i nie wiem czy to konieczne, czy wlutowac kable w wystające kable czy jak? pozdr

Krzychu32
01-07-2010, 17:52
Przecież w pierwszym artykule masz pięknie opisane jak to podłączyć ,jak koledze robiłem to kostki nie rozpinałem tylko wlutowałem się w kable ,dasz radę :)

bankadwiescie
01-07-2010, 17:56
ogolnie dzis probowalem tzn zdjolem kawalek izolacji z tych kabli i zakrecilem kable podlaczylem kleme i co ? jaja bo przy probie odpalanie wszystko zgaslo tzn nie dizalal trip, nei chcial sie odpalic, nie byl oslychac pompy paliwa w baku i nie wiem czym to bylo spowodowane moze ze nie dokrecilem klemy ni wiem ale nie sadze. po tym sie zestresowalem odciolem te podpiecia i zaizolowalem kabelki w komorze, posprawdzalem wszystkei bezpieczniki i podloczylem na nowo kleme, zakrecilem i dziala z tad ten strach czy czegos nie zepsuje i po tym wydarzeniu dalem temat na forum

Kolego dostałeś osta za do samo słowo ciut wyżej a teraz znowu go używasz :nono:
Tym razem upominam Cie ale następnym razem poleci kolejny ost na Twoje konto.
Zapoznaj się z regulaminem dokładniej :bigok:

Krzychu32
01-07-2010, 18:30
ogolnie dzis probowalem tzn zdjolem kawalek izolacji z tych kabli i zakrecilem
nie zakręcaj ,tylko polutuj

bo przy probie odpalanie wszystko zgaslo tzn nie dizalal trip, nei chcial sie odpalic, nie byl oslychac pompy paliwa w baku i nie wiem czym to bylo spowodowane moze ze nie dokrecilem klemy
nie dokręcenie klemy mogło spowodować takie objawy
Poczytaj wszystko dokładnie ,a najlepiej sobie wydrukuj i z kartką w reku rób :) złącze przy TRIP-ie też przerabiałeś czy nie ?

bankadwiescie
01-07-2010, 19:24
robilem z kartka w reku :P co do modyfikacji to wpiolem 2 kableki do wtyczki jak narazie te od kostki pod maska (pin 28 fuel flow i pin13 vss) pozostaly 2 od temepratury i od pompy rozumiem nic wiecej nie trza?. Nie robi gdzie wlutuje te kabelki w kostke pod maska byle na kablach wychodzacych od odpowiednich pinów? (te po 98 roku stosowalem)

Krzychu32
01-07-2010, 19:53
co do modyfikacji to wpiolem 2 kableki do wtyczki jak narazie te od kostki pod maska
jak to wpiąłeś ?

Nie robi gdzie wlutuje te kabelki w kostke pod maska byle na kablach wychodzacych od odpowiednich pinów?
tak ,a oskrobałem izolacje ok 4cm od kostki i wlutowałem tam kable ,po czym porządnie to zaizolowałem.

bankadwiescie
01-07-2010, 20:20
Źle sie wyraziłem wyżej. Włożyłem kabelki lekko obrobione z izolacji (by były ciutke grubsze niż te tęczowe ze zdjęcia w tutorialu) we wtyczkę, we właściwie miejsca czyli pin 1 i 9. Pod macha zgodnie z opisem analogicznie miały swój koniec jak juz wsponialem pin 13 i 28. Jutro poszukam tą tęczowa wiązkę i wmontuje we wtyczkę tak jak w opisie i przylutuje je do tych grubszych. Dzięki wielkie za pomoc dobry człowieku, dam cynk jaki finał :]

bankadwiescie
03-07-2010, 18:35
witam :] dziś polutowałem wszystk oco trzeba i hula, pozostał tylko czujnik temp(nie wiem czy go wogole mam) i sygnal od pompy. Mała uwaga numery pinów w kostce przy silniku się zgadzają tyle że PIN nr 13 (w mondeo po 98 roku) kabel nie jest biało niebieski tylko biało fioletowy, PIN 28 natomiast jest biały tak jak w opisie :] Pozdrawiam

Krzychu32
03-07-2010, 21:18
dziś polutowałem wszystk oco trzeba i hula
No to super :)

pozostał tylko czujnik temp(nie wiem czy go wogole mam)
sprawdź ,tu masz foty miejsca montażu http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=62150