PDA

Zobacz pełną wersję : [AutoMapa]Zapisywanie jechanej trasy...



Rafal_K
02-07-2010, 14:49
Witajcie...
Mam wersje AutoMapy 5.5.3 (dokładnie nie pamiętam)
Chodzi mi o to czy można zapamiętać/zapisać trase którą co jakiś czas bede jeździł...
Dokładnie chodzi mi o coś takiego...
Mamy miejscowości A B C D...
W pierwszej kolejności musze pojechać do miejscowości B potem do A następnie do D i C...
Czy można zapisać tak trase, żeby prowadziła mnie przez kilka miejscowości, gdzie jak dojade do miejscowości B w określone miejsce to automatycznie pokarze mi trase do miejscowości A itd...
Chyba wiecie o co mi chodzi...
Poprostu jadąc klikam mu żeby zapamiętaj poszczególne punkty, a potem połączyć je w jedną całość, żeby prowadził mnie jednym kursem...
Można wogle coś takiego zaprogramować??

insider
02-07-2010, 16:14
mozna.... dodajesz kazdy z tych punktow do ulubionych, nastepnie wyznaczasz trase zaczynajac od ostatniego punktu ktory masz na liscie i szukasz nastepnego wedlug trasy, odnajdujac go w ulubionych, klikasz "PRZEZ" i tak postepuj z kolejnymi punktami :bigok:

Rafal_K
02-07-2010, 21:54
No tego to nie wiedziałem...
Jutro postaram sie potestować ten sposób...
Dzieki...
Musze zmienić tą AutoMape na nowszą...
Rozumiem, że bez względu na wersje ta metoda we wszystkich jest ta sama??

Netoper
02-07-2010, 22:11
Jutro postaram sie potestować ten sposób...
Możesz i dzisiaj bez wychodzenia z domu, odpalając opcję symulacji trasy.

Rafal_K
02-07-2010, 22:22
O prosze jak to dobrze czasem zapytać sie o coś mądrych ludzi :beer:
Zaraz sprawdzam...
Tylko i tak bede musiał sie wybrać w tą trase którą mam do przejechania, ale to dopiero w przyszły piątek bede jechał...
Prawie 300km po okolicznych wioskach :wall:
Dzieki za informacje...
Biore sie za testowanie :metal:

EDIT.
Tak patrze i u mnie nie ma opcji "Symulacja Trasy"... :(

insider
03-07-2010, 08:18
patrz dobrze... jest "symulacja", byla prawie od zawsze w automapie...

Netoper
03-07-2010, 08:24
Może jest pod nazwą "demo" nie pamiętam jaką nazwę miało w poprzednich wersjach.

Rafal_K
04-07-2010, 13:36
No tak "demo" jest, ale prowadzi mnie przez pół Europy :jezor:
Wczoraj dorwałem AutoMape 6.5 PL+EU trzeba bedzie zabrać sie za testowanie, ostatnio jakoś czasu zbrakło... :wall:

hercin
05-07-2010, 09:38
Istnieje możliwość planowania trasy na www.targeo.pl a pozniej eksportować trase pliku AM, później pozostaje przegranie pliku do nawigacji i w opcjach trasy załadować ten plik :-)

Netoper
05-07-2010, 10:08
No tak "demo" jest, ale prowadzi mnie przez pół Europy
No jak trasę wyznaczasz z Paryża do Moskwy to nie dziwota :))
Jak kilka razy odpalałem w trybie demo i odpukać pokrywało się z tym co faktycznie było.

Może inaczej kolejność punktów "przez" ustaw
Jak nie rozbijasz się po Europie to zainstaluj tylko Polskę bo szkoda miejsca na karcie i procek bardziej obciążony jak cała Europa jest wgrana.
Mnie w tej 6.5 wnerwia trochę animowane menu, odczucie jest przez to takie jaby urządzenie się muliło.

jamax
05-07-2010, 10:14
Istnieje możliwość planowania trasy na www.targeo.pl a pozniej eksportować trase pliku AM, później pozostaje przegranie pliku do nawigacji i w opcjach trasy załadować ten plik :-)
I to jest najlepsza metoda .
O ile pamiętam ( tak było w starszych wersjach) "demo" działa tylko do 200 km. Dalej nie da rady , dlatego korzystam z metody hercina .

Netoper
05-07-2010, 10:18
I to jest najlepsza metoda .
O ile pamiętam ( tak było w starszych wersjach) "demo" działa tylko do 200 km
A widzisz, to nawet nie wiedziałem, bo jak z dema korzystałem przez kilka punktów to max może ze 100 kilosów.
Bo jak droga tylko od A do B to nigdy w demo nie zerkałem.

jamax
05-07-2010, 10:24
bo jak z dema korzystałem przez kilka punktów to max może ze 100 kilosów.
Kiedyś wrzuciłem 2500 km ( taka trasa na wakacje :satan: )
i pokazywało tylko pierwsze 200.Nawet gdzieś to było w instrukcji.
To było w wersji 5,2 EU.
Może 6,5 to ma ?
Tak czy owak lepiej zrobić planowanie przed kompem niż siedząc w aucie .
Aha , jest druga metoda .
Można ( dla tych co mają AM w kompie ) zrobić podobnie jak z targeo , czyli zaplanować , zapisać i wrzucić do navi

Netoper
05-07-2010, 10:33
Nawet gdzieś to było w instrukcji.
Wiesz... ja to jak mam coś nowego to najpierw odpalam, jak nie działa to kilka kopów, jak i to nie poskutkuje to dopiero instrukcja :))

jamax
05-07-2010, 10:40
Nawet gdzieś to było w instrukcji.
Wiesz... ja to jak mam coś nowego to najpierw odpalam, jak nie działa to kilka kopów, jak i to nie poskutkuje to dopiero instrukcja :))
A Ty myślisz ,że ja czytałem instrukcję ? :satan:
Zrobiłem to dopiero wtedy, jak właśnie demo mi hm...... zawisło po 200 km.

hercin
05-07-2010, 11:55
Można ( dla tych co mają AM w kompie ) zrobić podobnie jak z targeo , czyli zaplanować , zapisać i wrzucić do navi

Dokładnie trasy poza Naszym Krajem planuje w AM na kompie, po Polsce wg targeo (można uwzglednić trase omijając korki)

Rafal_K
06-07-2010, 15:48
Tak jak pisałem wcześniej, ja nie moge z góry zaplanować trasy, bo nie znam dokładnych adresów...
Co innego gdybym miał tylko przejechać przez daną miejscowość, a ja musze zapisać dokładne miejsce (czyt. konkretny sklep)...
Dzisiaj udało mi sie w końcu odpalić automape 6.5 PL+EU i dla testów chciałem zapisać kilka punktów po mieście i potem zrobić z nich jedną trase...
Zapisałem punkty, zrobiłem trase i zapisałem...
Ale chyba coś nie poszło bo zapisało mi to pod DEMO...
Jak odpalam to sam jedzie i prowadzi...
Chyba coś namotałem znowu :wall: :wall: :wall: