PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]IMRC - jak się upewnić czy padło



ama2tor
04-07-2010, 20:50
Funkcje SZUKAJ użyłem milion razy .
Mam focusa ST170 , moje IMRC jest dokładnie koją waszego .

Oddałem już klamota to następnego elektronika , bo poprzedni powiedział że chyba sprawne .
Jeśli następny powie że sprawne to może kabel do tego ustrojstwa padł .
Nie jestem elektronikiem , ale po podłączeniu silniczka bezpośrednio z akumulatora wszystko działa linka , klapony .
Chcę upewnić się że kabel do tego ustrojstwa jest sprawny .
Oglądałem filmik w necie że diodę można podłączyć .
W sklepie elektronicznym pan powiedział że z diodą musi być rezystor i muszę wiedzieć gdzie jest minus w wtyczce .
Może ktoś mi to jak dziecku wytłumaczy jak to sprawdzić .
Za nowe IMRC w ASO chcą 1600 zł nie stać mnie na taki wydatek . już 8miesięcy śmigam autem bez IMRC , bo niby w reperacji , ale czy jest wadliwy ?.

Jak w ASO , czy w innych stacjach podłączałem auto do kompa to mówili że właśnie IMRC jest wadliwy .

Bardzo proszę o pomoc , bo nie jestem w stanie nigdzie Forda naprawić .

lyssy
04-07-2010, 21:19
Złącze ma tenże IMRC 6-stykowe, styk nr 6 pusty. Nie jest niestety wprost podane na schematach który styk jest do czego (chodzi o sterowanie i sygnał zwrotny), ale na pewno 1 - zasilanie, 2 - masa (silniczka?), 5 - masa (kontrolna?). Pozostałe dwa styki (3, 4) to zapewne sterowanie i styk kontrolny. Najlepiej byłoby pewnie rozłupać moduł IMRC i obejrzeć płytkę, powinno się dać prosto zidentyfikować który styk jest do czego i przy okazji sprawdzić czy nie ma jakiegoś problemu mechanicznego typu uszkodzony styk kontrolny. Potem możesz wziąć małą żaróweczkę na 12V (w jakimś sklepie elektronicznym kupisz), ale taką naprawdę małą, max 1W, wpiąć ją między odpowiednie styki (zasilanie i sterowanie?) i popatrzeć czy po przekroczeniu 6000 rpm się zapala. Diodę też możesz zastosować - zakup albo od razu taką przystosowaną do 12V, albo zwykłą i w szereg z nią rezystor pi*oko 1 kiloom. Potem nóżkę diody przy ścięciu obudowy (minus) do sterowania, drugą do zasilania i j.w.

Jeszcze: mówili, że IMRC wadliwy, ale co konkretnie mu jest? Ciągle zamknięty, ciągle otwarty, uszkodzenie któregoś obwodu (sterowanie, kontrola)?

Powodzenia :)

ama2tor
04-07-2010, 21:36
Kolego nie bardzo wiem co mu jest , ja jestem zwykłym zjadaczem chleba .
Otworzyłem to pudełko i jak gazu dodawałem nic się nie działo .
Jak podałem prąd na silniczek to tryby pracowały i linka klapony odciągała .
Elektronik wziął pudełko i wydruki różnych for mechanicznych , że tam się taki tranzystor przepala . obejrzał przez dwa tygodnie i powiedział żer wszystko sprawne , może układ scalony źle działa .
W ASO od razu nowy IMRC chcieli podłączać ,jak się zapytałem jak się okaże że tonie ta część uległa awarii , to Pan z ASO powiedział że będe miała na zapas za 1600 zł + robocizna .
Zapłaciłem 250 zł za podpięcie do kompa i na tym się skończyło .

Tak wygląda ,, moje ,, pudełko TU KLIKAMY (http://www.fordstownerssa.co.za/forums/viewtopic.php?f=57&t=17227)

http://www.fordstownerssa.co.za/forums/viewtopic.php?f=57&t=17227

resmiki
04-07-2010, 22:42
Wlasnie dzis studiowałem IMRC i wychodzi mi, ze jak przetne kabel sterujacy IMRC i wejscie sterujace (w IMRC nie ECU !!) zewre do masy to zasymuluje wlaczenie IMRC przez ECU.

Prawidlowe dzialanie IMRC powinno sie wtedy objawiac otwarciem przepustnic i zamknieciem dopiero po usunieciu zwarcia do masy.

Moze tez byc tak, ze po zwarciu do masy przepustnice otworza sie i zaraz zamkna. Wtedy IMRC bedzie uszkodzony.

Myslalem tez o tym jak ewentualnie zrobic inna elektronike IMRC i nie powinno to byc kosztowne, moze kilkanascie zlotych, na pewno duuuuuzo mniej niz 1600 zł (Dla wtajemniczonych, myslalem zeby dac multiwibrator monostabilny wyzwalany sygnalem z ECU, ktory daje pelne napiecie na silnik przez krotki czas, przekaznikiem i drugi przekaznik, ktory zalacza dobrane eksperymentalnie zrodlo pradowe na silnik (podtrzymanie) do czasu ustapienia sygnalu wejsciowego)

Generalnie najlepiej sprawdzac IMRC w aucie bo niebagatelna role odgrywa sila sprezyn, ktore ma przezwyciezyc silnik imrc, byc moze tez dlugosc linki.

Dam znac, jak przecwicze temat w aucie, moze nawet w tym tygodniu. Moze zrobie manuala z eksperymentów.

boro
04-07-2010, 23:07
Za nowe IMRC w ASO chcą 1600 zł
Co to za ASO? O ile sie nie mylę w innych ASO około 900 zł kosztuje moduł IMRC...

lyssy
04-07-2010, 23:15
ama2tor: ciężko będzie Ci pomóc na odległość jeśli nie masz choćby niewielkich zdolności manualnych ;) Jeżeli "twój" moduł IMRC wygląda jak na podlinkowanych obrazkach, to jest on bodajże taki sam jak w mondeowych V-kach. Ja sugerowałem się schematami Focusa, a tam wrysowana wtyczka była inna, stąd moje w/w info.
Jeśli moduł jest taki sam, to wtyczka powinna wyglądać tak:

http://img571.imageshack.us/img571/13/mkiiimrcplug.gif

Jeżeli we wtyczce z instalacji, odpiętej z modułu, podepniesz żaróweczkę w styki 1 (minus) i 2 to powinna się zapalać przy sterowaniu z ECU (w Focusie: >6000 rpm?).
Względnie można spróbować inaczej, jak niżej...


Wlasnie dzis studiowałem IMRC i wychodzi mi, ze jak przetne kabel sterujacy IMRC i wejscie sterujace (w IMRC nie ECU !!) zewre do masy to zasymuluje wlaczenie IMRC przez ECU.

Prawidlowe dzialanie IMRC powinno sie wtedy objawiać otwarciem przepustnic i zamknięciem dopiero po usunięciu zwarcia do masy. Fakt - zasymulowanie "permanentnego otwarcia" IMRC przez wymuszenie pojawienia się sygnału kontrolnego (ze styku wewn.) powinno spowodować, że ECU wysteruje część wykonawczą IMRC by "zgrać" sterowanie z kontrolą. Kwestia poboczna to rezystor włączany w szereg ze stykiem kontrolnym - ale w sumie można i to zasymulować zwierając wyjście kontrolne do masy przez rezystor właśnie.
Czyli: nie odpinając wtyczki z modułu zwieramy (rezystorem?) przewody odpowiadające stykom 5 i 6 i po pewnym czasie ECU powinno zasterować moduł IMRC.


Co do alternatywnej płytki IMRC: sugerowałbym nie powtarzać błędów konstruktorów Forda i zrobić podtrzymanie otwarcia nie jako klasyczne źródło prądowe, ale tak jak to się robi z wtryskami gazu w sterownikach LPG - ograniczenie napięcia (i prądu) uzyskuje się przez sterowanie PWMem. Ogólnie trzeba by dać na sterowaniu silniczka tranzystor FET a nie bipolarny i sterować go "zerojedynkowo" - wtedy moc wydzielana na nim będzie niewielka. Do tego jakaś prosta logika (2x555? ;) ) podająca po zasterowaniu na chwilę pełną moc a potem przechodząca do podtrzymania PWM i gra muzyka :)

ama2tor
08-07-2010, 21:18
http://w590.wrzuta.pl/obraz/2NgXtW7obIj/dsc04541_focus_imrc

http://w590.wrzuta.pl/obraz/4JtrvcimYRx/dsc04558_wtyczka_2

http://w590.wrzuta.pl/obraz/1uiZAeYoU63/dsc04560_wtyczka_1

Załączyłem fotki umiejscowienia IMRC w focusie st 2002 rok , oraz fotki wtyczki .
Chyba taka sama jak w mondeo ?

lyssy
08-07-2010, 23:33
Wygląda tak samo...

eng
09-07-2010, 10:03
Skoro nie wiesz czy imrc działa czy nie to po prostu odepnij od niego wytczkę i przejedź się autem. Jeżeli odczujesz wyraźną różnicę w mocy znaczy, że imrc działa. Jeżeli będzie to samo co wcześniej to szukaj przyczyny awarii modułu.

ama2tor
11-07-2010, 20:56
Skoro nie wiesz czy imrc działa czy nie to po prostu odepnij od niego wytczkę i przejedź się autem. Jeżeli odczujesz wyraźną różnicę w mocy znaczy, że imrc działa. Jeżeli będzie to samo co wcześniej to szukaj przyczyny awarii modułu.

Moduł jest u elektronika , niby nie ma czasu ogarnąć tematu .
Jak było to w aucie to silniczek w IMRC nie reagował wcale . Jak dostał prąd z aku , to działał i klaponami klikał .
Jeszcze muszę ten test z diodą zrobić czy sygnał jest na wtyczce .

ama2tor
22-07-2010, 22:06
Przepraszam za post za postem , lecz data aktualizacji odległa .

Moduł został odebrany od pana elektronika , nie znalazł usterki .
Pojechałem go zamontować do innego zakładu gdzie od razu kasują błędy .

Po zamontowaniu i wykasowani błędów - radość z jazdy autem ! 10 min i znowu pomarańczowa lampka .
TYM razem że sonda lambda .
Wymieniona została na nową i znowu 10 min jazdy wszystko działa i lampka .
Runer - awaria .

Ma ktoś pomysł co zrobić , każdorazowo za komp/płacę 50 zł . +koszta montażu/demontażu .

Co może szwankować w tym aucie ???

lyssy
23-07-2010, 08:22
Runer - awaria . Ale jaka (kod błędu)? Cały czas to samo?

Jak masz laptopa to nie płać każdorazowo 50 zł za komp tylko kup raz za 100,- interfejs na ELM327 - sam będziesz błędy czytał i kasował...

ama2tor
23-07-2010, 20:29
Runer - awaria . Ale jaka (kod błędu)? Cały czas to samo?

Jak masz laptopa to nie płać każdorazowo 50 zł za komp tylko kup raz za 100,- interfejs na ELM327 - sam będziesz błędy czytał i kasował...

Gość co z czytywał to mówił że ciągle ten sam kod błędu , że niby to ( runer ).

Zamówiłem nowy w ASO , niby po rabacie - tak mówili to 1032zł . ma być za 3 tygodnie .
ELM327 , zakupie po 15-tym . Teraz jestem bez siana .
Czy jakiś program jeszcze jest mi potrzebny do tego ELM-a , ???

ama2tor
23-07-2010, 23:43
,,To forum ma Limit czasowy edycji postu ustawiony na 180 minut. Przepraszamy,,

Znowu post pod postem .

Który tester zakupić aby było rozsądnie ??
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=ELM327&price_from=&price_to=&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=pd&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC

Nazwy mają takie same , ale ceny skrajnie inne .