PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Wysokie spalanie



money
05-07-2010, 14:47
Więc aby nie został zrugany, czytałem pozostałe posty na temat spalanie i co może być walnięte. Mój mondek pali średnio 14,8 - 15,4l gazu w mieście a zaczęło się to po tym jak walnęła mi uszczelka po głowicą (po wymianie uszczelki, planowaniu głowicy, wymianie uszczelniaczy i zaworów) wymieniłem też parownik i wszystkie przewody od instalacji i filtry i kable i świece i jakie moje zaskoczenie auto zaczęło właśnie tyle jarać, no ale oki coś się poprzestawiało i nawarot do gazowników i kalibracja, zaczął spalać jakieś 14l spadło ok. 1 l po jakiś 10 tankowaniach, więc nawet spoko, po ręcznej kalibracji nawet jakoś się zbierał nie było bidy, no ale przyszedł czas na wymianę filtrów gazu, wymienione ale zaskoczenie bo zaczęła mi fiksować wskazówka od temperatury na desce więc pewnie czujnik, kupiłem ale jeszcze nie wymieniłem, co spowodowało jak mniemam falowanie obrotów na jałowym na gazie bo na PB jest oki, (sonda sprawna, przepływomierz oki) zostały mi świece do wymiany ale żeby to aż taki miało wpływ na spalanie? Jak kupiłem auto to na początku palił niecałe 12l to było 3lata temu teraz mu przyszło palić 15, że niby co, inflacja w spalanie :wall: :satan: :metal:

SteelRat
05-07-2010, 15:22
czujnik temperatury na wskazniki to jdno, czujnik na wentylator/komputer to drugie :)

Bestia mi juz 20 po miescie lapie, poddalem sie z jej spalaniem :( a wskaznik temperatury lekko tylko sie unosi, na dodatek nie zawsze...

EDIT

zapomnialem dodac, ze u mnie jest rozszczelniony wydech i swirujaca przeplywka... moze jedno z drugim negatywnie oddzialuje, stad i lambda zle podaje... ale od dawna mi tak Bestia pali (znaczy za duzo, bo palila rok temu kolo 15 i wzrasta dalej), nikt nic madrego nie wymyslil...

lukasz531
05-07-2010, 15:33
może gaz gorszej jakości? Jak nie masz sekwencji to cieszyłbym się jakby mi palił 14/15l, ja mam sekwencję i żre coś pod 13-15l.

money
05-07-2010, 18:19
może gaz gorszej jakości? Jak nie masz sekwencji to cieszyłbym się jakby mi palił 14/15l, ja mam sekwencję i żre coś pod 13-15l.
kolego gaz zawsze tankuje na Statoil dwa razy tankowałem na innej bodajże BP czy Orlen bo byłem na wakacjach i Statka nie moglem znaleźć, a instalację mam sekwencyjną...

czujnik temperatury na wskazniki to jdno, czujnik na wentylator/komputer to drugie Smile
czujnik na wentylator działa poprawnie, widzę jak zadziała wskaźnik na tablicy to odpala się normalnie przy literce "m"

:niewiem: