PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] BIOPALIWO



kamilxx87
13-07-2010, 09:27
Witam

możliwe że był poruszany ten temat na forum, natomiast informacje które znalazłem nie są na mnie wystarczające. Mam pytanie czy ktoś do TDDI tankował biopaliwo i jak zachowywał sie samochód? były problemy z wtryskami? i jeszcze mam pytanie co do budowy silnika. czy on ma zwykła pompe czy pompowtryskiwacze? z tego co sie orientuje to zwykła pompe. bede wdzięczny za info. pozdrawiam.

eMJot
13-07-2010, 09:36
pompa to VP44 bosch, biopaliwo.... pompa jest precyzyjnie wykonana i musi mieć "czyste" paliwko do smarowania, a wiesz jakie jest u nas paliwo... to co dopiero leją do bio....

kamilxx87
13-07-2010, 09:42
ja zalałem dzisiaj troszeczke bio na spróbowanie i chce zobaczyć jak autko będzie sie zachowywało. mechanik kiedyś mi powiedział że do TDDI moge smiało wszystko lać. ale wole jednak uzyskac na forum jakieś informacje co do dłuższego stosowania, od osób które już to stosowały.

eMJot
13-07-2010, 12:30
mechanik kiedyś mi powiedział że do TDDI moge smiało wszystko lać
zmień mechanika :))
samochód będzie się zachowywał, ale chodzi o smarowanie elementów pompy...
za wikipedią: "wysokie wymagania odnośnie czystości paliwa (bardzo małe luzy robocze i łatwość zatarcia w przypadku zanieczyszczeń)"

kamilxx87
13-07-2010, 14:22
już dawno go zmieniłem:)
a jak co jakiś czas wleje płyn do czyszczenia wtrysków to nic nie pomoże?

eMJot
13-07-2010, 15:14
ale u Ciebie wtryski są prawie że wieczne, martw się pompą a nie wtryskami

arturex4
13-07-2010, 19:34
mechanik kiedyś mi powiedział że do TDDI moge smiało wszystko lać
zmień mechanika :))
samochód będzie się zachowywał, ale chodzi o smarowanie elementów pompy...
za wikipedią: "wysokie wymagania odnośnie czystości paliwa (bardzo małe luzy robocze i łatwość zatarcia w przypadku zanieczyszczeń)"Wikipedia opisuje 100% biopaliwo a nie bioester,sugerujesz że bio nie jest czyste i słabo smaruje pompę.Wbrew powszechnym opiniom ma lepsze właściwości smarujące.

http://www.orlenpetrocentrum.pl/nasza-oferta,paliwa,bioester,38,29

eMJot
13-07-2010, 19:48
Wikipedia opisuje 100% biopaliwo a nie bioester,sugerujesz że bio nie jest czyste i słabo smaruje pompę.Wbrew powszechnym opiniom ma lepsze właściwości smarujące.

wiesz kolego, jak to się mówi "papier wszystko przyjmie", a na stronie orlenu to i "kupa" będzie cacy :))
czystość paliwa sprzedawanego na orlenach wszyscy znamy, to pomyśl co muszą "lać" do bioestra

arturex4
13-07-2010, 20:05
Ja leje bio z bliskiej, nie tylko do mondeo i nie narzekam,minusem tego paliwa jet szkodliwy wpływ na elementy gumowe.

eMJot
13-07-2010, 20:06
tylko Twoja pompa to nie VP....

heko
13-07-2010, 22:02
...pompiarz którego zapytałem o bioester odpowiedział że ma pełno roboty z zajeżdżonymi pompami na tym paliwie...ale jak mu przedstawiłem moją teorię...to troszkę zmiękł...a teoria brzmi tak: klienci przyjeżdżający na naprawy, twierdzący że używali tego paliwa...to często goście co wcześniej lali co popadnie...byle tanio...i zdążyli podmęczyć już wcześniej te pompy....a głównymi usterkami to korozja i zatarcia...co jak co..ale bio smaruje lepiej...wiec jak to naprawdę jest...ciężko powiedzieć...
...muszę jeszcze wykonać pomiary na hamowni...tylko potrzebuję sprawne autko co w niedługim odstępie czasu przyjedzie najpierw na jednym..potem na drugim...sam jestem ciekaw wyników...bo jak zalałem do Navary...to była słabsza (zmierzone dupohamownią)...a napędzana pompą VP44 PSG5...identyczną jak w TDDI :)

kamilxx87
15-07-2010, 09:44
widze że zdania są podzielone. a czy ktoś z Was jeżdził dłuższy czas na biopaliwie w TDDI?