PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] pytanie o soczewki



sidziniok
13-07-2010, 15:36
Witam chciałem się zapytać czy można wkłady soczewkowe tego typu http://www.allegro.pl/item1135066012.html założyć do refrektora do mkI bardzo mi się to spodobało i myśle czy by takie coś nie zamontować i czy czasem nie straci reflektor homologacji przez tą przeróbkę

Gruuby
13-07-2010, 15:46
stracisz homologację i dowód rejestracyjny przy pierwszej kontroli :)

sidziniok
13-07-2010, 15:48
nawet jak nie miałbym założonych ksenonów tylko zwykłą żarówke???

Fred.X
13-07-2010, 16:15
Kolejny shit made in china, daj sobie spokój z takimi badziewiami, lepiej kup dobre żarówki Philips premium lub Osram nightbreaker...

knapol
13-07-2010, 19:22
Przyznam się, że ja mam zestaw HID założony u siebie w standartowym reflektorze (bez soczewki). Oczywiście wiem , że to niezgodne z kodeksem, ale mam dobrze ustawione lampy i granica światło-cienia jest identyczna jak przy zwykłej żarówce H1, a co do jakości świecenia to wogóle nie ma porównania

Cze_siu
13-07-2010, 21:55
Tylko wam się wydaje że dobrze macie ustawione lampy, i powiedz jeszcze może że nic nie oślepiają...
Całe te Hidy, pseudo xenony itp. to jeden wielki badziew który musimy oglądac z przymrużeniem oka :/ w co 20 aucie.
Taka moja opinia.

euro2007
13-07-2010, 22:14
Co 10te auto ma zle ustawione lampy. To te co 20ste to jeszcze nie tak zle

knapol
13-07-2010, 22:15
tyle się o tym naczytałem, że zrobiłem jazdę testową i jechałem drugim autem z przeciwka i pewnie mi nikt nie uwierzy, ale nie oślepiały, dodam iż światła świecą w najniższym położeniu. Widzę negatywne podejście do zestawów HID, ale tak naprawdę zgadzam się także z przedmówcą, ponieważ nawet na zwykłej zarówce przy źle ustawionej lampie wali w oczy aż miło nie tylko jadących z przeciwka ale też tych z tyły( oślepia lusterko wsteczne). Także moim zdaniem problemem są źle ustawione lampy a nie to jaki rodzaj światła mamy

euro2007
13-07-2010, 22:21
Ja tam wierzę, bo sam mam wstawione soczewki, a po drugie nie ma rzeczy nie możliwych są tylko nie osiągalne. Więc wszystko da się zrobić

_Mario
13-07-2010, 22:22
jestem w stanie w to uwierzyć ,tylko czy jak samochód jest obciążony ,szczególnie tył to nadal nie oślepia.Bo napisałeś że masz je na maks obniżone ,czyli już nic nie wykombinujesz ? Z ciekawości pytam ,czy taką konfigurację sprawdzałeś.

euro2007
13-07-2010, 22:32
Wstawiając soczewki można wziąć pod uwagę że będą ksenony i zamontować soczewkę trochę niżej niż pada orginalne światło. Co do zwykłych lamp to nie mam pojęcia, trzeba by było pomyśleć.

Cze_siu
13-07-2010, 22:32
Tzn. tak ogólnie to nie chodzi o kąt świecenia czy jest nisko czy wysoko tylko przede wszystkim o to że te HIDy strasznie
rozpraszają światło, nie mają takiego właściwego punktowego świecenia. Prawda jest taka że świecą tam gdzie chcą mimo iż odbłyśnik chce inaczej.

euro2007
13-07-2010, 22:37
Bo xenony przeważnie są w soczewkach, auta które mają fabrycznie zamontowane xenony bez soczewek, mają odbłyśnik pod to odpowiednio zrobiony

Cze_siu
13-07-2010, 22:41
No właśnie, dlatego Hid w zwykłym reflektorze zawsze będzie świecił niewłaściwie, a gdy Ci się wydaje że świeci dobrze przeczytaj zdanie wcześniej :) koniec kropka :D

euro2007
13-07-2010, 22:50
Dlatego napisałem takie zdanie że co 10 te auto ma żle ustawione światła, więc co 20 auto z pseudo xenonami to nie tak żle. Gdyż większośc oślepia nas zwykłymi światłami

knapol
13-07-2010, 23:19
Dokładnie jesteśmy mniejszymi szkodnikami z zestawami HID niż użytkownicy którzy nie dbają o swoje reflektory. Co do świecenia przy obciążonym aucie- przyznam się bez bicia, że miałem już nie raz przyczepkę na pleckach i jeździłem po zmierzchu ale nie zwróciłem uwagi na wysokość wiązki światła, jednak nikt z przeciwka mi nie mrugnął długimi. Pragnę dodać, że robiłem test przy zmianie położenia refletkora w pozycji dalekosiężnej to dopiero dostałem sygnały o oślepianiu. Pewnie to nie zmieni zdania wielu z was, ale są plusy takich świateł

KarolRS
14-07-2010, 17:24
Ustawiony HID nie jest zly.... dopoki nie zacznie sie przepalac;)

jamax
14-07-2010, 17:52
Ustawiony HID nie jest zly.... dopoki nie zacznie sie przepalac;)
Lub siać w radio lub CB

euro2007
14-07-2010, 20:00
Każdy zawsze znajdzie jakieś przeciw do czegoś, nawet jeśli było by to fabryczne

Dodano po 9 min.:

Dlaczego tak się uwzieliście na tych którzy mają xenony?? Zazdrościcie im?? np: zabrania dowodu??? Mrugania długimi jak ktoś ich oślepia?? ludzie którzy maja pseudo xenony jest ich zaledwie 15% a ponad 25% ludzi ma żle ustawione światła, które nas najbardziej oślepiają. Więc może zróbmy porządek ze swoimi światłami (nie mówie tu do wszystkich) i wtedy weżniemy się za te zaledwie 15 % aut. Nie mam sam xenonów i nie chcę mieć i mam prawidłowo ustawione światła poprze stację diagnostyczną. Tylko powiedzcie mi po co te dogryzanie?? zazdrościcie im?? No chyba że tego jasnego światła

knapol
14-07-2010, 20:28
Dokładnie :los:

Cze_siu
14-07-2010, 22:37
Ludzie którzy jeżdżą autami z źle ustawionymi światłami to pachlusty, oni są zadowoleni że auto jedzie i kółka się kręcą i mają to gdzieś że kogoś oślepia... Będą tak jeździć i jeździć. Przykład - mój sąsiad, jeździ już pół roku z przepaloną żarówką a druga mu świeci na księżyc. Szkoda słów na takich ludzi.

Gebar
15-07-2010, 13:56
Ustawiony HID nie jest zly.... dopoki nie zacznie sie przepalac;)


Lub siać w radio lub CB
Dokładnie :)

pawel798
22-07-2010, 16:15
Mialem w swoim mondeo soczewki wsadzone ale go sprzedalem. Ostatnio dzwonil do mnie Pan ktory kupil odemnie mondeo i mowi ze zabrali mu dowod za przerobione lampy, i teraz tylko koszty bo trzeba kupic nowe lampy i robic przeglady. Moje zdanie nie warto !!!

euro2007
22-07-2010, 18:20
W necie za 400 zł znajdziecie firmę co wsadzi wam soczewki do mk1. I wyglądają tak samo jak te przerabiane.