PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pomocy ! Gotuje się !!



szoszon
17-07-2010, 15:32
Mam taki problem . Gotuje mi się . wentylator się włącza wskaźnik pokazuje tak jak powinien Zmieniłem chłodnice na nową wyjąłem termostat żeby nic nie blokowało wody . I nic Dalej się gotuje . Tak jakby woda nie szła na chłodnice . Mam na chłodnicy taki niby odpowietrznik i jak go otworzę to woda nie leci mimo że się gotuje . Jak Wyłączę silnik to po jakimś czasie pojawia się woda w tym odpowietrzniku . Jak silnik chodzi to widać że woda przelewem zasuwa do zbiornika wyrównawczego . To dlaczego nie idzie na chłodnice .???? Pomocy ...

Netoper
17-07-2010, 15:34
Bo może chłodnica zamulona/zakamieniona od środka,
Albo uwalona pompa wody, a to co się przelewa to wyrównawczego jest pod wpływem termoobiegu.

dream
17-07-2010, 15:36
Bo może chłodnica zamulona/zakamieniona od środka,


chyba nie bardzo


Zmieniłem chłodnice na nową

szoszon
17-07-2010, 15:37
Chłodnica jest nowa . Kurde to może być pompa ??? A gdzie ta pompa jest ? Trudno ją wydostać ?

Netoper
17-07-2010, 15:40
chyba nie bardzo
A no widzisz, upały i przymuliło mózgownicę :))


To pozostaje chyba już tylko pompka wody, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy

GORI232
17-07-2010, 15:40
Trudno ją wydostać ?
trzeba rozrząd ściągać.

dream
17-07-2010, 15:42
gdzie ta pompa jest ? Trudno ją wydostać ?

pompa wody jest od strony rozrządu na dole silnika

Netoper
17-07-2010, 15:48
Kurde to może być pompa ???
Poczekaj czy ktoś jeszcze zapoda jakąś inną przyczynę,
bo mi nie przychodzi nic innego do głowy, ale może ktoś coś wymyśli i nie będzie to związane z kosztacją jak przy pompce.

szoszon
17-07-2010, 21:11
A czy dokrecenie korka od zbiorniczka wyrównawczego może być przyczyną ????
Ja dokręciłem i niby jest dobrze :metal2: Wskaźnik się podnosi wentylator startuje no i wskaźnik spada . Szybko spada jak wentylator wystartuje i aż na białe pole ale to pewnie dlatego że wyjąłem termostat . ;) :banan:

Krzychu32
17-07-2010, 21:14
A czy dokrecenie korka od zbiorniczka wyrównawczego może być przyczyną ????
Tak ,bo to jest układ ciśnieniowy ,a przy popuszczonym korku nie było ciśnienia i dlatego miałeś takie objawy :)

szoszon
17-07-2010, 21:18
Dobra a od czego jest czujnik wbudowany w ten plastik co wentylator ???? który tylko przylega do chłodnicy ???

chudy85m
17-07-2010, 22:07
ten czujnik o który pytasz to rezystor wentylatora

N2O
18-07-2010, 01:02
Załóż ten termostat, bo to jeszcze pogarsza problem z przegrzewaniem - woda płynie za szybko i nie nadąża odbierać ciepła z silnika.

Netoper
18-07-2010, 18:35
Raczej nie dogrzewa się silnik przy zdjętym termostacie, przez to że właśnie płynie na fuul przepustowości.

tattooator
19-07-2010, 05:16
Dobra a od czego jest czujnik wbudowany w ten plastik co wentylator ???? który tylko przylega do chłodnicy ???
Poczytaj tu : http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=85441&highlight=
Podobny temat. Może znajdziesz kilka odpowiedzi ;)

handlowy67
19-07-2010, 10:18
Kolego szoszon - czy wywala Ci płyn przez korek przy zbiorniku wyrównawczym ? Jeśli tak to może uszczelka pod głowicą się rozszczelniła i ciśnienie w układzie wzrasta.

szoszon
20-07-2010, 11:59
A czy jakby poszła uszczelka pod głowicą to woda nie poszła by do oleju ? .

handlowy67
20-07-2010, 14:25
Nie zawsze - to zależy w którym miejscu się rozszczelni. Czasem bywa tak że olej przedostaje się pod ciśnieniem do płynu chłodniczego kanalikiem olejowym zasilającym mechanizmy w głowicy wałki rozrządu, popychacze itp. (ciśnienie oleju jest większe niż ciśnienie panujące w układzie chłodzenia). W Twoim przypadku podejrzewam rozszczelnienie w okolicy któregoś cylindra i ciśnienie wali do płaszcza wodnego. Nie chcę być złym prorokiem ale test spalin prawdę Ci powie. Na mój nos objawy pasują do rozszczelnienia między blokiem a głowicą. Sprawdź to jak najszybciej bo jak płyn przedostanie się w większej ilości nad tłoka, to przy rozruchu może dojść do jego pęknięcia. Ciecze są małościśliwe - praktycznie wcale.

szoszon
20-07-2010, 15:07
W takim układzie zaraz po odpaleniu silnika woda by rosła w zbiorniku wyrównawczym . a szczelne zakręcenie korka tylko zwiększyło by ciśnienie . a na zimnym silniku nic się nie dzieje.

handlowy67
20-07-2010, 15:45
zaraz po odpaleniu silnika woda by rosła w zbiorniku wyrównawczym
Niekoniecznie - w początkowej fazie uszkodzenia uszczelki dopiero po rozgrzaniu może następować rozszczelnienie i zacznie wywalać płyn.

a szczelne zakręcenie korka
Korek ma być szczelnie zakręcony. Jest w nim zaworek, który ma za zadanie utrzymywać lekkie nadciśnienie powodujące że ciecz ma wyższą temperaturę wrzenia.