PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] problem z bezpiecznikiem kabinowym nr 34-7,5A



esik_az_eso
20-07-2010, 00:58
witajcie,

mam problem z bezpiecznikiem kabinowym nr 34 (7,5A),
on jest odpowiedzialny za oświetlenie wnętrza, pamięć komputera (tripa) i zegarek.


bezpiecznik-wywala.

opisywałem ze 3 tyg temu problem, bezpiecznik wymieniłem i był spokój, dzisiaj znowu wywaliło.

wymieniłem na nowy przy otwartych drzwiach i klapie i od razu poszła iskra i spaliło.

nie ma ktoś pomysłu o co może chodzić?


dodam, że niestandardowo mam zamontowane daszki świecące i lampkę ghia nad tylną kanapą.

problemów wcześniej nie było.


wydaje mi się, że przypadkiem jest, że jak codziennie jeżdżę autem to problemu nie ma, a jak stoi to się pojawia.

będę bardzo wdzięczny za pomoc

_Mario
20-07-2010, 07:48
Czy czasami nie dzieje się to po opadach deszczu ? Możesz mieć zwarcie w klapie na podświetleniu tablicy rejestracyjnej. Sprawdź , czy wszystko jest w porządku w klapie z przewodami.

esik_az_eso
20-07-2010, 13:40
Czy czasami nie dzieje się to po opadach deszczu ? Możesz mieć zwarcie w klapie na podświetleniu tablicy rejestracyjnej. Sprawdź , czy wszystko jest w porządku w klapie z przewodami.

TAK-Mariusz tak!

i czasem świeci, a czasem nie-podświetlenie tablicy rejestracyjnej (lewa lampka)

powiedz-jak to oblukać

_Mario
20-07-2010, 14:25
Powinieneś na początku zdemontować lampki podświetlenia tablicy i popatrzeć w jakim są stanie.Zwykle tu ukrywa się problem.Jeżeli nie to trzeba demontować tapicerkę klapy i patrzeć pod nią co się dzieje niedobrego.

esik_az_eso
20-07-2010, 14:28
Jeżeli nie to trzeba demontować tapicerkę klapy i patrzeć pod nią co się dzieje nie dobrego.

oby nie...

esik_az_eso
23-07-2010, 10:57
Jeżeli nie to trzeba demontować tapicerkę klapy i patrzeć pod nią co się dzieje nie dobrego.

oby nie...

podbijam, problem jednak nie może być związany z lampkami tablicy bo one są w innym obwodzie.

sam nie rozumiem co tam może być nie tak...dwa dni działał, deszczu nie było i wywaliło

hubert12
23-07-2010, 21:03
a morze podświetlenie wewnętrzne robi zwarcie skoro to sie dzieje na otwartych dziwiach może ma zwarcie czasami

_Mario
23-07-2010, 22:59
nic nie pozostaje jak szukać po kolei zwarcia , na spocie popatrzymy. Lusterko ,wiązki w drzwiach , tam wszędzie trzeba popatrzeć

pushup
19-02-2012, 12:10
Hej, znalazłeś rozwiązanie? Mam ten sam problem.