PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pomocy-nie można otworzyć auta



bogusp
21-07-2010, 14:39
Co zrobić ? auto było zamknięte i zaryglowane,aku się rozładował,i niemożna go teraz otworzyć nawet z kluczyka rygle nie pozwalają. :(

barbarian15
21-07-2010, 15:02
Problem znany chyba wszystkim właścicielom Mondeo.
Spotkało mnie to samo.Do otwarcia użyłem kawałka drutu z siatki ogrodzeniowej oraz
klina drewnianego.Włożenie klina w górnej części drzwi, pozwoliło na swobodne regulowanie szczeliny
odchylonych drzwi.Trochę gimnastyki manualnej,zaczepienie drutu o klamkę
wewnętrzną i otwarte.Ale od tej pory nigdy nie zostawiam kluczy w stacyjce.
A tak na marginesie nasze CZ są naprawdę "czarodziejskie"

Kafar
22-07-2010, 16:15
Problem znany chyba wszystkim właścicielom Mondeo.
Spotkało mnie to samo.Do otwarcia użyłem kawałka drutu z siatki ogrodzeniowej oraz
klina drewnianego.Włożenie klina w górnej części drzwi, pozwoliło na swobodne regulowanie szczeliny
odchylonych drzwi.Trochę gimnastyki manualnej,zaczepienie drutu o klamkę
wewnętrzną i otwarte.Ale od tej pory nigdy nie zostawiam kluczy w stacyjce.
A tak na marginesie nasze CZ są naprawdę "czarodziejskie"

Ale kolego jak masz rygla to sobie możesz ciągnąć za klameczkę ile chcesz a i tak drzwi od środka nie otworzysz...także twoja metoda tutaj zawiedzie :helm:

konrados
22-07-2010, 17:39
A otworzyć bagażnik kluczykiem spróbuj :)

esik_az_eso
23-07-2010, 03:50
w najczarniejszym scenariuszu żegnasz się z tylną szybą w drzwiach (jest najtańsza) i wybijasz szybę, potem włazisz do środka, otwierasz maskę, wpinasz zdrowy akumulator i już,

albo...

wykorzystaj pomysł poprzednika tylko nie idź do klamki a otwarcia maski

Sławomir
23-07-2010, 06:25
Coś jest nie teges.Dlaczego nie można z kluczyka otworzyć jak kluczyk właśnie do tego jest.U mnie jak aku był rozładowany otwierałem drzwi ale tylko te z zamkami.

Brudsien
23-07-2010, 08:44
Owszem z kluczyka mozna rygle otworzyć ale bez pradu silniczek nie przestawi mechanizmu, a sam kluczyk tego nie zrobi

1olek
23-07-2010, 10:00
czyli trzeba otworzyc maske

Netoper
23-07-2010, 10:10
Panowie a jakby gdzieś zapodać od zewnątrz zasilanie, nawet z prostownika?
Tylko nie wiem gdzie :) np czy od dołu byłoby dojście żeby na górną śrubę automatu rozrusznika podać napięcie, wtedy zadziałałby central.
W sierce tak zrobiłem jak mi aku padł a kluczyk był tak wyrobiony że zamków nie otwierał, z tym że w sierce do rozrusznika dojście jest spoko.

Może jakieś gdzieś indziej jest dojście do jakiegoś miejsca gdzie można ten "lewy" prąd podać.

Stasio1948
23-07-2010, 15:47
Najlepiej od spodu do kabla rozrusznika.Jeżeli auto ma gniazdo przy haku ale tylko ze stałym plusem to można stamtąd.