PDA

Zobacz pełną wersję : LPG w Mondeo MKII 2.5V6



PiotrekV6
08-11-2005, 13:29
Starałem się przejrzeć posty dosyć dokładnie, ale jednak nie znalazłem interesujacej mnie odpowiedzi dlatego też pozwolę sobie zadać kilka pytań dotyczących montaż LPG w Mondeo MKII rocznik 1999, silnik 2.5 V6.
Oczywiście w grę wchodzi instalacja IV generacji, powiedzmy, że mam przeznaczone na to 4.500 tyś zł. Czy to wystarczy aby zamontować dobrą instalacje do tego auta?
W tej cenie znalazłem instalcje firmy Bi Gass.
W cenie 3.900 znalazłem instalcje włoską na polskich podzespołach Autronic, choć niektórzy mi ją odradzali...
Jakiej firmy instalacje i warsztat montujący w Wawie lub okolicach ktoś może mi polecić.
W zasadzie chodzi o załogę montującą bo to od niej głównie zależy działanie i dalsza eksploatacja pojazdu.
Doświadczony problemami w poprzednim aucie (nie był to Ford) zwiazancych właśnie z partactewm podczas montażu, borykalem się z problemami ok 6 miesięcy postawiłem warsztatowi montującemu ultimatum, albo zrobią jak należy, albo niech demontują instalacje i zwracają pieniążki, Panowie szybko wzięli się do roboty i to co wcześniej uznawali za niemożliwe oraz że tak musi być, okazało się że może być, a wręcz musi być inaczej, aby działało poprawnie.
Dlatego uważam, że jak się chcę to się da.

Powracając do pytania proszę o odpowiedzi i wskazówki na co zwrócić uwagę montując gaz własnie w takim aucie.
Będe wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

bobesh
08-11-2005, 15:22
Spokojnie możesz założyć Bigasa. Sprawdza się (przynajmniej u mnie). W Warszawie masz znakomitych fachmanów od tej instalacji - na pewno dobrze zrobią i ustawią (Anlero Polska - http://www.anlero-polska.pl/). Kolega dżekis do nich jeździł i wielce zadowolniony był. Ja swojego ustawiałem sam bo moje gaziory sobie nie radzili i był mułowaty. Jak sam z laptopem i kumplem pojeździłem to ustawiłem go tak, że nie czuć różnicy przy pustym aucie między PB a gazem, przy obciążonym dopiero na gazie jeździ nieco gorzej. Tyle, że trochę czasu na to trzeba poświęcić - jakby co dysponuję softem do Bigas SGIS.

W każdym razie Bigas jest IMHO godny polecenia.

Truszek
08-11-2005, 15:28
No cóż, ja też sobie łapska poparzyłem na partackim montażu instalacji LPG w moim aucie. Mam instalkę BRC Sequent i auto chodzi teraz na niej jak należy, ale za nim doszedłem do tego stanu to dużo wody upłynęło i nie chcę o tym pisać.
Fakt jest taki - montaz instalki tylko w sprawdzonym serwisie np. ja swoją serwisuje teraz w warszacie BRC, przedstawicielstwo importera BRC - Czakram. Nie wiem jak montują, ale byłem tam kilka razy i wyglądało to na profesjonalną robotę, w trakcie wizyt nie zaobserwowałem by bywali tam jacy kolwiek niezadowoleni montażem i eksploatacją klienci.
Więc nie należy się szczypać zanadto z ceną za instalkę i montaż bo tani montaż może się zemścić potem problemami z eksploatacją, lepiej dopłacić niż potem zaoszczędzone w ten sposób pieniadze wydawać powtórnie na kolejne wizyty i naprawy.

Pozdróffka

PiotrekV6
08-11-2005, 21:30
Dzięki za info, firma anlero mieści się blisko mego miejsca zamieszkania, dzwoniąc dowiedziałem się, że czas oczekiwania na montaz to miesiąc czasu...

Truszek
08-11-2005, 23:13
... dzwoniąc dowiedziałem się, że czas oczekiwania na montaz to miesiąc czasu...

Teraz już tak niestety już jest.

Pozdróffka

Dzekis
09-11-2005, 09:27
no teraz kolejki powinny się zmniejszać, bo coraz mniej opłacalna to inwestycja dla potencjalnych zagazowanych.

Truszek
09-11-2005, 10:38
no teraz kolejki powinny się zmniejszać, bo coraz mniej opłacalna to inwestycja dla potencjalnych zagazowanych.

NAwet Altoot myśli o przesiadce do rechota :satan: :))

DeVasto
11-11-2005, 20:36
Dolaczajac sie do pytania kolegi chcialbym sie zapytac jak wyglada sprawa z trwaloscia jednosktki napedowej. Z moich informacji wynika ze mondeo 2,5 V6 ma w glowicy ceramiczne gniazda zaworow i one sa powodem tego ze jezdzac na gazie jednostka napedowa nie wytrzyma dlugo.

Pytam bo mozliwe ze stane sie wlascicielem Mondeo ST200 ( auto sasiada, ktory teraz szuka czegos szybszego) tylko problem jest z tym ze autko jednak potrafi duzo spalic. Czy instalacja z wtryskiem sekwencyjnym starczy do tego ????

Pozdrawiam

RWalentynowicz
12-11-2005, 09:09
Ktoś Ci bajek naopowiadał?! W Duratecu nie ma nic co mogłoby choć przypominać ceramikę.

DeVasto
12-11-2005, 17:31
No to co w takim razie polecasz zeby ladnie chodzilo a taniej wychodzilo w ekspoatacji. Sekwencja wtrysk gazu (ten z dostarczeniem go w postaci cieklej do wtryskiwaczy) czy moze CNG??????

RWalentynowicz
12-11-2005, 18:54
Jeśli Cię stać na Ville fazy ciekłej to zakładaj. Ale przygotuj się na jakieś 8 tyś. PLN o ile nie będzie droższa. Ja mam sekwencję OMVL Dream XXI n i jestem jej umiarkowanym zwolennikiem. Gdybym mógł jeszcze raz wybierać instalkę, to byłaby to sekwencja Prinse'a. CNG odradzam bo w naszym kraju jej raczej nie zatankujesz. Do sierpnia bieżącego roku na terenie Polski było mniej jak 20 stacji z tym paliwem!

PiotrekV6
27-02-2006, 16:28
Nawiązując do pytania, bo zrobiłem w końcu małe rozeznanie i zastanawiam się nad czterema instalacjami:

- KME (polecana w kilku Warszawskich warsztatach) cena 4.200-4.500zł
- PRINS (polecana za niezawodność itd.) 5.500-6000zł
- Bi Gass (średnio polecana) 4.400-4600zł
- BRC Sequent 56, 4.200-4.500zł

Proszę o odpowiedzi co wybrać z powyższych instalacji aby nie mieć problemów z eksploatacją pojazdu, oraz gdzie zamontować w warszawie lub jej okolicach (czy ktoś może polecić dobry warsztat)

P.S. do właścicieli ST lub MKII ze zderzakami od ST, gdzie zamontowaliście wlew gazu? Bo ja nie chciałbym psuć zderzaka...

RWalentynowicz
27-02-2006, 16:52
Z przedstawionych przez Ciebie instalacji wybrałbym Prinsa :metal

altoot
27-02-2006, 17:22
NAwet Altoot myśli o przesiadce do rechota :satan: :))



Jeśli nie przedstawisz namacalnych dowodów powyższego stwierdzenia, uznam to za pomówienie... :)

PiotrekV6
01-03-2006, 14:58
Czy naprawde nikt nie może polecić warsztaciku w Wawie lub jej okolicach?

elvis
14-03-2006, 17:07
Jelonki, ul. Słomiana, tel. 6649824
ja tam zaistalowałem Landi Renzo Omegas
jestem zadowolony nie mam żadnych problemów z tą instalacją

jedros1
18-03-2006, 00:54
No tak was czytam i normalnie az mi sie wlos jezy :)) Qrde ja w swoim 2.0 zamontowana mam zwykla instalke za 1800 zeta i musze przyznac ze sprawuje mi sie piknie.Musze tylko membrane wolnych obrotow wymienic bo za wolno spadaja w miedzybiegach.Nie wiem ale jezeli ktos decyduje sie na V6 to po jaka cholere zasrywac ja instalka gazu?????? Juz nie wspomne o gazie w ST200 czy ST220. Zgroza szkoda silnika na takie cuda.
Pozdrowienia dla mundkomaniakow :bigok: :beer:

RWalentynowicz
18-03-2006, 09:48
(...)Nie wiem ale jezeli ktos decyduje sie na V6 to po jaka cholere zasrywac ja instalka gazu?????? Juz nie wspomne o gazie w ST200 czy ST220. Zgroza szkoda silnika na takie cuda.(...)

A to ciekawe. Dlaczego tak uważasz?