PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] maty tłumiące



lukaswer1983
01-08-2010, 21:33
witam.odgrzewam temacik .jakie maty do mojego mondka mkIII polecacie?i ile muszę je zużyć średnio na jedne drzwi?pozdrawiam

badger
01-08-2010, 22:38
Proponuję do środka drzwi zwykłe polimerowe, a na zewnątrz STP (te z alu po jednej stronie). Koszt ok. 150 zł na oba drzwi. Mam tak u siebie i sprawdza się to bardzo dobrze przy akceptowalnym koszcie.

Ile potrzeba? Na jedne drzwi bodaj 7-8 mat (mam na myśli ten mniejszy rozmiar).

lukaswer1983
01-08-2010, 23:06
Kolego a podrzucisz linka gdzie je kupiles?Allegro?

badger
03-08-2010, 04:22
Kolego a podrzucisz linka gdzie je kupiles?Allegro?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1091017063
To są te polimerowe. Obawiałem się trochę czy będą dobre, bo gość sprzedaje je w bardzo niskich cenach, ale przynajmniej to co ja dostałem jest bardzo ok. Przy czym te maty nie nadają się do zaklejenia tego dużego otworu montażowego bo są zbyt elastyczne. Jeśli chciałbyś zaoszczędzić i użyć tylko tych, to ten otwór musisz zanitować blachą.

Jeśli chodzi o te STP to są na różnych aukcjach. Ja kupiłem dwie takie duże maty (każda wielkości trzech zwykłych), właśnie w celu zaklejenia tych otworów montażowych. Nie chcę się bawić z blachą bo ważna jest dla mnie niska masa całości. Jeśli dla Ciebie nie ma to większego znaczenia to warto jej użyć nawet jeśli zdecydowałbyś się na lepsze maty STP na zewnątrz.

lukaswer1983
04-08-2010, 18:16
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1091017063


dzięki kolego:)wyglądają porządnie.pomyśle nad tym.pozdrawiam

Tyberiusz
04-08-2010, 21:51
U mnie na jedne drzwi poszło chyba 8 mat, z tym, że ja mam mkI. Maty APP są do kupienia w chemicznym "TĘCZA" na Legionów 1.

lukaswer1983
06-08-2010, 02:53
Na Legionów?ok wiem gdzie to.będę za m-c w Polsce to podjade.dzięki koledzy za info.pozdrawiam

Tyberiusz
08-08-2010, 17:44
Na Legionów?

Koło Energii ;)

badger
08-08-2010, 17:57
Zmieniłem już maty na zewnętrznej części drzwi na STP i powiem tak. Polimerowe maty są ok to środka, ale na zewnątrz zdecydowanie warto dołożyć do tych STP z alu. Bas z nimi jest przynajmniej o klasę lepszy (aczkolwiek jest go mniej).

lukaswer1983
09-08-2010, 17:20
A koledzy co myślcie o matach "boll" ?,znalazłem na Allegro wymiar 50x50 za 12 zł za sztukę...cena super bo mógłbym spokojnie wygluszyc całego mondka...jakieś opinie ?

GaBB
09-08-2010, 17:32
a która konkretnie? ta z filcem czy z alu? :) bo Boll'a kilka rodzajów znalazłem a też chętnie posłucham opini - bo cena w porządku

lukaswer1983
09-08-2010, 17:58
Hmmm.ciężko powiedzieć :)) wkleiłbym link kolego ale w drodze jestem i korzystam z iPhone 'a.tj .Bitumiczna mata wygluszająca Boll....musisz zerknąć na Allegro :).a jeszcze znalazłem z alu STP BTP 5 gold maty ale kosztują ok 86zl za sztukę.Fakt ze są w wym 75x100czyli spokojnie na dzrzwi.ale poczekam i zapoznam się z opiniami kolegów:))

badger
11-08-2010, 15:10
Nie ma sensu kupować jakichś tanich beznadziejnych mat i oklejać nimi całego auta. Najważniejsze są drzwi w których masz zamontowane woofery. Jeśli dobrze je wytłumisz to efekt będzie całkiem sensowny, a masa całości niewielka (jak wpakujesz do auta np. 30 kg mat to efekt przymulenia auta będzie już odczuwalny przy Twoim silniku).

lukaswer1983
15-08-2010, 19:58
Nie ma sensu kupować jakichś tanich beznadziejnych mat i oklejać nimi całego auta.

w sumie mądra argumentacja.Kolego ja chyba zdecydowałem jakie założę ...zerknij i powiedz co myślisz:)
http://allegro.pl/item1182356321_stp_btp_5_gold_extra_wyciszajace_ma ty_na_sztuki.html , jedna mata na jedne drzwi ...cena mnie też jakoś nie odstrasza.czekam na opinie .dzieki i pozdrawiam:)

kiler
15-08-2010, 21:00
Koledzy, a te maty kleicie na drzwi od środka na blachę czy naklejacie pod tapicerkę? Chciałem również poprawić dźwięk a nie jestem zbyt dobry w akustyce...

lukaswer1983
15-08-2010, 22:40
Kolego kiler napewno nie na tapicerke.naklejasz na blachę, zreszta wpisz w szukajke" wytlumienie dzrzwi" i będziesz miał jasno i pokolei co i jak.temat często poruszany:)

badger
16-08-2010, 01:42
w sumie mądra argumentacja.Kolego ja chyba zdecydowałem jakie założę ...zerknij i powiedz co myślisz:)
http://allegro.pl/item1182356321_stp_btp_5_gold_extra_wyciszajace_ma ty_na_sztuki.html , jedna mata na jedne drzwi ...cena mnie też jakoś nie odstrasza.czekam na opinie .dzieki i pozdrawiam:)
Ja siedzę raczej w zwykłym audio niż w caraudio, więc gratów typowych dla caraudio za bardzo nie znam. Widać jednak, że te maty są bardzo elastyczne, więc na pewno nie nadają się do zaklejenia otworów montażowych w drzwiach.

lukaswer1983
17-08-2010, 15:52
yhym...rozumiem.a może spytam inaczej.jakbyś ty to zrobił ?co porponujesz ?jakie maty?nie musi być najtańszym kosztem ma być dobrze.Przyznam że jest tego tyle że nie wiem co mam wybrać a opinie są różne.

badger
17-08-2010, 16:05
jakie maty?nie musi być najtańszym kosztem ma być dobrze.Przyznam że jest tego tyle że nie wiem co mam wybrać a opinie są różne.
Ja to u siebie robiłem trzy razy zanim osiągnąłem satysfakcjonujący mnie efekt. Właściwie nie do końca mnie jeszcze satysfakcjonuje, ale biorąc pod uwagę cenę całości jest ok.

Obecnie mam w środku drzwi maty polimerowe (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1091017063), a na zewnątrz STP te z aluminium. Na otwory montażowe dałem siatkę taką jak do grilla, żeby mata nie wisiała w powietrzu (ale jak masa dla Ciebie nie jest bardzo ważna to lepiej zanituj je blachą). Głośniki są oczywiście na dystansach MDF, a pomiędzy te plastikowe panele i drzwi wyciąłem uszczelkę z seryjnej pianki wytłumiającej. To tak w skrócie. Koszt czegoś takiego to ok. 100 zł na jedne drzwi (oczywiście mówię bez głośników).

lukaswer1983
17-08-2010, 16:32
Ok rozumiem.ciekawe rozwiazanie.to maty masz w środku tak?znaczy nakleiles na drzwi wcześniej maskujac otwory siatka?dobrze myśle?a te z aluminium na zewnątrz? Gdzie konkretnie ?:)myśle ze tak samo bym zrobił,dam gestsza siatke na otwory bo nie chce tam lądować blachy.:)

badger
18-08-2010, 02:48
Ok rozumiem.ciekawe rozwiazanie.to maty masz w środku tak?znaczy nakleiles na drzwi wcześniej maskujac otwory siatka?dobrze myśle?a te z aluminium na zewnątrz? Gdzie konkretnie ?:)myśle ze tak samo bym zrobił,dam gestsza siatke na otwory bo nie chce tam lądować blachy.:)
No polimerowe mam wewnątrz drzwi (na tej stronie gdzie jest to poziome wzmocnienie), a STP na zewnątrz, można powiedzieć pod tapicerką. Wrzucę fotki potem. Co do siatki to po prostu zostało mi jej trochę, więc wykorzystałem, na pewno blacha jest dużo lepsza. Gdybym nie miał obsesji na punkcie masy to na pewno dałbym blachę i Tobie też polecam. ;)

lukaswer1983
18-08-2010, 21:41
Gdybym nie miał obsesji na punkcie masy to na pewno dałbym blachę i Tobie też polecam.
heh.ok:)dzięki :)