PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Opłaca się gaz ? 1994r 230 tyś ?



lukasz9501
07-08-2010, 15:51
Witam (jeśli w złym temacie napisałem ,to proszę admina o przeniesienie ) O tuż myślę nad założeniu gazu w moim mondeo .Mondziak jest z 1994roku ,silnik zdrowy (raczej wygląda) ,przebieg-230 tyś .Silnik jest to 1.8 benzyna.
Pali mi na 100km w mieście 9 litrów.Samochód zostaje jak na razie w domu ,nie mam zamiaru sprzedawać go ,ponieważ było zmieniane w nim prawie wszystko oprócz podzespołów mechanicznych i blacharki ,a amortyz itd były ....
Opłaca się zakładać gaz ?Jeśli tak ,to ile by kosztował ? Proszę o pilną odpowiedz !.POZDRAWIAM!

misiekWRC
07-08-2010, 16:08
zalezy ile jezdzisz rocznie bo jak malo do 10 tys /rok to raczej niema sensu, ja w moim zakladalem gaz ( sekwencje) przy 200tys przebiegu i rocznie robie ponad 30tys wiec to ma sens. co do ceny to niewiem teraz dokladnie ale mysle ze 2,5 tys to max dla silnika 1.8

lukasz9501
07-08-2010, 16:12
no ja robię rocznię z 30tyś też jakoś zależy ,w tym roku myślę że z 30 będzie .Ale co do silnika,trzeba patrzeć się na coś czy silnik będzie dobry czy coś ? wiecie ja w tym się nie znam zbytnio ,dlatego pytam .

Jlmarzec
07-08-2010, 16:24
Witam (jeśli w złym temacie napisałem ,to proszę admina o przeniesienie ) O tuż myślę nad założeniu gazu w moim mondeo .Mondziak jest z 1994roku ,silnik zdrowy (raczej wygląda) ,przebieg-230 tyś .Silnik jest to 1.8 benzyna.
Pali mi na 100km w mieście 9 litrów.Samochód zostaje jak na razie w domu ,nie mam zamiaru sprzedawać go ,ponieważ było zmieniane w nim prawie wszystko oprócz podzespołów mechanicznych i blacharki ,a amortyz itd były ....
Opłaca się zakładać gaz ?Jeśli tak ,to ile by kosztował ? Proszę o pilną odpowiedz !.POZDRAWIAM!

W sumie malo Ci pali, moj na benzynie zarl po miescie 10-11 (oczywiscie sa miasta i miasta, po Krakowie jezdzi sie 15 km/h). Na gazie z kolei pali mi 12-13 l/100 km. Oszczednosc jest znaczna, a jezdzi sie calkiem milo - nie czuc wielkiej roznicy.

Jak zalozysz porzadna instalke, to moim zdaniem mozesz zejsc nawet do 11-12 l gazu na 100 kilometrow.

misiekWRC
07-08-2010, 16:31
no ja robię rocznię z 30tyś też jakoś zależy ,w tym roku myślę że z 30 będzie .Ale co do silnika,trzeba patrzeć się na coś czy silnik będzie dobry czy coś ? wiecie ja w tym się nie znam zbytnio ,dlatego pytam .

jesli silnik jest w takim stanie to jeszcze lepiej ale do dobrego gazownika jedz a nie do pierwszego lepszego bo duzo zalezy od wyregulowania gazowki

lukasz9501
08-08-2010, 00:35
znaczy właśnie silnik ,hym po wymienie rozrządów 40tyś temu ,dziure miał na misce -to zaspawana świece NGK ,a z klawiatur(tam się gdzie dolewa olej ) trochę nabiera się olej ,ale to minim ,ale sąsiad mówił że silnik żyleta

SteelRat
08-08-2010, 11:45
ja zalozylem do siebie sekwencje przy okolo 240k, fakt, silnik mam swapniety, ale przebieg pewnie mial podobny :)

juz mi sie zwrocila... ale Bestia wsysa wciaz, mimo usilnych staran ponad 18... ot, taka jej uroda, Tobie bedzie sie zwracac ciut dluzej inwestycja, ale jesli planujesz jeszcze tym autem jezdzic? zakladaj, bo az tak ceny gazu nie podniosa, by sie oplacac przestal.

Fred.X
08-08-2010, 13:54
http://www.gazeo.pl/kalkulator.php
przeliczyć sobie proszę...

Dodano po 1 min.:

przy przebiegu przy jakim podałeś instalacja sekwencyjna (ok 2300 zł) zwróci sie po 14 miesiącach

lukasz531
08-08-2010, 16:11
dziwnie liczy bo mi przy przebiegu 1000 miesiecznie wyszlo ze zwroci sie za 11 miesiecy.... Podalem cene 2.14 gaz 4.55 benzyna i spalanie 10l benzyny oraz 2300 za sekwencje.

Jankes
15-08-2010, 15:25
ja miałem MKI 1.6, zagazowałem się przy 240 tys na jednopunktowym wtysku. Po 10 tys wydmuchało uczelke, było to zimą, więc musiała już zipiek ostatkiem sił bo nie miałem gdzie silnika przegrzać, potem jeszcze 50 tys. i... sprzedałem w rewelacyjnym nadal stanie. Myślę, że warto w gaz. Teraz chce kupić mkIII 2.0 i też montować LPG.

mark.adams
25-08-2010, 17:45
Montuj GAZ! Ja założyłem przy ok 220tys. na 1.8 16v 93r i zaczepiscie chodził! Praktycznie zero usterek, zero strzałów. Przelatałem nim 55tysi i chodził bez zająknięcia. No dodam tylko ze instalacja IIgen. za ok 2tyś. zł w 2008r,

lukasz9501
27-01-2011, 23:52
odświeżam temat . Długo mnie nie było .Może ktoś się pochwalić ile dał za instalację gazu i jakie są - tego w mk1/2 bo mam dylemat .Byłem miesiąc temu na przeglądzie okazało się że auto jest w bardzo dobrym stanie .Zawieszenie wymienione (przód ,tył) zeszłym roku ,układ wydechowy ,filtry kabinowe etc wi wiele innych rzeczy . silnik chodzi dobrze nic nie bierze oleju ,więc nie opłaca mi się go sprzedawać .Aktualnie benzyna jest bardzo droga jak każdy wie w PL .Gaz poszedł tak samo do góry ale czy jest sens robienia gazu jak w ciągu miesiąca 1 tyś km nie przejadę ? . Przebieg 238 tyś km .
Proszę o odpowiedź konkret .Pozdrawiam

klex
27-01-2011, 23:59
nie wiem jak jest z opłacalnością, ale ja swojego mundka 1.8 też zagazowałem.
Ode mnie wzieli 2100złociszy 2,5 roku temu za sekwencje (o szczegóły nie pytajcie bo nie wiem na jakich to częściach latało ale problemu nie było żadnego), ale ja wtedy sporo km kręciłem bo ok35- 40tys w ciągu roku więc się opłacało.
a co do usterek to przez te 2,5 roku raz mi się pływak w butli zaciął, a oprócz tego nic się nie działo, a różnicy nie było czy to gaz czy benzyna.

Grzesiek77
28-01-2011, 11:45
Kupiłem auto z licznikowym przebiegiem 206.000 w maju 2010, nie zastanawiałem się, założyłem LPG od razu. Do dziś zrobiłem 20 tys. Znalazłem dobrego, solidnego gazownika w okolicy, zapłaciłem 2400 PLN - sekwencja. Spalanie: jazda mieszana, 60% miasto, 40% trasa - 10,6 l LPG, w samej trasie różnie - od 9,5 do 12l, zależy jakim tempem i czy z klimą czy bez. Teraz, zimą, głównie miasto, 12-12,5l.
Miałem jedną usterkę, w sumie zupełnie banalną, ale ze względu na okoliczności (i brak mojej wiedzy) uciążliwą bo auto nie dało się uruchomić. Poza tym, nie widzę minusów, silnik nie zużywa oleju, spadek mocy jest marginalny, nie miałem kłopotów przy mrozach, itp.
Co do opłacalności - może nie licz ile km masz zamiar przejechać autem w miesiącu, ale ile masz nim zamiar przejechać jeszcze w ogóle. Ceny mondeo zrobiły się żenująco niskie, więc sprzedawać auta się kompletnie nie opłaca, piszesz że Twoje jest w stanie bdb. Ja bym założył instalację i śmigał do oporu.

Fred.X
28-01-2011, 13:31
zalezy ile jezdzisz rocznie bo jak malo do 10 tys /rok to raczej niema sensu, ja w moim zakladalem gaz ( sekwencje) przy 200tys przebiegu i rocznie robie ponad 30tys wiec to ma sens. co do ceny to niewiem teraz dokladnie ale mysle ze 2,5 tys to max dla silnika 1.8
podstawowy błąd , pierwsze pytanie :Jak długo zamierzasz pozostać przy tym aucie, potem ile robisz km...

Dodano po 2 min.:

http://www.gazeo.pl/kalkulator.php

Dodano po 2 min.:

w/g moich obleczeń instalacja zwróci sie po 15 miesiącach więc sam sobie odpowiedz, jeśli zamierzasz latać mondkiem jeszcze 3 lata to sie opłaca ...

mareno
28-01-2011, 14:04
Wlasnie, kluczowe pytanie to jak dlugo chcesz jeszcze jezdzic autem. Ja dwa tygodnie temu zakladalem instalke do mojego Mondka. Przebieg 250 tys. Koszt instalki 2200. Jesli dobrze liczylem powinna mi sie zwrocic po 10-12 miechach, a autem zamierzam pojezdzic jeszcze z 2-3 lata.

Netoper
28-01-2011, 15:23
ale czy jest sens robienia gazu jak w ciągu miesiąca 1 tyś km nie przejadę ?
Sam sobie wylicz ile zaoszczędzisz miesięcznie jeżdżac na lpg w stosunku do tego ile płacisz za PB.
LPG będzie paliło 20% więcej niż PB
Zakładając że spala 10pb po 4.9 to masz 49zł za 100km
lpg 12l na 100km po 2.6zł to masz 31.2 zł, różnica na dzień dzisiejszy to 17.8
Na 1000 kilosów masz zaoszczędzone 178zł, czyli zwrot kosztów kuchenki masz po jakichś 12-15tyś kilometrów.

Ufo
29-01-2011, 00:13
Przy sekwencji zależy też na jakich odcinkach jeździ. Jeżeli odpali i jedzie 10km to ok ale jeśli po 2-3km to niebardzo. Samego gazu nie warto się bać tylko poszukaj gazownika na poziomie

Usunięty
29-01-2011, 08:19
Samego gazu nie warto się bać tylko poszukaj gazownika na poziomie
moje ma pewnie ze 100 tys w przód a przy licznikowych 150 tys km założyłem sekwencję. Jeździ już 5 lat i nic się nie dzieje. Tak jak Ufo pisze, wszyscy mówią że LPG to zło, nieprawda czynnikiem który tu jest winny jest człowiek. Nie każdy jest powołany do zakładania instalacji LPG, to jest tak jak z mechanikiem.

rustin
29-01-2011, 08:29
nieprawda czynnikiem który tu jest winny jest człowiek
i tylko dla tego z autami na lpg są problemy bo dużo zakładów to druciarze.I potem jest że lpg to zło,popatrzcie ile osób jest co narzeka i ile co sobie bardzo chwali w tych samych autach,więc dlaczego? źle założona,złe podzespoły,źle wyregulowana czyli instalator.
Czy zakładać?
Jak będziesz długo jeździł tym autem to oczywiście że tak , no i nie krótkie odcinki.Ja założyłem bo do pracy miałem daleko,zwrócił się po pół roku.Teraz mam 4 km i większość jeżdżę na pb ale jak gdzieś dalej to już leci na lpg i zarabia na siebie.

norbi333
29-01-2011, 08:47
.Teraz mam 4 km i większość jeżdżę na pb
Teraz.Ale latem praktycznie od razu się przełącza na LPG :bigok:

lukasz9501
01-02-2011, 21:40
To jest na takiej zasadzie .Mamy w tej chwili początek roku 2011 .Mój brat ma 16 lat .Mam zamiar przebujać się nim 2 lata i odstawić mu na 18 . Osobiście mondeo jest tanie ,tyle ile kasy było włożone w nie (jest nie opłacalne aby go sprzedać ) Są kilka mankamentów do zrobienia jak w każdym mondeo .Brat będzie zadowolony pewnie z auta (jako pierwszy samochód w sam raz) .Mam do szkoły 9km myślałem aby dojeżdżać autem ale na miesiąc na BP wychodziło powyżej 250zł . Zna ktoś dobrego gazownika ,którego chwali z Dolnośląska ? Bliżej Lubin -Legnica -Głogów-Wrocław

byq
01-02-2011, 22:15
Najwyżej postoisz pod domem w największe mrozy z 2-3min, żeby Ci się przełączył po 1km, anie po 3;)
Co do zakładów, to z wrocka bym polecił w Radwanicach BRC, ceny mają wysokie, ale też mieli w ofercie tańszą instalkę i robią bardzo dobrze, znajomy robił w ELPIGAZ na gnieźnieńskiej.
Podobno także ABART na krzemienieckiej, ja tam tylko serwisowałem więc nie było problemu, ale zdarzają się nie bardzo opinie.
Fora gazowe powinny mocno wspomóc sprawę.
W okolicy głogowa, Lubina montaż może być odrobinę tańszy, żeby tylko gaziarz dobry był