PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Reflektor z anglika



jurson
13-08-2010, 14:09
Witam,

Właśnie się dowiedziałem w czasie przeglądu, że mam jeden przedni reflektor z anglika...

Jak to najtaniej i najprościej dostosować? Trzeba wymienić całość czy wystarczy odbłyśnik?

Jest w ogóle sens się bawić czy od razu kupić używkę i wymienić całość?

BTW. Przednie reflektory się zmieniały jakoś przy liftach czy dowolny będzie pasował i wyglądał tak samo?

pozdrawiam,
jurson

beezone
17-08-2010, 23:24
sorry, że powiętpam powątpiewam - a weź podjedźże tak z 3m od jakiejś ściany i zapal światła i podziel się tym co będziesz widział:

Układ 1 - Europejski.


/ /
____/ _____/



Układ 2 - pół UK pół Europejski.


\ /
\____ ______/



Układ 3 - UK


\ \
\____ \_____


Nie napisałeś jakie masz lampy - xenon czy normalne.
W xenonach wystarczy przstawić przesłonę wewnątrz lampy i już.

1olek
17-08-2010, 23:29
w normalnych trzeba wymienic cala lampe

jurson
18-08-2010, 02:14
Hej, Mam halogeny. Wiem już też, że całe są do wymiany.

Jeszcze zastanawiam się czy kupić używany oryginał (powiedzmy 100-200PLN) czy nowy zamiennik około 160-170. Produkuje to firma o nazwie DEPO. Oczywiście tych zamienników na żywo nie widziałem.

Może ktoś z was je widział i jest w stanie powiedzieć coś o ich jakości?

[beezone]
Czemu właściwie powątpiewasz?

Auto miało jakieś przygody z przodu za poprzedniego właściciela. Nie wyglądające co prawda na poważne ale na pewno był wymieniany czy malowany zderzak. Reflektor w takim razie też mógł być uszkodzony... A poprzednie przeglądy - w sumie z tego co pamiętam pierwszy raz ktoś mi sprawdzał światła bardziej niż świecą / nie świecą.

W każdym razie zobaczę to o czym piszesz. Dziś oglądałem oznaczenia na tej uszczelce na górze i przynajmniej tam nie widziałem niczego co by mogło rozróżniać wersję LHD od RHD.

Dodano po 14 min.:

Jeszcze jedno pytanie. Jest może jakiś wyróżnik albo oznaczenie po którym można bez montażu łatwo poznać czy to wersja kontynentalna czy UK?

Przeczytałem ten wątek:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98843

Według cytowanych tam microcatów to:
Wersja kontynentalna to 1s71-13006-SA,SB,SC itd...
Wersja UK to 1s71-13006-TA,TB itd...

A akurat człowiek który oferuje sensowną cenowo używkę ma do sprzedania, tak jak w tym wątku, 1s71-13006-AK
Sprzedawca też nie jest na 100% pewny czy to LHD a drugiej angielskiej nie potrzebuję ;)

1olek
18-08-2010, 09:43
A akurat człowiek który oferuje sensowną cenowo używkę ma do sprzedania, tak jak w tym wątku, 1s71-13006-AK

skoro nie jest pewny i cena jest atrakcyjna to na 90% angielska

Dodano po 3 min.:


1s71-13006-AK

A takiej czesci Microcat nie rozoznaje, przejzalem nawet na szybko recznie i nie ma lampy o takim oznaczeniu. Wiec na 100% koles kreci i ma anglika.

beezone
18-08-2010, 13:05
.....
[beezone]
Czemu właściwie powątpiewasz?

Auto miało jakieś przygody z przodu za poprzedniego właściciela. Nie wyglądające co prawda na poważne ale na pewno był wymieniany czy malowany zderzak. Reflektor w takim razie też mógł być uszkodzony... A poprzednie przeglądy - w sumie z tego co pamiętam pierwszy raz ktoś mi sprawdzał światła bardziej niż świecą / nie świecą.

.......

heh, ja tak napisałem że może
Pan z przeglądu chce Ciebie naciągnąć na zakup nowych lamp :)
bo z tego co tu czytam no forum to takie kwiatki też się trafiają.

no a z drugiej strony nie rozumiem jak ktoś komu podczas stłuczki auta pękły lampy i zderzak, to wstawia lampy od anglika :los2:

i sorry za offtopa

jurson
18-08-2010, 14:19
No ja też nie rozumiem. Szczególnie, że różnica w cenie używki na allegro to jest może ze 20 - 30 PLN ;) Ale Polak potrafi... Zresztą może nieświadomie - ktoś kupił, założył i jeździł... tak jak ja do tej pory :)

1olek
19-08-2010, 10:02
różnica w cenie używki na allegro to jest może ze 20 - 30 PLN wink

e chyba porownujesz reflektor typu pewny anglik ze sprzedajacy nie wie czy to anglik, lub orginal forda z anglika z lampa DEPO lub jakosc DEPO

Jendrekmak
19-08-2010, 10:51
w normalnych trzeba wymienic cala lampe
czy w normalnych czy w ksenonach wymienia się sam wkład reflektora lub samą soczewkę ale zależy to od dostępności używanych części. czasem na allegro trafiają się same wkłady do normalnych reflektorów.