PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Jak poprawic dzwiek w dostawczaku?



Zbysiuuu
13-08-2010, 21:36
Witam :)
A wiec pacjent to VW LT.
Radio ma chwilowo z mojego mondka-tj Pioneera 7900
Dobija mnie tylko ze z oryginalnych głośników nie wydobywa sie ani gram basu.
Mógłbym przełożyc jeszcze Helixy z Mondka ale troche mi szkoda go wybebeszac a na dodatek do Lt-ka chyba 16cm nie wejdzie.
Nie oczekuje super dzwieku i basu ale zeby cokolwiek brzdękało.
Opcje jakie wymyśliłem:
1) kupic jakies głośniki 20 cm np magnata i zbudowac małe skrzyneczki umieszczone gdzies w okolichach foteli,
2) na allegro sa jakieś ala "kolumny" firmy krzak-tj voice kraft.
3)tyba aktywna. Jakiegoś buszmena czy coś.

Nie mam zamiaru wydawac jakiejs niesłychanej sumy bo to słuzbowe pudło i nie oczekuje wiele-ot tak zeby sie słuchac dało.

Fred.X
13-08-2010, 21:46
Voice kraft , peying, i inne tego typu odpuść,

Zbysiuuu
13-08-2010, 21:50
Voice kraft , peying, i inne tego typu odpuść,
Nigdy z tymi firmami nie miałem kontaktu wiec nie wiem.
Peing radia tez robi trefne? Bo własnie ostatnio sie rozglądałem za jakims tanim radiem zeby swojegio ciagle nie wyjmowac i miedzy innymi peing rzucił mi sie w oczy.

Masz wiec jakiś inny pomysł jak poprawic to brzdękanie? :bigok:

Fred.X
13-08-2010, 21:54
odpuść za około 300 zł kupisz pioneer, sony , kenwood, z USB

Zbysiuuu
13-08-2010, 22:03
odpuść za około 300 zł kupisz pioneer, sony , kenwood, z USB
Patrzyłem na peinga bo mi z wyglądu pasował.
Ale odpuszcze ;)
A co z głośnikami?

Fred.X
13-08-2010, 22:08
dobrze by było sprawdzić czy podejdą 165 mm i jeszcze o jakiej kwocie rozmawiamy , to jest w sumie najważniejsze

Zbysiuuu
13-08-2010, 22:24
Im mniej tym lepiej ;-)
Nie chce wywalac kokosów w nie moje auto. Chyba skusze sie na jakieś np Magnaty 20cm i zrobie pod nie skrzzneczki ktre upchne w okolicy siedzeń.

Fred.X
13-08-2010, 22:28
http://allegro.pl/item1173575953_blaupunkt_gtx_802_idealne_pod_radio _fv_gw24m_nowe.html

Zbysiuuu
13-08-2010, 22:35
Nie wiem jak zwykłe głośniki ale kumpel ma skrzynke blaupunkta i gra to tragicznie.
Magnat tez opinie ma średnia acz sam woże w bagazniku od 2 lat X-pressa12 i jestem z niego cholernie zadowolony.

Fred.X
13-08-2010, 22:39
Ja u siebie zrobiłem wszystko z Herzta ( za wyjątkiem wzmaka) , dla mnie rewelka, no przypuszczam, że magnat będzie lepszy od blaupunkta...

Zeus
14-08-2010, 07:23
A wiec pacjent to VW LT.
Radio ma chwilowo z mojego mondka-tj Pioneera 7900
Dobija mnie tylko ze z oryginalnych głośników nie wydobywa sie ani gram basu.

Ciekawe, koleżka ma taki pojazd i oryginalne głośniczki w nim, napędzane jest to jakimś starym radiem blaupunkta wydartym z golfa i wydaje mi się że z basem jest dużo lepiej niż fabrycznie w mondku, za to wysokich jakby brakowało.

Może spróbuj zbadać okolice miejsca montażu głośników pod kątem jakiegoś drobnego wytłumienia i ewentualnego montażu większych głośników na dystansach.

Zbysiuuu
14-08-2010, 21:59
A wiec pacjent to VW LT.
Radio ma chwilowo z mojego mondka-tj Pioneera 7900
Dobija mnie tylko ze z oryginalnych głośników nie wydobywa sie ani gram basu.

Ciekawe, koleżka ma taki pojazd i oryginalne głośniczki w nim, napędzane jest to jakimś starym radiem blaupunkta wydartym z golfa i wydaje mi się że z basem jest dużo lepiej niż fabrycznie w mondku, za to wysokich jakby brakowało.

OOooo. Dziwne. U mnie jest po prostu tragedia. Basu jest zero.

Ale dziś mi wpadło do głowy ze powinienem miec w piwnicy głośniki po poprzednim aucie.
I faktycznie znalazłem jakieś stare Magnaty 20cm :beer:
Jutro zrobie skrzyneczki i zobocze co to da :hehe: