PDA

Zobacz pełną wersję : tłumik



benek86
11-11-2005, 22:47
widziałem dzis w moim mondku, że jest miejsce na drugi tłumik. czy faktycznie idzie takie coś założyć i czy dużo przy tym jest roboty. pozatym widziałem że tłumik był podwujny, a jest tylko jedna rura odrprowadzająca, choćby drugą obcięto i zaspawano. jak to jest??

rydzadam
11-11-2005, 22:52
widziałem dzis w moim mondku, że jest miejsce na drugi tłumik. czy faktycznie idzie takie coś założyć i czy dużo przy tym jest roboty. pozatym widziałem że tłumik był podwujny, a jest tylko jedna rura odrprowadzająca, choćby drugą obcięto i zaspawano. jak to jest??

Wszystko idzie założyć, tylko trzeba trochę z palnikiem powalczyć. Ale czy warto ? Nie sądzę. Oczywiście oryginalnie jest tylko jeden tłumik końcowy w 1,8.

zdzichop
11-11-2005, 22:52
Wylot rury uzależniony jest od rodzaju silnika w MDO. Fabrycznie podloga przygotowana jest na montaż z prawej lub lewej strony . :metal

rafik75
11-11-2005, 23:09
Ja mam silnik 2,0 i u mnie tłumik końcowy jest to prawej stronie a po lewej w zderzaku jest jeszcze jeden przelotowy.Dla odmiany u Waldka (waldemarz)jest po lewej stronie choć ma też motor 2,0.
Ale zrobić można wszystko jeśli masz na to ochotę no i oczywiście kaskę.
Przykład piękny dwustronny wydech u koleki Oktana (robota pierwsza klasa :metal )

waldemarz
12-11-2005, 01:26
widziałem dzis w moim mondku, że jest miejsce na drugi tłumik. czy faktycznie idzie takie coś założyć i czy dużo przy tym jest roboty. pozatym widziałem że tłumik był podwujny, a jest tylko jedna rura odrprowadzająca, choćby drugą obcięto i zaspawano. jak to jest?? Benek bardzo prosze abys w odpowiednim miejscu uzupelnil profil tak jak maja to inni zrobione, czyli opis autka i skad jestes w odpowiednim miejscu.

STraits
12-11-2005, 11:13
Co do tłumików po lewej stronie przejściowych - po roku 1998 FORD zmądrzał i przestał wstawiać te tłumiki do 2.0. Jedyna ich zaleta to to że się zapychały i trzeba było kupować nowy. Siła wypychania spalin w ZETECach jest mniejsza niż w v6 i układ nie oczyszczał się dobrze z wody U mnie 2 tylne tłumiki ważyły 35 kg jak je wymieniałem na nowe. Co do 2 wyjść tłumika - takie tłumiki z 2 rurami były w TD. 1.6 i 1.8 miały tylko tłumik końcowy po stronie kierowcy. Przejściowy miały 2.0 i V6. Po 1998 roku tylko v6, a kombi 2.0 chyba od początku tylko po lewej stronie miały.

konio
12-11-2005, 11:50
Starsze 2.0 mialy 2 puszki a wylot po prawej - kombi też.
Fakt jest taki że taki wydech pięknie chłonie wilgoć i przy wilgotnej pogodzie autko wali parą - aby go ładnie osuszyć trzeba troszeczke przebujać i nie jest to kwestia 10 czy 20 km.