PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Oznaki padajacego akumulatora



1olek
17-08-2010, 08:47
Czesc

A wiec sprawa ma sie tak za kiedys przy odpalaniu radio zaczynalo grac z CD na tej sekundzie na ktorej stanelo po wylaczeniu auta, na chwile odpalania gaslo i zaczynalo grac dokladnie tam gdzie stanelo. Teraz przeskakuje na inny trak np jak gral 12 to jest 11 lub 13. Cos mi sie wydaje ze aku powoli traci moc i jest za duzy spadek napiecia i radio sie gubi. Poza tym auto odpala od pierwszego i zadnych innych oznak nie ma. Tak sobie gdybam cz to juz jego czas bo chyba jest od nowosci a auto jest z 2002.

Pozdrowka i dopiszcie swoje przemyslenia.

ARTi
17-08-2010, 09:04
Moje doswiaczenia:

Aku oryginał 11 lat - podczas odpalania zawsze zapalały się wszystkie kontrolki ostrzegawcze (TCS,ABS,rezerwa) zupełnie jak podczas wł±czania zapłonu. Na nowym aku zupełnie nic się nie zapala podczas zapalania. Raz zostawiłem zapalon± na noc lampkę i rano odpalił ale kontrolki się zapaliły - po podładowaniu już nigdy.
Myslę że po tym można rozpoznać kiedy jest słaba bateria.

Aha w zmieniarce nigdy mi nie przeskakiwało utworów nawet na tym trupie z 1998r. ;)

1olek
03-06-2013, 14:00
Po 3 latach od napisania tego posta wymienilem wczoraj akumulator, stary nadal krecil bez problemu ale ostatnio jak zostawilem w grudniu auto na lotnisku na 3 tygodnie to juz nie odpalil. Cale szczescie byl ze mna kolega co pomogl mi go popchac i odpalil. Jako ze znow musze je na tydzien zostawic na lotnisku to akumulator wymienilem, od razu widac roznice, radio juz sie nie resetuje, lampka od ABS/ESP nie zapala sie ponownie po odpaleniu samochodu, widac tez ze rozrusznik kreci szybciej. Wstawilem sobie taki: http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10001&langId=-1&productId=264157&catalogId=10151