PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio Sony 6CD (6006 CDX-FC214)



Bajek
17-08-2010, 12:04
Posiada ktoś rozpiskę kostki do tego radia? Tzn który PIN za co odpowiada?
Albo chociaż który PIN to MUTE ? :)

rc23
17-08-2010, 19:13
http://haloeurope.com/shop/uploads/File/Cable%20adapter%20guide%20for%20Ford%20Vehicles.pd f

adela
17-08-2010, 23:31
Posiada ktoś rozpiskę kostki do tego radia? Tzn który PIN za co odpowiada?
Albo chociaż który PIN to MUTE ? :)

Zestaw zakładasz? :jezyk1:

rc23
17-08-2010, 23:34
Zestaw zakładasz?

"Techniksa" :)

adela
17-08-2010, 23:45
http://haloeurope.com/shop/uploads/File/Cable%20adapter%20guide%20for%20Ford%20Vehicles.pd f


http://allegro.pl/item1191863296_zlacze_adapter_parrot_ford_od_2003_ w_wa_904.html

:jezyk1:

Bajek
17-08-2010, 23:53
Ja mam zestaw Noki, ale tam chyba ktoś nie podpiął MUTE do radia. Dlatego poszukuje który PIN jest odpowiedzialny za MUTE - żeby je spiąć razem. Chyba, że soniak ma jakąś wyższą technologię i nie jest ściszany gdy na wejściu pojawia się wysoki sygnał?

Dodano po 57 sek.:

Myślałem, że ktoś ma kostkę z tyłu z rozpisanym pin po pinie.

adela
18-08-2010, 00:06
Żólty jest MUTE.

Jak chcesz, mogę Ci zrobić fotkę jutro...

Bajek
18-08-2010, 00:08
Mówisz od tylca w soniaku?
Ok bo myślałem, że jest też plus od ingition żółty.
Może się w weekend zabiorę :D

adela
18-08-2010, 00:22
Mówisz od tylca w soniaku?
Ok bo myślałem, że jest też plus od ingition żółty.
Może się w weekend zabiorę :D

Od MUTE jest cienki żółty. Przynajmniej u mnie.

Bajek
18-08-2010, 00:30
Masz Soniaka? Jeśli tak to mam tak samo - Ford miesza, ale nie aż tak :)

Arturro78
18-08-2010, 09:26
Proszę oto rozpiska wyjść w sony:

http://img192.imageshack.us/img192/9164/rozpiskawejsony.jpg

Photos
19-08-2010, 17:32
Wetnę się troszke w temat.
Zakupiłem własnie Sony cd132 do mojego mondeo.
Podłączyłem zgodnie z rozpiską jaką tu wrzuciliście czyli uziemienie, +12 i podtrzymanie i nic. Dodam ze moje mdo jest przed liftem. Wciskam pokrętło i pojawia się na chwilę napis Sony 6cd system i znika...macie pomysły co w tym jest nie tak?? może ktoś już coś takiego przerabiał?? a może potrzebny jest jakiś dodatkowy kabel?? nie mam zielonego pojęcia...
proszę o pomoc

Dodam że radyjko zakupiłem od Roberta rc23 i Robert Twierdzi że do konca śmigało, że jest to kwestia podłączenia, Tak więc możliwość uszkodzonego sprzętu odrzucam...

Bajek
19-08-2010, 17:37
http://img192.imageshack.us/img192/9164/rozpiskawejsony.jpg
Dzięki.
Tego właśnie szukałem :)

rc23
19-08-2010, 22:24
Dodam że radyjko zakupiłem od Roberta rc23 i Robert Twierdzi że do konca śmigało, że jest to kwestia podłączenia, Tak więc możliwość uszkodzonego sprzętu odrzucam...


smigało, wymieniałem u Adama w Goleczewie bo od niego kupiłem Sony MP3, i po prostu wyjałem swoje i załozyłem MP3

do samego końca smigało, nie wiem co sie mogło stać,
pamietaj ze radio potrzebuje 2 kabli plusowych jeden stały drugi po zapłonie

Photos
19-08-2010, 23:03
jutro wyrwe sie z pracy i polece do jakiegos magika. Skoro radio jest ok to ja cos nie tak podlaczylem.
Tak pamietam sa dwa pod napieciem i masa, ale moze nie w tym miejscu sam juz nie wiem zobaczymy

rc23
19-08-2010, 23:49
wydrukuj sobie te rozpiski z tego watku

Photos
20-08-2010, 13:09
No i hula :metal2:

Okazało się że w kostce którą oferują nasi allegrowicze nie ma dodatkowego kabla do masy, a przynajmniej nie tam gdzie potrzeba, bo to radio potrzebuje 2 mas.
Muszę jeszcze podciągnąć chyba najlepiej z zapalniczki +12 V bo po wyłączeniu gubi stacje i jak sprawdzałem w kostce to nie ma zadnego kabelka pop napieciem po wyłączeniu stacyjki.

adela
27-08-2010, 23:26
Się podepnę pod temat...

Posiadam u siebie SONY ale wersja 1CD MP3.

Przeglądając instrukcję znalazłem wpis o wejściu w poziom drugi MENU, poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku MENU, i jest kilka rzeczy, o których nic nie wiem.

Pomóżcie Proszę...

VID ?
CLIP ON/OFF ?
ADFA ON/OFF ?
No i BLUETOOTH ENABLE/DISABLE ?

Czy ostatnia opcja BT może mieć związek z moim zestawem głośnomówiącym zainstalowanym fabrycznie przez forda?

darecki_
28-08-2010, 12:47
http://www.ford.pl/Serwis/Instrukcje_obslugi :palacz: - zakładka audio starsze systemy kupa fajnych instrukcji ale na temat Bluetooth(prawdopodobnie do podłączenia zestawu głosnomówiacego z mozliwościa łaczenia się z telefonem przez bloototh lub moduł sterowania głosem voice control do radia-to tylko moje przypuszczenia na podstawie http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841&page=2)
VID to chyba numer VIN auta w którym radio siedzi do odczytania z radia z możliwością zmiany na inny :bigok:i sparwdzenia czy radio z tego auta czy nie :)
ADFA-funkcja zaawansowanych ustawień filtru cyfrowego
CLIP-układ redukcji zniekształceń dźwięku
-dokładny opis w instr. serwisowej z linku wyżej

adela
28-08-2010, 13:27
Dzięki...


Sprawdziłem w swoim soniaku, nie ma dodatkowej opcji BT do włączenia. :(
Zamierzam się jeszcze udać do ASO z centralką i z zapytaniem, czy mogę zaadaptować system głośnomówiący fabryczny FORD który mam na pokładzie.
Bo czegoś tam ewidentnie brakuje, żeby podłączyć pod HANDY....
Jakiś moduł BT by się nadał najlepiej...

Kij wie. :niewiem:

darecki_
28-08-2010, 14:05
Założyć ck-7w lub nowszy nokii i z "bani"- mam ten pierwszy u siebie podłączony pod SONY6CD-wycisza radio przy rozmowie, łaczy się po bluetooth,dżwięk z głośników auta, satysfakcja gwarantowana :metal2: "wiadomo ktoKD" podłączy bez problemu ;) .Pod nokia E51 mam przerobiony z org. uchwytu noki taki który trzyma mi telefon i ładuje w trakcie.Jeśli szukasz org rozwiazania to BT/VC do FORD-ale można się... :ass: zdźwić bo nie każdy pasuje do SONY6CD/MP3-bardzo ważny :wall: jest rok produkcji "soniaka"-miałem do montażu taki,ale okazało się że z moim radiem nie wspópracuje 8O i zostałem przy ck-7w.

adela
28-08-2010, 15:08
Zamontowałem sobie Parrota CK3100.

Sam :jezor: "wiadomo ktoKD" mi nie pomagał ;)

I może faktycznie odpuszczę już ten fabryczny zestaw, skoro parrot działa, wycisza itp...

Dzięki za rady ;)

Bajek
28-08-2010, 15:59
Założyć ck-7w lub nowszy nokii i z "bani"- mam ten pierwszy u siebie podłączony pod SONY6CD-wycisza radio przy rozmowie, łaczy się po bluetooth,dżwięk z głośników auta, satysfakcja gwarantowana
Jak to masz zrobione? Ja mam ten sam zestaw, ale:
1. Nie wycisza mi się radio jak ktoś dzwoni - pewnie trzeba podpiąć kabel MUTE - muszę tego poszukać
2. Dźwięk idzie na fabryczny głośnik a nie głośniki samochodowe.


to BT/VC do FORD
Po VINie mam opis BT/VC z radiem, ale nie mam bladego pojęcia czy to jest - mam sam zestawi nokii.

adela
28-08-2010, 16:16
Założyć ck-7w lub nowszy nokii i z "bani"- mam ten pierwszy u siebie podłączony pod SONY6CD-wycisza radio przy rozmowie, łaczy się po bluetooth,dżwięk z głośników auta, satysfakcja gwarantowana
Jak to masz zrobione? Ja mam ten sam zestaw, ale:
1. Nie wycisza mi się radio jak ktoś dzwoni - pewnie trzeba podpiąć kabel MUTE - muszę tego poszukać
2. Dźwięk idzie na fabryczny głośnik a nie głośniki samochodowe.



A u mnie wycisza radio, i idzie po głośnikach z przodu.

Bajek
28-08-2010, 16:41
A u mnie wycisza radio, i idzie po głośnikach z przodu.
Ale Ty nie masz nokii, a mnie to interesuje w nokii :)

adela
28-08-2010, 17:30
A u mnie wycisza radio, i idzie po głośnikach z przodu.
Ale Ty nie masz nokii, a mnie to interesuje w nokii :)

A co to za różnica? Żadna. Kwestia wpięcia się w kostkę odpowiednim przewodem..

darecki_
28-08-2010, 17:31
Opis do schematu zamieszczonego przez kolegę Arturro78 właściwie nie potrzebny, ale tak dla porządku :) to
-jest to widok kości od tyłu tak jak wchodzą do niej przewody
-w kości A czarnej(jest wypinana z głównej)interesują nas piny:
1-do niej podłaczmy jeden przewód + głośnika od zestawu
6- mute,żółty przewód z zestawu głosnomówiącego
7-do niego podłączamy drugi przewód - głośnika od zestawu
Przewody 1 i 7- dokupić wtyk mono typu JACK lub odciąć glośnik dodatkowy od zestawu zakończyć pinami i wpiąć jak wyżej.
Piny- użyłem wsuwek komputerowych- pasuja nie idealnie ale jest ok.żeby wpiać je w kość A trzeba ją otworzyć,powkładać nasze luźne piny i po zapięciu jej zatrzasku już nie wylecą i spełnią swoje zadanie :palacz:
Potrzebny koniecznie kod do radia żeby sobie spokojnie kościa główną manipulować po wyjęciu z radia :helm:
adelajda-cieszę się ,że coraz częściej "elektrycznie" grzebiesz sam :metal2:

Bajek
28-08-2010, 18:39
Czyli przewody Ph- i Ph+ to są sygnały wejściowe od dźwięku? Rozumiem, że radio po ściszeniu będzie z nich brało sygnał?


A odnośnie VC możesz coś powiedzieć? Tzn jak sprawdzić czy jest?
Microcat twierdzi:
Bluetooth interface connect: Tylko interfejs telefoniczny BT/VC - to jest oznaczenie tego zestawu Nokii, czy coś więcej?

darecki_
28-08-2010, 20:53
Bajek miłej lektury- http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841&highlight=zestaw+voice+control wiecej nie wiem na temat tego modułu ;)

adela
28-08-2010, 23:34
Felicjan, pomyliłem się co do Ciebie....

Więcej info w pogaduchach.

Bajek
28-08-2010, 23:42
Bajek miłej lektury
Zagłębie się w to, chociaż na pierwszy rzut oka wygląda to na MK4 :)

darecki_
29-08-2010, 00:08
To z tego linku co zamieściłem dowiesz się że to jest to samo....no prawie. :jezyk1:
Adelajda no start mieliśmy ciężki :party:

Holtek
22-09-2013, 22:36
http://img192.imageshack.us/img192/9164/rozpiskawejsony.jpg
Dzięki.
Tego właśnie szukałem :)

Witam

Czy możesz udostępnić ponownie tę rozpiskę, link jest już nieaktywny.

Pozdrawiam