PDA

Zobacz pełną wersję : Obejrzane St 220



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14

adela
19-02-2014, 23:49
cristoferec wiele chciał bym napisać, napiszę tylko **** Żal tyłki ściska..wiem.

Jeśłi piszę że auto technicznie jest w świetnej kondycji - to uwierz, takiego go nie kupiłem i biorę odpowiedzialność za te słowa bo samego denerwuje mnie jak dryluje z 300km po auto które miało być super a okazuje się 5 rzeczy do zrobienia.. Od ostatniego czasu nie wypuszczam z ręki samochodu w którym coś jest do wymiany, ciekawe ilu z was tak sprzedawałoby samochód bo o ile wiem to mało który pojawi się na lokalnych zlotach bo pewnie leczycie swoje wozy/udajecie na forum kozaka w jakim stanie to wóz nie jest/zarzucacie coś drugiej osobie ( mi ) a rzeczywistość weryfikuje tak że wstyd się pokazać ze swoją furką panowie pewnie. Prawda kole ? oczywiście nie kieruje tego do poczciwych formułowiczów, tylko *** którzy są mocni za klawiaturą. Jak napomniałem JA CHCĘ żeby potencjalni kupcy dosadnie sprawdzali moje auta, bo tym bardziej chcę zobaczyć minę kiedy się okazuje że w lepszym stanie STeka ( poza prawdziwym formułowym-fanatykiem ) nie dostaną w naszym kraju ! A to ile kto na czym zarobi, to martw się żebyś miał na nowe dywaniki a nie o moją kieszeń.

Mi już wystarczy że przyznałeś się kilka stron wcześniej do cofnięcia licznika.
Jesteś spalony po całości.

linkgrabber
19-02-2014, 23:51
zarzucacie coś drugiej osobie ( mi ) a rzeczywistość weryfikuje tak że wstyd się pokazać ze swoją furką panowie pewnie. Prawda kole ?

Nie, ja auto mam już prawie 3 lata i władowałem na pewno wiecej pieniedzy niż Ty w tego STeka.

Dodatkowo mam faktury na naprawy, wszsystko opisuje na forum.

Auto nigdy nie było uderzone:skromny:

Miałem wcześniej inne mondeo, dbam o auta jak potrafię a nie nazywam siebie fanatykiem.

Zaliczyłeś już kilka wtop i zobaczymy co będzie dalej (czy kolejne wtopy czy może będzie ktos zadowolony), póki co tylko DonMondeo ujawnił sie na forum z osób które kupiły auto


Podsumowując wg mnie zbyt dużo niewiadomych przy tych autach, krótko jestes na forum i mocno sie bulwersujesz gdy ktoś napisze prawdę

btw za gwiazdki też można osta złapać jeśli ukrywaja wulgaryzm

Stfan
20-02-2014, 00:19
Mój tata władował w stare audi więcej kasy za 3 lata niż warty jest ładny cały STek, to nie jest wyznacznik stanu samochodu, bo ono nadal chciało. Jak wcześniej wspomniałem przy obecnych możliwych "sprawdzaczach" i wiedzy można w 80% sprawdzić stan samochodu, to że było coś wymienione nie znaczy że znowu się nie zepsuje. Jak coś ma się zepsuć mimo że świeże to się zepsuje, wiele takich przypadków było. Sprzedałem łącznie od tamtego roku 8szt ST220, w pięciu przypadkach bodajże pierwszemu oglądającemu, szczerze to mało kogo interesowały faktury jakie dostawałem od poprzednich właścicieli, dlatego też osobiście kompletnie ich nie gromadzę tylko wymieniam wszystko co sprawdzenie wykazuje. Kupującego nie interesuje zbytnio że wymieniłem łącznik czy łożysko, tylko co jest obecnie do wymiany, chyba że chodzi o grube rzeczy jak sprzęgło wtedy fakturka wskazana. Jeśli ktoś kupi samochód i znajdzie coś do wymiany, zwracam koszta jak w przypadku DonMondeo ( świece np ). Znajdź mi handlarza ( nie nazywam siebie tym określeniem w żadnym wypadku i wiem co mówię ) który podejmie z tobą długoterminowy kontakt i wszelkie wsparcie po transakcji...powodzenia :skromny:

Panowie szkoda biadolić, ktoś będzie zainteresowany, przyjedzie i sam sprawdzi czy warto. Po co tyle popłochu siać. Ze swojej strony zagwarantować mogę że TAK, warto. Bo tym bardziej takie akcje na forum motywują mnie żeby auto było w mega stanie.

cristoferec
20-02-2014, 00:28
Stfan ja już nawet Twoich jąkań nie czytam, szkoda mi czasu.

Sprzedajesz rodzynki ? Tylko co to za rodzynek do którego trzeba dołożyć ponad 5tyś jak w przypadku DonMondeo.

Kupujesz paździerza, wciskasz ludziom kit próbując zarobić 10tyś. np. jak w przypadku niebieskiego ST, żenada...

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:24 ----------


Panowie szkoda biadolić, ktoś będzie zainteresowany, przyjedzie i sam sprawdzi czy warto. Po co tyle popłochu siać. Ze swojej strony zagwarantować mogę że TAK, warto. Bo tym bardziej takie akcje na forum motywują mnie żeby auto było w mega stanie.

Na miejscu administratora już dawno bym Cie odesłał z Twoimi darmowymi reklamami na giełdę do Słomczyna.

jarku
20-02-2014, 00:31
Stfan ja już nawet Twoich jąkań nie czytam

szkoda mi czasu.

boro
20-02-2014, 00:54
Szkoda dyskusji, jest zupełnie zbędna.
A tutaj akurat masz rację, bo chyba już wszyscy wyrobili sobie zdanie na temat sprzedawanych przez Ciebie aut.


Na szczęście nie każdy czyta w tej kwestii forum
Może nie każdy, ale wiele osób szukających Mondeo trafia tutaj na MKP i zapodaje linki do ogłoszeń...


dlatego też osobiście kompletnie ich nie gromadzę tylko wymieniam wszystko co sprawdzenie wykazuje. Kupującego nie interesuje zbytnio że wymieniłem łącznik czy łożysko (...)
Części na wymianę kupujesz używki czy nówki? Jeśli nówki to faktura/paragon być powinien, a ich posiadanie świadczyłoby tylko na Twoją korzyść...

Mówisz, że wymieniasz wszystko co trzeba. To skąd takie wydatki w ledwie co zakupionym od Ciebie "rodzynku"?





Ostatnio w aucie było robione:

- wymiana przednich tarcz

- wymiana przednich klocków

- wymian świec zapłonowych

- wymienione łożyska w alternatorze

- uszczelnienie silnika (wymiana uszczelek od rozrządu i miski olejowej)

- wymiana paska wieloklinowego

- wymiana drążka kierowniczego prawego




Bez wtrącania się, ale jeśli są problemy o których nie wiedziałeś przy zakupie, zawsze możesz zwrócić auto do sprzedawcy.


To niestety wcale nie jest takie proste i w dużej mierze zależy od tego czy kupił od firmy czy od osoby prywatnej...



Odpowiedź jest jedna. Pilnie ale to pilnie potrzebuję gotówki.


Co było do zrobienia to zrobiłem bo auto miało być dla mnie na dłuższy czas. Niestety wypadek losowy...

Z jednej strony wypadek losowy i pilna potrzeba gotówki, a z drugiej strony chcesz zamiany z dopłatą czyli chyba jednak z gotówką nie jest tak źle... :hmm:

cytat z Allegro:

Cena do negocjacji z uwagi na konieczną pilną sprzedaż!!! Do końca tego weekendu cenę mocno obniżę
Podejrzewam, że nikt tego auta nie kupi za takie pieniądze. Niestety sprzedaży nie ułatwia Ci fakt, że auto pochodzi od Stfan więc tak naprawdę nie wiadomo co z nim było nie tak wcześniej oraz czy i jak to zostało zrobione. Jeśli auto ma jakąś wadę o której wiesz, to lepiej od razu powiedz co jest nie tak i obniż cenę, a wtedy może jakiś chętny się tutaj znajdzie, który sobie przeanalizuje koszta naprawy i świadomie kupi.

Jeśli można wiedzieć, to po co demontowałeś instalkę LPG? Przecież łatwiej byłoby je sprzedać z LPG.

adela
20-02-2014, 01:01
To niestety wcale nie jest takie proste i w dużej mierze zależy od tego czy kupił od firmy czy od osoby prywatnej...
Domniemywałem, że skoro handluje zawodowo, to ma działalność i sprzedaje na fakture..

linkgrabber
20-02-2014, 01:02
Sprzedałem łącznie od tamtego roku 8szt ST220,


Znajdź mi handlarza ( nie nazywam siebie tym określeniem w żadnym wypadku i wiem co mówię ) który podejmie z tobą długoterminowy kontakt i wszelkie wsparcie po transakcji...powodzenia
Jeśli nie jesteś handlarzem a sprzedałeś tyle aut to życzę powodzenia podczas kontroli Urzędu Skarbowego ;) Przyda sie na pewno

---------- Post added at 00:02 ---------- Previous post was at 00:02 ----------


chcesz zamiany z dopłatą czyli chyba jednak z gotówką nie jest tak źle...

z dopłatą dla niego jeśli dobrze zrozumialem

Przemo1903
20-02-2014, 08:00
A miał być taki rodzynek tylko parę tyś. trzeba było dołożyć i nie wiadomo co dalej...
http://allegro.pl/ford-mondeo-mkiii-st220-lift-pilne-zamiana-i3991772457.html

Stfan kupujesz oby taniej, trochę wizualnie podpicujesz i bazujesz na ludzkiej naiwności żeby jak najwięcej zarobić.
Czy to jest w porządku ? I jeszcze nie wiadomo po co kompromitujesz się na forum.

A gdzie się podział znaczek ST z poduszki powietrznej kierowcy?
Od dłuższego okresu czasu obserwuje ten wątek i również w moich oczach jesteś skreślony Stfan jako sprzedawca St. Gdyby nie uważne przeglądanie ogłoszeń przez użytkowników z tego forum wiele informacji jak dla mnie bardzo istotnych nt sprzedawanych przez Ciebie St nie ujrzałoby światła dziennego. Proponuje byś pojechał na hamownie z tym St co robiłeś w nim remont i pokaż te 230 KM na papierze, tylko nie maluj wykresu w paincie:)

norbi333
20-02-2014, 08:11
Czepiasz się. Brak znaczka nie oznacza od razu ,że poduszka była wystrzelona. Pewnie sam się odkleił :hehe:

Przemo1903
20-02-2014, 08:14
Zdecydowanie sam:) Takie coś u fanatyka Mondeo St220, który nie jest handlarzem, niemożliwe...

norbi333
20-02-2014, 08:20
Właśnie bardzo możliwe . Tak czyścił i huhał na znaczek ,że klej puścił:zakrecony:

kemot678
20-02-2014, 09:19
DonMondeo a może Stfan odkupi od ciebie tego "rodzynka" :hehe:

W końcu On skupuje w dobrych cenach takie perełki :hmm:

cristoferec
20-02-2014, 09:53
Właśnie bardzo możliwe . Tak czyścił i huhał na znaczek ,że klej puścił:zakrecony:
Znaczek, tak jak i wszystkie wycięte katalizatory pewnie na allegro poszły :)

marcusX100
20-02-2014, 10:05
Czepiasz się. Brak znaczka nie oznacza od razu ,że poduszka była wystrzelona. Pewnie sam się odkleił :hehe:

i się wgłębienie w pokrywie poduszki pod znaczkiem samo wyprofilowało na gładko..

http://img.sadistic.pl/pics/6db0093d0371.jpg

---------- Post added at 09:05 ---------- Previous post was at 09:04 ----------



Właśnie bardzo możliwe . Tak czyścił i huhał na znaczek ,że klej puścił:zakrecony:
Znaczek, tak jak i wszystkie wycięte katalizatory pewnie na allegro poszły :)

taaaa, kto Ci kupi zatkane katy? Katalizatory nie są dożywotnie. Przy 250tyś.km już zwykle do wyrzucenia. Więc żeby nie wymieniać na nowe ($$), dużo taniej jest je wyciąć.

Potem cofasz przebieg o 100tyś. i jest forumowa igła.

DonMondeo
20-02-2014, 10:30
Panowie

Auto naprawiam u Pawła w Piastowie. Co było do zrobienia na już to zrobiłem i nie oszczędzałem na to. Samochód szykowałem pod siebie więc instalację LPG zdemontowałem. Nie będę się powtarzał dlaczego to zrobiłem. Dla mnie jest to smutna wiadomość że muszę sprzedać ten samochód bo długo na niego czekałem. Ale trudno... Mam nadzieję że kiedyś znowu stanę się posiadaczem ST.
Mogę zejść z ceny bo bardzo zależy mi na sprzedaży. Liczę na to że temat załatwię szybko, ale przez to co się dzieje na forum to zaczynam w to wątpić.
Nie wiem dlaczego w mało pozytywny sposób wypowiadacie się o moim aucie. Nawet jeśli było kupione z defektami od Damiana to ja wszystko porobiłem. Mam zatem nadzieję że skończymy już temat gdybania o aucie. Sporo osób jest z Wawy to zapraszam na oględziny i załatwimy spory od zaraz.

marcusX100
20-02-2014, 10:45
Liczę na to że temat załatwię szybko, ale przez to co się dzieje na forum to zaczynam w to wątpić.
Nie wiem dlaczego w mało pozytywny sposób wypowiadacie się o moim aucie.

Wiesz, to co się dzieje na forum i ogólnie na rynku używanych aut w polsce, to nie Twoja wina, ani Twojego auta.
Temat wiele razy wałkowany na forum. To, że większość ludzi chce być oszukiwana (ponad stan techniczny auta liczy się wizualny i cena), powoduję, że większość handlarzy oszukuje (cofa przebieg, wykonuje prowizoryczne naprawy na sztukę byle sprzedać - nasycenie rynku też jest spore). Stąd to podejrzliwe podejście.

A co do Twojego auta, to nie ma się co dziwić, że podejrzenia wzbudza choćby poduszka powietrzna zastąpiona tańszą, bo z podstawowej wersji.. I o ile sam moduł airbag jest taki sam, działa tak samo, to dziwi fakt, że skoro jest się posiadaczem topowej/ekskluzywnej wersji(swego czasu w UK więcej się sprzedawało Astonów Martinów DB9 niz Mondeo ST220 :) ), to zastępuje się go tańszym zamiennikiem.
Nie wspominając o powodzie wymiany modułu poduszki powietrznej, skoro auto jest bezwypadkowe?

Przemo1903
20-02-2014, 10:45
Kolektory wymieniłeś skoro instalka zdemontowana? Z dowodu też wykreślona? Odpowie ktoś na pytanie co z poduszką się stało?

DonMondeo
20-02-2014, 10:50
Co do poduszki i kolektora to nic nie wiem. Z dowodu instalacja jest wykreślona.

Przemo1903
20-02-2014, 10:52
To jak zaślepiłeś otwory po wtryskiwaczach?

DonMondeo
20-02-2014, 10:53
Instalacja była ściągana na moją prośbę rzez Damiana. Nie wiem co się działo z kolektorem, nie pytałem.

caqerr
20-02-2014, 10:59
Kolektor w który były wwiercone wtryski jest nowy, niezaślepiony.

bishop
20-02-2014, 11:21
Dla mnie jest to smutna wiadomość że muszę sprzedać ten samochód bo długo na niego czekałem. Ale trudno... Mam nadzieję że kiedyś znowu stanę się posiadaczem ST.
Wybacz Arek ale nie rozumiem. Z jednej strony wymarzone auto które jednak po miesiącu już chcesz sprzedać (lub zamienić na diesla). A już deinstalacja LPG to już całkiem nie rozumiem. Nie dziw się że to wszystko trochę podejrzane. Mam nadzieję że sprzedasz auto i nie wsadzisz kogoś na minę. pozdr

DonMondeo
20-02-2014, 11:24
Pisałem że wypadek losowy, raz już zebrałem pewną kwotę pieniędzy ale tym razem niestety już muszę sprzedać auto i tyle. Jak ktoś będzie zainteresowany zakupem i instalacją LPG to ją w części sfinansuję.

jarku
20-02-2014, 11:30
lub zamienić na diesla

lub Mondeo MKIII 2.2 TDCI 155 KM (czarny sedan) [>2004 rok]

starczy ci z tego esteka na 2.2? tego mało i często dziwnie drogie

DonMondeo
20-02-2014, 11:31
Mam dwa upatrzone. Jeden za ok. 16tys drugi za 14tys

jarku
20-02-2014, 11:32
16tys drugi za 14tys

spoko ceny

linkgrabber
20-02-2014, 11:35
za tą kase to zostaw sobie 10 na remonty od razu :hehe:

Masz cene kosmos jak za 2004 rok ST a chcialbys kupic za grosze 2.2.

Ten sam rocznik i 14500 taniej? :wow:

DonMondeo
20-02-2014, 11:38
Nie jest to może "perełka" czy "rodzynek" ale do tego może z czasem sam doprowadzę :)

---------- Post added at 10:37 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

Możliwe, ale to raczej będę rozkładał w długim czasie, bo kasy nie będzie za wiele

---------- Post added at 10:38 ---------- Previous post was at 10:37 ----------




Masz cene kosmos jak za 2004 rok ST a chcialbys kupic za grosze 2.2.

Ten sam rocznik i 14500 taniej? :wow:

ST to ST :)


zresztą nie powiedziałem że sprzedam za 28,5 tys, jeśli ktoś będzie zainteresowany kupnem to i z ceny ostro zjadę

linkgrabber
20-02-2014, 11:38
jak kupisz minę to władujesz tyle kasy, że nic nie zostanie z kwoty po sprzedazy st. Wiec jest to trochę bez sensu


Jak dla żony to kup coś mniejszego i młodszego.

---------- Post added at 10:38 ---------- Previous post was at 10:38 ----------


ST to ST

bez przesady ;)

Nawet przy nowych ST nie było jeszcze raz droższe niż 2.2

DonMondeo
20-02-2014, 11:51
jak kupisz minę to władujesz tyle kasy, że nic nie zostanie z kwoty po sprzedazy st. Wiec jest to trochę bez sensu


Jak dla żony to kup coś mniejszego i młodszego.

---------- Post added at 10:38 ---------- Previous post was at 10:38 ----------


ST to ST

bez przesady ;)

Nawet przy nowych ST nie było jeszcze raz droższe niż 2.2

auto ma zastąpić ST, a przy (już niedługo) dwójce dzieci, kombi to podstawa
jak nie dam rady kupić 2.2 to kupię 2.0, trudno grunt aby mondeo :) :)

linkgrabber
20-02-2014, 11:53
masz już kombi, przy dobrych lotach zostanie ci może z 4 tys dlatego nie wiem czy w ogóle warto.

DonMondeo
20-02-2014, 11:59
liczę że zostanie więcej, najwyżej poczekam miesiąc i kupię w niezbyt dobrym stanie 2.0 ale muszę to zrobić

adela
20-02-2014, 12:20
i kupię w niezbyt dobrym stanie 2.0 ale muszę to zrobić

:boshe:

cristoferec
20-02-2014, 14:51
liczę że zostanie więcej, najwyżej poczekam miesiąc i kupię w niezbyt dobrym stanie 2.0 ale muszę to zrobić
A policzyłeś 19% dochodowego dla skarbówki, no chyba że Ci się uda...
Ale żyć 5 lat w niepewności spoglądając na skrzynkę pocztową to żadna przyjemność.

DonMondeo
20-02-2014, 14:55
o ile za samochód zapłaciłem mniej niż go sprzedam

adela
20-02-2014, 15:23
O ile sprzedaż go za mniej niż kupiłeś raczej..

DonMondeo
20-02-2014, 15:31
Cytat z prawo.rp.pl

"Osoba sprzedająca samochód zapłaci podatek, jeśli transakcja następuje przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie. Mówi o tym art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy o PIT. W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś kupił pojazd np. za 10 tys. zł, a sprzedał za 10,5 tys. zł, to zapłaci podatek od kwoty 500 zł. W takiej sytuacji dochód należy wykazać w zeznaniu PIT-36 za dany rok, w pozycji „inne źródła". Należy je złożyć do urzędu skarbowego do 30 kwietnia następnego roku i w tym terminie wpłacić podatek."

link: http://prawo.rp.pl/artykul/955020.html

Pacoo
20-02-2014, 20:04
Na początku sprawny był za 35tys jakieś 7-8msc temu. Właściciel zjechał z ceny bo nie stać go było na należyte przywrócenie życia temu rodzynkowi.
brave2010 jak już to za 15tys. I nie z padniętymi panewkami tylko ledwo jedną. Tak czy owak obecnie silnik jest po kapitalnym remoncie, mechanik stwierdził że musiał jeździć swoje życie na bardzo dobrym oleju bo w środku cały świecił się na złoto, jednak właściciel nie dopilnował jednym razem jego poziomu. Do tego od razu zrobione standardowe zaślniaczenie na misce ( wszystkie kompletnie uszczelki nowe ) i wywalone katalizatory, kilka drobnych elementów zawieszenia i OBECNIE auto jest w stanie perfekcyjnym. Nie napisałem w ofercie że silnik jest po usprawnieniu, bo dla jednej osoby ( normalnie myślącej ) będzie to + a dla drugiej minus :smash: Gdy jest silnik po takim zabiegu to mamy pewność że nikt wcześniej już nie mógł nie zadbać o oliwę bo to czuły punkt tego silnika. Dołożyłem do tego wozu sporo więcej niż zakładałem ( wolałem zrobić generalke tego silnika niż zakupić drugi bóg wie w jakim stanie ) bo celem oczywiście był perfekt stan, i jak sprzedam go za te 29k to byle jest w 100% wart to nie będzie najgorzej...Ogólnie auto ciągnie jak szalone a nagłośnienie miażdży sutki :boshe:

Napisane aby dodatkowe pytania były zbędne.


U kogo naprawiałeś panewkę ?. Podaj dane sprawdzimy.


Mój tata władował w stare audi więcej kasy za 3 lata niż warty jest ładny cały STek, to nie jest wyznacznik stanu samochodu, bo ono nadal chciało. Jak wcześniej wspomniałem przy obecnych możliwych "sprawdzaczach" i wiedzy można w 80% sprawdzić stan samochodu, to że było coś wymienione nie znaczy że znowu się nie zepsuje. Jak coś ma się zepsuć mimo że świeże to się zepsuje, wiele takich przypadków było. Sprzedałem łącznie od tamtego roku 8szt ST220, w pięciu przypadkach bodajże pierwszemu oglądającemu, szczerze to mało kogo interesowały faktury jakie dostawałem od poprzednich właścicieli, dlatego też osobiście kompletnie ich nie gromadzę tylko wymieniam wszystko co sprawdzenie wykazuje. Kupującego nie interesuje zbytnio że wymieniłem łącznik czy łożysko, tylko co jest obecnie do wymiany, chyba że chodzi o grube rzeczy jak sprzęgło wtedy fakturka wskazana. Jeśli ktoś kupi samochód i znajdzie coś do wymiany, zwracam koszta jak w przypadku DonMondeo ( świece np ). Znajdź mi handlarza ( nie nazywam siebie tym określeniem w żadnym wypadku i wiem co mówię ) który podejmie z tobą długoterminowy kontakt i wszelkie wsparcie po transakcji...powodzenia :skromny:

Panowie szkoda biadolić, ktoś będzie zainteresowany, przyjedzie i sam sprawdzi czy warto. Po co tyle popłochu siać. Ze swojej strony zagwarantować mogę że TAK, warto. Bo tym bardziej takie akcje na forum motywują mnie żeby auto było w mega stanie.

To ile kasy wpakujesz w auto nie zawsze znaczy ze jest perełka bo równie dobrze może to być złom w którym coś naprawisz to psuje się następne. Dobre auto to takie do którego lejesz paliwo i nic więcej. pomijając kwestie zwykłych części eksploatacyjnych.




zarzucacie coś drugiej osobie ( mi ) a rzeczywistość weryfikuje tak że wstyd się pokazać ze swoją furką panowie pewnie. Prawda kole ?

Nie, ja auto mam już prawie 3 lata i władowałem na pewno wiecej pieniedzy niż Ty w tego STeka.

Dodatkowo mam faktury na naprawy, wszsystko opisuje na forum.

Auto nigdy nie było uderzone:skromny:

Miałem wcześniej inne mondeo, dbam o auta jak potrafię a nie nazywam siebie fanatykiem.

Zaliczyłeś już kilka wtop i zobaczymy co będzie dalej (czy kolejne wtopy czy może będzie ktos zadowolony), póki co tylko DonMondeo ujawnił sie na forum z osób które kupiły auto


I nikt więcej się nie ujawni kto kupił bo będzie się bał przesłuchania naszego albo Bał kupić :)

Stfan
20-02-2014, 22:41
Pacoo nie będę ci niczego podawał bo nie jesteś moim klientem/zainteresowanym.

Złomów szukaj u siebie, ja wiem co piszę. Ponadto nie ma czegoś takiego jak "Dobre auto to takie do którego lejesz paliwo i nic więcej". Typowy 10 latek już nigdy nie będzie ideałem, może być w stanie " obecnie kompletnie nic do zrobienia/wymiany/poprawienia " ale ten stan może w każdej chwili ulec zmianie bo tylko kilka wymienionych części nie ma 10lat. Idealny to pojęcie względne, każdy ma swoje kryteria i widzimisię przy ocenianiu stanu samochodu.

Już i tak przez wasze bełkotanie straciłem dwóch konkretnych klientów, może nawet więcej nie wiem. Ale nie przejmuje się tym bo STeków paździeży w Polsce jest taki %, że nawet mój najbardziej zmęczony/do zrobienia egzemplarz ( tutaj selekcja przed-zakupowa ) po moich rękach w porównaniu do takiego będzie w stanie wskazującym. Prowokujecie mnie abym się reklamował, nie chcę naruszać regulaminu, więc zakończcie temat i nie narzucajcie mi udzielać odpowiedzi. Jeśli ktoś się chcę czegoś konkretnie dowiedzieć - powiem wszystko ale na PW. I nie piszcie więcej na mój temat tutaj jeśli ktoś nie będzie miał suchych faktów w ręce ( czyli dopóty nie oglądnie/ sprawdzi samochodu ) bo nie czuje się zaszczycony ! Opowiastki i domysły wyssane z palca zostawcie w innej formie dzieciom na dobranoc.

marcusX100
20-02-2014, 22:54
Już i tak przez wasze bełkotanie straciłem dwóch konkretnych klientów

Gdyby auta były bez zarzutu, to nikt by nie zrezygnował z zakupu takich perełek.

Stfan
20-02-2014, 22:57
marcusX100 jestem przekonany że by żaden nie zrezygnował, ale niestety nawet nie doszło do oględzin dzięki wam :skromny:

Spokojnie, jeden kolejny już piszę i wiem że pierwszy oglądający i tak którymś odjedzie.

Pacoo
20-02-2014, 23:19
marcusX100 jestem przekonany że by żaden nie zrezygnował, ale niestety nawet nie doszło do oględzin dzięki wam :skromny:

Spokojnie, jeden kolejny już piszę i wiem że pierwszy oglądający i tak którymś odjedzie.

Nie doszło do oględzin bo ciężko ci wierzyć po ostatniej akcji. Wolał bym kupić paścia st i doprowadzić do stanu i wiedzieć co mam zrobione jak Twoje perełki. Gdzie cena mija się z celem.

Przemo1903
20-02-2014, 23:36
A jak wyjaśnisz kwestię poduszki w czarny St Kombi co sprzedaje DonMondeo i zaślepce ze zwykłej wersji? Chyba się nie dziwisz że to wzbudza podejrzenia ewentualnych zainteresowanych zakupem.
Szczerze to bywałem dość często w okolicy w której mieszkasz, zawsze podobały mi się St jakie stały u Ciebie na podjeździe, zawsze umyte, jednak nigdy ich nie oglądałem z bliska. Jeszcze mniej więcej dwa tygodnie temu uważałem Cie za osobę poważnie podchodząca do tematu i wierzyłem czytając opisy że te samochody faktycznie są tak zadbane bo ceny dość wysokie. Dzięki temu temu forum wiem że jest inaczej i niestety stwierdzam że szukając St220 ( w połowie tego roku przesiadam się z Focusa St170 na Mondeo St220) nie zawitam nigdy u Ciebie.

marcusX100
20-02-2014, 23:47
Jeszcze mniej więcej dwa tygodnie temu uważałem Cie za osobę poważnie podchodząca do tematu i wierzyłem czytając opisy że te samochody faktycznie są tak zadbane bo ceny dość wysokie.

oj tam, oj tam, skręcenie licznika o mniej niż 100 tyś.km to jest tylko delikatna korekta.


Spokojnie, jeden kolejny już piszę i wiem że pierwszy oglądający i tak którymś odjedzie.

Jestem bardziej niż pewien, że znajdzie się jeleń, któremu bardziej przypadnie do gustu błyszczący lakier, niż przykładowa, niewłaściwa dla tego modelu poduszka powietrzna kierowcy :)

Stfan
20-02-2014, 23:48
Przemo1903 odpowiedź na PW, bo znowu ktoś będzie chciał zaczepić pazury.

adela
20-02-2014, 23:50
Dlaczego na PW...
Rozmawiajcie oficjalnie.

DonMondeo
20-02-2014, 23:50
Jestem bardziej niż pewien, że znajdzie się jeleń, któremu bardziej przypadnie do gustu błyszczący lakier, niż przykładowa, niewłaściwa dla tego modelu poduszka powietrzna kierowcy :)

mam nadzieję że te słowa kierowane są ogólnie a nie do mnie...


a tak dodatkowo to jak ktoś chce to obniżę cenę auta jeszcze o ten element (poduszka)
http://allegro.pl/poduszka-mondeo-mk3-st220-tempomat-i3975187669.html

Przemo1903
20-02-2014, 23:54
Chyba nie rozumiesz o co chodzi z tą poduszką...

marcusX100
20-02-2014, 23:57
Jestem bardziej niż pewien, że znajdzie się jeleń, któremu bardziej przypadnie do gustu błyszczący lakier, niż przykładowa, niewłaściwa dla tego modelu poduszka powietrzna kierowcy :)

mam nadzieję że te słowa kierowane są ogólnie a nie do mnie...


a tak dodatkowo to jak ktoś chce to obniżę cenę auta jeszcze o ten element (poduszka)
http://allegro.pl/poduszka-mondeo-mk3-st220-tempomat-i3975187669.html

kolego, jasne, że te słowa nie są do Ciebie. Takie auto kupiłeś, takie sprzedajesz.


Mówię ogólnie, że w Polsce jest mnóstwo takich osób dla których jest ważniejszy błyszczący lakier (nawet czterokrotnie grubszy niż fabryczny), niż np. właściwa poduszka powietrzna.

DonMondeo
21-02-2014, 00:00
To ok. Ale co prawda to prawda. U mnie to najpierw oko potem (o ile jest) rozsadek.

Tapagadanie z Z1

marcusX100
21-02-2014, 00:04
Chyba nie rozumiesz o co chodzi z tą poduszką...

Tak się czepiamy tej poduszki, ale tu chodzi o zasadę.

Jeśli jest się:
1. fanem marki
2. profesjonalistą
to montuje się podczas odbudowy auta (po wypadku / kradzieży - przecież kiedyś mnóstwo poduszek kradli z aut, kiedy ceny były wyższe niż dziś, nie upieram się, ze to auto zderzyło się czołowo z tirem) części właściwe dla danego modelu.
Jeżeli 'dziś' ich nie ma, to się je zamawia/sprowadza, tak aby auto po naprawie było zgodne z oryginałem. Jeżeli ktoś montuje części tańsze/łatwiej dostępne, a nie właściwe, tzn. że nie jest ani fanem marki ani profesjonalistą, chcącym wykonać naprawę na najwyższym poziomie.

Stfan
21-02-2014, 00:08
Sam nie widziałem, jak się teraz dowiedziałem, że nie ma logo ST na poduszcze, po prostu to przeoczyłem przy zakupie. Grunt że dobre macie oko, sam teraz będę na to zwracał uwagę bo raczej koncentruje się na typowych bolączkach i stanie do jazdy niż na mini-detalach ale w tym przypadku - istotnym.

I dla twojej wiadomości marcusX100 nigdy nie kupiłem STeka który miałby chociaż jeden element do wymiany. Jest ich mało, ale bez przesady, nie bawię się w sklejanie auta, to nie dla mnie.

boro
21-02-2014, 01:36
A gdzie się podział znaczek ST z poduszki powietrznej kierowcy?



Sam nie widziałem, jak się teraz dowiedziałem, że nie ma logo ST na poduszcze, po prostu to przeoczyłem przy zakupie. Grunt że dobre macie oko, sam teraz będę na to zwracał uwagę bo raczej koncentruje się na typowych bolączkach i stanie do jazdy niż na mini-detalach ale w tym przypadku - istotnym.


Ja myślę, że wcale tego nie przeoczyłeś, bo jakby nie było "specjalizujesz" się w skupie/sprzedaży ST220. Więc albo auto miało wystrzeloną poduchę albo - licząc na to, że nikt nie zauważy - kupiłeś całą kierownicę od zwykłego Mondeo, bo oryginalna była mocno zmęczona od sporego przebiegu i nie pasowała do skorygowanego stanu licznika...


Ponawiam pytania na które nie było żadnej odpowiedzi:




dlatego też osobiście kompletnie ich nie gromadzę tylko wymieniam wszystko co sprawdzenie wykazuje. Kupującego nie interesuje zbytnio że wymieniłem łącznik czy łożysko (...)
Części na wymianę kupujesz używki czy nówki? Jeśli nówki to faktura/paragon być powinien, a ich posiadanie świadczyłoby tylko na Twoją korzyść...

Mówisz, że wymieniasz wszystko co trzeba. To skąd takie wydatki w ledwie co zakupionym od Ciebie "rodzynku"?




Ostatnio w aucie było robione:

- wymiana przednich tarcz

- wymiana przednich klocków

- wymian świec zapłonowych

- wymienione łożyska w alternatorze

- uszczelnienie silnika (wymiana uszczelek od rozrządu i miski olejowej)

- wymiana paska wieloklinowego

- wymiana drążka kierowniczego prawego





Już i tak przez wasze bełkotanie straciłem dwóch konkretnych klientów, może nawet więcej nie wiem.
Jest nam bardzo przykro z tego powodu...



To niestety wcale nie jest takie proste i w dużej mierze zależy od tego czy kupił od firmy czy od osoby prywatnej...
Domniemywałem, że skoro handluje zawodowo, to ma działalność i sprzedaje na fakture..

Przypuśćmy, że tak jest i Stfan handluje zawodowo i płaci od tego podatki... ;)
W takim przypadku - jeśli auto ma wady - to DonMondeo ma prostą sprawę, bo jeśli wada wynikła w ciągu 6 miesięcy od zakupu to sprzedawca musi udowodnić, że że winę ponosi kupujący.
Poza tym pozostaje jeszcze art. 286 KK...


Samochód szykowałem pod siebie więc instalację LPG zdemontowałem. Nie będę się powtarzał dlaczego to zrobiłem

No właśnie w żaden sposób tego nie wyjaśniłeś w sposób przekonujący. Napisałeś tylko tyle:


Specjalnie zdjąłem instalacje LPG aby w pełni wykorzystywać moc tego auta


Jeśli chodzi o demontaż LPG. Nie narzekam na spalanie bo się z tym liczyłem i 400 km na baku jest dla mnie do przyjęcia. Powody pozbycia się LPG były dwa:
- uważam, że mając mniej typowy środek lokomocji (nie 1.6 czy nawet 2.0) to po co jeszcze mu gazik
- w mojej rodzinie to powszechne i każdy dzisiejszy zakup PB jutro stawał się PB+LPG bez jakichkolwiek obliczeń o opłacalności

Powiedz mi w czym przeszkadzała Ci instalacja LPG, z której nie chciałeś korzystać???



Instalacja była ściągana na moją prośbę rzez Damiana.
I co z nią zrobiłeś?

linkgrabber
21-02-2014, 02:19
owokujecie mnie abym się reklamował, nie chcę naruszać regulaminu,

reklame w podpisie przecież już miałeś tylko modzi usuneli...

marcusX100
21-02-2014, 08:27
Nie bawię się w kręcenia liczników


I zaręczam że auto nie miało nigdy 2 pierwszej przy cyferkach więc ja uczyniłem to na prawde symbolicznie

:confused:



I dla twojej wiadomości marcusX100 nigdy nie kupiłem STeka który miałby chociaż jeden element do wymiany.


wymieniam wszystko co sprawdzenie wykazuje. Kupującego nie interesuje zbytnio że wymieniłem łącznik czy łożysko, tylko co jest obecnie do wymiany

:confused:

DonMondeo
21-02-2014, 10:04
Czepiacie sie tego LPG. Jedni wola jezdzic na robie inni na benzynie. Jedni ciesza sie ograniczeniem kosztow jezdzac na LPG a innym przeszkadza to ze auto jest zasilane owym paliwem. Mi to przeszkadzalo strasznie wiec prosilem o usuniecie instalacji.

Tapagadanie z Z1

norbi333
21-02-2014, 10:15
I już sprzedajesz. Zamiast się pogrążać w bezsensownych tłumaczeniach od razu napisz ,że kupiłeś złom i tyle. Przecież to każdy widzi . Poza tym przecież i tak nikt to czyta forum go nie kupi. Tak samo jak od specjalisty od ST , który kupując auto nie widział charakterystycznej dla ST poduszki powietrznej:zakrecony:

DonMondeo
21-02-2014, 10:20
Zlom to masz Ty. I auto i w glowie

Tapagadanie z Z1

norbi333
21-02-2014, 10:39
Zlom to masz Ty. I auto i w glowie

Tapagadanie z Z1
Widzisz .Tylko moje złomy mają się bardzo dobrze. Nie muszę z nich wyjmować LPG, nie muszę sprzedawać. Nie muszę się martwić ,że mam jakieś inne poduszki powietrzne. Nie będę musiał pisać głupich tłumaczeń czemu sprzedaję.:zakrecony:
Co do głowy to moja ma się bardzo dobrze.:zakrecony:

DonMondeo
21-02-2014, 11:00
Zlom to masz Ty. I auto i w glowie

Tapagadanie z Z1
Widzisz .Tylko moje złomy mają się bardzo dobrze. Nie muszę z nich wyjmować LPG, nie muszę sprzedawać. Nie muszę się martwić ,że mam jakieś inne poduszki powietrzne. Nie będę musiał pisać głupich tłumaczeń czemu sprzedaję.:zakrecony:
Co do głowy to moja ma się bardzo dobrze.:zakrecony:

Moje auto jest idealne. Pisanie że mam złom jest w pewnym sensie oszczerstwem. A Ty ciesz się że nie musisz sprzedawać auta ale nic w życiu nie wiadomo.

bartekk
21-02-2014, 11:03
Pisanie że mam złom jest w pewnym sensie oszczerstwem.


Zlom to masz Ty. I auto i w glowie

norbi, chyba ktoś powinen Cię przeprosić za oszczerstwa.

Dziadzia
21-02-2014, 11:07
Zlom to masz Ty. I auto i w glowie


Chyba przesadziłeś kolo:red:

DonMondeo
21-02-2014, 11:08
Zlom to masz Ty. I auto i w glowie


Chyba przesadziłeś kolo:red:

pitu pitu

Pablo81
21-02-2014, 11:09
Zlom to masz Ty. I auto i w glowie

Tapagadanie z Z1


:red:

DonMondeo
21-02-2014, 11:10
jak dzieci, wszystko w jedną stronę

Jakub
21-02-2014, 11:46
Don - sorry, ale zachowujesz się poniżej krytyki.
Kupiłeś paździerza, nie wnikam w jakim stanie on jest i nie wnikam dlaczego go chcesz sprzedać (wybacz, ale gadka o zamianie ST na TDCi jest mało przekonywująca), ale obrażanie Norbiego to już są osobiste wycieczki.
Nie jest to mile widziane na tym forum.

sova89
21-02-2014, 11:47
DonMondeo, myślę że dla własnego spokoju powinieneś przestać pisać w tym wątku, bo mnie aż denerwuje jak wszyscy cisną na twój samochód, a co dopiero Ciebie.

Wszystkie wypowiedzi można podpiąć pod cykl "Nie znam się, ale się wypowiem". Żaden nie widział tego samochodu, żaden nim nie jeździł, natomiast każdy już wie że to złom, że się nie nadaje i wogóle.

Sam przymierzam się do zakupu ST, planowałem dołączyć to tego forum, opisać swoje autko i wogóle, ale widzę że nie warto bo jak tylko samochód będzie rozpoznawany przez forumowiczów to zaraz znajdą się tacy co zaczną robić czarny PR i późniejsza ewentualna sprzedaż będzie niemal niemożliwa, bo 80% osób kupujących ST zna to forum.

Jeśli chodzi o LPG, Panowie dopuście czasem inny tok rozumowania i zastanówcie się. Są osoby które wolą ON i nigdy nie kupiliby PB, bywa również odwrotnie. A bywa też tak że ludzie nie chcą aby w ich samochodzie znajdowała się instalacja LPG (może argument o wykorzystywaniu mocy nie jest najlepszy, ale napewno nie jedyny).

Posiadanie instalacji LPG wiąże się z pewnymi niedogodnościami, chociażby: zmniejszona ilość miejsca w bagażniku, droższy przegląd czy ograniczenia w parkowaniu na parkingach podziemnych.

Proponuję również moderatorom aby ogarnąć trochę ten wątek, bo jest tutaj mnóstwo nierzeczowych postów, które wprowadzają zamieszanie i utrudniają znalezienie jakiejkolwiek wartościowej informacji na temat pojazdów na sprzedaż. Przypominam że tytuł wątku to "Obejrzane ST" a nie "ST którego nie widziałem ale bym go nie kupił".

Pozdrawiam

Mzzyku
21-02-2014, 11:57
Panowie, proponuję po dżentelmeńsku zakończyć tę rozmowę ... bez udowadniania sobie kto jakim samochodem jeździ, co się komu zepsuło. Na kolejne oszczerstwa i niemal wulgarną wymianę zdań nie będziemy oszczędzali upomnień i ostrzeżeń. Tyle ode mnie w temacie.

---------- Post added at 10:57 ---------- Previous post was at 10:51 ----------


Wszystkie wypowiedzi można podpiąć pod cykl "Nie znam się, ale się wypowiem". Żaden nie widział tego samochodu, żaden nim nie jeździł, natomiast każdy już wie że to złom, że się nie nadaje i wogóle. taka już natura Polaka ;) niemniej jednak na początku wypowiedziały się osoby, które już ten samochód widziały, więc chyba nie wszystko jest tu tylko "durną wypowiedzią sprzed klawiatury" - po drugie ... uwierz, wielu z nas niejednym Mondeo jeździło i nie jedną rzecz w nim naprawiło - taki problem z samochodami już, że się psują. Sam mogę trochę powiedzieć np. o wymianach panewek ... do czego zmierzam ? Naprawdę wielu z nas widzi pewne rzeczy i "przekłamania" już na podstawie zdjęć.

sova89
21-02-2014, 12:37
[/COLOR]
Wszystkie wypowiedzi można podpiąć pod cykl "Nie znam się, ale się wypowiem". Żaden nie widział tego samochodu, żaden nim nie jeździł, natomiast każdy już wie że to złom, że się nie nadaje i wogóle. taka już natura Polaka ;) niemniej jednak na początku wypowiedziały się osoby, które już ten samochód widziały, więc chyba nie wszystko jest tu tylko "durną wypowiedzią sprzed klawiatury" - po drugie ... uwierz, wielu z nas niejednym Mondeo jeździło i nie jedną rzecz w nim naprawiło - taki problem z samochodami już, że się psują. Sam mogę trochę powiedzieć np. o wymianach panewek ... do czego zmierzam ? Naprawdę wielu z nas widzi pewne rzeczy i "przekłamania" już na podstawie zdjęć.


Tak zgadza się, nie wszystkie - źle się wyraziłem. I oczywiście nie mówię, że nikt się tutaj nie zna. Doskonale wiem, że na podstawie zdjęć można wiele powiedzieć i nie mówię że aby coś tu napisać trzeba zajrzeć w każdy zakamarek samochodu, było bowiem wiele istotnych i merytorycznych wypowiedzi tylko na podstawie fotek, ale było też mnóstwo bezsensownych:)

Pozdrawiam:)

norbi333
21-02-2014, 16:27
norbi, chyba ktoś powinen Cię przeprosić za oszczerstwa.
Nie potrzebuję :hehe:









Wymieniałeś uszczelke pod głowicą?





Wymieniłem



. Jesli chodzi o uszczelki to byly wymieniane od rozrzadu i miski olejowej bo byla taka koniecznosc.


---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:13 ----------


Co chwila coś innego. Raz piszesz,że potrzebujesz kasy,a za chwilę ,ze wyrzuciłeś LPG ,bo stać Cię na paliwo :hehe:
Patrząc na Allegro to przód Twego auta z jest po ostatnim lifcie ,zwykła poduszka oraz znaczek st220 na dole zderzaka dla mnie są bardzo istotnymi elementami .Także dla mnie wygląda na auto po wypadku i naprawione częściami od anglika.Ciekawe jak lampy przednie :hehe:

---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

http://www.ebay.co.uk/itm/2006-Ford-Mondeo-ST220-Great-example-long-MOT-low-mileage-/221377302636?pt=Automobiles_UK&hash=item338b1d906c

http://www.ebay.co.uk/itm/06-56-Ford-Mondeo-3-0-V6-ST220-/350993759393?pt=Automobiles_UK&hash=item51b8dbbca1

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:23 ----------



Wszystkie wypowiedzi można podpiąć pod cykl "Nie znam się, ale się wypowiem". Żaden nie widział tego samochodu, żaden nim nie jeździł, natomiast każdy już wie że to złom, że się nie nadaje i wogóle.

Widzisz.Miałem ST220 i trochę się tym autem interesowałem.Także na podstawie zdjęć również mogę coś wywnioskować

caqerr
21-02-2014, 17:13
Patrząc na Allegro to przód Twego auta z jest po ostatnim lifcie ,zwykła poduszka oraz znaczek st220 na dole zderzaka dla mnie są bardzo istotnymi elementami .Także dla mnie wygląda na auto po wypadku i naprawione częściami od anglika.Ciekawe jak lampy przednie

Jakbyś pooglądał aukcje Stfan to byś zauważył ,że każdy jego ST jest wizualnie robiony na 2FL... Auto wtedy nieziemsko zyskuje na wyglądzie. Pakiet chrom na przodzie robi robote.
Ale tak, Wy w każdej modyfikacji widzicie przySTanek i auto klepane. Szkoda gadać ;) Poduszka tutaj ok, jest dziwna. Ale przód wiele osób robi po 2FL bo jest po prostu ładny. I tyle.
Co do auta... Wielce wypisujecie ,że to szrot. A czy tak naprawde go oglądaliście ? Skąd taka opinia o tym samochodzie ?

Co do DonMondeo:facepalm:
Wyśmiemasz LPG, mówisz ,że chcesz czyste noPB. Ok, rozumiem. Twoja decyzja, Twoje auto. Ale po co chcesz potem odkupować tą instalacje LPG ?
Jak już spalanie przebolałeś to kolejny argument : bo drogi są słabe i mi szkoda auta :facepalm:...
Arek jesteś dorosłym facetem a te argumenty i zachowanie... :boshe:

norbi333
21-02-2014, 17:35
Jakbyś pooglądał aukcje Stfan to byś zauważył ,że każdy jego ST jest wizualnie robiony na 2FL...
Oczywiście. Co za dobry handlarz,że kupuje nowe zderzaki do aut ,które są już w idealnym stanie :zakrecony:

Pytanie tylko.Skoro taki dobry to czemu tylne zderzaki wszędzie są przedliftowe?


http://www.mondeoklubpolska.pl/images/smilies/hmm.gif





Poduszka tutaj ok, jest dziwna.
Pewnie nie wystrzeliła oryginalna,a po prostu tak dobry był,że zmienił na ładniejszy model.Po co na kierownicy ma razić napis ST :hehe:


Ale przód wiele osób robi po 2FL bo jest po prostu ładny.
Oczywiście robią.Ale nie handlarze,a właściciele aut. Gdyby to DonMondeo zmieniał to nawet bym słowa nie napisał na ten temat

caqerr
21-02-2014, 17:54
Oczywiście. Co za dobry handlarz,że kupuje nowe zderzaki do aut ,które są już w idealnym stanie

Pytanie tylko.Skoro taki dobry to czemu tylne zderzaki wszędzie są przedliftowe?

Zderzak jest ten sam. Dodaje chrom i ew. grill. A Norbi, dobrze wiemy jak kupują polacy. Oczami(tutaj bez opinii o stanie technicznym bo po prostu aut od Damiana nie oglądałem i nie poruszajmy tej kwestii) i sam dobrze wiesz ,że w polsce same dobre zdjęcia to połowa sukcesu. Widziałeś jak kodex za zaporową cene sprzedał swoje mk3. Także inwestycja paru pln w grill,chromy się zwraca... ;)
A tylne ? Kwestia zmiany 2 plastików. Żadko idzie dostać ten element i jest okropnie drogi. Sam go nie mialeś w ST :hmm: A robiłeś pod siebie :hmm:
Co do poduszki -> jeśli Damian takiego kupił to może po prostu poprzedni właściciel po kosztach dołożył tempomat ? Kto wie. To są tylko domysły. A i w tym nie należy przesadzać jeśli auta nie widzieliście.





Oczywiście robią.Ale nie handlarze,a właściciele aut.


Akurat STfan sam to robi... Ale to już wyżej o tym było.
Jak się ma połapane to taka zabawa nie jest droga. A auto dużo zyskuje. Łatwiej sprzedać za dobrą cene wykładając nie wiele $. Proste ;)

norbi333
21-02-2014, 18:05
Zderzak jest ten sam. Dodaje chrom i ew. grill.
I handlarz od siebie z dobrego serca do każdego dokłada.Tylne lampy dokłada,a na 2 plastiki z tyłu już brakuje?


Widziałeś jak kodex za zaporową cene sprzedał swoje mk3.
Ale on miał auto przez dłuższy czas i robił je pod siebie


Sam go nie mialeś w ST :hmm: A robiłeś pod siebie :hmm:

I jedynie klampy tylne wymieniłem


jeśli Damian takiego kupił to może po prostu poprzedni właściciel po kosztach dołożył tempomat ?
I człowiek zajmujący się handlem ST ,prawie pasjonat nie zauważył ,że poduszka nie ma znaczka ST :hmm:





Akurat STfan sam to robi... Ale to już wyżej o tym było.

I jest handlarzem.A sam wszystko robi.O czym można było poczytać w tym wątku.Tak jak i dla niego każdy ST musi mieć wycieki czy zawilgocenia.Jak nic nie wie o korektach liczników. Jak kupuje perełki,a potem nagle w perełkę wsadza parę tyś?

Mniejsza o to .Ja wiem swoje i to mi wystarczy

caqerr
21-02-2014, 18:35
I handlarz od siebie z dobrego serca do każdego dokłada.Tylne lampy dokłada,a na 2 plastiki z tyłu już brakuje?

Lampy wychodzą taniej niż te głupie 2 plastiki ;)
Poza tym Norbas napisałem - strasznie ciężko o ten element. A w ASO naprawde życzą sobie chorą cene.



Mniejsza o to .Ja wiem swoje i to mi wystarczy


http://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w

norbi333
21-02-2014, 18:48
A w ASO naprawde życzą sobie chorą cene.

Skoro wkłada tyś w idealne auto to co za różnica wydać 300 zł więcej.
Ale niech Ci będzie. Idealny sprzedający.

caqerr
21-02-2014, 18:51
Ale niech Ci będzie. Idealny sprzedający

Gdzie ja tak napisałem Norbi :hmm: ?



co za różnica wydać 300 zł więcej.


Za jeden ? :zakrecony: Nawet nie wiem czy nie więcej :hehe:
Na allegro chodzą od 150-20zł... A i problem jest to spotkać :boshe:

norbi333
21-02-2014, 18:51
http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-st220-zderzak-tyl-lift-czujniki-g0-i3968750248.html
Cały zderzak
Z Twojego forum:

Do sprzedania komplet 2 kratek tylnego zderzaka do ST220. Kratki jak widać na zdjęciu przerobione. Wygląda to całkiem profesjonalnie. Odblask odbija światło. Jeżeli ktoś nie chce płacić w ASO za taki komplet 530 zł to jest do dobra alternatywa. U mnie taki komplet 150 zł wraz z kosztami wysyłki.

caqerr
21-02-2014, 18:55
Cały zderzak za 700 zł dla dwóch kratek kupować ? :hehe:


Do sprzedania komplet 2 kratek tylnego zderzaka do ST220. Kratki jak widać na zdjęciu przerobione. Wygląda to całkiem profesjonalnie. Odblask odbija światło. Jeżeli ktoś nie chce płacić w ASO za taki komplet 530 zł to jest do dobra alternatywa. U mnie taki komplet 150 zł wraz z kosztami wysyłki.

Taaa, już to widzę jakbyście nie daj boże się dowiedzieli ,że to ori nie jest :D
Zacząłby się płacz i lament ,że to podróbka itd. :D
W Twoim ST obecnie jest przerobione, nie ma ori. Jest ok ale do oryginału daleko :skromny:

norbi333
21-02-2014, 19:03
Cały zderzak za 700 zł dla dwóch kratek kupować ? :hehe:

Jak się przerabia to się przerabia. Poza tym skoro wszędzie ma przody poliftowe to i nie problem byłoby znaleźć mu tyły




Taaa, już to widzę jakbyście nie daj boże się dowiedzieli ,że to ori nie jest :D
Zacząłby się płacz i lament ,że to podróbka itd. :D

Mów za siebie


Cały zderzak za 700 zł dla dwóch kratek kupować ? :hehe:


W Twoim ST obecnie jest przerobione, nie ma ori. Jest ok ale do oryginału daleko :skromny:
Ale to już nie moje auto i nowy właściciel przerabia je jak mu pasuje. Zaznaczam właściciel ,który robi sobie ,a nie na handel

mad
21-02-2014, 19:10
caqerr co Ty tak bronisz tego handlarzynę :hmm:

linkgrabber
21-02-2014, 19:15
serio nie ma nikogo z okolic albo ktoś nie bedzie przejżdzał przez Limanową żeby obczaić te auta? Najlepiej jakby byl to wlasciiel STeka

caqerr
21-02-2014, 19:31
caqerr co Ty tak bronisz tego handlarzynę :hmm:

Bo w pewnych sprawach przeginacie.
Za cofnięcie przebiegu itd. jak najbardziej jest winny, ale uważajcie co piszecie i nie przeginajcie w drugą strone.

norbi333
21-02-2014, 19:38
Bo w pewnych sprawach przeginacie.
.
A gdzie są przegięcia?




, ale uważajcie co piszecie .
Straszysz czy ostrzegasz?

caqerr
21-02-2014, 19:43
A gdzie są przegięcia?

Znasz stan techniczny tego auta ? Oglądałeś go ? Dlaczego piszesz ,że to szrot ?



Straszysz czy ostrzegasz?


Oczywiście źle przeczytałeś, ja w pogróżki nie zamierzam się bawić. Ale oczywiście przeczytałeś po swojemu :hmm:

Stfan
21-02-2014, 19:49
serio nie ma nikogo z okolic albo ktoś nie bedzie przejżdzał przez Limanową żeby obczaić te auta? Najlepiej jakby byl to wlasciiel STeka

Zapraszam z miłą chęcią bo lubie rozmawiać o tych samochodach. Proponowałem to już dobre 6 stron wcześniej i myślę że dzięki temu wiele by się wyjaśniło. Ale idealnie skomentował wszystko sova89 - "Przypominam że tytuł wątku to "Obejrzane ST" a nie "ST którego nie widziałem ale bym go nie kupił". BO...? No właśnie brak konkretnych argumentów.

I dla kolegi norbi333 taa, taki ze mnie "handlarz" ( nie cierpie tego określenia bo ma się moja osoba nijak do prawdziwego handlarza pod względem przygotowywania samochodu ), ja kupuje tylne lampy, grille, chromy i za wszystko do każdego auta wydaje kasę w stówkach więc skończ pitolić że auto jest pewnie po wypadku i swapie bo ty do swojego niby robionego pod siebie żałowałeś kilka stówek na elementy estetyczne a ja do każdego jednego w tym celu wydaję prawie 1tys zł żeby auto należycie się prezentowało. Aa no i gratuluje NIEOMYLNOŚCI, jesteś na prawdę super jeśli zawsze wszystko idealnie 'wyłapiesz'. Jak codziennie jesteś zabiegany i wsiadasz do innego STeka to taka pierdoła na prawdę może umknąć. Nie miałem tego samochodu przez 2 lata żeby to zauważyć jak to bywa zawsze przypadkiem, tylko go miałem raptem nie całe 2 tygodnie. I mogę zaręczyć że auto na 100% jest w super stanie, DonMondeo po prostu wydał ostatnie oszczędności na zrobienie w krótkim czasie ST pod siebie ( o hamulcach który były bdb ale tarcze klepały i kiepskich oponach zimowych wiedział od razu przy zakupie ! ) i przeliczył się z finansami. Jeśli żyjecie skromnie-samotnie i nie mieliście nigdy noża na gardle to dziękujcie tym u góry. A to że wymienił świece ( za które mu wróciłem 200zł ) i paski wartości kilku dych bo tak zalecił mu mechanik to świadczy że auto było do wkładu finansowego ? No proszę was, gadka robi się mocno męcząca bo chyba nie jeździcie nowymi autami z tego co widzę i znacie życie.

KAŻDY SAMOCHÓD ROBIĘ JAK DLA SIEBIE pod względem stanu technicznego i wizualnego ( często nawet jak mam natchnienie montuje ledy gdzie się da bo mam do nich dobry dostęp ), jeżeli klient znajdzie coś co kwalifikowało się do wymiany a ja tego nie znalazłem to i tak wracam za to koszta po zakupie, proste. Znajdźcie takiego prywaciaka - powodzenia :jaja:

sova89
21-02-2014, 20:04
No proszę was, gadka robi się mocno męcząca bo chyba nie jeździcie nowymi autami z tego co widzę i znacie życie.

No właśnie nie każdy, bo największy krytyk śmiga sobie max kilkuletnim autkiem, więc dla niego każda przeróbka w samochodzie to znak, że auto walone, nie do jazdy i on by go nie kupił. No jasne, że nie.. Nikt nie kupowałby 10 letniego samochodu jeśli byłoby go stać na 2 letni:)).

A co do STków STfan'a prawdopodobnie będę w Limanowej za tydzień, więc obejrzę:)

norbi333
21-02-2014, 20:10
A gdzie są przegięcia?

Znasz stan techniczny tego auta ? Oglądałeś go ? Dlaczego piszesz ,że to szrot ?
To poczytaj co w nim niby było zmienione,poczytaj co Don pisze.Ile zapłacił ,za ile sprzedaje .I inne.Potem sam wyciągnij wnioski jak do tego podejść

linkgrabber
21-02-2014, 20:11
A co do STków STfan'a prawdopodobnie będę w Limanowej za tydzień, więc obejrzę

Jestes na forum tydzien wiec póki co Twoja ocena będzie mało obiektywna;)

Możesz być nawet kolegą Stfana bo jako jeden z niewielu mocno go bronisz.

norbi333
21-02-2014, 20:37
I dla kolegi norbi333 taa, taki ze mnie "handlarz" ( nie cierpie tego określenia bo ma się moja osoba nijak do prawdziwego handlarza pod względem przygotowywania samochodu ),
Nie ważne jaki.Chodzi o to ,że skoro kupujesz czy sprowadzasz ,a potem sprzedajesz samochody to jesteś handlarzem. Ewentualnie jak byś siebie nazwał



, ja kupuje tylne lampy, grille, chromy i za wszystko do każdego auta wydaje kasę w stówkach więc skończ pitolić że auto jest pewnie po wypadku i swapie
Pisac można wszystko.Potwierdzają to wcześniejsze wypowiedzi,gdy ktoś Ciebie złapał na mijaniu się z prawdą.


ty do swojego niby robionego pod siebie żałowałeś kilka stówek na elementy estetyczne a ja do każdego jednego w tym celu wydaję prawie 1tys zł żeby auto należycie się prezentowało.
Proponuję przejrzeć mój wątek o ST220,a potem pisać.


. Aa no i gratuluje NIEOMYLNOŚCI, . .
Nigdy nie pisałem ,ze jestem nieomylny.


Jak codziennie jesteś zabiegany i wsiadasz do innego STeka to taka pierdoła na prawdę może umknąć.
Nie bądź zabawny.Taka"pierdoła" jak poduszka powietrzna ,która jest z innego samochodu,mogłaby umknąć komuś kto pierwszy raz ogląda ST.Ale komuś takiemu jak Ty od razu rzuciłoby się to w oczy.
Poza tym skoro poduszka powietrzna dla ciebie to pierdoła to strach pomyśleć co jeszcze


Nie miałem tego samochodu przez 2 lata żeby to zauważyć jak to bywa zawsze przypadkiem, tylko go miałem raptem nie całe 2 tygodnie.
Jak wyżej. Ja kupowałem ST jako laik i wiedziałem,ze na poduszce ma być znaczek ST.Wystarczyło pooglądać kilka ofert aut


I mogę zaręczyć że auto na 100% jest w super stanie,
Jak to się ma do tego:


( o hamulcach który były bdb ale tarcze klepały
To jakie to są bardzo dobre hamulce :panna:

kiepskich oponach zimowych wiedział od razu przy zakupie
To można pominąć


wymienił świece

paski
A reszta elementów wymienionych ,które opisane są w jego aukcji?


to świadczy że auto było do wkładu finansowego ?
Ale i nie świadczy o tym:


że auto na 100% jest w super stanie,


bo chyba nie jeździcie nowymi autami z tego co widzę i znacie życie.
A jakie to ma znaczenie

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:30 ----------




No właśnie nie każdy, bo największy krytyk śmiga sobie max kilkuletnim autkiem,
I co w związku z tym?


więc dla niego każda przeróbka w samochodzie to znak,
Kłania się czytanie ze zrozumieniem


i on by go nie kupił. No jasne, że nie..
Nie sądzisz,że lepiej wiem co bym kupił,a co nie?


Nikt nie kupowałby 10 letniego samochodu jeśli byłoby go stać na 2 letni:)).
A co to ma do ST?

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:35 ----------




Możesz być nawet kolegą Stfana bo jako jeden z niewielu mocno go bronisz.
Wcale bym się nie zdziwił skoro w odpowiednim momencie się zarejestrował i tylko 30 km ma do Limanowej :hehe:

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:37 ----------




Oczywiście źle przeczytałeś, ja w pogróżki nie zamierzam się bawić. Ale oczywiście przeczytałeś po swojemu :hmm:
Przecież wiem.Złośliwie to napisałem :hehe:

RalfiX78
21-02-2014, 20:47
Widzę że z tego wątku robi się nie zły serial brazylijski :hmm::hehe:

guliwers
21-02-2014, 20:49
Moja propozycja, aby moderator zamknął temat na tydzień

Stfan
21-02-2014, 20:59
Chyba nie ma jakichś synonimów, ja to robię często hobbistycznie i po prostu na to mam przeznaczony czas. Od ostatniego czasu kiedy są te jadki na forum, moje starania zwiększyły się do wysokiego poziomu i ludzie którzy pomagają mi w dopieszczaniu samochodu już są wkurzeni że nad nimi stoję i patrzę na robotę :jaja:

Cholera jak pomyślę głębiej to nigdy nie zwracałem uwagi na ten znaczek ST i dochodzę do wniosku że to dlatego że juz tak mi się to utarło, że przy oględzinach patrze od razu tam gdzie wiem żeby zobaczyć ( sprzedający często chcieli mi czegoś nie powiedzieć, ale i tak wszystko zawsze wydusiłem znając temat od podszewki ). Dla mnie ST220 to po prostu mondeo, bo nigdy wcześniej nie miałem czy też nie jeździłem mondeo z innym niż 3.0 silnikiem w wersji ST. Ale dzięki wam teraz już wiem na co kolejne zwracać uwagę, bo nie pomyślałem że może ktoś zmienić poduche jeśli była potrzeba i kupić bez znaczka...porażka. Auto zakupiłem 100% do jazdy, sprzedający wspominał coś o minimalnym zdarzeniu ( no i czujnik lakieru chyba 2 elementy wskazywał na powtórnie malowane ) ale mało kiedy się zdarza żeby samochód go za 10 lat nie miał. Obecnie takie samochody mam że przód na bank był nie tknięty, ale patrząc wstecz to prawie każdy miał malowany choćby któryś błotnik przedni.

No co do hamulcy źle to ująłem, po prostu były świeże ale już widocznie przegrzane. Lecz hamulce w ST to ogólnie słaby temat i powszechnie to wiadomo.

To co jeszcze Don wymienił to są groszowe sprawy. Od ostatniego czasu i do nich głównie przyłożyłem rękę także taka sytuacja się już nie powtórzy. Jadę samochodem na trzepaki, wymieniam co jest do wymiany ( najczęsciej gumy stabilizatora po których trzeba robić zbieżność bo jest je cholernie ciężko wymienić ) i potem znowu jadę na trzepaki żeby mieć 100% pewności że jest tak jak ma być ( zdarzyło mi się ostatnio że diagnosta jeszcze jakąś jedną rzecz znalazł np sworzeń i znowu musiałem drugi raz robić zbieżność ). Więc niech nikt nie próbuje zarzucić że picuje samochody, bo staram się jak mogę aby były w takim stanie jakimi je opisuje co zresztą potwierdzi ktoś kto przyjedzie z forum oglądnąć.

mad
21-02-2014, 21:00
caqerr co Ty tak bronisz tego handlarzynę :hmm:

Bo w pewnych sprawach przeginacie.
Za cofnięcie przebiegu itd. jak najbardziej jest winny, ale uważajcie co piszecie i nie przeginajcie w drugą strone.


Nie pisz w liczbie mnogiej nie te czasy :hehe:, zawsze piszę co zauważę, nie piszę teorii wyssanych z palca, zresztą tu na forum też zdarzają się ulepy sprzedawane przez userów i forumowiczów którzy są po kilka lat na forum.

bishop
21-02-2014, 21:02
Zamykać czemu? Dobrze się to czyta. Zgadzam się z Norbi w 100%. Caqerr nie mówię że wszystkie auta Stefana są trefne. Po prostu wyszło w paru kwestiach że mija się z prawdą lub coś ukrywa. A My też komentujemy w międzyczasie auto DonMondeo więc chyba dział i temat dobry?

mad
21-02-2014, 21:04
Zamykać czemu?

Wystarczy że został zamknięty kultowy temat.

Tymek_88
21-02-2014, 21:26
http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-st220-krajowy-lpg-titanium-2002-CID5-ID52rGh.html#b706c8ebf5

gdzie sie podziały xenony??

linkgrabber
21-02-2014, 21:36
http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-st220-krajowy-lpg-titanium-2002-CID5-ID52rGh.html#b706c8ebf5

gdzie sie podziały xenony??

bez VIN i takiego zdjecia żeby bylo widac wlacznik świateł to nie wiadomo czy xenony powinny być czy nie.
Każdy zderzak sT ma spryski jesli o to chodzi.

Tymek_88
21-02-2014, 21:41
Bylem przekonany ze ST w wersji angielskiej nie mialy xenonow

linkgrabber
21-02-2014, 21:44
xenonow może nie miec tak jak pisalem ale spryski sa zawsze

Stfan
21-02-2014, 22:09
Odpisałem na PW. A STeki ogólnie zza granicy bywało ze ich nie miały, jak i grzanej przedniej szyby o ile dobrze nie raz widziałem.

mad
21-02-2014, 22:31
http://img07.tablica.pl/images_tablicapl/127940705_8_1000x700_ford-mondeo-st220-krajowy-lpg-titanium-2002-.jpg

Widać po fotelach że bardzo zadbany :hehe:

Pablo81
21-02-2014, 22:51
Od ostatniego czasu kiedy są te jadki na forum

od jakiego? bo jesteś na forum zaledwie nieco pół roku...

linkgrabber
21-02-2014, 22:54
chyba nawet nowe dywaniki som:hehe:

norbi333
21-02-2014, 23:15
gdzie wiem żeby zobaczyć ( sprzedający często chcieli mi czegoś nie powiedzieć, ale i tak wszystko zawsze wydusiłem znając temat od podszewki ). .
Piszesz .że znasz temat ST od podszewki,a nie widzisz złej poduszki ?:hmm:


bo nie pomyślałem że może ktoś zmienić poduche jeśli była potrzeba i kupić bez znaczka...porażka..
W 99% taka poduszka oznacza ,ze auto miało uszkodzony przód.I myślę,że jako znawca ST wiesz o tym doskonale


Auto zakupiłem 100% do jazdy, sprzedający wspominał coś o minimalnym zdarzeniu ( no i czujnik lakieru chyba 2 elementy wskazywał na powtórnie malowane ) ale mało kiedy się zdarza żeby samochód go za 10 lat nie miał. .Przy minimalnym uderzeniu poduszka raczej nie wystrzeli .Poza tym przedtem pisałeś ,ze auto w 100% idealne.Teraz ,że miało stłuczkę i dwa elementy malowane. Czyli miałem rację,że auto miało przód uderzony:hmm:


Obecnie takie samochody mam że przód na bank był nie tknięty, ale patrząc wstecz to prawie każdy miał malowany choćby któryś błotnik przedni.
.
Przecież nie twierdzę,że obecne auta masz po stłuczkach. I znowu pisałeś ,że zawsze miałeś auta idealne,a teraz wychodzi,że każde coś miało malowane.Czyli jest szansa ,ze po kolizji mniejszej lub większej




To co jeszcze Don wymienił to są groszowe sprawy.




Ostatnio w aucie było robione:
- wymiana przednich tarcz
- wymiana przednich klocków
- wymian świec zapłonowych
- wymienione łożyska w alternatorze
- uszczelnienie silnika (wymiana uszczelek od rozrządu i miski olejowej)
- wymiana paska wieloklinowego
- wymiana drążka kierowniczego prawego

Nie wiem czy są to takie groszowe sprawy:hmm:

adela
21-02-2014, 23:30
:beer::popcorn:

Stfan
22-02-2014, 00:23
Oj norbi norbi, wydajesz się być kumatym człowiekiem ( czasami ) a czytasz te moje posty no i na nie odpowiadasz jakbyś był po jakiejś libacji :jaja: czyt. bez zrozumienia, takie laptanie na siłę aby była odpowiedź ( nie nie odpuszczę, nie poddam się, odpowiem mu choćby to nie miało sensu, w sumie nie obchodzi mnie to ale nie mam nic do stracenia ) :jaja: heh to forum dostarcza mi rozrywki...

norbi333
22-02-2014, 00:47
Oj norbi norbi, wydajesz się być kumatym człowiekiem ( czasami ) .
Sorry,ale nie mierz innych swoją miarą


a czytasz te moje posty no i na nie odpowiadasz jakbyś był po jakiejś libacji :jaja: czyt. bez zrozumienia, takie laptanie na siłę aby była odpowiedź
Widzisz.Czytam dokładnie Twoje posty.Czytam również ze zrozumieniem.Inie jest to żadne łapanie za słówka tylko odpowiedzi na Twoje posty


( nie nie odpuszczę, nie poddam się, odpowiem mu choćby to nie miało sensu, w sumie nie obchodzi mnie to ale nie mam nic do stracenia ) ..
I znowu nie masz racji. Proponuję jeszcze raz od początku przeczytać swoje posty bardzo dokładnie. Najzwyczajniej raz piszesz tak za chwilę na ten sam temat już inaczej. Po prostu zwracam uwagę na Twoje nieścisłości w postach.


heh to forum dostarcza mi rozrywki...
Bardzo mnie to cieszy

boro
22-02-2014, 02:58
Czepiacie sie tego LPG. Jedni wola jezdzic na robie inni na benzynie. Jedni ciesza sie ograniczeniem kosztow jezdzac na LPG a innym przeszkadza to ze auto jest zasilane owym paliwem. Mi to przeszkadzalo strasznie wiec prosilem o usuniecie instalacji
Czepiam się, bo nie potrafisz podać sensownego uzasadnienia demontażu LPG. W czym przeszkadzała Ci instalacja LPG jeśli nie zamierzałeś jeździć na LPG?


Raz piszesz,że potrzebujesz kasy,a za chwilę ,ze wyrzuciłeś LPG ,bo stać Cię na paliwo
:up:




Sam przymierzam się do zakupu ST
Jak to się przymierzasz do zakupu skoro - jak wynika z podpisu - już go masz?

sova89 (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/31052-sova89)
http://www.mondeoklubpolska.pl/images/statusicon/user-offline.png
Model MKIII Silnik3.0 ST220 226 KM


Jeśli chodzi o LPG, Panowie dopuście czasem inny tok rozumowania i zastanówcie się. Są osoby które wolą ON i nigdy nie kupiliby PB, bywa również odwrotnie. A bywa też tak że ludzie nie chcą aby w ich samochodzie znajdowała się instalacja LPG (może argument o wykorzystywaniu mocy nie jest najlepszy, ale napewno nie jedyny).

Posiadanie instalacji LPG wiąże się z pewnymi niedogodnościami, chociażby: zmniejszona ilość miejsca w bagażniku, droższy przegląd czy ograniczenia w parkowaniu na parkingach podziemnych
Tak, ale to są argumenty przemawiające za niemontowaniem instalacji LPG, a nie za jej demontażem. Jeśli ktoś ma wstręt do LPG, to kupuje auto, które nigdy jej nie widziało, a nie demontuje istniejącej instalacji, bo to przecież bez sensu. A jeśli masz instalkę LPG, a nie chcesz jeździć na gazie, to przecież nikt Ci nie każe tankować LPG. Poza tym zdecydowanie łatwiej sprzedać takie auto z instalacją LPG niż bez niej.
No chyba, że instalacja LPG była marnej jakości co odbiło się na kondycji silnika...


Proponuję również moderatorom aby ogarnąć trochę ten wątek, bo jest tutaj mnóstwo nierzeczowych postów, które wprowadzają zamieszanie i utrudniają znalezienie jakiejkolwiek wartościowej informacji na temat pojazdów na sprzedaż. Przypominam że tytuł wątku to "Obejrzane ST" a nie "ST którego nie widziałem ale bym go nie kupił"
A niby co tu mają ogarniać? Od tego jest ten wątek, żeby ktoś nie wpadł na minę. Każde podejrzenie odstępstwa od reguły jest dla kupującego cenne, nawet gdyby potem okazało się, że ma logiczne uzasadnienie.


Przymierzam się do zakupu ST220 czy ktoś oglądał ten egzemplarz lub może powiedzieć coś na podstawie opisu lub fotek?
http://allegro.pl/mondeo-st220-salon...949035050.html

Przecież sam pytasz o opinie na podstawie opisu lub fotek i nagle masz pretensje, że ktoś opisuje auto, którego nie widział?



A co do STków STfan'a prawdopodobnie będę w Limanowej za tydzień, więc obejrzę:)

Masz tylko 25 km do Limanowej więc dziwne, że jeszcze tam nie podjechałeś...
Po dacie Twojej rejestracji można przypuszczać, że będą to same rodzynki, a Stfan płacze po sprzedaży każdego z nich... :hehe:

Czyżby sova89 to klon sprzedawcy - hobbisty z Limanowej? :hmm:


o właśnie nie każdy, bo największy krytyk śmiga sobie max kilkuletnim autkiem, więc dla niego każda przeróbka w samochodzie to znak, że auto walone, nie do jazdy i on by go nie kupił. No jasne, że nie..
Dziwne jest to, że krytykujesz osoby, które chcą ci pomóc w zakupie auta i zwracają uwagę na sprawy, na których się nie znasz. Bo przecież gdybyś się znał, to pewnie byś się tutaj nie zwracał o pomoc w zakupie ST220, prawda? A skoro sam wiesz lepiej, to po co prosisz tutaj o pomoc?




caqerr co Ty tak bronisz tego handlarzynę :hmm:

Bo w pewnych sprawach przeginacie.
Za cofnięcie przebiegu itd. jak najbardziej jest winny, ale uważajcie co piszecie i nie przeginajcie w drugą strone.
caqerr proszę Cię... Nie mów, że Ty nie wiesz tego co ja wiem... :hmm:


Jakbyś pooglądał aukcje Stfan to byś zauważył ,że każdy jego ST jest wizualnie robiony na 2FL... Auto wtedy nieziemsko zyskuje na wyglądzie. Pakiet chrom na przodzie robi robote


Jak się ma połapane to taka zabawa nie jest droga. A auto dużo zyskuje. Łatwiej sprzedać za dobrą cene wykładając nie wiele $. Proste

No i wszystko jasne po co i dlaczego...
Ciekawe czy te chromowane parapety to ori czy to tylko chromowane listwy ozdobne z Allegro za kilka złotych?

Akurat mnie ten chrom obecny na parapetach każdego ST220 sprzedawanego przez Stfan mocno razi, ale to kwestia gustu...


Ale tak, Wy w każdej modyfikacji widzicie przySTanek i auto klepane.
Co innego jeśli ktoś to robi dla siebie, a co innego jeśli ktoś to robi dla zamaskowania przygód lub dla sztucznego windowania ceny.


Znasz stan techniczny tego auta ? Oglądałeś go ? Dlaczego piszesz ,że to szrot ?

Rzeczywistego stanu technicznego nie zna nikt poza Stfanem. Wiemy tylko tyle, że skupuje uszkodzone auta za bezcen http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/53533-Obejrzane-St-220?p=2496888#post2496888, naprawia je, nie wspomina o tym w ogłoszeniach, nie ma żadnych rachunków na naprawy, nie ma żadnych faktur/paragonów na części, które rzekomo zostały wymienione (więc zapewne są to części używane, które w każdej chwili moga sie rozsypać), robi grille i parapety w chromie co by ładniej wyglądało, wywala katalizatory po czym sprzedaje je za podwójną cenę http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-infinity-jedyny-sprawdz-C32212528.html. Czasem jeszcze delikatnie skoryguje licznik do czego sam się przyznaje...



Od ostatniego czasu nie wypuszczam z ręki samochodu w którym coś jest do wymiany



Ostatnio w aucie było robione:
- wymiana przednich tarcz
- wymiana przednich klocków
- wymian świec zapłonowych
- wymienione łożyska w alternatorze
- uszczelnienie silnika (wymiana uszczelek od rozrządu i miski olejowej)
- wymiana paska wieloklinowego
- wymiana drążka kierowniczego prawego

:hehe:

Ale zawsze potem można napisać, że:

No co do hamulcy źle to ująłem, po prostu były świeże ale już widocznie przegrzane

albo, że wymianę zalecił mechanik:

A to że wymienił świece ( za które mu wróciłem 200zł ) i paski wartości kilku dych bo tak zalecił mu mechanik to świadczy że auto było do wkładu finansowego


Na początku sprawny był za 35tys jakieś 7-8msc temu. Właściciel zjechał z ceny bo nie stać go było na należyte przywrócenie życia temu rodzynkowi.
brave2010 jak już to za 15tys.
Niezły rodzynek, który wymaga przywrócenia do życia...


Nie miałem jakichś wielkich chęci o silniku wspominać
Patrząc od początku tej dyskusji na temat Twoich aut nie miałeś chęci wspominać o wielu innych rzeczach w sprzedawanych przez Ciebie autach...


I dla kolegi norbi333 taa, taki ze mnie "handlarz"
Żaden z ciebie handlarz... Po prostu taki hobbysta-sprzedawca. 8 sztuk ST220 sprzedanych, a cztery kolejne http://otomoto.pl/osobowe/?q=ST220&location[city]=Limanowa&location[type]=2 czekają w kolejce... I Ty piszesz, że nie zauważyłeś braku znaczka ST220 na kierownicy... :panna:


KAŻDY SAMOCHÓD ROBIĘ JAK DLA SIEBIE
Na używanych częściach???



heh to forum dostarcza mi rozrywki...
Cieszymy się z tego powodu.



xenonow może nie miec tak jak pisalem ale spryski sa zawsze
Wychodziły w ogóle ST220 bez ksenonów?

morhot
22-02-2014, 10:12
WOW, post na 4 ekrany!
Boro jesteś moim miszczem!



-------------------------
(dla czepialskich: umiem pisać po polsku) :hmm:

acid311
22-02-2014, 11:07
W Twoim ST obecnie jest przerobione, nie ma ori. Jest ok ale do oryginału daleko :skromny:[/QUOTE]
Ale to już nie moje auto i nowy właściciel przerabia je jak mu pasuje. Zaznaczam właściciel ,który robi sobie ,a nie na handel[/QUOTE]

No to teraz ja się wtrącę w tą dyskusję :) Oczywiscie kratki tylne są przerobione ale caqerr nie oszukujmy się jakbym nie powiedział ci że to sam robiłem to nawet nie widziałbyś różnicy między swoimi a moimi :zakrecony: z tego co sie orientuję to ori odblask jest plastikowy i wystaje minimalnie poza kratkę tak jak u nerona, a my niestety mamy tylko naklejki odblaskowe :skromny: trochę tańsza inicjatywa bo za 2 wyszło 150 zł a nie prawie 600 :red:

norbi333
22-02-2014, 11:25
caqerr nie oszukujmy się jakbym nie powiedział ci że to sam robiłem to nawet nie widziałbyś różnicy między swoimi a moimi :zakrecony:
:bigok:
Się znalazły oryginalne lampy tylne

linkgrabber
22-02-2014, 11:26
Wychodziły w ogóle ST220 bez ksenonów?

jakoś dużo pewnie ich nie było ale jak sam mialem diesla w pakiecie ST bez xenonow i szukalem zdjec ST też bez xenonów. No i byly takie. Nie udalo mi sie znalezc jedynie nigdy zderzaka bez spryskow

norbi333
22-02-2014, 11:43
Maga chyba był bez ksenonów

acid311
22-02-2014, 12:44
caqerr nie oszukujmy się jakbym nie powiedział ci że to sam robiłem to nawet nie widziałbyś różnicy między swoimi a moimi :zakrecony:
:bigok:
Się znalazły oryginalne lampy tylne

co lampy ??:hehe: bo jeszcze nie mysle za bardzo po wczoraj :boshe:

norbi333
22-02-2014, 14:58
caqerr nie oszukujmy się jakbym nie powiedział ci że to sam robiłem to nawet nie widziałbyś różnicy między swoimi a moimi :zakrecony:
:bigok:
Się znalazły oryginalne lampy tylne

co lampy ??:hehe: bo jeszcze nie mysle za bardzo po wczoraj :boshe:
Że znalazłem oryginalne lampy tylne w garażu:hehe:

acid311
22-02-2014, 15:01
caqerr nie oszukujmy się jakbym nie powiedział ci że to sam robiłem to nawet nie widziałbyś różnicy między swoimi a moimi :zakrecony:
:bigok:
Się znalazły oryginalne lampy tylne

co lampy ??:hehe: bo jeszcze nie mysle za bardzo po wczoraj :boshe:
Że znalazłem oryginalne lampy tylne w garażu:hehe:

ale mi sie moje obecne bardziej podobają :zakrecony: a do boxera chyba nie będą pasowały :hehe:

norbi333
22-02-2014, 15:09
caqerr nie oszukujmy się jakbym nie powiedział ci że to sam robiłem to nawet nie widziałbyś różnicy między swoimi a moimi :zakrecony:
:bigok:
Się znalazły oryginalne lampy tylne

co lampy ??:hehe: bo jeszcze nie mysle za bardzo po wczoraj :boshe:
Że znalazłem oryginalne lampy tylne w garażu:hehe:

ale mi sie moje obecne bardziej podobają :zakrecony: a do boxera chyba nie będą pasowały :hehe:
Spoko.

acid311
22-02-2014, 15:51
caqerr nie oszukujmy się jakbym nie powiedział ci że to sam robiłem to nawet nie widziałbyś różnicy między swoimi a moimi :zakrecony:
:bigok:
Się znalazły oryginalne lampy tylne

co lampy ??:hehe: bo jeszcze nie mysle za bardzo po wczoraj :boshe:
Że znalazłem oryginalne lampy tylne w garażu:hehe:

ale mi sie moje obecne bardziej podobają :zakrecony: a do boxera chyba nie będą pasowały :hehe:
Spoko.

norbi sprawdz poczte :hmm:

norbi333
22-02-2014, 17:01
norbi sprawdz poczte :hmm:
Sprawdzałem :hehe:

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/45966-ST-220-BY-NORBI333/page30

MAG
23-02-2014, 00:39
Maga chyba był bez ksenonów
Zgadza sie

Ogólnie na skandynawie ST nie miało w serii xenonów, ale spryski juz tak, bo to akurat (plus podgrzewane fotele) to standard każdego Mondeo na tamte rynkki

marcn24
27-02-2014, 17:25
Oglądał ktoś tego?
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-C32308657.html

cristoferec
27-02-2014, 18:18
Przebieg nierealny, zdjęcia podrasowane, ale i tak odcienie przedniego zderzaka i prawych drzwi pasażera rzucają się w oczy. Kierownica wyślizgana, w moim przy 190tyś wygląda lepiej. Popielniczka do wymiany :)
Ja bym sobie głowy nim nie zawracał.

GumaMK3
27-02-2014, 18:24
Odpuściłbym ze względu na ten przebieg:) Przy ~100 tyś ten fotel powinien wyglądać jak nowy. Tak samo mieszek.

Pablo81
27-02-2014, 18:26
Niby przebieg udokumentowany. ..

wyImprezowano z Galaxy S4

caqerr
27-02-2014, 18:30
Przy ~100 tyś ten fotel powinien wyglądać jak nowy.

Bajki.
Auto mogło jeździć krótkie odcinki np. po mieście. Ciągłe wsiadanie mogło wykończyć fotel. Mogła jeździć też osoba znacznej postury.
Mieszki też zależnie od stylu jazdy...
Swoją drogą przedni zderzak troszke zmaltretowany, od dołu porysowany. Łączenie też tak średnio, obstawiam ,że zaczepy są pourywane... :hehe:

marcn24
27-02-2014, 19:24
thx synek:) to tak tylko na podbicie tematu :P
Ciekawe z czym tam jeszcze przykolorował oprócz retuszowanych zdjęc
w sedanie, na "biało" w środku, całkiem spoko, a zderzak to kosmetyka i coś tam z tymi progami ;)

Witoldcwr
02-03-2014, 13:40
Witam, przeglądam tan temat od dłuższego czasu, wiem że ten samochód http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-C31947277.html już się tutaj pojawił, jednak nie było na jego temat żadnej odpowiedzi, cena jest nie najgorsza jak na st220 z dobrym(w teorii) gazem, nawet jeśli do ceny trzeba doliczyć vat, mam jednak spory kawałek do tego samochodu (jakieś 300-400 km). Moje pytanie brzmi czy ktoś może oglądał już ten egzemplarz, lub wie coś więcej na temat jego stanu technicznego, ogłoszenie wisi już od dłuższego czasu więc nie wiem czy to wina stanu auta, czy braku zainteresowania, w sumie wolałbym St nie w wersji kombi, ale wybór tych aut nie jest duży, więc jeśli jest kombi w niezłym stanie to czemu nie... Będę wdzięczny za odpowiedzi.

caqerr
02-03-2014, 16:28
Jak nie potrzebne kombi to poluj na hb/sedesa , warto. O wiele ładniejsza bryła, lepiej się prowadzi i wiadomo lżejsze jest = lepsze osiągi :)

Luky
02-03-2014, 21:04
W Warszawie jest bardzo ładne czarne kombi w białej skórze do wzięcia-jeśli Ci przebieg nie przeszkadza(250-260tys.km) to napisz do mnie na PW dam Ci namiar na właściciela.
Jeszcze nigdzie się nie ogłaszał. To jest drugi polift.Więc rocznik albo 2005 albo 2006.

MAG
04-03-2014, 11:12
... Przy ~100 tyś ten fotel powinien wyglądać jak nowy. Tak samo mieszek.
Jak kupowałem swojego, który miał wtedy 120tkm, to fotel wyglądał jeszcze gorzej ...

Na jasnej skórze bardzo szybko widać takie przetarcia, a jeszcze jak ktos jest troszkę "wiekszy", to lewy boczek fotela masz na 1000% mocno wytarty ...



Niedozwolona oferta.

cristoferec
05-03-2014, 19:56
Witam, przeglądam tan temat od dłuższego czasu, wiem że ten samochód http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-C31947277.html już się tutaj pojawił, jednak nie było na jego temat żadnej odpowiedzi, cena jest nie najgorsza jak na st220 z dobrym(w teorii) gazem, nawet jeśli do ceny trzeba doliczyć vat, mam jednak spory kawałek do tego samochodu (jakieś 300-400 km). Moje pytanie brzmi czy ktoś może oglądał już ten egzemplarz, lub wie coś więcej na temat jego stanu technicznego, ogłoszenie wisi już od dłuższego czasu więc nie wiem czy to wina stanu auta, czy braku zainteresowania, w sumie wolałbym St nie w wersji kombi, ale wybór tych aut nie jest duży, więc jeśli jest kombi w niezłym stanie to czemu nie... Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Widziałem to auto, ale dość pobieżnie i późnym wieczorem.
Wizualnie prezentuje się ładnie, nie miałem miernika, ale nic nie wskazywało, by w przeszłości był przystankiem.
Wymieniany był zderzak i lakierowany prawy błotnik (info od właściciela).
Mechanicznie niestety gorzej:
- zawieszenie tłucze niemiłosiernie,
- tylnych klocków i tarcz praktycznie brak,
- spory guz na oponie,
- grzanie fotela kierowcy nie działa,
- po odpalenie hałasuje i wpada w wibracje pasek pompy wody, (pompa raczej do wymiany),
- prawa strona silnika zapocona, (od spodu z informacji właściciela też się poci),
- biała maź na korku wlewu oleju w niewielkiej ilości, (optymistycznie wilgoć + krótkie odcinki, pesymistycznie wiadomo),
- wrażenia z jazdy dość słabe, na benzynie i na gazie zamulony, nie czułem przepaści między swoim 2,5V6, a powinienem.

A po otwarciu maski taki drut :)
http://www.fotoszok.pl/out.php/t1937835_img-3066.jpg (http://www.fotoszok.pl/show.php/1937835_img-3066.jpg.html)

Szkoda, bo fajne auto, a ktoś na nim niestety oszczędzał...

Witoldcwr
05-03-2014, 20:37
Koledze Cristoferec bardzo dziękuje za odpowiedź, była pomocna, ratowanie wszystkiego w St(silnik + zawieszenie + hamulce) nie będzie tanie więc ten egzemplarz sobie odpuszczę. Luky dziękuję również za odpowiedz na priv, niestety tamto kombi okazało się być poza moim zasięgiem na obecną chwilę :) Mam za to kolejny samochodzik do oceny (http://allegro.pl/ford-mondeo-st200-v6-3-0-kombi-i4033061694.html), ogłoszenie pojawiło się chwilę temu więc pewnie nikt tego samochodu nie oglądał, natomiast skoro sprzedawca serwisował w ASO pojazd od 11 lat to raczej na aucie nie oszczędzał i o nie dbał więc może to jakaś osoba z forum lub ktoś go zna i wie coś o tym egzemplarzu?? Pozdrawiam :)

guliwers
05-03-2014, 20:38
Zaoszczędzili 40 zł :-(

Wysłane z Galaxy S4 Kitkat

bishop
05-03-2014, 22:14
Całkiem ładnie wygląda. Gwarancja na lakier to duży plus. Ciekawi mnie brak przycisku wyłączania ESP koło podgrzewanych foteli.

Witoldcwr
05-03-2014, 23:10
No właśnie też zauważyłem brak przycisku ESP, nie wygląda żeby był wytarty albo coś, a kontrola trakcji w wyposażeniu jest wpisana, pytanie czy szły w ogóle te auta bez ESP?? Albo bez opcji jego wyłączenia ?? Wydaje mi się że nie, byłbym wdzięczny jakby ktoś potwierdził :)

WojtasS
06-03-2014, 01:20
pytanie czy szły w ogóle te auta bez ESP??

w każdym mondeo powyżej 2.5V6(włącznie) szły z esp, być może ktoś założył przycisk z wersji bez esp... tylko pytanie po co? :hmm:

janek05
06-03-2014, 12:12
cześć, mam zamiar zmienić samochód. W oko wpadło mi mondeo mk3 z jakimś mocnym silnikiem. Myślę, nad wersją ST 220, kawałek ode mnie pojawił się egzemplarz: http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-recaro-navi-xenon-C32386836.html
samochód chyba świeżo sprowadzony, więc pewnie nikt z forum go nie oglądał. Na zdjęciach wygląda bardzo ładnie, wyposażenie też fajne, dodatkowy plus, że nie był eksploatowany w Polsce. Jest ktoś z okolic z Lublina i mógłby ze mną obejrzeć dokładnie ten samochód? Oczywiście odwdzięczę się. :)

Witoldcwr
08-03-2014, 22:46
Witam, dzwoniłem do właściciela pojazdu z linku który wkleiłem poniżej wyjaśniła się kwestia braku przycisku ESP, natomiast dowiedziałem się iż na gwarancji malowane były drzwi (co w przypadku Mondeo mk 3 jest zrozumiałe) ale także maska oraz oba zderzaki, i teraz mam pytanie czy Ford w ramach gwarancji miał możliwość odświeżania lakieru albo czegoś takiego, tudzież borykał się z problemami z jakością lakieru poza rantami drzwi, ponieważ nie wiem jak to oceniać i czego szukać na tych elementach:) Jutro chciałem jechać obejrzeć samochód, ale tak jak mówię nie wiem czy zdarzało się że maskę też atakowała korozja lub inne przypadłości, oczywiście właściciel malowanie tych wszystkich elementów ma udokumentowane i do potwierdzenia w serwisie, więc jest to raczej pewne iż Ford robił to na gwarancji, pytanie dlaczego?? Będę wdzięczny za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam

Jakub
08-03-2014, 23:45
Maska mogła zostac lakierowana na skutek odprysków od kamieni. W moich oczach nie dyskwalifikuje to auta.

Marcinus_1
08-03-2014, 23:47
A zderzaki od przecierek parkingowych.

MAG
09-03-2014, 00:28
... Myślę, nad wersją ST 220, kawałek ode mnie pojawił się egzemplarz: http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-recaro-navi-xenon-C32386836.html
samochód chyba świeżo sprowadzony, więc pewnie nikt z forum go nie oglądał...



BEZWYPADKOWY! Wszystkie szyby są oryginalne!
Dlaczego z prawej strony drzwi przód i tył maja bardzo wyraźnie inny odcień lakieru?
Zderzak przedni zreszta też ...


OPŁACONE CŁO i VAT.
A co z akcyzą???

linkgrabber
09-03-2014, 00:29
A co z akcyzą???

to jest pewnie to "cło"

jeszcze trzeba pamietac o oplacie za recykling

MAG
09-03-2014, 00:43
W Warszawie jest bardzo ładne czarne kombi w białej skórze do wzięcia-jeśli Ci przebieg nie przeszkadza(250-260tys.km) to napisz do mnie na PW dam Ci namiar na właściciela.
Jeszcze nigdzie się nie ogłaszał. To jest drugi polift.Więc rocznik albo 2005 albo 2006.


Niedozwolona oferta.
Hmmm, czy Moderator zechciałby mi wytłumaczyć dlaczego w moim przypadku, takiego samego typu informacja jak ta którą napisał Luky, została inaczej potraktowana?

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:35 ----------


A zderzaki od przecierek parkingowych.
Nie oszukujmy się, ale na polskich drogach i szczegolnie przy polskich kraweżnikach bardzo łatwo pokiereszować zderzaki w ST - szczególnie przedni

Marcinus_1
09-03-2014, 00:46
Nie oszukujmy się,

Ale ja serio pisałem

janek05
09-03-2014, 00:56
... Myślę, nad wersją ST 220, kawałek ode mnie pojawił się egzemplarz: http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-recaro-navi-xenon-C32386836.html
samochód chyba świeżo sprowadzony, więc pewnie nikt z forum go nie oglądał...



BEZWYPADKOWY! Wszystkie szyby są oryginalne!
Dlaczego z prawej strony drzwi przód i tył maja bardzo wyraźnie inny odcień lakieru?
Zderzak przedni zreszta też ...


mogły być ponownie lakierowane, ponieważ jak wiadomo w mondeo na progach na drzwiach lubi pojawiać się rdza.

linkgrabber
09-03-2014, 00:59
ponieważ jak wiadomo w mondeo na progach na drzwiach lubi pojawiać się rdza.

nie w każdym, po II lifcie już tego nie ma ;)


Ale tak jak pisali poprzednicy to nic poważnego to co było robione i skoro było robione w serwisie to na pewno nikt nie płaciłby za składanie auta z kilku ;)

boro
09-03-2014, 01:31
Maska mogła zostac lakierowana na skutek odprysków od kamieni
A zderzaki od przecierek parkingowych. Kolega chyba pytał o możliwość polakierowania tych elementów z tytułu gwarancji. Plastikowe zderzaki raczej nie korodują... :)


Auto mnie kosztowało z kompletem napraw lekko ponad 32 tys.
A teraz już 23500 do negocjacji? :wow:
http://allegro.pl/ford-mondeo-mkiii-st220-lift-pilne-negocjuj-i4032463376.html



Ja chętnie zwrócę koszta wymiany UPG ale kupujący nawet mnie o tym nie poinformował a informował mnie o wszystkich rzeczach, ponadto wiem że była 100% sprawna gdy auto było u mnie, ale podejrzewam jaki incydent mógł przyczynić się do jej stanu - tyle że to za kadencji nie mojej, a nabywcy - miałem z nim kontakt nonstop.
Hmm... Czyżby jednak UPG? :hmm:

Bo chyba coś musi być na rzeczy skoro nawet poprzedni właściciel - jakby nie było handlarz - nie chce odkupić tego rodzyna (i to doinwestowanego jeszcze dodatkowo na kilka tys. zł zaraz po zakupie przez nowego właściciela) za dobrych kilka tysięcy zł mniej niż go sprzedał dwa miesiące wcześniej.

bishop
09-03-2014, 10:26
wyjaśniła się kwestia braku przycisku ESP
A tak z ciekawości co jest przyczyną braku?

radekkaras
09-03-2014, 14:50
wyjaśniła się kwestia braku przycisku ESP
A tak z ciekawości co jest przyczyną braku?

Witam Klient który brał autko w salonie w Katowicach zażyczył sobie ESP bez możliwości wyłączania.Najważniejsze jest to że do przycisku dochodzą kable i w każdej chwili można założyć podwójny tak jak kolega pisał wyżej koszt używki 40zł a nowy 175zł.

brave2010
09-03-2014, 20:05
No wlasnie moze niech Stfan sie wypowie czemu nie chce odkupic tego ulepca wypuszczonego ze swojej mega pimp my ride stajni ST...Hellooo:zakrecony:

Stfan
09-03-2014, 20:42
Nie zastanawiał bym się ani chwili gdyby nie fakt takiego przestoju, dzwonią, piszą a nikt konkretny :zakrecony:

brave2010 nie mierz innych wozów miarą swojego bo mu z pewnością od groma brakuje do tego DonMonde'a.

adela
09-03-2014, 20:56
A teraz już 23500 do negocjacji?

Zadzwoń, podaj swoją cenę a może się dogadamy!!!

:boshe:

Pucek_TM
09-03-2014, 21:10
Ciekawe czy jak dam 5 tys. i flaszke to się dogadamy :D
Aha. I pytanie mam. Czy w St-ekach listwy były opcją dodatkową? Bo jedne mają, drugie nie.

caqerr
09-03-2014, 21:19
Ciekawe czy jak dam 5 tys. i flaszke to się dogadamy


:boshe:

adela
09-03-2014, 22:01
Dajcie spokój..

Jakiś wałek tam jest... już sam nie wiem..

cristoferec
10-03-2014, 17:26
Nie zastanawiał bym się ani chwili gdyby nie fakt takiego przestoju, dzwonią, piszą a nikt konkretny
Po co przepłacać jak można kupić szrota w okazyjnej cenie i na remont zostanie.
Jaki sens ma zakup za wygórowaną cenę + remont silnika ? Dziwisz się, że nie ma "konkretnych" klientów, a może naiwnych ?


brave2010 nie mierz innych wozów miarą swojego bo mu z pewnością od groma brakuje do tego DonMonde'a.
Sprzedajesz auto, nabywca je remontuje po czym wystawia 2 mieś. później ze stratą prawie 10 tyś, a Ty dalej podtrzymujesz, że auta od Ciebie to pewniaki. Nic tylko brać w ciemno.

meru
10-03-2014, 18:14
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-C31991417.htmlPanowie co sądzicie o tym mondeo st możne ktoś go oglądał

Stfan
10-03-2014, 19:12
...że auta od Ciebie to pewniaki. Nic tylko brać w ciemno.

Tylko to zdanie napisałeś zgodne z rzeczywistością, widzisz, jak się postarasz i wysilisz to można :zakrecony:

Jak jego auto jeszcze będzie, a sprzedam w międzyczasie jakieś swoje to po niego pojade bo wiem że pewniak jak każdy inny, prosta sprawa :skromny: A że w to nie wierzysz i bawisz się w formułowego trola to już trudno. Tacy też muszą żyć...

marcn24
10-03-2014, 19:16
chciałem jechac do Limanowej po srebrnego kombi, ale kupiłem inne :D to było mniej więcej pare dni po tym gdy DonMondeo kupił czarnego, a tu teraz taki fikus.
djdeejayf był u Ciebie

Stfan
10-03-2014, 19:25
chciałem jechac do Limanowej po srebrnego kombi, ale kupiłem inne :D to było mniej więcej pare dni po tym gdy DonMondeo kupił czarnego, a tu teraz taki fikus


Jaki fikus ? Byłbyś w 100% zadowolony bo to jak na srebrny kolor bardzo uchowany egzemplarz co zresztą potwierdził tu wypowiadając się jeden formułowicz z Sącza który go oglądał i nim jeździł. Idzie jak burza i nie jest w ogóle zniszczony.

linkgrabber
10-03-2014, 20:16
każdy Twój jest jak z igły ;) o żadnym nie pisałeś, że jest cos do roboty :hehe:

Stfan
10-03-2014, 20:34
Nie każdy, tak nie mówiłem. Przyjedzie jakiś formułowicz w tym tyg chyba to zda relacje, bo wczoraj miał być ale ja nie dałem rady. No i chętnie wpadłbym na jakiegoś spota STfanów :)

cristoferec
10-03-2014, 21:42
No i chętnie wpadłbym na jakiegoś spota STfanów
Zabawny gość z Ciebie. Po co miałbyś wpaść, wciskać ludziom kit ?

Może zaczniesz organizować spoty dla handlarzy, będziecie sobie opowiadać kto wcisnął ostatnio największego gniota i najwięcej zarobił, myślę, że mógłbyś zostać faworytem :)

Pucek_TM
10-03-2014, 21:50
Ostatnio czytałem, że jak auto jest w lichym stanie to nie warto zaniżać ceny, bo niska odstrasza, a jak są odpowiednie pieniądze za odpowiedni egzemplarz to nie odstrasza się potencjalnych nabywców :) No i potem są. Super perełki, które się psują. No ale drogi był, to miałbyć dobry :)

meru
11-03-2014, 17:00
co sądzicie o tym egzemplarzu ST http://img04-otomoto.sogastatic.pl/C31991417_1.jpg
link do ogłoszenia http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-C31991417.html

Stfan
11-03-2014, 20:02
PO zużyciu na zdjęciach - przebieg raczej realny. Do auta trzeba doliczyć 3k opłat i z może tysiąc wejściowego ( oleje, żarniki itp ). WIęc cena taka normalna raczej, czarny jest więc nie widać na oko czy coś malowane czy nie. Trzeba zabrać czujnik lakieru i jechać, oglądać czy silnik równo pracuje /się wkręca i czy z zawiasu jakieś stuki nie dochodzą itd.
Poza tym samochód się prosi wizualnie o drugi lift i ciemną szybę bo wygląda ohydnie.

Pacoo
11-03-2014, 23:42
PO zużyciu na zdjęciach - przebieg raczej realny. Do auta trzeba doliczyć 3k opłat i z może tysiąc wejściowego ( oleje, żarniki itp ). WIęc cena taka normalna raczej, czarny jest więc nie widać na oko czy coś malowane czy nie. Trzeba zabrać czujnik lakieru i jechać, oglądać czy silnik równo pracuje /się wkręca i czy z zawiasu jakieś stuki nie dochodzą itd.
Poza tym samochód się prosi wizualnie o drugi lift i ciemną szybę bo wygląda ohydnie.


Bo ST bez 2 liftu nie może się podobać... po prostu zgroza.

linkgrabber
12-03-2014, 00:08
Bo ST bez 2 liftu nie może się podobać... po prostu zgroza.

ale jak kupi handlarz i sam przerobi to już jest super :up:

Stfan
12-03-2014, 00:34
No a nie ? chyba że potrafisz opcje czary_mary bez przeróbek :hmm:

Pacoo akurat srebrnego koloru to nie dotyczy bo jakikolwiek chrom przy tym kolorze to zbędny wydatek, ale chyba żaden z uszczypliwych was nie powie że czarny czy jakikolwiek inny kolor lepiej wygląda bez chromów? To jak audi bez grilla - podstawa :skromny:

Tak poza tematem - czy ktoś z was widział na żywo to? - http://allegro.pl/mondeo-mk3-03-07-nakladki-na-lusterka-chrom-stal-i3962628588.html

Pytam bo bym to na czarne STeki kupował, właśnie w audi s-line dobrze to wygląda jak jest pakiet, ale nie wiem czy ta nakładka to nie jakaś wiocha by była, że odstaje czy cuś?

boro
12-03-2014, 00:40
Poza tym samochód się prosi wizualnie o drugi lift i ciemną szybę bo wygląda ohydnie.
Moim zdaniem do charakteru ST220 totalnie nie pasują wszelkie chromowane dodatki w stylu grila czy parapetów. Zwykłe MKIII można sobie przerabiać wedle gustu, ale do ST220 chromy pasują jak wół do karocy... Nie róbmy choinki z auta jakby nie było o sportowym charakterze...

---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:35 ----------


Pacoo akurat srebrnego koloru to nie dotyczy bo jakikolwiek chrom przy tym kolorze to zbędny wydatek, ale chyba żaden z uszczypliwych was nie powie że czarny czy jakikolwiek inny kolor lepiej wygląda bez chromów?

Nieśmiało powiem, że dla mnie lepiej... W tym ST220 z linka wyżej nic bym ruszał. MKIII to nie jest Rolls Royce, żeby bił po oczach chromami...

brave2010
12-03-2014, 01:37
Nie zastanawiał bym się ani chwili gdyby nie fakt takiego przestoju, dzwonią, piszą a nikt konkretny :zakrecony:

brave2010 nie mierz innych wozów miarą swojego bo mu z pewnością od groma brakuje do tego DonMonde'a.
Masz racje dlatego swoim nie jezdze tylko na niego patrze.

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:22 ----------



PO zużyciu na zdjęciach - przebieg raczej realny. Do auta trzeba doliczyć 3k opłat i z może tysiąc wejściowego ( oleje, żarniki itp ). WIęc cena taka normalna raczej, czarny jest więc nie widać na oko czy coś malowane czy nie. Trzeba zabrać czujnik lakieru i jechać, oglądać czy silnik równo pracuje /się wkręca i czy z zawiasu jakieś stuki nie dochodzą itd.
Poza tym samochód się prosi wizualnie o drugi lift i ciemną szybę bo wygląda ohydnie.


Bo ST bez 2 liftu nie może się podobać... po prostu zgroza.

Widocznie pimp my ride stajnia ST Stfana ma teraz wiecej ulepcow w drugim lifcie albo zrobionym na wlasna reke 2 lift ...jak znajda sie frajerzy to potem fajne beda te z pierwszym liftem.

---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:29 ----------



Poza tym samochód się prosi wizualnie o drugi lift i ciemną szybę bo wygląda ohydnie.

Co w nim ohydnego??:boshe:..wyglada na...Mondeo...moze lepiej od razu agrotuning dorzucic to wtedy bedzie ok?

caqerr
12-03-2014, 02:02
Tak poza tematem - czy ktoś z was widział na żywo to? - http://allegro.pl/mondeo-mk3-03-07-n...962628588.html

Taa, ja widziałem.
Na Śląsku typek ma w mk3 po 2fl. Pełny pakiet chrom... Jakąś te lusterka to już przesada...

bishop
12-03-2014, 08:02
Moim zdaniem do charakteru ST220 totalnie nie pasują wszelkie chromowane dodatki w stylu grila czy parapetów. Zwykłe MKIII można sobie przerabiać wedle gustu, ale do ST220 chromy pasują jak wół do karocy... Nie róbmy choinki z auta jakby nie było o sportowym charakterze...
W końcu jakiś normalny :D:D. Zgadzam się w 100%. Ja mam czarnego St bez żadnych dodatków (pierwszy lift) i uważam że o wiele lepiej wygląda bez chromu. Kwestia gustu. Gdybym miał chrom fabrycznie zamontowany to bym pewnie zostawił. Ale dodawanie na własną rękę jak dla mnie jest bezsensu.

Stfan
12-03-2014, 11:09
To się chyba już nazywa rzecz gustu.

brave2010 cały pakiet chrom można zdemontować w 10min. Wszystkie zawsze oryginalne klamki lampy czy grill dodaje z samochodem. Ale z doświadczenia wiem że z pakietem auto dużo bardziej przykuwa wzrok i wydaje się być takie nowsze/droższe. I nie podpisujcie tu niczego, po prostu mi się tak podoba i już - w końcu każde auto robie jak dla siebie dlatego w środku też zawsze lądują dodatki pakietowe typu podstópek :skromny:

morhot
12-03-2014, 12:38
I ciemne szyby zawsze lądują, co nie każdemu się podoba. Ale rzecz gustu, jeden nie wyobraża sobie auta bez ciemnych szyb, drugiemu kojarzą się tylko z rozp... Civiciem :zakrecony:

Luky
12-03-2014, 12:59
Stfan pytałeś wielokrotnie czy odbywają się jakieś zloty/spoty STków...Masz okazję zaprezentować swoje auta w Warszawie. Organizuję spot 22 marca (sobota)-szczegóły znajdują się w dziale Spoty. Zapraszam wszystkich posiadaczy STejków:)

Przemo1903
15-03-2014, 00:17
Auto mnie kosztowało z kompletem napraw lekko ponad 32 tys.
A teraz już 23500 do negocjacji? :wow:
http://allegro.pl/ford-mondeo-mkiii-st220-lift-pilne-negocjuj-i4032463376.html

Teraz już 22000 i nadal do negocjacji, szok...

cristoferec
15-03-2014, 15:58
Teraz już 22000 i nadal do negocjacji, szok...
To świadczy, że nie należy kupować ST w zawyżonej cenie i do remontu od "pewnego sprzedawcy".
Był kiedyś PewniakJakub, a teraz mamy następcę - PewniakaStfana ;)
Gaz zdemontowany, a przecież z gazem sprzedałby się szybciej, ale jak instalacja była złomem to nie dziwne, że poszła do kosza.
Na tych kołpakach i z historią tabu to może za 15tyś. się sprzeda, może.
Nie rozumiem DonMondeo, jeżeli ten ST to tykająca bomba to dlaczego nie odstąpi od umowy kupna sprzedaży ? Dobry rzeczoznawca i kawa na ławę. Dziwne to niestety.

caqerr
15-03-2014, 18:48
Człowieku, skąd Ty bierzesz te wnioski ? Rzygać mi się chce jak to czytam :boshe:
Jakbyś potrenował czytanie ze zrozumieniem to byś wiedział dlaczego LPG było zdemontowane. Nie chodziło tu o jego jakość a o uprzedzenie DonMondeo do gazu :boshe:
I to było warunkiem kupna jak DonMondeo pisał -> kupuje ale po zdemontowaniu gazu. Ale oczywiście Ty wiesz lepiej, tak ?
Jego stan też lepiej znasz, nie ? Widziałeś auto ? Jeździłeś ? Skąd wiesz ? Kolejny wróżbita maciej ?
Jesteś z wawy, podejdź. Oglądnij. I dopiero potem pisz. Szkoda mi słów na te Twoje "żałosne" wypowiedzi :boshe:

Miecio99
15-03-2014, 20:14
Czy ktoś może oglądał tego STka? http://otomoto.pl/ford-mondeo-C32522640.html

cristoferec
15-03-2014, 21:31
Człowieku, skąd Ty bierzesz te wnioski ? Rzygać mi się chce jak to czytam
Jakbyś potrenował czytanie ze zrozumieniem to byś wiedział dlaczego LPG było zdemontowane. Nie chodziło tu o jego jakość a o uprzedzenie DonMondeo do gazu
I to było warunkiem kupna jak DonMondeo pisał -> kupuje ale po zdemontowaniu gazu. Ale oczywiście Ty wiesz lepiej, tak ?
Jego stan też lepiej znasz, nie ? Widziałeś auto ? Jeździłeś ? Skąd wiesz ? Kolejny wróżbita maciej ?
Jesteś z wawy, podejdź. Oglądnij. I dopiero potem pisz. Szkoda mi słów na te Twoje "żałosne" wypowiedzi
Oczywiście gaz ściągam, bo nie lubię - a pewnie Prins siedział.
Chce kupić diesla, bo żonie dźwięk się podoba - a że jestem w plecy (jak dobrze pójdzie) 10tyś to nie szkodzi.
caqerr zlituj się, ministrantem nie byłem i w takie historie nie wierzę.
Bardzo chętnie bym pojechał go kupić, nie zobaczyć, ale po co, żeby się przekonać, że auto ma skopany silnik ? - szkoda mi czasu.

caqerr to jest forum i piszę co uważam, a że Ty uważasz moje wypowiedzi za żałosne to nie czytaj, ja się nie będę doszukiwał sensu w Twoich.
To jest forum i jak jest pewna historia auta to wszyscy wiedzą, a jak jest rzeźba to nikt nic nie wie, no cóż.

Rzeczywiście, kilka stron tematu wystarczy, odpuszczam, każdy już myśli co myśli.

caqerr
15-03-2014, 22:58
Oczywiście gaz ściągam, bo nie lubię - a pewnie Prins siedział. Chce kupić diesla, bo żonie dźwięk się podoba - a że jestem w plecy jak dobrze pójdzie 10tyś to nie szkodzi.
cagger zlituj się, ministrantem nie byłem i w takie historie nie wierzę.

Po pierwsze, ja Ciebie szanuje - Ty mnie też szanuj. W Twojej wypowiedzi co chwile przekręcasz mojego nicka.
Po drugie... Co Ci poradzę ,że taki kupujący ? Kto Ci mówi byś kupował ? Podjedź i zobacz tego ST i zweryfikuj to co o nim wiesz! A nie bawisz się we wróżbitę.
Po trzecie - owszem. To jest forum, każdy pisze co mu się podoba. Ale jeśli kogoś oczerniasz/jego samochód to trzeba mieć na to poparcie a nie "ministrantem nie byłem i w takie historie nie wierzę". Co kogo obchodzi kim byłeś ? Szkoda czasu na osobiste wycieczki.

cristoferec
16-03-2014, 00:52
Święta prawda to co mówisz Piotrze, szanujmy się i nie dajmy sobie wciskać kitu ;)

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

I tak przy okazji - FORUM TO NIE OTOMOTO, na forum powinno być "jakieś tam" zaufanie, a nie zagadki...

boro
16-03-2014, 02:50
Człowieku, skąd Ty bierzesz te wnioski ? Rzygać mi się chce jak to czytam :boshe:
Jakbyś potrenował czytanie ze zrozumieniem to byś wiedział dlaczego LPG było zdemontowane. Nie chodziło tu o jego jakość a o uprzedzenie DonMondeo do gazu :boshe:
I to było warunkiem kupna jak DonMondeo pisał -> kupuje ale po zdemontowaniu gazu
Wierzysz w to co napisałeś?


Specjalnie zdjąłem instalacje LPG aby w pełni wykorzystywać moc tego auta
Przecież po to m.in. montuje się LPG - żeby ciężkiej nogi nie ograniczało zbyt wysokie spalanie Pb.
To byłby chyba pierwszy przypadek kiedy ktoś kupuje auto z instalacją LPG po czym każe ją zdemontować sprzedającemu i zostawia mu ją w prezencie...

Uprzedzenie do gazu powiadasz... Jest jakiś przymus tankowania LPG jeśli ma się instalkę, a nie chce się jeździć na gazie? Trzeba ją koniecznie demontować jeśli nie chce się tankować LPG?

tak na marginesie @caqerr, to przecież jeszcze niedawno sam miałeś wątpliwości co do ściągnięcia LPG :

Co do DonMondeo
Wyśmiemasz LPG, mówisz ,że chcesz czyste noPB. Ok, rozumiem. Twoja decyzja, Twoje auto. Ale po co chcesz potem odkupować tą instalacje LPG ?
Jak już spalanie przebolałeś to kolejny argument : bo drogi są słabe i mi szkoda auta ...
Arek jesteś dorosłym facetem a te argumenty i zachowanie...

Wiec skąd ta nagła zmiana kursu?


Jego stan też lepiej znasz, nie ? Widziałeś auto ? Jeździłeś ? Skąd wiesz ? Kolejny wróżbita maciej ?
Jesteś z wawy, podejdź. Oglądnij. I dopiero potem pisz. Szkoda mi słów na te Twoje "żałosne" wypowiedzi :boshe:
A Ty je oglądałeś, że tak nagle zacząłeś negować wypowiedzi kolegi @cristoferec?


To jak zaślepiłeś otwory po wtryskiwaczach?

Instalacja była ściągana na moją prośbę rzez Damiana. Nie wiem co się działo z kolektorem, nie pytałem.

Kolektor w który były wwiercone wtryski jest nowy, niezaślepiony.
A skąd wiesz, że kolektor jest nowy???
Jak widać masz lepsze info niż sam właściciel... Ciekawy jestem skąd to wiesz? :hmm:
Jeśli wiesz, że kolektor był nowy, to może wiesz również dlaczego kierownica jest bez znaczka ST220? :hehe:

caqerr
16-03-2014, 09:05
Wierzysz w to co napisałeś?

Czy wierze :niewiem: Ale taką informacje otrzymałem.



Wiec skąd ta nagła zmiana kursu?

Jaka zmiana ? :niewiem:
Wszyscy tutaj najwięcej wiedzą przez internetowe kabelki a żaden 4 liter nie ruszy żeby obejrzeć.
A to co DonMondeo wypisuje to już inna bajka... Przez to wszystko narobił ładny zamęt. I fakt argumenty typu "żona woli pomruk dizelka" są śmieszne :facepalm:
Ale każdy opisuje to auto a nawet nie był oglądać. Mamy pełno osób z wawy - niech ktoś :ass: podjedzie i obejrzy. I potem będziemy mogli pisać do woli. Bo na razie to są Wasze podejrzenia, które mogą się mijać GRUBO z prawdą. Ale fachowcy po zdjęciach poznają, nie ?



A Ty je oglądałeś, że tak nagle zacząłeś negować wypowiedzi kolegi @cristoferec?


A czy ja opisuje jego stan ? Nie. I nikt nie powinien tego robić bez oglądania. Zwłaszcza w tym stopniu. Obejrzycie -> ciśnijcie do woli jak coś znajdziecie.
Ale znowu się powtórzę, internetowi fachowcy :facepalm: NIGDZIE nie opisywałem stanu auta poza kolektorem który był włożony z auta bez instalacji LPG.



A skąd wiesz, że kolektor jest nowy???
Jak widać masz lepsze info niż sam właściciel... Ciekawy jestem skąd to wiesz?
Jeśli wiesz, że kolektor był nowy, to może wiesz również dlaczego kierownica jest bez znaczka ST220?


Ciekawość to pierwszy stopień do piekła... ;)
Jakbym tylko coś wiedział o poduszce to bym napisał... :skromny:

mad
16-03-2014, 11:57
Auto mnie kosztowało z kompletem napraw lekko ponad 32 tys.
A teraz już 23500 do negocjacji? :wow:
http://allegro.pl/ford-mondeo-mkiii-st220-lift-pilne-negocjuj-i4032463376.html

Teraz już 22000 i nadal do negocjacji, szok...

Już masz 20500 :zakrecony:

guliwers
16-03-2014, 12:06
Nie widzicie że pilne ;D

Luky
16-03-2014, 19:56
Panowie z tego co wiem,to wcale nie jest auto "mina" nie była tam robiona żadna uszczelka pod głowicą. Jestem w szoku ,że Don Mondeo tak zjechał z ceną-musi mieć "nóż na gardle" raczej w prywatnym życiu niż coś autem nie tak.
Moim zdaniem przy tej cenie to jak ktoś szuka STka to już warto się mocno tym autem zainteresować.

Auto po zakupie serwisował mój przyjaciel Paolo(klubowy mechanik) i z tego co wiem co było przy tym aucie robione to wymiana uszczelek (pod rozrządem,miski olejowej),bo się pocił-nic poważnego, mata grzewcza fotela,coś tam z alternatorem i bodajże wymienił wahacze i zwrotnice ,bo autko trochę ściągało.

Jeśli ktoś szuka STka w kombi to niech kontaktuje się bezpośrednio z Don Mondeo-chłopaczyna nie dość,że kupił za grube pieniądze ,po zakupie doinwestował auto,to teraz sprzedaje z ogromną stratą.

Nie znam Arka osobiście(tyle co przez telefon rozmawialiśmy i mamy wspólnego mechanika)-ale przy takim założeniu przyczyną tak niskiej ceny nie jest na pewno problem z autem.

Zostawmy już jego temat,bo nie znamy szczegółów ...

Jeśli ktoś będzie zainteresowany jego autem,mogę pomóc w oględzinach - mieszkamy na sąsiednich dzielnicach Warszawy,ale proponowałbym kontaktować się bezpośrednio z nim.

Przy tej cenie auto warte obejrzenia i sprawdzenia.

Dziadzia
16-03-2014, 21:35
Ale sobie jazdy robicie,a już z tym demontazem tego dziadostwa(lpg) to jakaś granda. Zdemontować i chwała mu za to. Jak chcecie St gazowac to se rowery kupcie jeszcze taniej bedzi:D:D:D

cristoferec
17-03-2014, 00:42
Ale sobie jazdy robicie,a już z tym demontazem tego dziadostwa(lpg) to jakaś granda. Zdemontować i chwała mu za to. Jak chcecie St gazowac to se rowery kupcie jeszcze taniej bedzi
Siedzę i myślę jak tu kuchenkę gazową na benzynę przerobić, bo normalnie zupę na gazie gotować to obciach ;)
Jedni wspomagają Państwo drudzy wolą wydawać kasę na ciekawsze cele, mamy wolność.
Proponuję kupić 5,7 Hemi i jeździć na benzynie jak ktoś lubi.

adela
17-03-2014, 01:30
Panowie z tego co wiem,to wcale nie jest auto "mina"

Nie znam Arka osobiście(tyle co przez telefon rozmawialiśmy

:hehe:

---------- Post added at 00:30 ---------- Previous post was at 00:29 ----------




Auto mnie kosztowało z kompletem napraw lekko ponad 32 tys.
A teraz już 23500 do negocjacji? :wow:
http://allegro.pl/ford-mondeo-mkiii-st220-lift-pilne-negocjuj-i4032463376.html

Teraz już 22000 i nadal do negocjacji, szok...

Już masz 20500 :zakrecony:

Nie no.. jeszcze chwila i sam go kupię :panna:

:hehe:

Szogun
17-03-2014, 09:23
I tak przy okazji - FORUM TO NIE OTOMOTO, na forum powinno być "jakieś tam" zaufanie, a nie zagadki...
Heh - kilkukrotnie dokonywałem transakcji za pośrednictwem forum, jedna przebiegła w 100% pomyślnie, pozostałe nie.
Niestety po tych doświadczeniach jestem zdania że jednak lepiej na allegro/otomoto.
Ponadto...

Nie no.. jeszcze chwila i sam go kupię
Kolega ma zdaje się wprawę w sprzedawaniu aut (takie ładne zdjęcia nawet robi) które nie do końca są takie jakie się wydają być...nieprawdaż? Jaki to był wtedy lament że (nawet na obcych forach) czepiają się i mieszają z błotem...

Przekopałem 20 stron tego tematu i czuje się jakbym się zapisał do gimnazjalnego klubu - jest gość który auto sprzedał, jest ten który kupił kontra reszta świata.
Nie umniejszam tutaj absolutnie poziomu wiedzy na temat ST2x0, ale czy któryś z Was widział auto na żywo? Dywagujecie jak przekupy na targu bo nie ma znaczka na poduszce, bo to pewny znak że auto jest składane z pięciu, a to że właściciel zdjął LPG to w ogóle zbrodnia niesłychana....

Sorry, ale obiektywnie Panowie oportuniści - wyglądacie jak typowi internetowi napinacze, ze sporym zapleczem wiedzyogólnie z zerową wiedzą nt egzemplarza nad którym się pastwicie.


Nomen omen z tego co pamiętam sprawa Mondeo kolegi adela została ekspresowo zamieciona pod dywan i nie było możliwości by przez 40 stron wątku wieszać na nim psy...

adela
18-03-2014, 13:01
Kolega ma zdaje się wprawę w sprzedawaniu aut (takie ładne zdjęcia nawet robi)

Dzięki za uznanie :hehe:


które nie do końca są takie jakie się wydają być...nieprawdaż?

Nie, nie prawda gdyż ponieważ nie widziałeś żadnego mojego auta na żywo a sam napisałeś:


z zerową wiedzą nt egzemplarza nad którym się pastwicie.

-------


Nomen omen z tego co pamiętam sprawa Mondeo kolegi adela została ekspresowo zamieciona pod dywan i nie było możliwości by przez 40 stron wątku wieszać na nim psy...

Ileż ja ma współczucia dla Ciebie :rotfl:

Netoper
18-03-2014, 13:49
Kolego Szogun, po to jest ten temat aby w nim opisywać właśnie jakieś zauważone usterki, nieścisłości, czy jakieś nie zrozumiałe z punktu logiki czy techniki działania przy aucie itp,
Chyba nikt z forum nie jeździ i nie sprawdza każdego auta o które jest na forum zapytanie.
Tu jest wstępna ocena danego auta, i w większości przypadków te wstępne oceny, zarówno pozytywne jak i negatywne się potwierdzały jak ktoś jednak w realu sprawdzał omawiane auto.
A że trafiają się kontrowersyjne przypadki, to niestety tego nie da się uniknąć
Natomiast w swoich wypowiedziach tak zmieniasz zdanie, że sam tworzysz dodatkowe kontrowersje i przebija z nich bronienie jedynej, według Ciebie, opcji. W dodatku usiłujesz jeszcze robić jakieś niezrozumiałe podjazdy osobiste.


Heh - kilkukrotnie dokonywałem transakcji za pośrednictwem forum, jedna przebiegła w 100% pomyślnie, pozostałe nie.
Szkoda, że ani razu żeś o tym nie poinformował kogoś z ekipy technicznej aby pomóc w rozwiązaniu problemu, tylko teraz tak ni z gruszki ni z pietruszki podajesz informacje które możliwe że są prawdziwe, ale i też możliwe że są jedynie po to aby wprowadzać kontrowersje.

Więc proszę abyś przystopował z takim podejściem, a skupił się na faktycznej pomocy, bo po to jest forum aby sobie pomagać a nie skakać do gardeł.

boro
19-03-2014, 23:40
Nie umniejszam tutaj absolutnie poziomu wiedzy na temat ST2x0, ale czy któryś z Was widział auto na żywo? Dywagujecie jak przekupy na targu bo nie ma znaczka na poduszce, bo to pewny znak że auto jest składane z pięciu, a to że właściciel zdjął LPG to w ogóle zbrodnia niesłychana....

Sorry, ale obiektywnie Panowie oportuniści - wyglądacie jak typowi internetowi napinacze, ze sporym zapleczem wiedzyogólnie z zerową wiedzą nt egzemplarza nad którym się pastwicie
A skąd wiesz, że mamy zerową wiedzę na temat tego egzemplarza? :hmm:
Mamy większą niż mogłoby Ci się wydawać. Świat jest mały jak to mówią...

malik81
21-03-2014, 15:25
http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo...5-ID5bgr1.html
szkoda ze nie znalazłem tego postu wczesniej bo juz jestem umowiony na jutro z wlascielem na obejrzenie autka tylko ze mam do niego 300km wlasniciel od tygodnia zapewnia mnie ze auto jest w bardzo dobrym stanie mam nadzieje ze udowodni to co tu napisal i ma honor jak wyjdzie na jaw ze wszyscy z forum mieli racje ale najgorsze jest to czy moj drugi kierowca wytrzyma to nerwowo bo sobota zmarnowana a on jescze bedzie świeżo z trasy

Tymek_88
21-03-2014, 17:04
Mam nadzieję że napiszesz nam szczegółowe sprawozdanie po przyjeździe, wiele to wyjaśni w tym temacie.

guliwers
21-03-2014, 17:50
Z opisu igieł :D

bishop
21-03-2014, 20:37
malik81: post 969 http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/53533-Obejrzane-St-220?p=2496504&viewfull=1#post2496504

Przemo1903
22-03-2014, 16:22
Malik81 czekamy na relację z wyjazdu po St220:)

norbi333
22-03-2014, 17:59
Wszystko fajnie.Tylko jak to się ma:


Kto Ci mówi byś kupował ? Podjedź i zobacz tego ST i zweryfikuj to co o nim wiesz! A nie bawisz się we wróżbitę.




Wszyscy tutaj najwięcej wiedzą przez internetowe kabelki a żaden 4 liter nie ruszy żeby obejrzeć.


Ma się do tego?:hmm:


Jak patrze na stan fotel w aucie nr 3 i odpryski na przodzie to ten przebieg wydaje się być śmieszny :zakrecony:
Do tego ta cena... Ale cóż, cuda się zdarzają :hehe:


Jak dla mnie przód jest nie halo :hehe:
Obecnie jest od wersji titanium... A wersja titanium posiada conversa w standardzie :hehe:

Dwa pierwsze z brzegu cytaty.
Żadnego auta osobiście nie oglądałeś,a opisujesz na podstawie zdjęć.Wróżbitą jesteś czy najwięcej wiesz przez internetowe kabelki?:hmm:
.

dedekfr
22-03-2014, 23:28
.............

Stfan
22-03-2014, 23:30
A czego Panowie oczekiwaliście ?? Tak tak, wiem, miał okazać się na miejscu lepiec bo większość z was ma rentgen w oczach. Auto skrupulatnie grzebane w ASO przez 2h, wyszły tylko bodajże 3 pierdołki ( jak jedna z linek ręcznego czy simering o czym sam nie wiedziałem ). Haha co lepsze Pan w aso nawet dokopał się serwisu Forda w Polsce - i kto powiedział że nie da sprawdzić się historii ? Sam się zdziwiłem. Zakupił i odjechał. A jutro pewnie wypowie się sam.

linkgrabber
22-03-2014, 23:53
Haha co lepsze Pan w aso nawet dokopał się serwisu Forda w Polsce

no faktycznie chwała im za to, tyle że ja zrobiłem to sam i za darmo :hehe:


DonMondeo sprzedaje furacza także skoro jeden zszedł możesz odkupić :hehe:

Stfan
23-03-2014, 00:00
Haha co lepsze Pan w aso nawet dokopał się serwisu Forda w Polsce

no faktycznie chwała im za to, tyle że ja zrobiłem to sam i za darmo :hehe:


DonMondeo sprzedaje furacza także skoro jeden zszedł możesz odkupić :hehe:

Nie widzę go na allegro... Poza tym załapałem bakcyla na coś innego, także zakup ST teraz dla chcących fanatyków motoryzacji może się wiązać z przejażdżką STI :)

caqerr
23-03-2014, 02:14
Ma się do tego?

W 1 oceniam stan wizualny nie techniczny. A to jest różnica. Ale Ty to oczywiście wiesz, prawda ? :))
W 2 też oceniłem stan techniczny czy wizualny auta(rozumiem ,że Ty zorientujesz się dopiero na oględzinach ,że grill jest zły) :))

Jest mała różnica oceniać stan techniczny a wizualny/zgodność wyposażenia.

boro
23-03-2014, 02:54
DonMondeo sprzedaje furacza także skoro jeden zszedł możesz odkupić :hehe: Gdyby tylko było warto to pewnie by odkupił... :hehe: Poza tym ciągle jest kilka rodzynów na stanie, których nikt nie chce kupić. Doszło do tego, że część aut została "przeparkowana" z Limanowej do Siekierczyny co by skojarzeń w nazwie miejscowości nie było... Dziwnym trafem numer telefonu sprzedającego ciągle jest taki sam... :)
Sam się zdziwiłem. Zakupił i odjechał. A jutro pewnie wypowie się sam. Też bym się zdziwił, że zakupił i odjechał... A to ten kolega? malik81 (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/31629-malik81) http://www.mondeoklubpolska.pl/images/statusicon/user-offline.png Od 21 Mar 2014 który ledwie tutaj napisał tutaj jednego posta i od razu kupił Twoje auto? Opinia może być tylko jedna... :hehe: Nawet nie doczytał tego posta:
malik81: post 969 http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/53533-Obejrzane-St-220?p=2496504&viewfull=1#post2496504 bo tak się śpieszył... Musisz mieć duży dar przekonywania, że ktoś uwierzył Ci w remont kapitalny silnika bez przedstawienia jakichkolwiek rachunków choćby tylko na same części...
Auto skrupulatnie grzebane w ASO przez 2h, wyszły tylko bodajże 3 pierdołki ( jak jedna z linek ręcznego czy simering o czym sam nie wiedziałem ). Czym tu się chwalić? Powiedzieć Ci jak moje auto sprawdziło ASO? :hehe:
Zakupił i odjechał. To dobrze, że chociaż odjechał... Bo DonMondeo tez odjechał tyle, że na lawecie... :hehe: A potem wymienił w tym rodzynie części za kilka tysięcy złotych...
Poza tym załapałem bakcyla na coś innego, także zakup ST teraz dla chcących fanatyków motoryzacji może się wiązać z przejażdżką STI :) To teraz będziemy śledzić forum Subaru...
brave2010 jak już to za 15tys. remont silnika u naszego "nadwornego" mechanika z MKP kosztuje 5 tys. zł. Kupiłeś parcha za 15 tys. zł., zrobiłeś albo i nie (bo nie masz rachunków) remont silnika i chcesz go sprzedać za 30 tys. zł? Myślę, że malik będzie w niebo wzięty... Tak to jest na tym forum, że za niecenzuralne słowo wyślą na urlop, a takich panów Mietków tolerują... Stfan napisz do Admina i on zmieni Ci nicka na Pan Mietek....

Stfan
23-03-2014, 08:50
DonMondeo sprzedaje furacza także skoro jeden zszedł możesz odkupić :hehe: Gdyby tylko było warto to pewnie by odkupił... :hehe: Poza tym ciągle jest kilka rodzynów na stanie, których nikt nie chce kupić. Doszło do tego, że część aut została "przeparkowana" z Limanowej do Siekierczyny co by skojarzeń w nazwie miejscowości nie było... Dziwnym trafem numer telefonu sprzedającego ciągle jest taki sam... :)
Sam się zdziwiłem. Zakupił i odjechał. A jutro pewnie wypowie się sam. Też bym się zdziwił, że zakupił i odjechał... A to ten kolega? malik81 (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/31629-malik81) http://www.mondeoklubpolska.pl/images/statusicon/user-offline.png Od 21 Mar 2014 który ledwie tutaj napisał tutaj jednego posta i od razu kupił Twoje auto? Opinia może być tylko jedna... :hehe: Nawet nie doczytał tego posta:
malik81: post 969 http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/53533-Obejrzane-St-220?p=2496504&viewfull=1#post2496504 bo tak się śpieszył... Musisz mieć duży dar przekonywania, że ktoś uwierzył Ci w remont kapitalny silnika bez przedstawienia jakichkolwiek rachunków choćby tylko na same części...
Auto skrupulatnie grzebane w ASO przez 2h, wyszły tylko bodajże 3 pierdołki ( jak jedna z linek ręcznego czy simering o czym sam nie wiedziałem ). Czym tu się chwalić? Powiedzieć Ci jak moje auto sprawdziło ASO? :hehe:
Zakupił i odjechał. To dobrze, że chociaż odjechał... Bo DonMondeo tez odjechał tyle, że na lawecie... :hehe: A potem wymienił w tym rodzynie części za kilka tysięcy złotych...
Poza tym załapałem bakcyla na coś innego, także zakup ST teraz dla chcących fanatyków motoryzacji może się wiązać z przejażdżką STI :) To teraz będziemy śledzić forum Subaru...
brave2010 jak już to za 15tys. remont silnika u naszego "nadwornego" mechanika z MKP kosztuje 5 tys. zł. Kupiłeś parcha za 15 tys. zł., zrobiłeś albo i nie (bo nie masz rachunków) remont silnika i chcesz go sprzedać za 30 tys. zł? Myślę, że malik będzie w niebo wzięty... Tak to jest na tym forum, że za niecenzuralne słowo wyślą na urlop, a takich panów Mietków tolerują... Stfan napisz do Admina i on zmieni Ci nicka na Pan Mietek....


ŚMIETNIK, ŚMIETNIK, ŚMIETNIK. Czy chociażby jeden z twoich postów ma sens ? Trzeba by chyba skrzynke kupić i prześledzić. Ludzie to potrafią mieć zajawkę, no ale jasna sprawa, nieudacznictwo ma tą cechę w sobie - jedynie narobienie dziadostwa innym.. Weź się chłopie ogarnij i nie kompromituj już bo spam siejesz nieziemski a nie od tego jest ten temat. Parchem jeździsz a oceniasz auta innych.
Aaa.. i przestań straszyć miśkami na PW. Takie zagrywki można łatwo ukrócić.

norbi333 nie ma znaczenia czy ST to dla kogoś parch czy nie. Gość boro wieszał by śmietnik na moim samochodzie nawet jakbym nowego GT-Ra wystawił bo ma taki odpał i tyle, a żadnych sensowno-konkretnych argumentów żeby mieć do tego podstawy bez oględzin. Heh nawet sam do mnie pisał o STeka grafitowego ale nie chce gościa na oczy widzieć.

norbi333
23-03-2014, 09:07
Ma się do tego?

W 1 oceniam stan wizualny nie techniczny. A to jest różnica. Ale Ty to oczywiście wiesz, prawda ? :))
W 2 też oceniłem stan techniczny czy wizualny auta(rozumiem ,że Ty zorientujesz się dopiero na oględzinach ,że grill jest zły) :))

Jest mała różnica oceniać stan techniczny a wizualny/zgodność wyposażenia.
1.Pisałem wyraźnie ,że pierwsze z brzegu przykłady.
2.Po za tym kwestionujesz przebieg na podstawie zdjęć
3.Oceniasz na podstawie zdjęć czy nie?

---------- Post added at 08:07 ---------- Previous post was at 07:58 ----------


. Parchem jeździsz a oceniasz auta innych.
1Sorry ,ale ST nie jest cudem i dla wielu ludzi również jest parchem
2.Posiadany samochód o niczym nie świadczy.
3. To, że ktoś ma stary samochód nie oznacza od razu ,że go nie stać na nowy
4. Dla mnie osobiście ciekawy post napisał zwłaszcza odnośnie nagłej zmiany lokalizacji aut oraz już drugiej osoby nagle zarejestrowanej na forum , która chwali lub kupiła auto od Ciebie
5.Posiadanie takiego czy innego auta nie powoduje zakazu pisania na forum.

Więcej nie chce mi się już pisać

caqerr
23-03-2014, 10:05
1.Pisałem wyraźnie ,że pierwsze z brzegu przykłady.

Ale co mnie obchodzi pierwsze lepsze z brzegu ? Skoro już piszesz to dawaj konkretne przykłady a nie takie które w tym przypadku nic nie dają :))




2.Po za tym kwestionujesz przebieg na podstawie zdjęć

fachowa ocena w formie żartu. No no :))
Kwestionuje ? Zabawne :)



3.Oceniasz na podstawie zdjęć czy nie?


Norbi myślałem ,że Tobie nie trzeba 10x tłumaczyć i pisać tego samego. Ale jak widać myliłem się. Po raz kolejny i ostatni Tobie napiszę. Oceniam stan wizualny, zgodność wyposażenia z tym co auto powinno mieć względem tego jak wyjechało z fabryki a nie stan techniczny bo to jest kolosalna różnica. Myślałem ,że Tobie tego nie trzeba tłumaczyć ale jednak, cóż. Rozumiem ,że nie widzisz różnicy między oceną stanu technicznego a wizualnego na zdjęciach. Powodzenia.
Czyli dla Ciebie stwierdzenie:
"To szrot, silnik padnięty, zawiecha wybita."
Jest równa z
"Brak mu odpowiedniego grilla, nie ma znaczka gdzieś tam".
Powodzenia :up:

malik81
23-03-2014, 10:55
Może zacznę tak. Czytałem cały post jeśli chodzi o tego czarnego st220 ale będę szczery podobał mi się mimo przeróbek chromu a stan wizualny zawsze można poprawić. Na miejscu stały dwa auta ale ja się skupiłem na tym co mnie interesowało. Wizualnie jest oki ryski i jakieś defekty na 10 latka do przyjęcia poprawione delikatnie nadkola myślę ze do korekty przed zima na masce lekki pęcherzyk ale maska była malowana wiec to tez nic tragicznego. Auto było sprawdzane w aso mechanik po oględzinach spodu i badaniu lakieru powiedział ze nie było uderzone i cały lakier łapał się w nawiasach od 140 do 240 mikronów czujnik przykładał we wszystkich miejscach. Podpięcie pod komputer wykryło uszkodzona antenę GPS i usterkę obwodu czujnika wysokości od ksenonów. Mechanik mowil ze to kostki zasnizeyly sie wiec nie ma tragedi ,antena moze tez wystarczy przetrzeć styki. Mechanika tylnia tuleja belki juz mozna sie przymierzyc do jej wymiany lekki stukot przy lezacym policjancie tak to zawieszenie wyszlo oki. Linka od recznego no przed zima mozna sie nia zainteresowac ale to orginal od nowosci wiec juz swoje wysłużył. Klima do nabicia i usczelnienie pompy. Simering do wymiany no i nie podobało mu się pocenie silnika ale silnik pracuje równo cicho i nic wiece nie możne powiedzieć ba rozebrania sami rozumiecie. Auto ładne dobrze się prowadzi przyspiesza oki jedyny minus to silnik wielka niewiadoma co mogę powiedzieć kupiłem jeśli już mam naprawiać st 220 żeby był tak jak pod siebie myślę ze ten model jest tego wart sami wiecie ze trzeba dokładać do kupionych aut co mnie przekonało Pana Damian dal mi gwarancje na silnik w przebiegu ze to co naprawił już się nie pojawi. Czas pokaże czy będziemy dalej żyć w zgodzie i czy się okaże honorowym człowiekiem i pokaże ze ma klasę w razie kłopotów z silnikiem :-). To miły chlopak i mysle ze chce dobrze i liczę ze będzie się uczył na swoich błędach :-)

Marcinus_1
23-03-2014, 11:15
Malik81 moze temat w NF zalozysz:hmm: za swoim st220. Malo mamy trzylitrowcow we flocie.:skromny:

mad
23-03-2014, 12:08
Wrzuć fotę pod pałacem kultury ze świeżą gazetą :hehe:

linkgrabber
23-03-2014, 12:29
Może zacznę tak.

Jak dla mnie auto za takie pieniądze powinno być idealne a nie niewiadomą :skromny:

malik81
23-03-2014, 12:39
nie no ta warszawa to przypadek bo rejestrowalem sie na szybko przed wyjazdemzeby dodac post mieszkam kolo lodzi moze bede w lodzkim porcie to wstawie zdjecie co nie wierzycie mi :-) ze taka prosba

---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

wiem ale ciężko jest znalesc z takim wyposażeniem i zadbanym środkiem każdy silnik jest zagadka ja jedynie wiem co było dłubane zobaczymy możne będzie dobrze albo lipa

norbi333
23-03-2014, 12:56
norbi333 nie ma znaczenia czy ST to dla kogoś parch czy nie
Ok.Tylko w takim razie jakie to ma znaczenie ,że Boro ma MKII?
I dlaczego o jego aucie piszesz parch?


Gość boro wieszał by śmietnik na moim samochodzie nawet jakbym nowego GT-Ra wystawił bo ma taki odpał i tyle,
Myślę,że nie


. Heh nawet sam do mnie pisał o STeka grafitowego ale nie chce gościa na oczy widzieć.
Co on chce kupić to nie wnikam i średnio mnie to interesuje


a żadnych sensowno-konkretnych argumentów żeby mieć do tego podstawy bez oględzin. .
Z tego co można przeczytać w tym wątku to niestety jest parę argumentów

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:46 ----------


Skoro już piszesz to dawaj konkretne przykłady a nie takie które w tym przypadku nic nie dają :))


To są konkretne przykłady ,w których oceniasz auto na podstawie zdjęć




fachowa ocena w formie żartu. No no :))
Kwestionuje ? Zabawne :)

Jakoś tam nie widzę żartu,a patrząc na emotikon to raczej nie wiarę w przebieg



. Oceniam stan wizualny, zgodność wyposażenia z tym co auto powinno mieć względem tego jak wyjechało z fabryki a nie stan techniczny bo to jest kolosalna różnica.





Ale co mnie obchodzi
Co oceniasz.Nigdzie nie pisałem i nie pytałem o to co oceniasz ,a czy oceniasz.

A skoro jak napisałeś ,ze oceniasz na podstawie zdjęć to dlaczego kogoś innego krytykujesz ,ze robi to samo?


Myślałem ,że Tobie tego nie trzeba tłumaczyć ale jednak, cóż. Rozumiem ,że nie widzisz różnicy między oceną stanu technicznego a wizualnego na zdjęciach. Powodzenia.


Jak wyżej



"To szrot, silnik padnięty, zawiecha wybita."
Jest równa z
"Brak mu odpowiedniego grilla, nie ma znaczka gdzieś tam".
Powodzenia :up:
Skoro wiesz lepiej ode mnie to powodzenia:up:

caqerr
23-03-2014, 13:04
Co oceniasz.Nigdzie nie pisałem i nie pytałem o to co oceniasz ,a czy oceniasz.

A skoro jak napisałeś ,ze oceniasz na podstawie zdjęć to dlaczego kogoś innego krytykujesz ,ze robi to samo?


:facepalm:
Dalsza rozmowa nie ma sensu, skoro nie potrafisz zrozumieć jednego szczegółu.
I dalej Ci tego tłumaczyć nie zamierzam bo już wystarczająco napisałem i nie mam cierpliwości by pisać innym językiem. Skoro dotychczasowego nie rozumiesz. Albo nie chcesz zrozumieć ? Nie mój problem.

norbi333
23-03-2014, 13:53
Dalsza rozmowa nie ma sensu, skoro nie potrafisz zrozumieć jednego szczegółu.
.
Masz całkowitą rację skoro ja zadaję konkretne pytanie,a Ty wyskakujesz z jednym szczegółem:zakrecony:



I dalej Ci tego tłumaczyć nie zamierzam bo już wystarczająco napisałem i nie mam cierpliwości by pisać innym językiem.
Ja tym bardziej nie będę Ci tłumaczył prostego pytania ,które Ci zadałem


Skoro dotychczasowego nie rozumiesz. Albo nie chcesz zrozumieć ? Nie mój problem.
Tu nie ma co rozumieć.Pytanie było proste i odpowiedź już jest znana

Tomasz
23-03-2014, 14:28
Rozmowy prywatne proponuję przenieść na PW. Temat jest o obejrzanych ST a nie o tym kto co napisał.

Przemo1903
23-03-2014, 14:47
Mam wrażenie że sprzedający i kupujący nie ustalili wersji oficjalnej na potrzeby forum. Wczoraj Stfan wspomniał że w ASO znaleziono tylko 3 pierdółki ( jak jedna z linek ręcznego czy simering o czym sam nie wiedziałem ), a dziś nowy właściciel Malik81 wymienił wad, usterek troszkę więcej:)
-uszkodzona antenę GPS
-usterkę obwodu czujnika wysokości od ksenonów
-tylnia tuleja belki juz mozna sie przymierzyc do jej wymiany lekki stukot przy lezacym policjancie
-Linka od recznego
-Klima do nabicia i usczelnienie pompy
-Simering do wymiany
-nie podobało mu się pocenie silnika

Skoro był robiony silnik to nie został usunięty ostatni punkt? Ciekawe

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości Stfan nie chcę Cie w żaden sposób poniżyć, ani nie jestem Twoim wrogiem ale dokonując konfrontacji wypowiedzi Twojej oraz nowego właściciela ciężko wierzyć w słowa, które piszesz tutaj na forum. Z 3 pierdółek o, których wspomniałeś wczoraj zrobiło się aż 7:)

Stfan
23-03-2014, 15:22
Mam wrażenie że sprzedający i kupujący nie ustalili wersji oficjalnej na potrzeby forum. Wczoraj Stfan wspomniał że w ASO znaleziono tylko 3 pierdółki ( jak jedna z linek ręcznego czy simering o czym sam nie wiedziałem ), a dziś nowy właściciel Malik81 wymienił wad, usterek troszkę więcej:)
-uszkodzona antenę GPS
-usterkę obwodu czujnika wysokości od ksenonów
-tylnia tuleja belki juz mozna sie przymierzyc do jej wymiany lekki stukot przy lezacym policjancie
-Linka od recznego
-Klima do nabicia i usczelnienie pompy
-Simering do wymiany
-nie podobało mu się pocenie silnika

Skoro był robiony silnik to nie został usunięty ostatni punkt? Ciekawe

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości Stfan nie chcę Cie w żaden sposób poniżyć, ani nie jestem Twoim wrogiem ale dokonując konfrontacji wypowiedzi Twojej oraz nowego właściciela ciężko wierzyć w słowa, które piszesz tutaj na forum. Z 3 pierdółek o, których wspomniałeś wczoraj zrobiło się aż 7:)

No tak nabicie klimy to usterka. Przeczyszczenie wtyku anteny która działała a i pewnie będzie działać ( wczoraj się okazało że jednak zakłóca po podpięciu kompa ) to też mega usterka. Kurde strach było wracać autem na kołach. Pocenie się silnika = simering. Też nie wiem dlaczego go nie wymienił, w każdym bądź razie jego koszt z robotą nie powinien przekroczyć stówki. I tak nie bywałe jest że auto 10 letnie po przetrzepaniu ASO wymaga wkładu może 500zł ? Jak oglądam zakup kontrolowany to w 2-3 letnich autach jest lista rzeczy które są do zrobienia a kwoty są w tysiącach. Już widzę listę osób które usilnie przed sprzedażą nabiją klime - lepiej to zróbcie bo będzie jako usterka :skromny: Tylne gumy się nie tłukły ani troszeczkę, podejrzewam że wymieni je pewnie za rok jak będą dawały o sobie znać - kurde no całe 50 zł :jaja: Na luzie...

Przemo1903
23-03-2014, 15:36
Napisał że klima do nabicia i uszczelnienie pompy, więc nie tylko trzeba ją dobić, z wypowiedzi Malik81 nie wynika że simering powoduje pocenie silnika bo jest tam spójnik "i", piszesz że tylne gumy nie tłukły się ani troszeczkę a Malik 81 pisze: "lekki stukot przy lezacym policjancie" Wybacz ale umiem czytać ze zrozumieniem ...

Stfan
23-03-2014, 16:02
Napisał że klima do nabicia i uszczelnienie pompy, więc nie tylko trzeba ją dobić, z wypowiedzi Malik81 nie wynika że simering powoduje pocenie silnika bo jest tam spójnik "i", piszesz że tylne gumy nie tłukły się ani troszeczkę a Malik 81 pisze: "lekki stukot przy lezacym policjancie" Wybacz ale umiem czytać ze zrozumieniem ...

Ehh dobra już, uszczelnienie z 30-50zł więc mocno przytnie kieszeń. Nie tłukły i sam potwierdzi. No ale tak, na naszych drogach co 10m leżą spowalniacze więc trzeba te 50zł zainwestować. Nawet w największej 5- letniej igle w aso znajdą ci kilka wad bo oni szukają na siłę - za to się płaci i się opłaci. Przynajmniej klient od razu może wiedzieć czego się spodziewać/co trzeba będzie wymienić przez kolejne msc użytkowania. Zresztą to wszystko są pierdoły. Ktoś kto chce kupić auto patrzy czy samochód jest bezwypadek, sprawdza silnik i podzespoły itd. Jak ktoś dopatruje się gum za 15zł które MOGĄ zacząc stukać i robi z tego usterkę to od razu wysyłam do salonu i uczulam - nie przyjeżdżać nawet bo auto ma 10lat i teoretycznie wszystko może sie wysypać a ja nie jestem cudownym uzdrowicielem. Co dopomina się wymiany/daje się we znaki lub wyjdzie na trzepakach - wymieniam - proste.

Przemo1903
23-03-2014, 16:18
Dalsza dyskusja z Tobą naprawdę nie ma sensu. Mnie nie chodzi o koszta że uszczelnienie 50 zł czy może 100 zł, chodzi mi tylko o sam fakt stwierdzenia usterek. Ty triumfalnie oznajmiłeś wczoraj że samochód przeszedł trzepanie w ASO i znaleziono 3 rzeczy (zgadzam się że antena od GPS to błahostka i nie mająca wpływu na stan ogólny samochodu a jedynie podwyższa komfort podróżowania), natomiast nowy właściciel wspomniał o WIĘKSZEJ liczbie usterek, defektów, które stwierdził mechanik w ASO. Mój post miał za zadanie pokazać że nie piszesz o wszystkim tylko piszesz to co Ci wygodnie i tylko wybrane informacje.

Canaveral
27-03-2014, 22:59
mam nadzieje ze to właściwy temat, czy ktoś mógłby coś napisać widząc te 2 ogłoszenia?? z góry dziękuje :)
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-3-0-v6-226-km-bemo-motor-C31200071.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-C32600267.html

Korton555
28-03-2014, 10:13
Napisał że klima do nabicia i uszczelnienie pompy, więc nie tylko trzeba ją dobić, z wypowiedzi Malik81 nie wynika że simering powoduje pocenie silnika bo jest tam spójnik "i", piszesz że tylne gumy nie tłukły się ani troszeczkę a Malik 81 pisze: "lekki stukot przy lezacym policjancie" Wybacz ale umiem czytać ze zrozumieniem ...

Rozumiem, ze klima nie sprawna. Jakos tak sie sklada, ze sprzedajacy zawsze jesli klima nie dziala, pisza "sprawna, do nabicia", a pozniej sie okazuje, ze sprezarka nie dziala, zatarta i inne chcec. Oby w tym przypadku tylko uszczelnienie i nabicie bylo.

rowin3
28-03-2014, 22:04
Witam. Przymierzam się do kupna Mondeo wersji ST220 już od dłuższego czasu. Znalazłem na Tablicy takie (http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-st220-CID5-ID5hpkH.html#6a5e677512) auto i chcę poznać jakieś szczegóły zanim obejrzę ten samochód. Będę wdzięczny za każdą informację

linkgrabber
28-03-2014, 22:46
Będę wdzięczny za każdą informację

Szklana kula mi się popsuła akurat :skromny:


A tak serio wklej jakiegos linka czy zdjęcia...

Marcinus_1
28-03-2014, 23:18
Będę wdzięczny za każdą informację

Szklana kula mi się popsuła akurat :skromny:


A tak serio wklej jakiegos linka czy zdjęcia...

Pijany jaki czy co??? :hehe:


Słowo klucz to "TAKIE" :hmm:

linkgrabber
28-03-2014, 23:21
Pijany jaki czy co???

:nono::nono:

przed chwilą samochodem jechałem także trzeźwiutki :skromny:

boro
29-03-2014, 02:24
ŚMIETNIK, ŚMIETNIK, ŚMIETNIK. Czy chociażby jeden z twoich postów ma sens ?
Wymień jeden post, który nie ma sensu.

No to zacznijmy od początku...

1.
Doszło do tego, że część aut została "przeparkowana" z Limanowej do Siekierczyny co by skojarzeń w nazwie miejscowości nie było... Dziwnym trafem numer telefonu sprzedającego ciągle jest taki sam...
Do tej pory zawsze była Limanowa, a teraz przy niektórych Twoich autach pojawia się Siekierczyna natomiast numer telefony pozostał bez zmian. Prawda to czy kłamstwo?

Ot, chociażby ten "rodzyn" http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-lpg-idealny-stan-C32397757.html jest już z Siekierczyny, a nie z Limanowej jak wcześniej. A podany numer telefonu 514-835-747 jest identyczny z tym podanym tutaj http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-infinity-jedyny-sprawdz-C32212528.html

2.
Musisz mieć duży dar przekonywania, że ktoś uwierzył Ci w remont kapitalny silnika bez przedstawienia jakichkolwiek rachunków choćby tylko na same części...
Masz rachunki na części? Na naprawę nie musisz mieć ale pokaż rachunki na same części...

3.
To dobrze, że chociaż odjechał... Bo DonMondeo tez odjechał tyle, że na lawecie...
Czy kolega DonMondeo nie wzywał lawety zaraz po zakupie?

4.
A potem wymienił w tym rodzynie części za kilka tysięcy złotych...
Prawda czy nieprawda?

No, a teraz słucham wyjaśnień w którym miejscu napisałem nieprawdę?


Parchem jeździsz a oceniasz auta innych
Chciałbyś mieć choć jednego takiego parcha na stanie. Przynajmniej nie musiałbyś nic dokładać...



Gość boro wieszał by śmietnik na moim samochodzie nawet jakbym nowego GT-Ra wystawił bo ma taki odpał i tyle, a żadnych sensowno-konkretnych argumentów żeby mieć do tego podstawy bez oględzin
Jakiego auta byś nie wystawił każde będzie dla mnie podejrzane po Twojej historii z tego forum...

Tak się składa, że dobrze wiem w jaki sposób doprowadzasz do jako takiego porządku sprzedawane ST220. A nawet gdybym nie miał tej wiedzy, to wystarczy dokładnie przeczytać ten temat dokładnie i każdy kumaty gość nie kupi od Ciebie żadnego auta, bo z tego co zostało tu pokazane, to kupujesz parchy i po lekkim retuszu wizualnym i wymianie niesprawnych części na w miarę sprawne używki sprzedajesz je za podwójną cenę.

Niby taki rodzyn, a ile kasy włożył DonMondeo po zakupie? Chyba sam wiesz co wymieniał i ile go to kosztowało...


nieudacznictwo ma tą cechę w sobie - jedynie narobienie dziadostwa innym...
Według Twojego pojmowania świata wolę być nieudacznikiem jeżdżącym parchem niż człowiekiem biznesu/cwaniakiem żyjącym z oszukiwania innych. Taka drobna różnica, a dla niektórych bardzo istotna. Ja nie muszę oszukiwać innych, żeby mieć na życie...

A to, że jeżdżę parchem? Może i stary, ale przynajmniej wiadomego pochodzenia, nienaprawiany na używkach, nieoklejony chromem żeby wyglądał na nowszy niż jest w rzeczywistości i serwisowany u gościa, którego wszyscy tutaj znają...

No, a na zakończenie zestawmy Twoje ogłoszenie http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-st220-infinity-jedyny-sprawdz-2004-CID5-ID5bgr1.html


Samochód nie wymagający żadnego wkładu finansowego, amortyzacja średnio 75%. Wszystko działa jak należy, nie brakuje żadnej zaślepki.Wszystkie szyby oryginalne. Lakier zadbany, żadnej korozji. CAŁE wyposażenie 100% sprawne !

z rzeczywistością jeśli chodzi o ostatnio sprzedanego rodzyna:


Wizualnie jest oki ryski i jakieś defekty na 10 latka do przyjęcia poprawione delikatnie nadkola myślę ze do korekty przed zima na masce lekki pęcherzyk ale maska była malowana wiec to tez nic tragicznego. Auto było sprawdzane w aso mechanik po oględzinach spodu i badaniu lakieru powiedział ze nie było uderzone i cały lakier łapał się w nawiasach od 140 do 240 mikronów czujnik przykładał we wszystkich miejscach. Podpięcie pod komputer wykryło uszkodzona antenę GPS i usterkę obwodu czujnika wysokości od ksenonów (...) Mechanika tylnia tuleja belki juz mozna sie przymierzyc do jej wymiany lekki stukot przy lezacym policjancie tak to zawieszenie wyszlo oki. Linka od recznego no przed zima mozna sie nia zainteresowac ale to orginal od nowosci wiec juz swoje wysłużył. Klima do nabicia i usczelnienie pompy. Simering do wymiany no i nie podobało mu się pocenie silnika
Czy rzeczywiście wszystko działa jak należy i wszystko jest w 100% sprawne jak napisałeś w ogłoszeniu?
A może zepsuło się nagle tuż po wyjeździe za płot jak u DonMondeo? :hehe:


No tak nabicie klimy to usterka.
Sprzedajesz kolejnego rodzyna i nie stać Cię było na nabicie klimy? Nabicie klimy to nie usterka ale według opisu wszystko miało działać jak należy. Więc może to jednak nie tylko brak czynnika? :hmm:


I tak nie bywałe jest że auto 10 letnie po przetrzepaniu ASO wymaga wkładu może 500zł ?

Może 500 zł? Samo uszczelnienie pompy i nabicie klimy to pewnie 500 zł... Zresztą nieważne czy 500 zł czy 1000 zł, bo to miał być rodzyn niewymagający ŻADNEGO wkładu finansowego... Tak przynajmniej sam napisałeś:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-infinity-jedyny-sprawdz-C32212528.html



amortyzacja średnio 75%
To w moim starym parchu jest lepsza... :hehe:


Dodatkowo samochód posiada drobną modyfikację podnoszącą znacząco dynamikę
Czyżbyś dokupił chipa z Allegro jako gratis do chromowanych listew?



Nawet w największej 5- letniej igle w aso znajdą ci kilka wad bo oni szukają na siłę - za to się płaci i się opłaci. Przynajmniej klient od razu może wiedzieć czego się spodziewać/co trzeba będzie wymienić przez kolejne msc użytkowania. Zresztą to wszystko są pierdoły. Ktoś kto chce kupić auto patrzy czy samochód jest bezwypadek, sprawdza silnik i podzespoły itd. Jak ktoś dopatruje się gum za 15zł które MOGĄ zacząc stukać i robi z tego usterkę to od razu wysyłam do salonu i uczulam - nie przyjeżdżać nawet bo auto ma 10lat i teoretycznie wszystko może sie wysypać a ja nie jestem cudownym uzdrowicielem.

To typowe tłumaczenie dla marnego handlarzyny, który opisuje auto jako jedyne na Allegro i bez żadnego wkładu finansowego...


Co dopomina się wymiany/daje się we znaki lub wyjdzie na trzepakach - wymieniam - proste.
No to auto DonMondeo sprawdzałeś chyba na trzepaku przy bloku skoro tyle rzeczy z zawieszenia zostało potem wymienionych... Czy nie tak było?

galant79
29-03-2014, 08:28
Witam. Przymierzam się do kupna Mondeo wersji ST220 już od dłuższego czasu. Znalazłem na Tablicy takie (http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-st220-CID5-ID5hpkH.html#6a5e677512) auto i chcę poznać jakieś szczegóły zanim obejrzę ten samochód. Będę wdzięczny za każdą informację
na największą uwagę zasługuje silnik, poczytaj sobie jest dużo tematów z nim związanych, reszta to jak w każdym aucie
ps.do moderatora proponuję założyć odrębny temat dla tych co chcą naprawdę kupić ST. bo ten już dawno zszedł na psy i przestał być pomocny a ten zatytułować NIE WIDZIAŁEM ALE I TAK WIEM LEPIEJ

Stfan
29-03-2014, 09:50
Witam. Przymierzam się do kupna Mondeo wersji ST220 już od dłuższego czasu. Znalazłem na Tablicy takie (http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-st220-CID5-ID5hpkH.html#6a5e677512) auto i chcę poznać jakieś szczegóły zanim obejrzę ten samochód. Będę wdzięczny za każdą informację
na największą uwagę zasługuje silnik, poczytaj sobie jest dużo tematów z nim związanych, reszta to jak w każdym aucie
ps.do moderatora proponuję założyć odrębny temat dla tych co chcą naprawdę kupić ST. bo ten już dawno zszedł na psy i przestał być pomocny a ten zatytułować NIE WIDZIAŁEM ALE I TAK WIEM LEPIEJ

POLAĆ MU ! :skromny:

boro nie ma sensu ta konwersacja. Odnośnie np klimy to teraz tak myśle że przy wyjęciu silnika nie musiał mechanior upuścić gazu ? Dzwoniłem do malika i mówił że wszystko z autem OK więc pewnie tak było. DonMondeo tak na prawdę do samochodu nie dołożył dużo, nie liczcie zużytych opon czy tarcz hamulcowych jako usterki samochodu - ludzie ! To że pojechał na lawecie to złośliwość rzeczy martwych, pęknięty okazał się zbiorniczek płynu chłodzącego za 50zł, gdzie tą wadę można było zauważyć przy ciśnięciu tylko, pojechał kilka razy 200km/h i płyn wyrzuciło. Teraz skrupulatnie sprawdzam wszystkie podzespoły zanim wypuszcze samochód do ludzi, bo rzecz jasna zrekompensowałem DonMondeo lawetę i trochę mnie to wszystko kosztowało.
Poza tym KTO skąd może wiedzieć jak opisywałem samochód który jemu sprzedałem ?? NIE WIDZIAŁEM ALE I TAK WIEM LEPIEJ ......... ten cytat mógłby przejawiać się w każdym poście tego tematu od 15 stron.

mad
29-03-2014, 10:14
Witam. Przymierzam się do kupna Mondeo wersji ST220 już od dłuższego czasu. Znalazłem na Tablicy takie (http://tablica.pl/oferta/ford-mondeo-st220-CID5-ID5hpkH.html#6a5e677512) auto i chcę poznać jakieś szczegóły zanim obejrzę ten samochód. Będę wdzięczny za każdą informację
na największą uwagę zasługuje silnik, poczytaj sobie jest dużo tematów z nim związanych, reszta to jak w każdym aucie
ps.do moderatora proponuję założyć odrębny temat dla tych co chcą naprawdę kupić ST. bo ten już dawno zszedł na psy i przestał być pomocny a ten zatytułować NIE WIDZIAŁEM ALE I TAK WIEM LEPIEJ

Jak nie jest pomocny? Czarno na białym widać jakie rodzyny są wciskane przez handlarzy :hmm:

galant79
29-03-2014, 10:39
Jak nie jest pomocny? Czarno na białym widać jakie rodzyny są wciskane przez handlarzy
każdy kręci przy sprzedaży jeden mniej drugi więcej

DonMondeo
29-03-2014, 11:04
pojechał kilka razy 200km/h i płyn wyrzuciło

nawet mnie nie wnerwiaj, prędkość max jaką miałem to 140-160 km/h, zresztą nawet jeśli jechałbym 200 to nie powinno się nic stać

nie jestem jedyny, który nie dojechał od Ciebie do domu bez awarii (patrz przykład Huberta, który nie chce się wypowiadać na MKP)

Stfan
29-03-2014, 11:26
pojechał kilka razy 200km/h i płyn wyrzuciło

nawet mnie nie wnerwiaj, prędkość max jaką miałem to 140-160 km/h, zresztą nawet jeśli jechałbym 200 to nie powinno się nic stać

nie jestem jedyny, który nie dojechał od Ciebie do domu bez awarii (patrz przykład Huberta, który nie chce się wypowiadać na MKP)

Przez tel mówiłeś inaczej ale nie o to chodzi. Jasne że nie powinno. To już powiedziałem - złośliwość rzeczy martwych. Ja teraz kupiłem subaru za rynkową wysoką cenę w nadziei o znakomity stan techniczny, kupiłem z uszkodzonym termostatem o czym właściciel nie wiedział bo jeździł tylko na miejscu. Teraz muszę UPG w nim robić bo żadnych objawów nie było tak samo jak u ciebie z pękniętym zbiorniczkiem. Chyba każdy to rozumie.

Hubert wiedział że do wymiany będzie reduktor LPG bo tylko jego mi po trasie 800km do siebie zakomunikował. Taka awaria... Masakra, auto 10 lat i każdy chce jak nowe i najlepiej za najniższą cenę. Do niebieskiego kombi na dzień dzisiejszy nie dołożyłem ani złotówki w stan techniczny oprócz LPG, a jest dalej w idealnej kondycji technicznej. Auto autu nie równe.

mad
29-03-2014, 13:11
pojechał kilka razy 200km/h i płyn wyrzuciło

nawet mnie nie wnerwiaj, prędkość max jaką miałem to 140-160 km/h, zresztą nawet jeśli jechałbym 200 to nie powinno się nic stać

nie jestem jedyny, który nie dojechał od Ciebie do domu bez awarii (patrz przykład Huberta, który nie chce się wypowiadać na MKP)

Dlaczego dopiero teraz to piszesz :hmm:

Trudno było się przyznać że wtopiłeś i kupiłeś minę ze znaczkiem ST, temat dawno by był zakończony a handlarz zbanowany za kłamstwa w ogłoszeniach i na forum.

Przemo1903
29-03-2014, 18:01
Bez jednego znaczka St:) Na poduszce powietrznej kierowcy go nie było:) Piękne podsumowanie tematu, jeszcze ktoś będzie bronił i wierzy w jakiekolwiek słowo napisane przez Stfan? Jak widać wiele osób bardziej doświadczonych z tego forum się nie myliło, a każde kłamstwo kiedyś wyjdzie na jaw...

linkgrabber
29-03-2014, 22:02
klekoty takie złe a mój jakoś przy 220 nie wyrzucił płynu :))

Od razu było widać, że Stfan to Typowy Mirek handlarz z igłami co był pod kocem trzymane, szkoda tylko, że znajdowali się pseudo obrońcy a ci nowo co sie rejestrowali ciekawe czy nie byli tą samą osobą bo z tego co patrze więcej na forum nic nie piszą..:zakrecony:

Canaveral
30-03-2014, 01:14
ja jestem nowy :) i już zaznałem PRu stfana :/
czesław fachowiec stwierdził, że skoro ja szukam monda a on ma najistrze w kraju i tak jestem skazay na zakup od niego :)
w każdym razie czy ktoś coś wie o tym mondku?
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-C32600267.html

boro
30-03-2014, 03:10
Wreszcie ktoś zbanował tego handlarza padlinami z Limanowej/Siekierczyny...


Rodzynki jakich mało i szkoda żeby się marnowały...

:hehe:


Do niebieskiego kombi na dzień dzisiejszy nie dołożyłem ani złotówki w stan techniczny oprócz LPG
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-lpg-idealny-stan-C32397757.html

Kto wie czy i w przypadku tego ST220 - pod warunkiem, że w ogóle ktoś kupi to auto za takie kosmiczne pieniądze - znowu zły los nie uweźmie się na Mirka handlarza vel Damiana z Limanowej i kolejne auto od niego nie dojedzie na lawecie do miejsca przeznaczenia?



nie jestem jedyny, który nie dojechał od Ciebie do domu bez awarii (patrz przykład Huberta, który nie chce się wypowiadać na MKP)

A takie rodzynki były...

bolekrbv
07-04-2014, 22:20
Witam wszystkich potrzebna mi opinia na temat tego st220 http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-pilnie-sprzedam-C32515738.html jeśli ktoś coś wie to był bym wdzięczny za informacje. p.s kupie takie jak to koniecznie po lifcie lub mk4 2.5t kombi.

galant79
08-04-2014, 08:38
po naklejkach na przedniej szybie widać że zwiedził prawię całą Europę, tak że trzeba zweryfikować przebieg ze stanem faktycznym

mdoST220
08-04-2014, 14:55
http://otomoto.pl/ford-mondeo-C32725461.html O co chodziło z tym wozem ? Bo wiem że był kupiony z aukcji za grosze, bo kiedyś coś ktoś gdzieś o tym wspominał, ale zanim się przez tą sieczkę w tym wątku doszukam to może ktoś coś spamiętał.

caqerr
08-04-2014, 16:25
http://otomoto.pl/ford-mondeo-C32725461.html O co chodziło z tym wozem ? Bo wiem że był kupiony z aukcji za grosze, bo kiedyś coś ktoś gdzieś o tym wspominał, ale zanim się przez tą sieczkę w tym wątku doszukam to może ktoś coś spamiętał.

Był sprzedawany na ebay.de na licytacji.
Powód ? Coś stuka w silniku :zaklopotanie:
Pytanie czy to była jakaś głupota czy też handlarz zrobił remont silnika...
Poszedł za coś ponad 2k Euro, jakąś 2700 ? chyba tak...
Wizualnie nic w nim nie zmienil ;)

rowin3
08-04-2014, 19:33
Witam. Parę postów wyżej pytałem się o ST220 z ogłoszenia znalezionego na Tablicy. Jako że nie dostałem konkretnych informacji na temat tego samochodu postanowiłem, że sam je obejrzę. Jeżeli chodzi o stan samochodu to silnik można powiedzieć, że jest igła bez wycieków, stuków i innych niepokojących dźwięków Olej czysty, brak nalotu na korku wlewu i bagnecie. Chodzi równo i nie szarpie. Zawieszenie również w stanie bardzo dobrym. Jeżeli chodzi o nadwozie to tu jest niestety dużo gorzej. Klapa bagażnika bardzo mocno skorodowana, tylne prawe drzwi posiadają korozję na całej długości od progu szerokości 5cm, przednie prawe drzwi posiadają głęboką rysę praktycznie na całej długości, prawy przedni błotnik posiada wgniecenie tuż przy reflektorze, zderzak przedni pęknięty praktycznie do wymiany, tylni lewy błotnik tuż przy lampie również wgnieciony. Prawy tłumik końcowy mocno skorodowany do wymiany, komplet tarcz i klocków do wymiany na już. Wnętrze pojazdu bardzo mocno zużyte. Tylna kanapa posiada kilka dziur, brak prawej rączki w podsufitce. Przednie fotele również mocno wytarte. Znajomy lakiernik wyliczył koszt napraw i lakierowania na 2700 zl do tego dochodzi jakiegoś wyglądu we wnętrzu. Jeśli chodzi o cenę to zdecydowanie za wysoka jak na stan samochodu.

mad
08-04-2014, 19:41
Chodzi o ten egzemplarz:

DW537CH

http://img30.tablica.pl/images_tablicapl/133609781_1_644x461_ford-mondeo-st220-wroclaw.jpg

http://img28.tablica.pl/images_tablicapl/133609781_4_644x461_ford-mondeo-st220-motoryzacja.jpg