PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Kłopoty z odpaleniem silnika po naprawie LPG Koltec-Ne



gofer111
25-08-2010, 17:52
Witam,
Przed naprawą instalacji gazowej (wymiana dystrybutora gazu) jeździłem na benzynie, ale po naprawie instalacji, gdy tylko przejadę kilka lub kilkanaście kilometrów na gazie, mam problemy z powtórnym odpaleniem samochodu na benzynie, gdy tylko samochód postoi kilka minut lub godzin.

Dodam, że samochód muszę odpalać z wciśniętym pedałem gazu, inaczej nie zaskoczy.

Problem mija, gdy znów zaczynam jeździć przez kilkanaście dni tylko na benzynie i nie używam instalacji gazowej, lub w ogóle nie używam samochodu przez około tydzień, wtedy odpala od pierwszego razu.

Niedawno wymieniane filtr paliwa, filtr powietrza, olej i filtr oleju, świece i przewody na Motorcraft EWR11+AYFS22FM
Ford Mondeo MKII 1997 Kombi 1.8

Pozdrawiam

Netoper
25-08-2010, 17:57
wymiana dystrybutora gazu)
A co to jest?
Jaką masz instalację?
Całkiem możliwe że jest tak złe wystrojenie kuchenki, że rozkładają się mapy benzyny i stąd ten problem, po przejechaniu parunastu kilosów PCM się poprawnie adaptuje i problem mija aż znowu kuchenka nie rozłoży map.

gofer111
25-08-2010, 18:04
Dziękuję za odpowiedź.

Dystrybutor gazu inaczej zwany rozdzielaczem wtrysków jest to część nr 6 na rysunku poniżej:
http://www.necam.pl/p2.shtml

Jest to holenderska instalacja gazowa niby nie jest to III gen, ale półsekwencja???.

Po wymianie dystrybutora gazu, odłączyłem akumulator na o. pół godziny, a po zauważonym problemie ponownie, ale niestety problem nie ustępował.
Pozdrawiam

Netoper
25-08-2010, 18:10
Dystrybutor gazu inaczej zwany rozdzielaczem
Jasne, z głowy uleciało że IIIgen istnieje.
Z tym że tak mało tego jeździ, że o jakieś konkretniejsze porady do tego typu kuchenki ciężko
Ja bym zaczął od porządnego wyregulowania kuchenki (tylko ciężko o kumatego gazownika)
Może być jeszcze taki problem że przy przekręcaniu zapłonu, idzie trochę gazu w cylindry i to powoduje problem z odpaleniem, ale to też kumaty gazownik potrzebny.

gofer111
25-08-2010, 18:18
Na forum vectraklub jest opis do instalacji Necam, jak ustawić ciśnienie I i II stopnia w reduktorze, komputer jest samo uczący się, ale potrzebuje dobrego ciśnienia jakie daje reduktor.
Samochód ma przejechane około 224 783 km, więc możliwe, że przydało by się wyregulować ciśnienia gazu.

Ale potrzebny jest odpowiedni manometr o gwincie M6, czy ktoś zna miejsce gdzie mogę go kupić, (żeby można było przynajmniej ustawić ciśnienie 0,97 i 1.4~1.5 Bar)
bo z gazownicy raczej nie chcą się brać za tą instalację.

Kiedy wiem, że będę wyłączał samochód to z powrotem przełączam z LPG na benzynę, żeby przed wyłączeniem pochodził na benzynie, ale dalej to samo.

Pozdrawiam