PDA

Zobacz pełn± wersję : Znosi na prawo :(



Wojtas1978
13-11-2005, 20:38
Witam.

Podczas mocnego przyspieszania i mocnego hamowania znosi mi autko na prawo. Wraz z samochodem dostalem kiepskie felgi i jeszcze gorsze zimowki. Czy to moze byc wina opon czy np zbieznosci ?

Pozdrawiam

rc23
13-11-2005, 20:45
zbieżno¶ć oczywi¶cie ale oponki też bym sprawdził no i jeszcze wymiary felg

Wojtas1978
13-11-2005, 20:52
felgi powinny byc 15". ale cholera je wie. chyba pobujam sie na tym zestawie do wiosny. chyba kołka nie poodpadaja :)

Dzieki !!

waldemarz
13-11-2005, 20:54
Jesli znosi ci autko na prawo podczas hamowania to nie musi byc to tylko wina opon czy felg oraz zbieznosci, ale i stanu tarcz i klockow hamulcowych.

Wojtas1978
13-11-2005, 20:59
Jesli znosi ci autko na prawo podczas hamowania to nie musi byc to tylko wina opon czy felg oraz zbieznosci, ale i stanu tarcz i klockow hamulcowych.

co racja to racja. w sumie znoszenie przy hamowaniu mnie tak nie niepokoi jak to przy przyspieszaniu. samochod mocny i trzeba mocno kierownice trzymac :D

digital123
13-11-2005, 21:01
A mi się wydaje że tuleje wahacza do wymiany, proponuje pojechać na szarpaki i sprawdzić

Wojtas1978
13-11-2005, 21:05
A mi się wydaje że tuleje wahacza do wymiany, proponuje pojechać na szarpaki i sprawdzić

Szarpaki zaliczone. wszystko w porzadku jest.

po cichu licze na to ze to sa opony. jutro zostawiam furke w abscar na caly dzien. moze cos wypatrza :)

waldemarz
13-11-2005, 21:11
Posluchaj jesli ci sciaga tez autko przy przyspieszaniu to naprawde moga byc to rozne przyczyny tak jak pisali ci koledzy, a tak przy okazji jesli masz kiepskie opony to chociaz sprawdzales czy masz rowno napompowane kola, bo to tez jest przyczyna sciagania, ale stawialbym bym w takim przypadku na zbieznosc. Mozna to w prosty sposob sprawdzic, wystarczy ze bedziesz jechal np 50km/h prosta droga i pusc kierownice, jesli jadac prosto bedzie cie sciagac w prawo to zapewne zbieznosc do ustawienia, ale jesli masz byc jutro w Abscar to niech sprawdza wszystko dokladnie, ale zbieznosci z tego co wiem to nie sprawdza, bo nie maja sprzetu od tego.

fuel111
13-11-2005, 21:47
Zamień najpierw opony stronami i wyrównaj w nich ci¶nienie.

Wojtas1978
13-11-2005, 21:55
postaram sie wszytko posprawdzac. Dzieki za pomoc :)

edmondo
14-11-2005, 01:00
mialem podobny problem, jezdzilem chyba z miesiac po roznych mechaniorach, sprawdzilem opony, zbieznosc, klocki wymienilem, odpowietrzylem uklad hamulcowy i co sie okazalo...
... jakis paja wsadzil silentblocka (chyba tak to sie nazywa) w poprzek, zamiast wzlduznie (lub na odwrot) i kolo byl amortyzowane nie w tym kierunku co trzeba - to tez warto sprawdzic, jak juz wyeliminujesz opony i bedziesz grzebal przy zawieszeniu.