PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Prośba o radę -problemy z silnikiem



maciejostry
01-09-2010, 18:16
Witam.mam problem z silnikiem polegający na gaśnięciu silnika podczas jazdy w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła{ wciśnięcia i przytrzymania spadają obroty }....jest to silnik 2,5 V6 mondeo z 1998 roku instalacja gazowa KME diego...problem występuje tylko na benzynie na gazie nie ma takiego zmartwienia Proszę o radę i Pozdrawiam serdecznie

Netoper
01-09-2010, 19:18
Wyczyść bocznikowy, przepustnicę, w międzyczasie odepnij akumulator żeby reset się wykonał, a po złożeniu wszystkiego do kupy adaptacja.

Jeszcze sprawdź czy bocznikowy w ogóle żyje, na pracującym silniku odepnij wtyczkę z czujnika ciśnienia wspomagania, jak bocznikowy żyje to obroty powinny ciut do góry pójść.

Jeszcze w profilu czy w podpisie dopisz jaki masz silnik, tu pomoc
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=84321

harnas1515
01-09-2010, 21:08
Wyczyść bocznikowy, przepustnicę, w międzyczasie odepnij akumulator żeby reset się wykonał, a po złożeniu wszystkiego do kupy adaptacja.

Jeszcze sprawdź czy bocznikowy w ogóle żyje, na pracującym silniku odepnij wtyczkę z czujnika ciśnienia wspomagania, jak bocznikowy żyje to obroty powinny ciut do góry pójść.

Wie co mówi.
Możesz jeszcze przeczyścić przepływkę powietrza i dopiero adaptacja.

Według mnie krokowy...

Netoper
02-09-2010, 09:54
O tej przepływce zapomniałem, dodatkowo oprócz czyszczenia warto jeszcze ją zmierzyć czy prawidłowo pracuje.