PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]świecąca kontrolka smarowania



Photos
01-09-2010, 20:55
Witam. Dzis wracając z pracy do domu wjechalem w kaluze. Wiadomo jaka jest pogoda, ciezko nie wjechac...wszystko byloby ok ale zaswiecila mi sie kontrolka smarowania silnika...wrocilem ok 17, wstawilem do garazu z nadzieja ze moze wyschnie ale niestety nie wyschlo...zobaczymy rano...macie jakies pomysly co to moze byc??

Rafal_Blues
01-09-2010, 21:47
sprawdź czy od uderzenia wody nie spadł ci kabelek z czujnika, to może być przyczyna

Photos
01-09-2010, 21:50
moze faktycznie, a w którym miejscu znajduje się czujnik?? jeszcze nie miałem okazji się do niego dotykać więc nie wiem

Malutki
02-09-2010, 09:54
Czujnik znajduje sie nad filtrem oleju koło spręzarki klimatyzacji. Dostęp do niego jest fatalny ale od spodu można się do niego dostać.

Photos
02-09-2010, 10:15
Ok dzięki. Dziśto sprawdzę

Photos
08-09-2010, 11:15
No i wymienione...zeszło mi się trochę bo nie mogłem dostać czujnika...Nie wiem moze mam coś przerabiane...i tu pytanie do znawców...badz kogokolwiek kto się orientuje.
W moim silniku czujnik wkręca się nie w sam blok tylko jest takjakby jakaś przejściówka założona i dopiero w nią wkręcany jest czujnik...tak ma być?? Wydaje mi się ze nie do konca...a swiadczy o tym nawet sam czujnik bo jak zamówiłem oryg to nie pasował gwint a konkretnie średnica śruby w czujniku, jak sie nie mylę to jest 12 a u mnie 10 i tak myślę ze jakbym wykręcił tę przejsciówke to mogłoby pasować, a tak założyłem inny czujnik od c-maxa nie wiem czy dobrze...na początku dalej się swiecił kontrolka ciśnienia ale po przejechaniu około 10 km zgasła i wszystko jest ok. Przy okazji zajrzałem też do układu chłodzenia bo w ostatnie zimniejsze dni nie chciał wejsc na temperature i okazało sie ze ktoś mądry wywalił termostat, pytanie dlaczego?? czyżby w lecie się grzał?? oczywiście kupiłem i założyłem...wszystko wróciło do normy ale zobaczymy w lato.

Netoper
08-09-2010, 11:19
Może ktoś nie mógł dostać oryginała i redukcję zapodał pod inny czujnik, albo gwint wychetany w gnieździe czujnika.
A termostat wywalił bo był zapewne niesprawny i może nie miał kasy na nowy,
albo do sprzedaży auto szykował i nie inwestował.

Photos
08-09-2010, 11:32
No ja jestem pierwszym właścicielem w Polsce więc Niemiec napewno dostałby oryginał u siebie. A z tym termostatem...hmm czyżby polacy nauczyli niemców juz tak mocno kombinowac??

Netoper
08-09-2010, 11:45
A kupowałeś bezpośrednio od właściciela?

więc Niemiec napewno dostałby oryginał u siebie
To dlaczego jest kombinowane :)
Przeciętny Niemiec/kierowca nie kombinuje i w warsztatach też oryginały wrzucają.
Chyba że jakaś usterka powodująca niemożność wstawienia oryginalnego czujnika, ale na pewno z warsztatu nie wypuścili by auta bez termostatu.

Photos
08-09-2010, 11:58
A kupowałeś bezpośrednio od właściciela?

No niestety nie...ale auto W polsce nie jezdziło bo nie był zarejestrowany i wiadomo OC i te sprawy...Chyba że na dziko ale wątpię

Netoper
08-09-2010, 12:22
ale auto W polsce nie jezdziło
To nie ma nic do rzeczy :)
Zdziwiłbyś się ile jest ichniejszych "warsztatów u pana Mustafy" specjalizujących się w sprzedaży aut "od emeryta jeżdżącego raz w tygodniu do kościółka." i 10letnie auto ma przebieg max 100tyś
Termostat to pikuś kupisz wsadzisz i będzie OK, kwestia czy ten czujnik wsadzony bo był faktycznie niesprawny i z innego auta (odwiniętego z przystanku) wymontowali, czy może gniazdo wyrobione/uszkodzone i trzeba było redukcję dawać. A jak uszkodzone, to czy właśnie silnik nie jest z jakiegoś auta co dzwona miało i mu poobrywało trochę rzeczy.
Po VIN-e sprawdzałeś czy auto ma to co VIN pokazuje?

Photos
08-09-2010, 12:38
za bardzo sie na tym nie znam...podam Vin to może sprawdzisz, jak masz możliwość oczywiście WF05XXGBB51B70822
Tak na oko to się zgadza, dzwi wersja nadwozia, kraj produkcji.
Z tym silnikiem to i tak coś jest nie tak.
Opisywałem wczesniej, jak mocno go pomecze to na wolnych obrotach zaswieca sie kontrolka od oleju, teraz zmieniłem czujnik to zaobserwuje czy nadal ten objaw wystepuje...no i oczywiście olej zere jak szalony na 1000 litra to tylko sie oblize...ale leje mu ford 10w40 dosyc tani 68 zł za 5l i niech pije az panie wtedy zrobie przeszczep i dalej jazda...tak mi doradził tez mechanik z ASO

Netoper
08-09-2010, 12:44
VIN to wrzuć tutaj
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=37745
Koledzy Ci rozkodują, ja na razie mam mocno ograniczony dostęp do MC.

Z olejem bardzo dobre rozwiązanie, ewentualnie pokusiłbym się zalać Valvoline MaxLife, to potrafi cuda zdziałać ze znikającym olejem, ale nie zawsze.
A chociaż kompresję sprawdzałeś?
Jeszcze bym sprawdził jak faktycznie jest z ciśnieniem oleju- zamiast czujnika wkręca się manometr no i widać jak jest faktycznie.

Photos
08-09-2010, 12:50
A chociaż kompresję sprawdzałeś?

Byłem z tym w ASO ale kazali mi czekac az ostygnie a w takie upały to z pół dnia trzeba by czekac i nie sprawdzałem. sam za bardzo tego nie zrobie bo ledwo ten czujnik wymieniłem, musiałem az odkręcić spręzarke od klimy inaczej w ogóle bym do niego się nie dostał. Ma jeszcze wyciek pod miską od strone tejże sprężarki także to tez napewno jest dobrym źródłem ucieczki oleju