PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] spocona sprężarka klimatyzacji????



dawidos25
02-09-2010, 22:20
dzisiaj z ranca jak włączylem klimę usłyszalem takie sporadyczne stukanie pracuje normalnie nagle sie zatrzymuje (za rolką jakas jej czesc)i jak rusz to własnie stuka pofatygowałem sie i weszłem pod mondeusza jest nizle spocona co najmniej jak po maratonie ,acha i ma jeszcze taki różowy nalot na samym dole

do wymiany ?????


1.8 zetec 2001

danielWr
02-09-2010, 23:01
Może lekko sprężarka się rozszczelniła i puszcza olej. A ten odgłos to może być sprzęgielko. Sprawdź czy jak stoi to to stukniecie nie występuje co jakiś czas. Jeżeli to ten sam dźwięk to jest ok.

MKIII nie było zeteka tylko Duratec.

dawidos25
02-09-2010, 23:23
jak sie zatrzyma nic nie słychać ale pużniej jak startuje jest takie szarpniecie i wtedy stuknie, po jakims czasie (jak jej sie chce ,nie zawsze )znowu sie zatrzyma i rusza z kopyta ze stuknięciem


oto chodziło???

pawelc
04-09-2010, 10:42
Przy załączeniu klimy jest zawsze takie charakterystyczne puknięcie.... A jak jeżdzisz na funkcji AUTO, to normalne że klima się załancza i wyłancza w zależności od zadanej temperatury... tylko o co chodzi z tym różowym nalotem?..

Ar2rB
04-09-2010, 14:21
A nie jest to przypadkiem jakaś pozostałość po specyfiku od sprawdzania szczelnosci układu?

Netoper
04-09-2010, 14:40
No to jak jest na zewnątrz, to znaczy że układ nieszczelny.

dawidos25
04-09-2010, 19:59
wlazłem jeszcze raz pod mondeusza nie mogłem znalezc skad to może wyciekac na dole jest cała "mokra" powiedzmy mokra raczej tłusta nigdy nie widziałem tego oleju czy tego co tam leci ale sa zacieki cała ubabrana olej czy co??ale tylko sprężarka nic więcej ,klima działa normalnie tak jak zawsze ,w poniedziałek idzie do mechanika tylko to irol tak że do cudów nie dojdzie powie że do wymiany pewnie

2000 kilometrów przede mna za niedługo tak że musi byc sprawny na 100%

a tak przy okazji jak mi powie że do wymiany to sobie sam bym chciał wymienic tylko potrzebuje instrukcji jak to zrobic macie może cos takiego ,jak wymienie na inna to musze ją uzupełnic czy nie ???

Netoper
04-09-2010, 20:26
No jak odepniesz sprężarkę to cały czynnik ucieknie.
Weź wymyj dokładnie sprężarkę wytrzyj do sucha i zobacz czy znowu zacznie się pocić, bo może kiedyś coś na nią chlapło i siedzi do dziś.