PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Upływ prądu w spoczynku



Lord_Klingieryt
03-09-2010, 19:09
Przy okazji wymiany akumy na nowy postanowiłem sprawdzić upływ prądu w stanie spoczynku. Zmierzyłem 115 mA. Chyba trochę za dużo.
Rozpracowałem skrzynkę bezpieczników pod kierownicą. Rozkład zgadza się z tym co jest w oryginalnej instrukcji auta. Po wyjęciu bezpiecznika 28 (gniazdo zapalniczki) prąd spadł do 105mA. To niewiele. Dopiero jak wyjąłem przekaźnik R12 (oświetlenie wewnętrzne) prąd spadł do 30mA a przekaźnik był ciepły. Przy tym wszystkie światła są wyłączone a jak wyciągałem bezpiecznik od tego obwodu to prąd nie spadał. Ktoś miał taką usterkę ? Czy wystarczy zmienić przekaźnik czy trzeba szukać dalej ?
No i ta zapalniczka.

Netoper
03-09-2010, 19:39
A radio masz fabryczne czy dokładane?

Lord_Klingieryt
03-09-2010, 19:42
A radio masz fabryczne czy dokładane?

Dokładane.

Netoper
03-09-2010, 19:44
To jeszcze przed pomiarem odepnij radio od zasilania i zobacz czy upływ nie spadnie.

Lord_Klingieryt
03-09-2010, 20:18
To jeszcze przed pomiarem odepnij radio od zasilania i zobacz czy upływ nie spadnie.

Dla pewności zrobię tak. Chociaż w skrzynce bezpieczników wyciągałem po kolei każdy bezpiecznik i tylko wyciągnięcie bezpiecznika 28 coś nieznacznie zmniejszyło. Jak wyciągałem te od radia (33 i 37) to nic się nie zmieniało.

A coś w kwestii przekaźnika ?