PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Tuba itp - mam zero wiedzy.. pomóżcie



lukashek166
03-09-2010, 19:41
Witam. Chcę do mojego fordzika zamontować tubę jakąś konkretną za niewielkie pieniądze - o ile taka opcja jest możliwa.

a wiec ford mk 3 radio oryginalne 6000 cd 4 glosniki . pomóżcie co mogę do niego zamontować (tzn zamontuje to fachowiec) tylko nie wiem co kupić

http://allegro.pl/tuba-aktywny-subwoofer-wzmacniacz-kable-manta-2000-i1205650890.html

lub takie coś :

http://allegro.pl/tuba-spx-1000w-wzmacniacz-400w-kable-vk3-2-tweetry-i1198587636.html

interesuje mnie mega bass a nie "pierdzenie"

cos do 200 zł chciałbym tuba + wzmacnaicz . jeżeli za taką cenę nic dobrego nie kupię to napiszcie mi to. dziekuje z góry

Zeus
03-09-2010, 20:09
Kolego, jeśli interesuje Cię bas a nie pierdzenie to naszykuj trochę więcej pieniędzy niż 200 zł, jeśli mega bas - naszykuj dużo więcej niż 200 zł.
To co podałeś w linkach to mega kaszanka a nie mega bas - byle jaki wzmacniacz, byle jaki głośnik, do tego obudowa z prasowanego papieru, kup lepiej porządne głośniki i lepsze radio i będziesz miał z tego więcej basu niż z tej pożal się Boże tuby.

lukashek166
03-09-2010, 20:21
radio raczej zostawię. Czy mógłbyś mi polecić jakąś Tubę i wzmacniacz ?

raandal
03-09-2010, 20:26
Do tego radia to nie podłączysz bez przeróbek radio ani wzmacniacza ani tuby. Radio ford 6000cd nie ma wyjścia RCA. Jeśli chodzi zaś o bas, to kup jakiś zestaw używany na allegro ale zestaw skrzynia basowa + wzmacniacz. Zdecydowanie uzyskasz lepszy efekt bo tuba zawsze będzie "pierdzieć"

xZeus dał CI dobre rady, zmień radio i głośniki , efekt będzie zdecydowanie bardziej wyczuwalny.

lukashek166
03-09-2010, 20:35
Raaandal własnie identyczne autko mam jak twoje :)

jakie radio by pasowało ? i te 6000c jaką w ogóle ma moc ?

czyli 4 głosniki tez bede musiał zmienić ? te oryginalne sąza słabe ?

jeżeli się znacie , a widzę że znacie się to powiedzcie. jakie radio jakiej mocy, i jakie głosniki zamiast tych starych (tube najwyzej z czasem wstawie) i czy po wymianie radia i 4 glosnikow bedzie lepszy efekt niz na oryginalnych ?

Zeus
03-09-2010, 20:57
Wymienisz radio na któreś z "firmowych" z półki cenowej 300-400 zł, do tego na przód zestaw odseparowany np. słynne Helix DarkBlue 62.1 (250 zł), tył możesz odpuścić, do tego zdałoby się tłumienie drzwi (około 400 zł na przednie) i masz przyzwoicie nagłośnione auto, oczywiście bez szaleństw.

Twoje radio 6000CD ma moc odpowiednią - do fordowskich głośników lub podobnych, marzenia o kilowatach niech pozostaną marzeniami :) Kupując nowe radio będziesz miał na nim napisane 4x50W, co w rzeczywistości oznacza 4x15W i pozwala na napędzenie wspomnianego wyżej zestawu głośników Helix lub podobnych. Wyższe moce są możliwe do uzyskania dzięki DOBRYM wzmacniaczom.
Na wypadek gdyby moja wypowiedź nie wydała się przekonująca a moce zbyt małe, zachęcam do zdobycia podręcznika fizyki dla szkoły podstawowej i zapoznania się z prawem Ohma (pierwsze powinno wystarczyć) :palacz:

lukashek166
03-09-2010, 21:03
Gratuluje , że przynajmniej ty uważałeś na lekcji fizyki :) Ja tego nie robiłem i teraz muszę pytać.

Dzięki za wszystkie informacje. Wasze wypowiedzi oraz ceny ostudziły mój zapał do zamontowania Tuby :)

Zeus
03-09-2010, 21:14
Hehe, nie chciałem się chwalić tym że uważałem na lekcjach fizyki (chociaż faktycznie uważałem), chodziło mi o to, że większość podnieca się mocą, chociaż to nie ona jest najważniejsza.

lukashek166
03-09-2010, 21:17
Mimo to przyznam , że głośniki fordowskie nie grają najgorzej... mimo chciałbym mieć dobry bass wydobywający się z bagażnika... Myślałem ,że kupię Tubę z wbudowanym wzmacniaczem (tuba 2000W) i będę miał kozak Bass... szkoda , że to nie takie proste

Zeus
03-09-2010, 21:21
Jednak jest to proste - ale nie przy pomocy tego co podałeś w linku - to jest po prostu kwintesencja chińszczyzny i nie zagra nawet poprawnie, nie mówiąc o kazackim graniu.

lukashek166
03-09-2010, 21:25
chciałem poprawić jakość dźwięku tzn dodać trochę bassu , nie przekraczając funduszu 250 zł

Zeus
03-09-2010, 21:37
Jeśli nie chcesz wymieniać radia, to pokuś się o wymianę głośników na zestaw odseparowany (jakieś 200 zł), potem jak uzbierasz kolejną kasę to zadziałaj z wytłumieniem drzwi. I to powinno Ci wystarczyć do grania z większą ilością basu, cudów nie będzie ale lepiej niż teraz.

raandal
04-09-2010, 00:42
Ja akurat zacząłem od zmiany radia, i jeśli masz chwilkę to polecam wybrać się do niedzieli do Saturna , bo mają promocję -VAT, a teraz radyjko takie jak ja mam Alpine CDE-111R można kupić za 320zł!!! a jakoś do ceny na prawdę rewelacyjna

ejnik
18-10-2010, 21:20
A powiedzcie czy da radę obejść się bez wymiany radia ?? Ponieważ zależy mi na tym by radio było seryjne... A dało radę podłączyć do niego tubę by grało to w miarę sensownie ?? Wiadomo że nie będzie to BOSE.....

hashenty
18-10-2010, 21:59
A powiedzcie czy da radę obejść się bez wymiany radia ?? Ponieważ zależy mi na tym by radio było seryjne... A dało radę podłączyć do niego tubę by grało to w miarę sensownie ?? Wiadomo że nie będzie to BOSE.....

Da się. Tutaj masz wątek, w którym napisałem, że jednak koniec końców nie warto: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85723

Wyprowadziłem sobie wyjście RCA pod subwoofer i była kicha. Poszukaj sobie najtańszego firmowego radia z wyjściem na subwoofer i podłącz do tego radia lepsze głośniki w drzwiach. Poszukaj w sklepach rtv - media markt, avans itd. Znajdziesz coś na pewno.

Jeśli chcesz kupić tanio dobre głośniki - zajrzyj do mnie. Sprzedaję głośniki JL Audio za 180 zł : http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=90336&highlight=audio

Zmień radio, wyklej sobie drzwi przednie matami - nie będzie rezonansu, załóż lepsze głośniki. Jak będzie za mało basu - rozglądaj się za subwooferem. Tuby sobie od razu odpuść.

fedos1
18-10-2010, 22:19
Ja mam tube magnata ktora ma juz cos koło 10lat ma tylko 600w ale bardzo ładnie gra i nie pierdzi jak to tutaj koledzy pisza. Podstawa to dobre radio i okablowanie. Same kable beda kosztowały około 200zł wiec o dobrym graniu za 250zł mozesz pomarzyc. Minimum jakie bedzie dawało rade to kwota 1000zł za sama skrzynie badz tube ze wzmacniaczem i okablowaniem. W cos tanszego bym sie nawet nie bawił.

hashenty
18-10-2010, 22:32
fedos1 - tuba z samego założenia nie zagra poprawnie. Tym bardziej nie widzę sensu pakowania się w tubę, skoro najzwyklejszy sub kosztuje dosłownie paredziesiąt zł więcej od tuby. A że ktoś lubi umpa umpa, hałas i buczenie, to już inna sprawa.

fedos1
18-10-2010, 23:28
nie namawiam nikogo do tuby bo to kazdy wie ze skrzynia gra lepiej. ale nie zgodze sie z tym ze tylko wydaje hałas i buczenie. W chryslerze 300m ktorego miałem jeszcze nie dawno ciupała iscie w połaczeniu z 10 głosnikami infiniti i radyjkiem pioneera za 2000zł. Kazdy kto wysiadał z auta mowił ze sprzet na prawde bardzo ładnie gra zadnego bucznia czy harczenia czysto i przyjemnie dla ucha. A jak otwierałem bagaznik to kazdy był zdziwiony ze to tuba.

Tyberiusz
02-11-2010, 19:42
interesuje mnie mega bass a nie "pierdzenie"


cos do 200 zł chciałbym tuba + wzmacnaicz

:)) :)) :))

Bez kitu, tekst rodem z Calibra Forum.

qran
02-11-2010, 20:00
200zł to na waciki nie wystarczy...

Wpadłem dziś na chwilę na forum - jestem w delegacji i nie mam internetu, tęsknię za Wami i pozdrawiam!

Fred.X
02-11-2010, 20:38
200zł to na waciki nie wystarczy...

Wpadłem dziś na chwilę na forum - jestem w delegacji i nie mam internetu, tęsknię za Wami i pozdrawiam! :beer: :beer: :beer: :beer:

lukashek166
02-11-2010, 23:49
200zł to na waciki nie wystarczy...

Wpadłem dziś na chwilę na forum - jestem w delegacji i nie mam internetu, tęsknię za Wami i pozdrawiam! :beer: :beer: :beer: :beer:

widzę super z was "znawcy" tylko pogratulować :)

wzmacniacz 80 zł tuba 115zł i kolegi golf gra jak mała dyskoteka .

Nie trzeba dużych pieniędzy , aby coś stworzyć . Wy pewnie jesteście zdania kupić tube za 1000 zł wzmacniacz za 800 zł wtedy będzie dobrze...

Jendrekmak
03-11-2010, 00:15
nie chodzi do końca o pieniądze jakie wydasz tylko o jakość, którą może zaoferować "chińszczyzna". po prostu szkoda na to kasy. 200 zł skromny markowy wzmacniacz (ale i tak lepszy od chińskich NoName) i 200-300 skromny markowy subik do tego sensowne kable od 40-50 zł. jak by nie patrzeć to potrzeba min 450-500 zł. ale twój biznes - twoje pieniądze.

Nie trzeba dużych pieniędzy , aby coś stworzyć "coś" tak ale pojeździj sobie codzienne z kiepskim nagłośnieniem i będziesz szybko zmieniał sprzęt i żałował wydanych na marne pieniędzy.
ja do basu używam Blaupunkt Velocity VA-275 (pólka cenowa 200-300 zł) i na spokojne i średnio głośne słuchanie i uzupełnienie fabrycznego radia wystarcza (a na głośne słuchanie też by pewnie wystarczył ale głośniki nie dotrzymują mu kroku więc musiał bym wstawić drugi wzmacniacz do wysterowania głośników w drzwiach i wymienić same głośniki na mocniejsze). do SUBa powinieneś mieć we wzmacniaczu Filtr dolnoprzepustowy z regulacją ograniczenia pasma od góry np. 50-250 Hz plus ewentualnie płynna regulacja podbicia basu po to żeby niepotrzebne dźwięki nie szły na głośnik w SUBie. itd. itp. ....

badger
03-11-2010, 03:59
widzę super z was "znawcy" tylko pogratulować :)

wzmacniacz 80 zł tuba 115zł i kolegi golf gra jak mała dyskoteka .
...chyba wiejska. Zresztą na dyskotekach próżno szukać jakości, więc co to w ogóle za porównanie? Za 200 zł można, być może, narobić hałasu. I tyle.

Dodano po 7 min.:


A powiedzcie czy da radę obejść się bez wymiany radia ?? Ponieważ zależy mi na tym by radio było seryjne... A dało radę podłączyć do niego tubę by grało to w miarę sensownie ??
Seria (szczególnie głośniki) jest beznadziejna, jak podłączysz do tego beznadziejną tubę to będzie beznadziejnie po dwakroć... z tą różnicą, że będzie dodatkowo łupało przypadkowym basem z bagażnika po całej okolicy... Taka jest niestety prawda. ;)

Fred.X
03-11-2010, 06:10
200zł to na waciki nie wystarczy...

Wpadłem dziś na chwilę na forum - jestem w delegacji i nie mam internetu, tęsknię za Wami i pozdrawiam! :beer: :beer: :beer: :beer:

widzę super z was "znawcy" tylko pogratulować :)

wzmacniacz 80 zł tuba 115zł i kolegi golf gra jak mała dyskoteka .

Nie trzeba dużych pieniędzy , aby coś stworzyć . Wy pewnie jesteście zdania kupić tube za 1000 zł wzmacniacz za 800 zł wtedy będzie dobrze...
Jak chcesz możemy porównać to badziewie z najtańszym zestawem jaki ja zaproponuje... :bigok:

Gebar
03-11-2010, 06:28
Wy pewnie jesteście zdania kupić tube za 1000 zł wzmacniacz za 800 zł wtedy będzie dobrze...
Ja nie jestem takiego zdania..
Moim zdaniem na skrzynie (nie tube :) ) trzeba wydać 800 PLN a na wzmacniacz 1 000 PLN :)

Fred.X
03-11-2010, 07:19
Wy pewnie jesteście zdania kupić tube za 1000 zł wzmacniacz za 800 zł wtedy będzie dobrze...
Ja nie jestem takiego zdania..
Moim zdaniem na skrzynie (nie tube :) ) trzeba wydać 800 PLN a na wzmacniacz 1 000 PLN :)
:bigok:
:beer: :beer:
:wow2: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

qran
03-11-2010, 08:32
Może tak: subwoofer to głośnik, obudowa, wytłumienie, bas reflex, terminal, przewód, płyta (mdf/sklejka czy inne), materiał obiciowy, kleje i inne, czyjaś praca i zarobek. Można łatwo dojść do wniosku że tuba za 115zł zrobiona jest z najtańszych materiałów wątpliwej jakości. A że wydaje głośne dźwięki to nie znaczy że gra dobrze... Ta sama filozofia dotyczy wzmacniacza za 80zł.

Jendrekmak
03-11-2010, 11:42
Moim zdaniem na skrzynie (nie tube Smile )
popieram skrzynię basową (niezależnie od kształtu) bo tuba to głośnik a w zasadzie rodzaj obudowy głośnika bardziej estradowy niż do samochodu. choć znam takich co mają głośniki tubowe w domu ale to przesada. do domu pasuje bardziej obudowa labiryntowa lub BR

Gebar
03-11-2010, 17:50
z tańszych zestawów, to miałem kiedyś blaupunkta GTt + wzmacniacz w komplecie. Cena około 400 PLN, Jakość za 400 PLN, ale na ten czas mi to starczało..
Sprawdz może ten zestaw, myslę, że kolega (golf) z w/w postów nie miałnic lepszego, więc dla Ciebie będzie bajka. Sprzedałem to za chyba 250 zł koledze i On do dziś jest zadowolony.

Wszystko zależy co chcemy uzyskać i co oznacza dla Ciebie "dyskoteka" w aucie :) bo mi na dzisiejszy dzień remiza już nie wystarcza :)
Jeśli będziesz chciał wydać 400 PLN, to napisz a podeślę Ci przykładowe linki

Dodano po 2 min.:


Ja mam tube magnata ktora ma juz cos koło 10lat ma tylko 600w
To jest tylko ? :)

Tyberiusz
04-11-2010, 20:35
widzę super z was "znawcy" tylko pogratulować :)

wzmacniacz 80 zł tuba 115zł i kolegi golf gra jak mała dyskoteka .
...chyba wiejska.

:helm:

Same maty na parę drzwi mnie kosztowały mniej więcej tyle, co ten "sprzęt".

Fred.X
04-11-2010, 21:01
kiedy sie nauczycie , że nie moc najważniejsza i nie wierzyć w to co piszą producenci... :bigok:

maniek_
04-11-2010, 22:11
kiedy sie nauczycie , że nie moc najważniejsza i nie wierzyć w to co piszą producenci... :bigok:
Dobre pytanie :metal:


Ale jak powiesz dla kolegów którzy nie znają się na sprzęcie, elektronice "mam sprzęt który ma 2000wat" to jesteś kozak :bajer: a nie mam 300w w RMS :los:

KarolRS
05-11-2010, 00:15
własnie, miałem subwoofer RF punch w passacie, 30cm głosnik, masował plecy, urywał klape, a miał 150w rms....

Można tanio kupic sprzet, używany od gamoni którzy nie wiedza co maja, ale trzeba byc jak tommy lee jones w sciganym,zeby tak trafić


Ja na wrocławskiej giełdzie elektronicznej kiedys kupiłem subwoofer, patrze, kurde gdzies cos takiego widziałem, bez napisów prosta skrzynka, ILE? - 50pln słysze, dobra, tanio, kasy nie miałem, wziałem.....


....okazało sie,że dałem 50pln za suba Carvin Vega, który tak grał,że mózg uszami wypływał. sprzedałem go chyba za 3paki po pół roku od ręki, gośc sie mało nie posikał jak go brał.


lukashek166- nikt nie kupuje tuby bo tuba ma do czterech lister bass.

A kolega jak dał 2 stówki za taki konkret zestaw to niech jeszcze uciuła z 5dych na kule dyskotekowa, zawiesi pod podsufitką to macie blow job murowany w pazimiechach dolnych...

hashenty
05-11-2010, 02:38
macie blow job murowany w pazimiechach dolnych
Nieśmiertelny cytat Waldemara Kiepskiego :D
Wycieczka do Paziemiechów Dolnych :D True true.
Ja za swój sub rockforda 25cm dałem 300 zł, do tego sam montowałem z bratem skrzynkę. 2x75 Watt RMS (2-cewkowy) i jest gitara. Daję radę i nie narzekam, że nie ma 2000 WATT :D

gasek
05-11-2010, 08:39
Ja na twoim miejscu dozbierałbym troszkę kaski.Kupił skrzynie Power Bass do tego jakiś używany wzmacniacz Carpower.Słuchałem takiego zestawienia w kilku autach i wydaje mi się że jak za taką kaskę jest bardzo pozytywnie. Chodzi mi o jakość grania oczywiście,choć nie powiem jak ktoś lubi jak mu w aucie wszystko skacze i nie zależy mu na zdrowiu to też ma duże możliwości to zestawienie.Jeżeli nie musi być głośno,ale czysto i przyjemnie to kup sobie głośnik hertz np. es 200 wykonaj skrzynie na stronie producenta masz wszystko wyliczone.Do tego stary ,ale jary wzmacniacz alpine MRV-T500 rzucać autem aż tak nie będzie ale zagra już fajnie.Oczywiście tak jak koledzy wcześniej pisali radyjko też musisz wymienić.Ja polecam jakąś używkę ze starszej serii alpine CDAxxxx,zagra duże lepiej i wydasz mniej niż nowe CDE.

ery
05-11-2010, 14:05
widzę super z was "znawcy" tylko pogratulować

wzmacniacz 80 zł tuba 115zł i kolegi golf gra jak mała dyskoteka .

Nie trzeba dużych pieniędzy , aby coś stworzyć . Wy pewnie jesteście zdania kupić tube za 1000 zł wzmacniacz za 800 zł wtedy będzie dobrze...

Panowie myślę że nie ma co ciągnąć tego tematu, kolega jest mądrzejszy i uważa że to co wybrał to da radę, więc proponuję kliknąć Kup Teraz i cieszyć się zajefajnym MEEEEGA BASEM za 200 pln...

hashenty
05-11-2010, 23:15
widzę super z was "znawcy" tylko pogratulować

wzmacniacz 80 zł tuba 115zł i kolegi golf gra jak mała dyskoteka .

Nie trzeba dużych pieniędzy , aby coś stworzyć . Wy pewnie jesteście zdania kupić tube za 1000 zł wzmacniacz za 800 zł wtedy będzie dobrze...

Panowie myślę że nie ma co ciągnąć tego tematu, kolega jest mądrzejszy i uważa że to co wybrał to da radę, więc proponuję kliknąć Kup Teraz i cieszyć się zajefajnym MEEEEGA BASEM za 200 pln...

Trzeba było od razu napisać, że kolega chce zainwestować w generator rezonansu i zadawać szyku pod warzywniokiem :D. Pomoglibyśmy znaleźć coś i za 50 zł :D, żeby na 3 piwa zostało :D

Tyberiusz
06-11-2010, 22:26
Pomoglibyśmy znaleźć coś i za 50 zł

Ja znalazłem za mniej :)

http://allegro.pl/tuba-basowa-az-23-cm-800w-bass-gratisy-i1307670301.html

hashenty
06-11-2010, 23:06
Ja znalazłem za mniej

:)) :)) :)) :))

TUBA POSIADA WBUDOWANY

POTEZNY AŻ 20CM SREDNICY

POWLEKANY I ZABEZPIECZONY

WOOFER BASOWY

W TYM PRZEDZIALE CENOWYM

NIE ZNAJDZIESZ DRUGIEJ Z TAK

POTEZNYM GŁOSNIKIEM

Ja swego czasu na materiał do obicia skrzynki więcej dałem niż ten wymarzony sprzęt kosztuje
:)) :)) :)) :))

maniek_
06-11-2010, 23:32
Ja znalazłem za mniej

:)) :)) :)) :))

TUBA POSIADA WBUDOWANY

POTEZNY AŻ 20CM SREDNICY

POWLEKANY I ZABEZPIECZONY

WOOFER BASOWY

W TYM PRZEDZIALE CENOWYM

NIE ZNAJDZIESZ DRUGIEJ Z TAK

POTEZNYM GŁOSNIKIEM

Ja swego czasu na materiał do obicia skrzynki więcej dałem niż ten wymarzony sprzęt kosztuje
:)) :)) :)) :))
Kupuje takie 4 sztuki i muszę auto wzmacniać :satan: :helm: :helm: :helm:

Smugg69
06-11-2010, 23:38
Proszę bardzo (tu jeszcze nie podpięty :P):
http://img31.imageshack.us/img31/5371/subxq.th.jpg (http://img31.imageshack.us/i/subxq.jpg/)

Głośnik JBL + wzmacniacz własnej konstrukcji (50-70W) skrzynka zrobiona z płyty MDF 18mm (stare meble xD)
Wykonane przez kumpla elektronika, zapłaciłem mu za to 200 zł (koszt wykonania max 300, sprzedał taniej bo potrzebował kasę na szybę i radio ://)


Do tego doszły mi kable i bezpiecznik, coś około 100 zł

Taniej dobrego sprzętu już naprawde nie da rady kupić.
Trzeba tylko wygłuszyć ramkę tablicy, ja użyłem do tego pianki do paneli, została po remoncie :) Wsadziłem w ramkę pod tablicę i na blachę pod ramkę.

Skrzynka naprawdę bardzo ładnie łupie, bas jest czysty, w aucie urywa głowę i masuje plecy, a na zewnątrz nie słychać. :P

lukashek166
07-11-2010, 02:17
myślę , że nie ma sensu tu się sprzeczać ... Bo nie o to tu chodzi. Napisałem , że kolegę wyniosło to 200 zł i naprawdę tak było i daję słowo,iż jego bass niczym nie odbiega od waszego za 1000 zł , wręcz przeciwnie może i jest lepszy . Kolega zakupił wszystko w Niemczech używane . Tam ceny są naprawdę śmieszne, lusterko golf 3 el. cena 3 Euro :) 4 xAlufelgi 16 cali z zimowym ogumieniem (continentala) cena 50 euro :)

Fred.X
07-11-2010, 07:12
myślę , że nie ma sensu tu się sprzeczać ... Bo nie o to tu chodzi. Napisałem , że kolegę wyniosło to 200 zł i naprawdę tak było i daję słowo,iż jego bass niczym nie odbiega od waszego za 1000 zł , wręcz przeciwnie może i jest lepszy . :panna: :panna: :panna: :panna:
nie będę tego komentował, szkoda się szarpać, niech sobie słucha tego pierdzenia... :palacz:

Gebar
07-11-2010, 07:50
myślę , że nie ma sensu tu się sprzeczać ... Bo nie o to tu chodzi. Napisałem , że kolegę wyniosło to 200 zł i naprawdę tak było i daję słowo,iż jego bass niczym nie odbiega od waszego za 1000 zł , wręcz przeciwnie może i jest lepszy . Kolega zakupił wszystko w Niemczech używane . Tam ceny są naprawdę śmieszne, lusterko golf 3 el. cena 3 Euro 4 xAlufelgi 16 cali z zimowym ogumieniem (continentala) cena 50 euro
To dlaczego nie zgłosisz się do swojego SUPER kolegi by Tobie skompletował MEGA CA za 200 zl?
Swoją drogą jestem bardzo ciekawy co tam kolega ma wsadzone..

badger
07-11-2010, 12:41
...ale tak po prawdzie to całe car audio ma mało wspólnego z właściwą reprodukcją dźwięku, może pomijając najdroższe instalacje strojone za pomocą profesjonalnych urządzeń, a nie "na ucho". ;)

Fred.X
07-11-2010, 12:56
...ale tak po prawdzie to całe car audio ma mało wspólnego z właściwą reprodukcją dźwięku, może pomijając najdroższe instalacje strojone za pomocą profesjonalnych urządzeń, a nie "na ucho". ;)
no ale nie Tuba z papieru, papierowe głośniki tak, jak najbardziej , ale nie obudowa do nich... :bigok:

badger
07-11-2010, 13:04
no ale nie Tuba z papieru, papierowe głośniki tak, jak najbardziej , ale nie obudowa do nich... :bigok:
O tubach w ogóle nie mówię, to się nadaje wyłącznie do łupania basem na wsi. ;)

Gebar
07-11-2010, 13:36
Mnie bardzo ciekawi co kolega ma w tym golfie za 200 zł..
lukashek166, napisz proszę co wchdzi w sqad tego mega sprzętu

Celtic
07-11-2010, 13:40
o tubach w ogóle nie mówię, to się nadaje wyłącznie do łupania basem na wsi. ;)

no moj brat miał w aucie tube firmy Manta i "załatwił" ją w tydzień :beer:

ery
07-11-2010, 13:51
myślę , że nie ma sensu tu się sprzeczać ... Bo nie o to tu chodzi. Napisałem , że kolegę wyniosło to 200 zł i naprawdę tak było i daję słowo,iż jego bass niczym nie odbiega od waszego za 1000 zł , wręcz przeciwnie może i jest lepszy

To przyjedź z kolegą na odsłuch do mnie, porównamy jego granie z moim oczywiście jesli chodzi o kulturę gry i jakość basu a nie napierniczanie bo tego u mnie nie ma. A jśli zgodzimy się że jego gra lepiej (kulturalniej, z zejściem i odpowiednio zesrojony z przodem tak jak powinno grać w SQ) to posypię głowę popiołem i przyznam ci rację tu na foum. :jezyk2:

Celtic
07-11-2010, 14:06
myślę , że nie ma sensu tu się sprzeczać ... Bo nie o to tu chodzi. Napisałem , że kolegę wyniosło to 200 zł i naprawdę tak było i daję słowo,iż jego bass niczym nie odbiega od waszego za 1000 zł

kiedyś też tak myslałem ale za 200zł to ledwo ledwo na styk można drzwi wygłuszyć...nie mówiąc o najtańszym markowym radiu (jvc /clarion/kenwood) około 250-300zł potem głośniki, kable... :niewiem: :niewiem: :beer: :beer: :beer: :beer:

lukashek166
07-11-2010, 14:29
Radio Sony , Cena 200 zł zawiera wzmacniacz i tubę używane tuba: magnat wzmacniacz JBL

Gebar
07-11-2010, 16:12
magnat wzmacniacz JBL
coś bardziej szczegółowo można?

Tyberiusz
07-11-2010, 18:57
nie będę tego komentował, szkoda się szarpać, niech sobie słucha tego pierdzenia... Palacz

Bardzo dobre podsumowanie ;)

luk_jag
07-11-2010, 21:26
Koledzy jestem w fazie budowy CA i powiem Wam że widocznie jakiś debilowaty jestem bo na wygłuszenie drzwi przód wyszło 180zł. nie wspominając o okablowaniu, dystansach, radiu, głośnikach itd... a tu kolega twierdzi że za dwie paki ma dyskoteke.
Koło Kutna można się wybrać na prawdziwą wiejską dyskotekę za dychę, no może dwie :banan:

Jendrekmak
07-11-2010, 22:38
Panowie temat się wyczerpał. szkoda nerwów.

Celtic
07-11-2010, 22:38
Koledzy jestem w fazie budowy CA i powiem Wam że widocznie jakiś debilowaty jestem bo na wygłuszenie drzwi przód wyszło 180zł. nie wspominając o okablowaniu, dystansach, radiu, głośnikach itd... a tu kolega twierdzi że za dwie paki ma dyskoteke.
Koło Kutna można się wybrać na prawdziwą wiejską dyskotekę za dychę, no może dwie :banan:
jak +/-10 mat wlezie w jedne drzwi to nie ma sie co dziwić :latam: :latam: :joint:

lukashek166
07-11-2010, 23:45
Koledzy jestem w fazie budowy CA i powiem Wam że widocznie jakiś debilowaty jestem bo na wygłuszenie drzwi przód wyszło 180zł. nie wspominając o okablowaniu, dystansach, radiu, głośnikach itd... a tu kolega twierdzi że za dwie paki ma dyskoteke.
Koło Kutna można się wybrać na prawdziwą wiejską dyskotekę za dychę, no może dwie :banan:
Widzę , że czytanie ze zrozumieniem to udręka Polaków... Przykro mi nie każdy może być mądry , zdarzają się też tzw" debilowaci" ludzie.

Ty Piszesz o wygłuszeniu drzwi, a ja piszę o tubie i wzmacniaczu , ja napiszę , że głośno gra , to ty napiszesz , że ruszasz z piskiem opon...

lepiej zablokować ten temat , bo serio nie ma sensu się produkować..

Ja twierdze , że kolegi używki grają super , a "luk_jag 180 zł na wygluszenie drzwi wydał...

hashenty
08-11-2010, 01:23
Widzę , że czytanie ze zrozumieniem to udręka Polaków... Przykro mi nie każdy może być mądry , zdarzają się też tzw" debilowaci" ludzie.

Ty Piszesz o wygłuszeniu drzwi, a ja piszę o tubie i wzmacniaczu , ja napiszę , że głośno gra , to ty napiszesz , że ruszasz z piskiem opon...

lepiej zablokować ten temat , bo serio nie ma sensu się produkować..

Ja twierdze , że kolegi używki grają super , a "luk_jag 180 zł na wygluszenie drzwi wydał...

A czy Ty wiesz, co w ogóle ma wspólnego car audio jakiekolwiek z wygłuszaniem auta? :D

To tak jak byś chciał kupić sobie najpierw garaż na malucha, a potem kupił do tego hummera :D
Jaki widzisz w tym sens? Bo ja żadnego :P Tak samo zabawa w car audio bez wygłuszania drzwi. Skoro jednak takie car audio lubisz i miłujesz generator rezonansu, to ja proponuję wysypać do bagażnika trochę kluczy płaskich, garść nakrętek, śrub i gwoździ. Nie zapomnij wsypać trochę do kieszeni w drzwiach :D

Aaaaaa... no i koniecznie tablica rejestracyjna tylnej klapy musi rezonować wraz z baunsem wewnątrz auta, żeby każdy na ulicy czuł respekt i pożądanie takiego hi-endowego sprzętu... :]

Gebar
08-11-2010, 06:02
ponawiam pytanie o sprzęt kolegi

swojtas
08-11-2010, 11:18
temat sie ladnie rozwinal, moze co nie ktorym wyjasni istote prawdziwego CA :)

Gebar
08-11-2010, 17:20
moze co nie ktorym wyjasni istote prawdziwego CA
Mi może i wyjaśni jak kolega (właściciel posta tematu) napisze nam co jego kolega z golfa ma za sprzęt. Ja na prawdę jestem bardzo ciekawy..

swojtas
08-11-2010, 19:47
Napewno jakiegos taniego alpharda o malej mocy wejsciowej oraz jakis mocniejszy wzmak;)chociaz za 200 zl jak dobrze doczytalem to nie wiem co mozna kupic... Mozna sobie kupic cos taniego ale raczej nie chwalilbym sie jaki to nie jest zestaw z najwyzszej polki. Gebar a u ciebie co siedzi w autku :)

Gebar
08-11-2010, 21:01
Gebar a u ciebie co siedzi w autku
Jeśli dobrze zrozumiałem i pytasz o CA to:
Radio to Pioneer KEH-8600R + zmieniarka
http://planet.tuning.free.fr/closeout/car-audio-pages/keh-p8600r.jpg
Głośniki przód i tył to HERTZ ESK, odseparowane
http://www.prohifi.cz/img/large/hertz-esk-165-4.jpg
a napędza je jakiś starszy ale jary wzmak pioneer
Bass to skrzynia JBL 1214 BP
http://www.onestopcaraudio.co.uk/caraudio4less/images/JBL-GTO-1214BP.jpg
a napędza go wzmacniacz monoblok JBL GTO-7001
http://www.sklep.jbl.pl/galerie/j/jbl-gto-7001e_494.jpg

Dodano po 5 min.:

wcześniej miałem clariona, ale przy pionku się chował, więc stary hi-endowy pionek został w aucie :)

lukashek166
08-11-2010, 21:17
http://allegro.pl/jbl-gto-752-wzmacniacz-wysylka-gratis-i1268651413.html

taki wzmacniacz , niestety Tuby jaką posiada kolega nie znalazłem .

Każdy ma inne potrzeby, jeden chce słuchać mozarta , ale to chyba dla Panów w podeszłym wieku(pozdrawiam was) no młodzi , znający się co fajne, wolą super"pierdzenie" jak wy to nazywacie :)

Jendrekmak
08-11-2010, 23:30
co ty kolego piszesz? teraz każdemu udowodnisz, że jest .... napisane było za 200 zł a podajesz przykład wzmaka za 500 z kawałkiem (o czym inni też wspominali 800-1000 zł zestaw). kup go za 200 z subwoofer'em... ale to chyba był by jakiś świeżo "wyjęty" tylko nie ze swojego auta a czyjegoś.
chciałeś za 200 zł to ci tłumaczono, że niemożliwe.

lukashek166
08-11-2010, 23:36
czytanie ze zrozumieniem... zaczynam wątpić w naród Polski ..

sprzęt kupiony w Niemczech , używany ! Ja tylko wysłałem link jaki to jest wzmacniacz...

wzmacniacz dokładnie kupił za 34 Euro. i wytłumacz mi proszę kolego, że nie da się kupić dobrego zestawu za 200 zł Bo nadal nie rozumiem...

swojtas
09-11-2010, 07:21
na pewno z kradziezy wzmak, jak za taka cene...

luk_jag
09-11-2010, 08:14
wzmacniacz dokładnie kupił za 34 Euro

... a świstak siedzi i zawija

Fred.X
09-11-2010, 11:47
Żeby nie było wątpliwości :

Tuba- rurowata obudowa z kartonu lub PCV+subwoofer+czasem wzmacniacz , wtedy aktywna, charakteryzuje się niepoprawnym dudniącym dźwiękiem, który wynika z powstawania fal stojących wewnątrz obudowy , która jest mało sztywna i ma ograniczoną pojemność, w większości przypadków są to konstrukcje bass refleks, z rurą po drugiej stronie niż głośnik, a jest to nie najlepsze rozwiązanie...
kolego lukashek166 jak chcesz porozmawiać to się zachowuj , bo na razie żadną wiedzą się nie wykazałeś..

Jendrekmak
09-11-2010, 13:01
czytanie ze zrozumieniem... zaczynam wątpić w naród Polski ..
to jedź, kupuj i nie zawracaj nam głowy. za 200 zł to możesz też kupić malucha na chodzie. same okazje. po co w ogóle pytasz skoro wiesz, że można?

cos do 200 zł chciałbym tuba + wzmacnaicz . jeżeli za taką cenę nic dobrego nie kupię to napiszcie mi to. dziekuje z góry napisaliśmy ci to a ty dalej swoje. tyle w temacie bo chyba za tępy jestem na takie dyskusje i na dodatek nie potrafię czytać nie mówiąc już o zrozumieniu bo to już totalnie mnie przerasta.

badger
09-11-2010, 14:53
Nie przesadzajcie, czasami da się coś kupić dużo poniżej cen rynkowych, bo sprzedający się nie zna albo chce szybko sprzedać albo cokolwiek. ;)

ery
09-11-2010, 17:30
Udzielam się czasem na forum car audio i wiecie co jest najlepsze co również i tu miało miejsce ? Pisze ktoś zapytanie o sprzęt czy cokolwiek, dodaje że się nie zna, ma mało wiedzy itp itd a jak ktokolwiek mu usiłuje coś poradzić to okazuje się nagle że on jest najmądrzejszy i się zna a inni to debile i się nie znają :)

Gebar
09-11-2010, 19:23
Nie przesadzajcie, czasami da się coś kupić dużo poniżej cen rynkowych, bo sprzedający się nie zna albo chce szybko sprzedać albo cokolwiek
Zgadzam się z Tobą, ale w dobie allegro i ebay to jak nie wiesz ile cos jest warte wpisujesz w wyszukiwarke i masz jak na dłoni :)

W dobrej cenie to, albo od kolegi-przyjaciela, albo 2 razy przemyśl zakup jeśli coś za tanio jest :)
PS. Ocyzwiście od wsyzstkiego w/w są wyjątki..

Dodano po 8 min.:

Dla przykładu, kiedyś kupiłem na allegro (ale z mojego miasta, odbiór osobisty) wzmacniacz pionnera.
Tanio i niby wszystko ok, ale..
wzmacniacz nie miał wychodzących kabli podłączeniowych i nie miał wejść na kable, tzw. śrubowych.
Wzmacniacz miał wejście na kostki z których wychodziły kable..
Bardzo ciężko by je dostać i stąd taka niska cena była :) (w serwisie pionnera cena 2ch kostek, większa niż dałem za wzmaka)

Mądry Polak po szkodzie.. jednak w jednej z firm CA udało mi się po długim czasie dostać kostkę (nie orginalna, ale pasowała idealnie :) )

Jendrekmak
09-11-2010, 19:50
Udzielam się czasem na forum car audio i wiecie co jest najlepsze co również i tu miało miejsce ? Pisze ktoś zapytanie o sprzęt czy cokolwiek, dodaje że się nie zna, ma mało wiedzy itp itd a jak ktokolwiek mu usiłuje coś poradzić to okazuje się nagle że on jest najmądrzejszy i się zna a inni to debile i się nie znają Smile
dlatego piany dostaję jak koleś pisze, że ma dwie stówy a potem wyskakuje z klockiem za pięć i pół. jak trafisz na leszcza w potrzebie to i za flaszkę ci sprzeda niezły sprzęt. albo autor tematu chce porady albo zrobić z nas głupców bo kupiliśmy nowe i tak drogo.

WojtekMK2
09-11-2010, 21:22
(...)

interesuje mnie mega bass a nie "pierdzenie"

cos do 200 zł chciałbym tuba + wzmacnaicz . jeżeli za taką cenę nic dobrego nie kupię to napiszcie mi to. dziekuje z góry


[Odpowiedź na założycielski wątek]

No więc piszę.
Nie masz wiedzy, nie ufaj masowym sprzedawcom na All.
Do tej kwoty nie kupisz mega basu tylko pierdzenie zwane mega basem. Daruj sobie zakupy do tej kwoty. Sam sprzedaje na All i dobrze wiem co oferuje tania końkurencja.
VK- za 199zł za pomocą megamocy przerobi auto na cabrioleta.
Peiying jakiś chłam samozwańczo uznanej za firmę/markę.
Jest jeszcze wiele nazw które odradziłbym.
Chcesz grać? Kup markowe. A markowe to takie, które nie robi tajemnicy z adresu siedziby PRODUCENTA (nie importera!!!!) adres ten bez problemu znajdziesz i sprawdź go.
Ja kiedyś znalazłem "znaną amerykańską markę" której siedziba mieściła się... na Poczcie w Chicago!!!!!!!!!!!!

Do 200zł mam tylko nowego Blaupunkta z serii GT oraz Magnata który całkiem fajnie gra bez wzmacniacza, tylko z pokładowego radyjka. Sztuka podłączenia i... nie do wiary!!!

Dodano po 8 min.:

Ło kurde... już mu pranie mózgó zrobiliście.
A tak chciałem bardzo mu dobrze poradzić.
Podziękowania.

Dodano po 6 min.:


A powiedzcie czy da radę obejść się bez wymiany radia ?? Ponieważ zależy mi na tym by radio było seryjne... A dało radę podłączyć do niego tubę by grało to w miarę sensownie ?? Wiadomo że nie będzie to BOSE.....
Na Twoje oczekiwania mam patent i niech Bose się wstydzi!

Tyberiusz
10-11-2010, 17:50
Jest albo albo :)

Mega bass: http://www.audiosklep.pl/t992244-jackhammer-p-1541.html

albo do 200 zł

tuba marki tuba, która, hmmmm cos tam dudni :)

Gebar
10-11-2010, 18:38
Mega bass: http://www.audiosklep.pl/t992244-jackhammer-p-1541.html
Daruj nam :)

Chcę żyć ze świadomością, że moje CA jest jeszcze coś warte :)

Fred.X
10-11-2010, 19:51
Mega bass: http://www.audiosklep.pl/t992244-jackhammer-p-1541.html

hmmm, ciekawe czy zamkniesz okna przy tym głośniku... ;)
i na ile aku starczy i czy chociaż ruszy... :jezyk1:

Gebar
10-11-2010, 21:01
http://www.audiosklep.pl/t992244-jackhammer-p-1541.html
Waga: 160.0 kg hehehehh :)

Celtic
10-11-2010, 21:13
Jest albo albo :)

Mega bass: http://www.audiosklep.pl/t992244-jackhammer-p-1541.html

albo do 200 zł

tuba marki tuba, która, hmmmm cos tam dudni :)

ta i do tego pancerne szyby + wylewka ze zbrojeniem w aucie:)) :)) :))

...no i auto zglebowane bedzie za free :)) :)) :))

Jendrekmak
11-11-2010, 18:19
A powiedzcie czy da radę obejść się bez wymiany radia ?? Ponieważ zależy mi na tym by radio było seryjne... A dało radę podłączyć do niego tubę by grało to w miarę sensownie ?? Wiadomo że nie będzie to BOSE....
hmmmm... niestety musisz się pogodzić z tym, że bez wymiany radia (6000CD) nie osiągniesz oczekiwanych efektów. to radio ledwie ciągnie te głośniki, które ma podpięte fabrycznie. nie ma mowy o podpięciu subwoofera, który był by napędzany tylko przez wzmacniacz radia jak by go nie podłączać nie wysterujesz go bez dodatkowego wzmacniacza.

WojtekMK2
12-11-2010, 10:27
Jędrek, żebyśmy się zrozumieli. Mój patent, to skuteczne uzupełnienie pasma basowego bez dodatkowych wzmacniaczy i przesunięcie sceny na przód.
Nie chcę się tu reklamować, ale bez zastanowienia orzekam, że co najmniej setka klientów nie dowierzała z radochą wyjmując należność z portfela.
Metoda przekonania klienta jest zawsze taka sama i prosta:
"Proszę zaczekać, demonstracja w Pańskim aucie jest gratis a decyzję o zakupie pozostawię do przemyślenia"
Nawet jak już słyszą to nadal nie wierzą w moje czary mary... na fabrycznym sprzęcie :)

Jendrekmak
12-11-2010, 21:15
nie wiem czy już to robiłeś z 6000CD ale jak za głośno się słucha to nie wytrzymuje tego wzmacniacz tego radia i bas przestaje grać więc dołożenie kolejnego głośnika to masakra dla tego radia

WojtekMK2
13-11-2010, 10:30
Tak, bo pełne moce wszystkie radyjka osiągają przy pierwszych zniekształceniach a nie na końcu skali Volume.
Nie ma znaczenia z jakim radyjkiem. U siebie mam to na 5000RDS, ale one w torze audio niczym się nie różnią.
Powtarzam, że NIE chodzi mi o głośne granie na końcu skali lecz o polepszenie brzmienia w paśmie niskich tonów do granicy wtrącanych zniekształceń. I to bardzo skutecznie.
Tak się składa, że ludzkie ucho znacznie słabiej słyszy zniekształcenia w basie niż w wyższym paśmie, błyskawicznie natomiast usłyszymy zniekształcenia w paśmie wokalnym, trzeba o tym wiedzieć i uważać.
Tu tkwi tajemnica mojego patentu i więcej proszę nic nie wyciągaj ode mnie ;)
Miłego weekendu.

Zeus
13-11-2010, 10:59
WojtekMK2, a ja jednak z ciekawości zapytam - piszesz o 5000 i 6000, one faktycznie w torze audio są bardzo podobne lub identyczne, sposobu na podbicie basów się domyślam, zresztą nie o tym chciałem, ale czy kombinujesz coś z korekcją / przedwzmacniaczem w tym radiu aby pasmo było lepsze niż w oryginale ? Te radia są cieniutkie, nie chodzi mi akurat o moc, ale na fabrycznych głośnikach słychać już różnicę między ori a dowolnym innym nowym radyjkiem, jak ktoś ma już zestaw odseparowany pokroju helixa czy hertza to te różnice wydają się być kolosalne, przynajmniej dla mojego ucha.

Fred.X
13-11-2010, 11:19
WojtekMK2, a ja jednak z ciekawości zapytam - piszesz o 5000 i 6000, one faktycznie w torze audio są bardzo podobne lub identyczne, sposobu na podbicie basów się domyślam, zresztą nie o tym chciałem, ale czy kombinujesz coś z korekcją / przedwzmacniaczem w tym radiu aby pasmo było lepsze niż w oryginale ? Te radia są cieniutkie, nie chodzi mi akurat o moc, ale na fabrycznych głośnikach słychać już różnicę między ori a dowolnym innym nowym radyjkiem, jak ktoś ma już zestaw odseparowany pokroju helixa czy hertza to te różnice wydają się być kolosalne, przynajmniej dla mojego ucha.
nie tylko dla twojego...

WojtekMK2
14-11-2010, 21:10
Fabryczne radyjka nie są aż takie złe. No może trochę góra niedomaga już w nim samym, ale jak słusznie zauważyłeś, dobry zestaw odseparowany po części ją krystalizuje a po zmianie radia na lepsze jest jeszcze lepiej.
W przedziale basowym już takich różnic w radyjkach nie ma. Schodzą dosyć nisko, ale głośniki oryg. nie są w stanie żądanego basu wygenerować. No i fakt że zastosowanie lepszych głośników wiąże się również z czynnościami tłumiącymi z którymi mało kto sobie radzi bo nie rozumie zależności w temacie szeroko pojętej akustyki, rezonansów itp.
Nic w radyjkach nie kombinuję, stany fabryczne.
Problem cienkiego brzmienia dotyczy wielu modeli aut i przyznaję , że OPEL (szacun) we wszystkich modelach ,,B,, bardzo mi się brzmieniowo podoba.
Osobiście mam 2005 T&C Chryslera na zestawie Infinity i czasem mam wątpliwości w porównaniu do znacznie starszych Opli.

Mój patent... hm... Sam sobie skonstruowałem urządzonko które pozwala klientowi metodą przełączania podczas słuchania, zademonstrować brzmienie dotychczasowe (najczęściej fabryczne) a moje proponowane rozwiązanie.
Oczywiście że biorę pod uwagę fazowanie i ew. korekty ale to nie wymaga ingerencji w radio ani instalację.
Klienci jak zwykle nie wierzą , ale płacą za te różnice i za swoje zadowolenie a mi o to przecież chodzi.
Pozdrowienia.

Jendrekmak
14-11-2010, 21:26
W przedziale basowym już takich różnic w radyjkach nie ma. Schodzą dosyć nisko, ale głośniki oryg. nie są w stanie żądanego basu wygenerować. nawet podstawowe są w stanie. zapraszam. mam stare 6000CD i fabryczne Sony z mk4 różnica dość znaczna w basie bez zmiany głośników.


Powtarzam, że NIE chodzi mi o głośne granie na końcu skali lecz o polepszenie brzmienia w paśmie niskich tonów do granicy wtrącanych zniekształceń. I to bardzo skutecznie.
sopran w miarę gra do końca skali bas kończy się przy poziomie 18-20

WojtekMK2
14-11-2010, 21:47
W przedziale basowym już takich różnic w radyjkach nie ma. Schodzą dosyć nisko, ale głośniki oryg. nie są w stanie żądanego basu wygenerować.
nawet podstawowe są w stanie. zapraszam. mam stare 6000CD i fabryczne Sony z mk4 różnica dość znaczna w basie bez zmiany głośników.

No ale tutaj to już galimatias... nie kumam Twojej odpowiedzi na mój cytat który użyłeś.
Może to kwestia zwykłego nieporozumienia, albo kolejnego mojego piwa w tym roku ;)
Dobranoc.

A już skumałem, masz 2 modele radia a głośniki fabryczne. Skumanie mi troche zajęło ;)

Zeus
15-11-2010, 07:51
Nic w radyjkach nie kombinuję, stany fabryczne.

Mój patent... hm... Sam sobie skonstruowałem urządzonko które pozwala klientowi metodą przełączania podczas słuchania, zademonstrować brzmienie dotychczasowe (najczęściej fabryczne) a moje proponowane rozwiązanie.
Oczywiście że biorę pod uwagę fazowanie i ew. korekty ale to nie wymaga ingerencji w radio ani instalację.

W takim razie można się domyślać, że jest to dodatkowa korekcja ze wzmocnieniem podłączane bezpośrednio do wyjść głośnikowych. Czy ten patent powoduje jakąś znaczącą poprawę w radiach nowszego typu ?

Jendrekmak
15-11-2010, 10:08
Mój patent... hm... Sam sobie skonstruowałem urządzonko które pozwala klientowi metodą przełączania podczas słuchania, zademonstrować brzmienie dotychczasowe (najczęściej fabryczne) a moje proponowane rozwiązanie.
Oczywiście że biorę pod uwagę fazowanie i ew. korekty ale to nie wymaga ingerencji w radio ani instalację.
Klienci jak zwykle nie wierzą , ale płacą za te różnice i za swoje zadowolenie a mi o to przecież chodzi.
temat o "tubie" przerodził się w reklamę magicznego urządzenia kolegi WojtekMK2. może tak do działu "sprzedam" to przenieść.
jeśli wpinasz się w instalację to już wymaga ingerencji w instalacji audio.
ja działam na takim urządzeniu, które kradnie sygnał z głośników po niskiej (u mnie tylnych żeby była możliwość regulacji natężenia sygnału FADERem) i przerabia to na sygnał po wysokiej częstotliwości (gniazda chinch) i leci to do wzmacniacza, do którego podłączyłem SUBa.

WojtekMK2
15-11-2010, 10:55
Nie Koledzy. Nie zrozumieliście mnie. Moje urządzonko NIE jest na sprzedaż. Służy mi tylko do szybkiej demonstracji różnicy brzmienia po podłączeniu subwoofera. Wpinam się przelotowo w instalację tylko do owej demonstracji. Jak klient się decyduje , to nic mu nie przerabiam, nie niszczę. Wykonuję pewien zabieg trwały a urządzonko zabieram.
Pozdrowienia.

Jendrekmak
15-11-2010, 12:13
ale nadal jest to reklama "magicznego" zabiegu, który oferujesz za pieniądze. forum to miejsce dzielenia się informacjami a nie reklamy. więc nie ma o czym pisać.

Zeus
15-11-2010, 13:31
Nie Koledzy. Nie zrozumieliście mnie. Moje urządzonko NIE jest na sprzedaż. Służy mi tylko do szybkiej demonstracji różnicy brzmienia po podłączeniu subwoofera. Wpinam się przelotowo w instalację tylko do owej demonstracji. Jak klient się decyduje , to nic mu nie przerabiam, nie niszczę. Wykonuję pewien zabieg trwały a urządzonko zabieram.
Pozdrowienia.

Kolego - to Ty nie zrozumiałeś nas (a przynajmniej mnie). Nie chcę Ci wykraść tajemnicy tej przeróbki i zrobić na tym kokosów, jestem zainteresowany czysto informacyjnie i spodziewałem się odpowiedzi w stylu "dokładam dodatkową korekcję za procesorem dźwięku, robię sumator kanałów i podbicie basów", czysto teoretyczna wypowiedź.
Przeważnie na forum dzielimy się informacjami tego typu, nikt tu nikomu pomysłów i patentów nie kradnie w celach zarobkowych, a w każdym razie ja nie mam zamiaru tego robić.
Jeśli chwalisz się takim urządzeniem na subforum car-audio to chcielibyśmy dokładniej poznać Twoje rozwiązanie, efekt jaki da się uzyskać i sposób działania, nikt nie żąda rysunku pcb i spisu elementów.
Jak dla mnie (i jak widzę nie tylko dla mnie) trochę to trąci reklamą, a od sprzedaży części i usług mamy market i pchli targ.

Ja np. jestem ciekaw takiej przeróbki, bo skoro piszesz, że do prezentacji wpinasz się w instalację, to śmiem podejrzewać że do wyjść głośnikowych. A czy w takim razie przeróbka radia też odbywa się "za końcówką" i czy nie byłoby bardziej zasadne wprowadzać korekcję przed nią ze względu na ewentualne zniekształcenia ?

WojtekMK2
15-11-2010, 14:45
spodziewałem się odpowiedzi w stylu "dokładam dodatkową korekcję za procesorem dźwięku, robię sumator kanałów i podbicie basów"
Zeus, ależ ja naprawdę nic nie przerabiam co mam Ci zatem napisać? Nakłamać?

Przeważnie na forum dzielimy się informacjami tego typu
To forum czyta każdy chętny, to przeciwko nim nie chcę sie do końca zdradzić.

trochę to trąci reklamą
Absolutnie nie

Ja np. jestem ciekaw takiej przeróbki, bo skoro piszesz, że do prezentacji wpinasz się w instalację, to śmiem podejrzewać że do wyjść głośnikowych. A czy w takim razie przeróbka radia też odbywa się "za końcówką"
Co mam Ci napisać? po raz kolejny piszę: Nic w radyjkach nie przerabiam .

Jeśli chwalisz się takim urządzeniem
"Urządzenie" to zbyt poważne określenie. To przyrząd, narzędzie do szybkiego wpięcia się w instalację bez uszkadzania jej (nacinania kabli) za pomocą typowych złącz. Służy tylko do zademonstrowania klientowi "na żywo" możliwości subwoofera który właśnie został na próbę wstawiony do bagażnika.
Prezentacja polega na moim: "Proszę posłuchać, tak gra Pana system... a teraz jak gra z moim subwooferem". I tu na ogół następuje zdumienie. Jeśli klient się decyduje na zakup, rozpinam to co wpiąłem i dopiero w tym momencie ingeruję w instalację bardziej trwale z góry wiedząc jak co zrobić i jak pozostawić fazy.
Pozdrowienia.

Zeus
15-11-2010, 18:01
ejnik napisał:
A powiedzcie czy da radę obejść się bez wymiany radia ?? Ponieważ zależy mi na tym by radio było seryjne... A dało radę podłączyć do niego tubę by grało to w miarę sensownie ?? Wiadomo że nie będzie to BOSE.....

Na Twoje oczekiwania mam patent i niech Bose się wstydzi!


Mój patent, to skuteczne uzupełnienie pasma basowego bez dodatkowych wzmacniaczy i przesunięcie sceny na przód.


NIE chodzi mi o głośne granie na końcu skali lecz o polepszenie brzmienia w paśmie niskich tonów do granicy wtrącanych zniekształceń. I to bardzo skutecznie.
Tak się składa, że ludzkie ucho znacznie słabiej słyszy zniekształcenia w basie niż w wyższym paśmie, błyskawicznie natomiast usłyszymy zniekształcenia w paśmie wokalnym, trzeba o tym wiedzieć i uważać.
Tu tkwi tajemnica mojego patentu

Tu mówisz tylko o "patencie", co sugeruje jakąś formę przeróbek.


Mój patent... hm... Sam sobie skonstruowałem urządzonko które pozwala klientowi metodą przełączania podczas słuchania, zademonstrować brzmienie dotychczasowe (najczęściej fabryczne) a moje proponowane rozwiązanie.
Oczywiście że biorę pod uwagę fazowanie i ew. korekty ale to nie wymaga ingerencji w radio ani instalację

Tu dowiadujemy się że istnieje jakieś urządzenie wpinane do instalacji...


ależ ja naprawdę nic nie przerabiam

Nic w radyjkach nie przerabiam

... i nie trzeba przerabiać radia.


Służy tylko do zademonstrowania klientowi "na żywo" możliwości subwoofera który właśnie został na próbę wstawiony do bagażnika.
Prezentacja polega na moim: "Proszę posłuchać, tak gra Pana system... a teraz jak gra z moim subwooferem".

I z powyższego wynikałoby, że stosujesz do tej "przeróbki" jakiś swój subwoofer i nie wiadomo czy musi być ten czy inny.


Jeśli klient się decyduje na zakup, rozpinam to co wpiąłem i dopiero w tym momencie ingeruję w instalację bardziej trwale z góry wiedząc jak co zrobić i jak pozostawić fazy

Koniec końców z tekstu wynika że dokonujesz przeróbki instalacji, a właściwie bawisz się z fazami głośników.

I nie oczekiwałem niczego więcej, a już szczególnie tekstu w stylu "należy złączyć zielony przewód z niebieskiem a czarny z szarym zamienić miejscami". Szanuję tajemnicę zawodowo - handlową. Chodziło mi tylko o samą ideę modyfikacji.
Nadal interesuje mnie efekt końcowy, może jeśli uda się spotkać na jakimś większym spocie lub zlocie to dałoby się posłuchać tego.
Na koniec i tak zadam pytanie dodatkowe - czy sub musi być Twojej konstrukcji czy klient może sobie podpiąć własny dowolny, a jeśli tak to co zrobisz jak komuś wpadnie do głowy połączenie 6000CD ze wspomnianym gdzieś wyżej jackhammerem :)

WojtekMK2
15-11-2010, 21:53
Ło kurde Zeus... napracowałeś się trochę. Nie mogę zostawić bez odpowiedzi.
No więc tak.
Jak już pisałem, to urządzonko jest moim narzędziem które pomaga mi bezbłędnie określić prawidłową fazę dla suba (jeśli instalacja fabryczna jest poprawna bo różne cyrki widzialem), od dołu obciąć lub odciąć całkowicie tył marnotrawny. Wiesz zapewne ze odwrotność skutkuje kompromitacją.
Stosuję tylko markowe subwoofery do tego celu. Najczęściej małej mocy, ale z wysokim parametrem wyrażanym w (...) Suby niekoniecznie moje, mimo że kiedyś bardziej masowo je "produkowałem".
U klienta zostaje sub z demonstracji lub po kilku próbach wybrany inny a ja go podpinam tak, jak sugeruje mi to moje "cacko", moje ucho i wywiad z klientem.
Podpiąć można każdy głośnik, nawet ten 160 kG. Radyjko inteligencji nie ma, dla niego ważne jest 4 ohm lub więcej a nie grubość drutu na cewkach.
Idea jest taka, żeby zabrać pasożytom to co potrafią tylko zmarnować i dać temu, co potrafi to przetworzyć. Kumnij.
Niestety z racji prostoty nie mogę publicznie nic więcej napisać. Zauważ, że ten temat był wyświetlony blisko 1500 razy.
Pozdrowienia.

Zeus
16-11-2010, 00:33
No i wystarczyło napisać 5 prostych zdań, o nic więcej mi nie chodziło, szczegółów mogę domyśleć się samodzielnie. Jeśli będzie kiedyś okazja to chciałbym posłuchać, zwłaszcza tej formy "testowej".

Jendrekmak
16-11-2010, 11:04
Radyjko inteligencji nie ma, dla niego ważne jest 4 ohm lub więcej a nie grubość drutu na cewkach.
o ile dam, sobie spokój o to, że po prostu się reklamujesz choć to nie jest właściwe miejsce to jednak nie zgodzę się z tobą, że radyjko fabryczne pociągnie każdy głośnik. wzmacniacz w 6000CD nie zapanuje nad zbyt mocnym głośnikiem niskotonowym i ustawienie fazy głośnika i takich tam pierdół jak filtry czy zwrotnice nie ma z tym związku. po prostu nie wysterujesz mocnego głośnika. nie będzie kontroli nad basem. to że zagra to jedno a jak zagra to drugie. przy cichym słuchaniu teoretycznie wystarczą dobre głośniki zamiast fabrycznych ale tylko teoretycznie bo, jak pisałem wcześniej, zmiana fabrycznego radia na inne ale w miarę dobre już pokazuje różnicę na tych samych głośnikach a przecież ich charakterystyka się nie zmienia.

hashenty
16-11-2010, 13:25
Autor tematu już chyba zdążył sobie kupić trzecie auto i nie użytkuje tego forum, od czasu kiedy zboczyliście z tematu z letksza :D

WojtekMK2
16-11-2010, 15:21
wzmacniacz w 6000CD nie zapanuje nad zbyt mocnym głośnikiem niskotonowym
Jedruś, napisałem że stosuję najczęściej głośniki małej mocy i możliwie jak najlepszym (czymś tam)
Tyle głośnik zagra, ile mocy z radyjka dostanie, nikt nie twierdzi że na radiu głośnik będzie osiągał pełną moc ale na pewno zagra lepiej niż zestaw fabryczny. Oj, nie czytasz ze zrozumieniem. Kończę tą dyskusję bo sam zainteresowany nas olał.
Niesłusznie sądzisz że się tu reklamuję bo niby w jakim celu? Pochwaliłem sie tylko że mam na to patent, ale to Wy Koledzy chcieliście więcej i więcej zaspokajać swoją ciekawość polemizując, przejrzyj jak ten temat ewoluował.
Ja mam bardziej skuteczne formy reklamy i wystarczająco dużo pracy. Właściwie to mi reklama nie jest potrzebna, znany jestem na lokalnym rynku od 14 lat w tej materii.
Pozdrowienia.

Jendrekmak
16-11-2010, 15:50
pzdr

hashenty
16-11-2010, 17:22
Z góry sorry za OT - WojtekMK2 - jeśli w avatarze masz fotkę swojego auta, to wygląda to obiecująco. Może założysz nowy temat i pochwalisz się fotkami i opisem swojej instalacji? Bardzom ciekaw Twojego projektu.

swojtas
16-11-2010, 20:13
Z ciekawoscia zobaczymy co u ciebie szyberdach wypycha :jezor:
A tak na powaznie to zaprezentuj swoj zestaw:)

Tyberiusz
16-11-2010, 21:57
najczęściej głośniki małej mocy i możliwie jak najlepszym (czymś tam)

Znaczy czym?

Zeus
17-11-2010, 04:45
najczęściej głośniki małej mocy i możliwie jak najlepszym (czymś tam)

Znaczy czym?

O, następny dociekliwy :satan: Chodzi o jeden z parametrów T-S głośnika, ja nie wiem czy mogę tak publicznie bo Wojtek stara się nie zdradzać swoich tajemnic zawodowych.

Jendrekmak
17-11-2010, 08:40
Chodzi o jeden z parametrów T-S głośnika
myślisz, że tylko jeden? chyba nie

Zeus
17-11-2010, 15:08
myślisz, że tylko jeden? chyba nie

Wnioskując z tej wypowiedzi


stosuję najczęściej głośniki małej mocy i możliwie jak najlepszym (czymś tam)

sądzę, że chodzi o jeden z parametrów. Zresztą może autor się wypowie i potwierdzi lub zaprzeczy :)

Tyberiusz
17-11-2010, 16:54
najczęściej głośniki małej mocy i możliwie jak najlepszym (czymś tam)

Znaczy czym?

O, następny dociekliwy :satan: Chodzi o jeden z parametrów T-S głośnika, ja nie wiem czy mogę tak publicznie bo Wojtek stara się nie zdradzać swoich tajemnic zawodowych.

jego tajemnice zawodowe, a Twoja wiedza to dwie różne rzeczy :satan:

Zeus
17-11-2010, 22:49
jego tajemnice zawodowe, a Twoja wiedza to dwie różne rzeczy
No raczej nie inaczej :)

SGNS
12-02-2011, 20:10
Widzę koledzy, że znacie się bardzo dlatego mam do Was pytanko, mianowicie czy to radyjko podejdzie mi bez problemu do mojego mondka
?? czy to radio jest warte swojej ceny ??


http://allegro.pl/pioneer-avh-p3200-dvd-ramka-vw-opel-skoda-wroclaw-i1447488121.html

hashenty
13-02-2011, 00:00
Sam się na to radyjko od pewnego czasu łaszę.
Bardzo dobra cena, nic firmowego w 2 din nie znajdziesz z takim ekranem.
Chociaż ostatnio widziałem, że chyba sony coś w podobnej cienie wypuściło.
Jak dla mnie - brać. Sam jak odłożę, mam zamiar zakupić.

Będziesz musiał narożniki oryginalnego otworu w konsoli podpiłować, żeby radio się schowało do końca.