PDA

Zobacz pełną wersję : Klima i przednia szyba



art-e
15-11-2005, 15:08
No wiec wyczytałem że można tak zrobić aby sie klima nie załączała automatycznie przy nadmuchu na przednia szybę, ale jak to zrobić to już nie znalazłem.

Może ktos udzielić jasnych wskazówek?

Dla pytających dlaczego: bo sam chciałbym to kontrolować :)

Pozdrawiam

tb
15-11-2005, 15:57
U mnie mogę ręcznie wyłączyć A/C we wszystkich pozycjach nawiewu, oprócz nawiewu na przednią szybę właśnie.
Nie wiem czy jest to jednak możliwe, jak napisałeś.

bary
15-11-2005, 16:15
Napisz jak mozna AC wyłączyć przy nadmuchu na szybę, bo ja myślałem, że to nie mozliwe.
Pozdrawiam.

gnacik
15-11-2005, 16:53
Napisz jak mozna AC wyłączyć przy nadmuchu na szybę, bo ja myślałem, że to nie mozliwe.
Pozdrawiam.
Wszystko jest mozliwe :banan:
wystarczy rozebrac konsole srodkowa i odlaczyc jeden przewod od pokretla drugi z prawej strony i wtedy klima sie nie wlacza - zrobilem tak u siebie wrazie czego sluze pomoca :)
p.s oczywiscie mowimy o klimie manualnej :satan:

fuel111
15-11-2005, 17:52
Jeżeli chodzi o zimę to i tak klima się nie załącza, pomimo zapalonej kontrolki :metal

madbit2
15-11-2005, 19:48
Jeżeli chodzi o zimę to i tak klima się nie załącza, pomimo zapalonej kontrolki :metal



to dlaczego u mnie jak sobie jadę i załączę nawiew tylko na przednią szybę wyskakuje mi na wyswietlaczu A/C oraz czuję szarpnięcie ????

art-e
16-11-2005, 09:14
Napisz jak mozna AC wyłączyć przy nadmuchu na szybę, bo ja myślałem, że to nie mozliwe.
Pozdrawiam.
Wszystko jest mozliwe :banan:
wystarczy rozebrac konsole srodkowa i odlaczyc jeden przewod od pokretla drugi z prawej strony i wtedy klima sie nie wlacza - zrobilem tak u siebie wrazie czego sluze pomoca :)
p.s oczywiscie mowimy o klimie manualnej :satan:

No własnie zdaje sie że to twój post gnacik gdzieś wyczytałem że zamieszałeś cos z kabelkami.
Możesz precyzyjniej to opisać (jaki kabelek, jakie pokrętło itd itp) myśle że kilku osobom sie przyda bo troche ludzi o to pyta.

gnacik
16-11-2005, 09:25
No własnie zdaje sie że to twój post gnacik gdzieś wyczytałem że zamieszałeś cos z kabelkami.
Możesz precyzyjniej to opisać (jaki kabelek, jakie pokrętło itd itp) myśle że kilku osobom sie przyda bo troche ludzi o to pyta.
Jasne ze moge tylko zeby nie zrobic byka musze dzis wieczorkiem podejrzec o ktory kabelek dokladnie chodzi :)

vMZe
16-11-2005, 09:25
to dlaczego u mnie jak sobie jadę i załączę nawiew tylko na przednią szybę wyskakuje mi na wyswietlaczu A/C oraz czuję szarpnięcie ????

Bo masz klimę automatyczną. A tutaj mówimy o manualu.

A tak w temacie - nie wszystkie MK2 miały automatyczne załączanie klimy przy nawiewie na szybę. Czy można to dorobić??

gnacik
16-11-2005, 10:25
Co prawda nie sprawdzilem tego naocznie w aucie ale znalazlem stary post z autocentrum i sprawa z wylaczeniem manualnej klimy przy nawiewie na szybe w MK II wyglada nastepujaco:
Zdjac drugi od prawej przewod na srodkowym pokretle (przelacznik pozycji nadmuchu) :beer:

art-e
16-11-2005, 10:43
Czyli rozumiem że trza zdemontować konsole środkową i dojść do pokrętła sterującego miejscem nadmuchu, odpinamy kabelek i po sprawie i klime załaczamy kiedy chcemy?

Ja mam u siebie półautomatyczną klime wiec rozumiem że sprawa wyglądać bedzie tak samo?

gnacik
16-11-2005, 10:59
Czyli rozumiem że trza zdemontować konsole środkową i dojść do pokrętła sterującego miejscem nadmuchu, odpinamy kabelek i po sprawie i klime załaczamy kiedy chcemy?

Ja mam u siebie półautomatyczną klime wiec rozumiem że sprawa wyglądać bedzie tak samo?
Rozumiesz poprawnie :)) tylko ja nie wiem co to klima polautomatyczna 8O u mnie przy manualnej to rozwiazanie dziala :bigok:

fuel111
16-11-2005, 12:15
Jeżeli chodzi o zimę to i tak klima się nie załącza, pomimo zapalonej kontrolki :metal



to dlaczego u mnie jak sobie jadę i załączę nawiew tylko na przednią szybę wyskakuje mi na wyswietlaczu A/C oraz czuję szarpnięcie ????
Bo jeszcze nie ma ujemnych temperatur. I się nie załączy :brawo:

madbit2
16-11-2005, 15:32
sprawdze to :jezyk1: