PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Przełącznik szyby



Fzhut
09-09-2010, 02:42
Witam

Mam taki problem nie działa mi opuszczanie szyby z przełącznika po stronie pasażera. Na początku nie działało i opuszczanie i podnoszenie ale wyjąłem go przeczyściłem i do góry idzie. Najgorsze jest to że jak mam wyjęty przekaźnik i wciskam te blaszki śrubokrętem to wszystko działa, jak poskładam nie działa robi klik ale nie opuszcza. Zauważyłem również że jak opuszczam szybę przełącznikiem od strony kierowcy i w tym czasie nacisnę (teoretycznie nie działający) przycisk opuszczania od pasażera to szyba na ten czas się zatrzymuję, po zwolnieniu przycisku jedzie dalej w dół (przycisk od strony kierowcy cały czas wciśnięty).
Proszę o rady.

Pozdro.

insider
09-09-2010, 08:15
na poczatek zobacz czy podpiecie blaszek cos pomoze w przelaczniku...

mozliwe kolego ze przekaznik ktory uruchamia silnik opuszczania i podnoszenia szyby moze juz miec styki wypalone.... ale z nim to juz ciut gorzej zeby dostac....

powitac kolege z torunia ;)

zapraszamy do dzialu regionalnego -> kujawsko-pomorskie :beer:

iron1988
09-09-2010, 08:51
u mnie jest podobnie, dodam ze wymienilem przelacznik na inny uzywany i po tygodniiu znowu mam to samo :/

Fzhut
09-09-2010, 23:24
"na początek zobacz czy podpięcie blaszek coś pomoże w przełączniku..."
hmmmmm
nie rozumiem
mam je podpiąć do czego ?

Pozdrawiam Toruńczyków

rednaxelA
09-09-2010, 23:29
zapewne chodzi o "podgięcie" :-)

Optysio
09-09-2010, 23:42
Witam

Zauważyłem również że jak opuszczam szybę przełącznikiem od strony kierowcy i w tym czasie nacisnę (teoretycznie nie działający) przycisk opuszczania od pasażera to szyba na ten czas się zatrzymuję, po zwolnieniu przycisku jedzie dalej w dół (przycisk od strony kierowcy cały czas wciśnięty).
Proszę o rady.

Pozdro.

Objaw normalny, bo te przełączniki ustawione są szeregowo. Jest zabezpieczenie, aby nie było sytuacji, że kierowca podnosi szybę, a pasażer chce opuścić. Mogłoby wtedy dojść do zwarcia, a w skrajnym przypadku do uszkodzenia jakiegoś elementu (poza bezpiecznikiem). Jak opuszczasz lub podnosisz szybę od strony kierowcy i naciśniesz przełącznik pasażera to rozłączasz obwód.
To, że przycisk teoretycznie nie działa to trochę nie tak. Tam są styki przełączające. Z reguły wypalają się styki, które załączane są po naciśnięciu. Dlatego nie ma wystarczającego przepływu prądu i silnik nie zadziała. Styki normalnie zwarte, czyli w stanie kiedy nie używamy przełącznika są najmniej narażone na wypalenie i dlatego przewodzą prąd płynący po naciśnięciu przycisku kierownika. Z doświadczenia wiem, że raczej tylko wymiana przyniesie pozytywny efekt. Wszelkie czyszczenia pomagają na krótko.