PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkIII] Czy przy zmianie sprężyn Eibach trzeba wymieniać amor



Nitek
09-09-2010, 19:33
Witam

Kupiłem czwarte Mondeo no jestem bardzo zadowolny MKIII TDCI wersja GHIA felgi 18 cali. Wszystko byłoby OK tylko okazało się że mam zawieszenie na sprężynach Eibach Pro Kit i sportowe amory Sachs Pytanie jak w temacie gdy wsadzę sprężyny zwykłe to muszę też wymienić amory. Dodam że zawieszenie jest w super stanie tylko auto jest bardzo niskie.

Wilhelm
09-09-2010, 20:36
Ja bym zostawił tak jak jest, bo na 18" felgach przy zwykłych sprężynach wygl±da to dziwnie (za wysoko :) ). Pomijam kwestie prowadzenia, zero przechylania na zakrętach :):). Co do amorów, to chyba zależy czy s± krótsze.

Oktan
09-09-2010, 20:47
Eibach Pro Kit

to obniża auto 40/30 mm więc s± krótsze

amorki - oryginalne nie spowoduj± jakiego¶ drastycznego podniesienia auta, za to mog± szybciej "si±¶ć" przy tych sprężynach

więc je¶li uważasz, że jest za nisko/twardo - kładĽ standard ale w komplecie amory+sprężyny

MAG
20-09-2010, 18:42
Eibach Pro Kit

to obniża auto 40/30 mm więc s± krótsze

amorki - oryginalne nie spowoduj± jakiego¶ drastycznego podniesienia auta, za to mog± szybciej "si±¶ć" przy tych sprężynach

więc je¶li uważasz, że jest za nisko/twardo - kładĽ standard ale w komplecie amory+sprężyny
Oktan - Sachs Sport nie s± krótszymi amorami, więc ja osobi¶cie bym sie nie przejmował nimi (no chyba, że sa w kiepskim stanie), bo to nawet dobrze, że s± trochę twardsze od seryjnych, przynajmniej seryjnej "wanny" nie będzie :)

Nitek - na używki Eibacha spokojnie znajdziesz kupca - wiele osób tutaj szukało tych springów i kupowało nówki po około 600-700zł za komplet, a używki na alledrogo chodza w granicach 200-400zł

Ad_ams
29-09-2010, 22:06
Witam wszystkich. A ja mam pytanie w drug± stronę. Czy je¶li mam u siebie całkowicie oryginalne zawieszenie i sprężyny to czy można założyć ten komplet sprężyn aby nieco usztywnić autko, żeby się lepiej prowadziło na zakrętach?
Mówię oczywi¶cie o tych eibacha np. Czy to co¶ da?

Wilhelm
29-09-2010, 22:51
U mnie dało, ale z czasem seryjne amory zrobiły się miękkie... To normalne? Czy poprostu wskazuje to na zużycie amorków?

badger
29-09-2010, 23:02
U mnie dało, ale z czasem seryjne amory zrobiły się miękkie... To normalne? Czy poprostu wskazuje to na zużycie amorków?
Zużyły się. ;)

Tyberiusz
30-09-2010, 22:09
Ja mam nowe amorki Kayaby i się zastanawiam nad jakimi¶ sprężynami -30 mm.

Nitek
01-10-2010, 11:16
Tak jak w temacie zainteresowanych zapraszam 502426677