PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pochyłe koła tylnej osi mondeo Mk1 liftback



mathiasslimshady
16-09-2010, 22:00
Witam wszystkich, mam do was pytanie i prośbę. Ma z was może jakiś patent jak zrobić modne w tym sezonie pochyłe koła tylnej osi?? Bardzo nie się to podoba a naprawdę nie mam na to patentu. Nie chcę za wiele tam ciąć i spawać bo na pewno nie wpłynie to dobrze na warunki jezdne. Czekam na wszystkie możliwe podpowiedzi, z góry dzięki.

Tyberiusz
16-09-2010, 22:09
A że tak powiem, po co takie coś?

mathiasslimshady
16-09-2010, 22:22
jedynie dla wyglądu, nie pełni to żadnej funkcji ale ładnie wygląda.

Dodano po 8 min.:

http://fundir.org/gallery,pochylone_kola,2333,0,0.html

mniej więcej o to chodzi ale nie w takim stopniu

gasek
17-09-2010, 11:05
Ładnie?nie powiedziałbym,ale kwestia gustu.Opony pewnie starczają na pół sezonu,nie wspominając o bezpieczeństwie.Znam ludzi którzy zmieniają troszkę kąty kół ale tylko dla tego że upychają jakieś mega szerokie fele i rezygnują z szybszej jazdy na rzecz lansu.

sosnowicz
17-09-2010, 14:52
Są części, ale nie do mondeo: http://www.thefind.com/cars/info-camber-adjustable-front-control-arms#page=1

Z drugiej strony ciekawe co na to milicja asfaltowa, bo szwagier sąsiada mojego kolegi, który jest diagnostą twierdzi, że:
§11.1.Pojazd samochodowy wyposaża się:
10) w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony, a w przypadku kół bliźniaczych - nie mniejszej niż odległość między zewnętrznymi krawędziami opon;
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Tyberiusz
18-09-2010, 00:08
http://fundir.org/gallery,pochylone_kola,2333,0,0.html

Ale wioska :los: No i dowód leci za to, bo wystają poza obrys :satan:

mathiasslimshady
19-09-2010, 18:10
muszę powiedzieć że za wiele mi nie pomogliście.
Czy to wioska to nie wiem, popatrz na współczesny german style, myślę że nie można zaryzykować stwierdzenia, że to jest agrotuning. Sami mówicie, że o gustach się nie dyskutuje, nie zależało mi na waszej opinii tylko na pomocy w realizacji pomysłu ale widzę, że muszę sobie sam poradzić.

GORI232
19-09-2010, 18:25
muszę powiedzieć że za wiele mi nie pomogliście.
Czy to wioska to nie wiem, popatrz na współczesny german style, myślę że nie można zaryzykować stwierdzenia, że to jest agrotuning. Sami mówicie, że o gustach się nie dyskutuje, nie zależało mi na waszej opinii tylko na pomocy w realizacji pomysłu ale widzę, że muszę sobie sam poradzić.
to radź sobie sam, bo po pierwsze Mondeo to nie auto sportowe i nie ma za wiele części na rynku do takiego "tuningu" :))

Qrzyh
19-09-2010, 19:19
Wiem ze negatyw u siebie robil kolega TunerPL, zapytaj sie jego, moze cos Ci podpowie, sam pytal sie tutaj jak zrobic cos takiego i nikt mu nie pomogl.

mathiasslimshady
19-09-2010, 20:03
wreszcie jakiś konkret dziki Qrzyh

SteelRat
20-09-2010, 12:56
przeciez z mondeo jest regulacja kata pohylenia kol tylnych... nie da sie az tak kretynsko wyjechac jak na tych zdjeciach/filmach, ale da sie zmienic geometrie, u mnie by sie przydalo, mzoe by nie darly opony o tyl nadkoli...

mathiasslimshady
20-09-2010, 14:55
a wiesz może jak się to reguluję?? bo na razie nie mam za bardzo czasu żeby grzebać się z samochodem.

Qrzyh
20-09-2010, 14:58
przeciez z mondeo jest regulacja kata pohylenia kol tylnych

w kombi na pewno czegos takiego nie ma, nie wiem jak w hatch/sedan.

mathiasslimshady
20-09-2010, 15:09
ja też czegoś takiego nie widziałem ale szczegółowo nie szukałem, bo robiłem tylko taki przegląd zawieszenia.