PDA

Zobacz pełną wersję : formalności po założeniu lpg



roberto88
17-11-2005, 13:51
powie mi może ktos jakie są sprawy formalne po założeniu lpg (urząd komunikacji,stacja kontroli pojazdów no i oczywiście jakie są tego koszty?)

Graluu
17-11-2005, 13:56
musisz iść z zaświadczeniem od zakładu montującego instalację do wydziału komunikacji i poprosić o wpis do dowodu rejestrecyjnego o instalacji LPG - opłata o ile dobrze pamiętam ok 50 zł w znaczkach skarbowych

weź ze sobą wszystkie dokumenty jakie dostałeś w zakładzie montującym - czasem nawet potrzebny jest rachunek za założenie ( jeśli samochód na firmę )

tokocz
17-11-2005, 14:07
No a potem trochę droższy przegląd co roku. Chyba coś około 165 zł płaciłem w tym roku.

PS. Opłaty w urzędzie: 50 zł w znaczkach skarbowych?? Graluu, chyba przesadziłeś? :)

Graluu
17-11-2005, 14:10
PS. Opłaty w urzędzie: 50 zł w znaczkach skarbowych?? Graluu, chyba przesadziłeś? :)

o ile dobrze pamiętam - było to dwa lata temu, ale jakoś tak mi się wydaje

DariuszHoryd
17-11-2005, 14:10
Bierzesz homologacje od zakladu ktory Ci zalozyl instalacje, dodatkowo fakture zakupu, i z tym do wydzialu komunikacji. Wpis przynajmniej u mnie w Gdansku za darmo, ja kupilem auto miesiac temu, i dostalem dowod tymczasowy, i wczoraj odbieralem dowod zwykly i od razu zrobilem wpis o LPG, i nic mnie to nie kosztowalo.
Dokumenty potrzebne, to OC, Karta pojazdu, Homologacja i Faktura.

tokocz
17-11-2005, 15:05
Mnie to też nic nie kosztowało. Ale ja miałem inny przypadek. Zakładałem instalację jak jeżdziłem na tymczasowym (czy jak on tam się nazywa). I jak po miesiącu przyszedłem po normalny dowód, to Pani mi od razu wpisała LPG gratis :) (oczywiście wszystkie papierki z firmy zakładającej LPG miałem ze sobą).

Graluu, dziwię się opłacie 50 zł w znaczkach skarbowych. Zazwyczaj w znaczkach są opłaty 5 zł za jakieś załączniki, a takie sumy to już przelew na konto. Więc myślałem, że się po prostu przejęzyczyłeś.

Graluu
17-11-2005, 17:21
może dlatego że to samochód na firmę, no chyba że by mnie ktoś w tzw. balona zrobił :zly:

roberto88
17-11-2005, 19:24
Już własnie załatwiłem cena to 5zł za znaczek skarbowy . :banan:

Graluu
18-11-2005, 00:05
no i wszystko jasne :)