PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jakie głosniki pod fabryczne radyjko 6000



pepo666
22-09-2010, 10:11
Witam.

Co obecnie polecacie w miare dobrego i nie drogiego pod fabryczne radio. Od zakupu mondeusza borykam sie z problemem bardzo złego dźwieku , pierdzenie i charczenie na fabrykach.

Czy w ogole jest sens zmieniac glosniki na cos lepszego jesli radio nie będzie wymieniane na coś markowgo.
Chodzi mi glownie zeby zachowac jakąś w miare dobra czystaść dźwieku i jakiś sensowny bas na stockowym forda :) 6000cd

Z góry wielkie dzięki za porady

insider
22-09-2010, 18:29
generalnie radio 6000 to nie jest jakis super sprzet grajacy... ale z braku laku i wystarczy....

generalnie to czeka Ciebie wymiana glosnikow na nowe, skoro juz "pierdza".

kolejny problem, to taki, ze tam sa "jajeczka" wlozone, a one jak zobaczysz w sklepie, za dobra pare zaplacisz od 300 w gore.... i to smialo jak nic....

pozostaje tansza wersja - zakupic nowe okragle glosniki, ktore wedlug mojej oceny graja znacznie gorzej niz jajeczka... i zamontowanie adaptera - przejsciowki....

a basu super nie uzyzskasz na tym radiu, bo ma wewnerzne zabezpieczenie, zeby nie uszkadzac glosnikow i kontroluje prad plynacy do glosnikow.... takze na fabrycznym radiu, ciezko jest zajezdzic glosniki.....

albercik
22-09-2010, 21:50
witam. tez zakupiłem mondka niedawno i ten dźwięk z charczących głośników nie daje mi spokoju. ale mam juz rozwiązanie. radio jakie posuiadam to 5000rds ze zmieniarką do tego mam w zapasie 2 zestawy głośników Helix DB 62.1 i Helix blue 6x9. i plan mam taki co by szesnastki wrzucicz dystansami na przód a jaja na tył bo wyczytałem na forum że ktos własnie 6x9 wsadził w drzwi ale z własnoręcznie dorabianym dystansem. a że dorobienie dystansu to nie problem to jakos sobie z tym poradzę. tylko zastanawiam się ciągle jak rozwiązać pociagniecie kabli z przodu co by zwrotnice i syki jakoś sensownie podłączyć.

insider
22-09-2010, 22:27
no wlasnie kolego ja robilem takie dystanse ze sklejki, oklejone pozniej cieniutka warstwa gabeczki, zeby wyeliminowac chociaz czesciowo drgania....

jak bedziesz zainteresowany to moge zrobic dokladne foto tych adapterow na kartce w krateczke, zeby ladnie bylo widac co i jak....

a jak zmieniarka sie spisuje?

Zeus
22-09-2010, 22:49
kolejny problem, to taki, ze tam sa "jajeczka" wlozone, a one jak zobaczysz w sklepie, za dobra pare zaplacisz od 300 w gore.... i to smialo jak nic....

A do CD6000 nie wystarczą Alpine 5725 ? za 90 zł ? Przecież dużo lepsze głośniki nie na wiele się zdadzą przy takim radiu i bez zabawy z matami w drzwiach.


pozostaje tansza wersja - zakupic nowe okragle glosniki, ktore wedlug mojej oceny graja znacznie gorzej niz jajeczka

W sumie można by polemizować :)


a basu super nie uzyzskasz na tym radiu, bo ma wewnerzne zabezpieczenie, zeby nie uszkadzac glosnikow i kontroluje prad plynacy do glosnikow

Nie wiem dokładnie ale to radio ma chyba kontrolkę stałego na wyjściu, to raczej nie ma nic wspólnego z basem (którego swoją drogą faktycznie nie da się za wiele wycisnąć z tego sprzętu).

albercik
22-09-2010, 23:43
zmieniarka ładnie pracuje. na mega dziurach tylko skacze płyta a tak to jest ok. a z tymi dystansami to jakos sobie poradzę chyba ;)

insider
22-09-2010, 23:46
Zeus - a czym jest bass? to jest prad, nic innego... ;p

a fakt - z tych radyjek nie idzie uzyskac dobrego basu...

a ja bylem nietety zmuszony sytuacja i moje kochane radyjko Pioneer'a na oryginalne fordowskie, po tym jak zaczela sie seria kradziezy... a pewnie jeszcze troche i zamontuje spowrotem, bo te fordowskie naprawde mnie irytuje....

Zeus
23-09-2010, 07:02
Zeus - a czym jest bass? to jest prad, nic innego... ;p


Nie no teraz to dałeś - bas to fala dźwiękowa z określonego zakresu częstotliwości, niezależnie od źródła pochodzenia, czy to głośnik ją wytwarza czy instrument muzyczny.
Zabezpieczenie wyjść głośnikowych w radiu nie ma wpływu na częstotliwości jakie są przekazywane przez wzmacniacz, to jest zabezpieczenie działające w przypadku pojawienia się prądu stałego na wyjściu (np. w wyniku uszkodzenia końcówki), który mógłby doprowadzić do zniszczenia głośników. Owszem, istnieją zabezpieczenia ograniczające dolny zakres częstotliwości (czyli filtry subsoniczne) no ale nie w takim radyjku :)
Braki w paśmie wyłażącym z CD6000 są winą jego konstrukcji, takiej sobie przeciętnej końcówki i moim zdaniem całkiem średniej korekcji po drodze.

pepo666
23-09-2010, 09:15
czyli jest sens pakowac jakas grubą kase w nagłosnienie pod to radio ? Chce tylko polepszyc jakośc dzwieku i basu w serjnym sprzecie .

Mysle nad jakimis głosnikami do 100zł .Audiofilem samochodowym nie jestem , aczkolwiek po sluchaniu muzyki w domu krew mnie zalewa jak mam sluchac pierdziawki w mondeuszu .

glownie leci numetal i pochodne , wiec nie wiem czy jest sens kupowac glosniczki za 300 pod taka muze

Zeus
23-09-2010, 10:53
Polepszenie jakości dźwięku to lepsze głośniki, polepszenie basu to wytłumienie drzwi matami - znajdziesz 1000 tematów o tym. Jak nie chcesz szaleć to wystarczą te eliptyczne alpinki za 90 zł, ludzie je chwalili. Basu z małych głośników nie wyciśniesz jak z suba, więc zawsze będzie jakiś niedostatek. Radio nie nadaje się do szaleństw, nie ma na wyjściu ani super jakości ani monumentalnych mocy, więc choćby założyć super wypasione głośniki to i tak radochy dużej nie będzie.

insider
23-09-2010, 11:40
Zeus - a czym jest bass? to jest prad, nic innego... ;p


Nie no teraz to dałeś - bas to fala dźwiękowa z określonego zakresu częstotliwości, niezależnie od źródła pochodzenia, czy to głośnik ją wytwarza czy instrument muzyczny.

teraz to sie dogadalismy...

ja o jednym a Ty o drugim...

pepo666
23-09-2010, 18:40
POwstała nowa opcja , kobieta zmieniła auto (a4 2001) i pozbywa sie starego radia JVC kD-r501 ,bo twierdzi ze org audio z audi daje rade :)

Wiec teraz chyba takie aplinki do 100zł powinny grac ciut lepiej . Ktoś ma jeszcze jakies ciekawe propozycje odnosnie glosnikow nie drogich i w miare dobrze grajacych